Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Лабораторна робота №10
з курсу «Міжнародний маркетинг»
на тему: «Документальне забезпечення міжнародної маркетингової діяльності із використанням інформаційних систем»
Варіант 2
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Хід роботи…………………………………………………………………………4
Аналіз нормативно-правових актів………………………………………….11 Висновки………………………………………………………………………...12
Список використаних джерел………………………………………………...13
Вступ
Мета роботи: ознайомитися з документальним забезпеченням міжнародної маркетингової діяльності із використанням інформаційних систем.
Завдання:
Робота з меню «Функції»;
Робота з розділом «ПАРУС - Оповіщення»;
Робота з розділом «Документи»;
Робота зі Звітами;
Зміна назв полів в робочих формах.
Засоби виконання: програмний продукт «ПАРУС».
Хід роботи
Завдання 10.1. Робота з меню «Функції»
Відкрийте меню Функції «Планувальник». Вікно «Планувальник робіт на …» представлено в вигляді календаря на місяць. Місяць задається в полі форми Період планування. Активний день відображається в календарі синім кольором, а день, на який заплановані контакти, об’ємним.
У вкладці «Графік роботи» відображається інформація, яка міститься в розділі «Журнал обліку робочого часу». Новий контакт додається за допомогою команди контекстне меню Додати.
У вкладці «Збут» відображається інформація, яка міститься в содержится в розділі «Маркетинг і Збут». Результат зображено на рис.1.1.
/
Рис.1.1. Функція «Планувальник»
Відкрийте меню Функції / Нагадування. Вікно Нагадування про події генерує і відображає всю інформацію розділів Системи «Менеджмент і Маркетинг» на поточну дату.
Вкладка Звернення містить інформацію із розділу «Журнал обліку звернень». Вкладка Збут – розділ «Маркетинг і Збут». Вкладка Сервіс – розділ «Журнал сервісного обслуговування». Вкладка Оплати – розділ «Вихідні рахунку на оплату» Вкладка Дні народження – розділ «Контактні особи». В цьому вікні також існує можливість переглянути всю інформацію на будь-яку дату. Результат зображено на рис.1.2.
/
Рис.1.2. Функція «Нагадування»
Завдання 10.2. Робота з розділом «ПАРУС - Оповіщення»
Відкрийте розділ Файл / Налаштування системи. В вікні Налаштування системи заповніть наступні поля форми: Адреса для відправки е-mail, Адреса для відправки SMS, Сповіщати про заплановані події, Події, для яких потрібні сповіщення, Список кнопок. Результат зображено на рис.1.3.
/
Рис.1.3. Розділ «ПАРУС - Оповіщення»
Завдання 10.3. Робота з розділом «Документи»
Розділ «Документи» призначений для обліку документів, якими супроводжуються процеси купівлі-продажу товарів і надання послуг. Договір – один із документів, який собою представляє цінність для ведення як бухгалтерського, податкового так і управлінського обліку. Даний розділ дозволяє не лише вести облік договорів, але і прослідкувати по кожному договору хід виконання робіт, терміни отримання платежів. Розділ «Договори» призначені також для відображення інформації по замовленню, рахункам і іншим документам, які відображають взаємодію з організаціями-клієнтами.
Підрозділ «Договірні документи» призначений для реєстрації договірних документів(рис.1.4).
/
Рис.1.4. Підрозділ «Договірні документи»
Підрозділ «Вихідні рахунки на оплату» призначені для реєстрації вхідних рахунків на оплату, які виставлялися постачальниками товарів і виписки та надання покупцям рахунків на оплату товарів. В розділі можна виконати підготовку документів по рахункам(рис.1.5).
/
Рис.1.5. Підрозділ «Вихідні рахунки на оплату»
Підрозділ «Акти виконаних робіт» призначений для реєстрації документів, які підтверджують виконання зобов’язань по договорам(рис.1.6).
/
Рис.1.6. Підрозділ «Акти виконаних робіт»
Підрозділ «Накладні на відпустку» призначений для виписки накладних на відпуск товару зі складу. Розділ забезпечує також:
опрацювання в товарному обліку відвантаження товарів;
виписку рахунків на оплату на основі однієї або декількох накладних на відпуск;
виписку податкової накладної на основі вибраної накладної:
виписку ордера на повернення товарів від покупців на основі вибраної накладної(рис.1.7).
/
Рис.1.7. Підрозділ «Накладні на відпустку»
Підрозділ «Вихідні податкові накладні» призначені для виписки податкових накладних, які відображають поставки Вашої організації товарів і послуг стороннім споживачам (рис.1.8).
/
Рис.1.8. Підрозділ «Вихідні податкові накладні»
Завдання 10.4. Робота зі Звітами.
Відкрийте меню Словники /Шаблони документів і звітів. В панелі каталогу встановіть курсор на розділі Клієнти і потенційні клієнти, викличте контекстне меню і виберіть команду Автопошук дод. Звітів (рис.1.9).
/
Рис.1.9. Шаблони документів
У вікні, що з’явиться Додавання додаткових звітів: Список додаткових звітів – відображаються додаткові звіти, які можуть бути підключені до даного розділу.
Встановіть курсор на потрібному шаблоні і відзначте натиском кнопки Відзначити. Закрийте вікно натиском кнопки Додати.
В панелі каталогу в розділі Клієнти і потенційні клієнти з’являться звіти, які Ви підключили до цього розділу.
Тепер Ви можете їх використовувати, для цього відкрийте меню Облік / Клієнти та потенційні клієнти. Відкрийте будь-яку папку в панелі каталогу, і в панелі Організації викличте контекстне меню.
Встановіть курсор на команду Роздрук документу ( або натисніть F4). Виберіть необхідний звіт і зробіть формування і роздрук звіту, як було описано в п. 4.2.2. Результат зображено на рис.1.10.
/
Рис.1.10. Розділ «Клієнти/потенційні клієнти»
В панелі каталогу встановіть курсор на звіті Список контрактних карт із папки Маркетинг і Збут. Викличте контекстне меню і виберіть команду Виправити.
В вікні(що відкрилось)Звіт:Виправлення відзначте екером поле Друк з використаннямFormula1. Натисніть кнопку Записати. Тепер Ваш звіт буде формуватися в декілька разів швидше. Результат зображено на рис.1.11.
/
Рис.1.11. Шаблони документів та звітів
Виведіть звіт безпосередньо на принтер:
Відкрийте меню Файл/Настройка системи. У вкладці Роздрук встановіть чекер для Роздрук безпосередньо на принтер. Натисніть кнопку Зберегти. Результат зображено на рис.1.12.
/
Рис.1.13. Настройка системи
В панелі каталогу встановіть курсор на необхідному звіті, викличте контекстне меню і виберіть команду Виправити. У вікні, що з’явиться Звіт:Виправлення відзначте поле Не показувати додруковану форму. Натисніть кнопку Записати. Тепер даний звіт буде виводитися на принтер без формування в MS Excel. Результат зображено на рис.1.14.
/
Рис.1.14. Форма «Звіт:Виправлення»
Завдання 10.5. Зміна назв полів в робочих формах
Перейменуйте поле «Тип організації» в карточці організації (розділ Клієнти і Потенційні клієнти) на «Галузь», а поле «Особлива відмітка» на «Категорія клієнта».
Відкрийте меню Облік /Клієнти та Потенційні клієнти. Відкрийте карточку будь-якої організації. Встановіть курсор на назву потрібного поля і, притримуючи клавішу Ctrl, подвійним натиском відкрийте форму Зміна назви. В полі Новий текст внесіть потрібну назву поля і натисніть на клавішу Записати. Результат зображено на рис.1.15.
/
Рис.1.15. Зміна назви
Відновіть першочергову назву поля «Галузь» в карточці організації ( Розділ Клієнти та Потенційні клієнти).
Відкрийте меню Облік /Клієнти та Потенційні клієнти. Відкрийте карточку будь-якої організації. Встановивши курсор на назву потрібного поля і притримуючи клавішу Ctrl подвійним натиском відкрийте форму Зміна назви. Натисніть кнопку По замовчуванню. КСА відновить назву поля, яке іде по замовчуванню в настройках. Результат зображено на рис.1.16.
/
Рис.1.16. Зміна назви По замовчуванню
Перейменуйте поле «Телефон» таблиці вкладки «Особи» ( розділ «Клієнти та Потенційні клієнти») на «Код посади».
Відкрийте меню Облік / Клієнти і Потенційні клієнти. Відкрийте карточку будь-якої організації. Відкрийте вкладку Особи. Встановивши курсор на назві потрібного поля таблиці і притримуючи клавішу Ctrl подвійним натиском відкрийте форму Заміна назви. В полі Новий текст внесіть потрібну назву поля і натисніть на клавішу Записати. Результат зображено на рис.1.17.
/
Рис.1.17. Зміна назви «Телефон»
Аналіз нормативно-правових актів
1. Закон України «Про авторське право і суміжні права» (введено в дію від 23.12.93, ст.65, останні зміни внесено 16.10.12, ст.41).
Цей Закон охороняє особисті немайнові права і майнові права авторів та їх правонаступників, пов'язані із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва - авторське право, і права виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення - суміжні права[2].
2. Закон України «Про обов'язковий примірник документів» (13 травня 1999 рік).
Закон України «Про обов'язковий примірник документів» (далі - Закон) визначає правові засади функціонування системи обов'язкового примірника документів та регулює інформаційні відносини, пов'язані з поповненням національного інформаційного фонду України. обов'язковий примірник документів - примірник різних видів тиражованих документів, який передає його виробник на безоплатній або платній основі юридичним особам, визначеним цим Законом[3].
3. Кодекс законів про працю України (від 10.12.71, №50, ст.375, ост. Зміни 15.01.15, №10, ст.62).
Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини.
Законодавство про працю встановлює високий рівень умов праці, всемірну охорону трудових прав працівників[4].
4. Закон України «Про основні засади державної комунікативної політики» (2010, №85).
Метою Концепції є визначення шляхів законодавчого врегулювання питання забезпечення взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації і громадськістю на засадах рівноправного партнерства, що сприятиме зміцненню демократії, становленню громадянського та інформаційного суспільства[5].
5.Закон України «Про охорону праці» (від 1992, №49, ст.669, ост. Зміни 28.12.14).
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.
Державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням[6].
Висновки
В результаті виконання лабораторної роботи, можна зробити висновок, що ми ознайомилися з документальним забезпеченням міжнародної маркетингової діяльності із використанням інформаційних систем.
Функція «Планувальник» дозволяє в вигляді календаря наочно відобразити заплановані контакти або роботи співробітника на протязі поточного дня або місяця. Це дозволяє співробітнику раціонально планувати свій робочий час і завантаженість. Функція дозволяє відслідковувати кількість відпрацьованого часу в офісі або на виїзді у клієнта, а також характер виконаних співробітником робіт.
Розділ «Документи» призначений для обліку документів, якими супроводжуються процеси купівлі-продажу товарів і надання послуг. Договір – один із документів, який собою представляє цінність для ведення як бухгалтерського, податкового так і управлінського обліку. Даний розділ дозволяє не лише вести облік договорів, але і прослідкувати по кожному договору хід виконання робіт, терміни отримання платежів. Розділ «Договори» призначені також для відображення інформації по замовленню, рахункам і іншим документам, які відображають взаємодію з організаціями-клієнтами[1].
Список використаних джерел
О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна Міжнародний маркетинг (практичний аспект) : навч.-метод. посібн./ О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна - Львів: НУ «Львівська політехніка», ІНЕМ, каф. ЗМД. - 2014. – 92 с.
Закон України «Про авторське право і суміжні права» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3792-12
Закон України «Про обов'язковий примірник документів» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/anot/595-14
Кодекс законів про працю України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08
Закон України «Про основні засади державної комунікативної політики» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/85-2010-%D1%80
Закон України «Про охорону праці» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2694-12