Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Лабораторна робота №8
з курсу «Міжнародний маркетинг»
на тему: «Проведення маркетингових досліджень міжнародного бізнес-середовища. Робота з розділом «Маркетингові дослідження»»
Варіант 2
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Хід роботи…………………………………………………………………………4
Аналіз нормативно-правових актів…………………………………………...6
Висновки…………………………………………………………………………7
Список використаних джерел……………………………………………….....8
Вступ
Мета роботи: провести маркетингові дослідження міжнародного бізнес-середовища. Робота з розділом «Маркетингові дослідження».
Завдання:
Ввести інформацію в розділ «Маркетингові дослідження»;
Зареєструвати анкети в розділ «Маркетингові дослідження».
Засоби виконання: програмний продукт «ПАРУС».
Хід роботи
Завдання 1. Введення інформації в розділ «Маркетингові дослідження»
Створюємо такі розділи: «Семінари», «Тренінги». В розділі «Семінари» створюємо анкету по семінару «CRM – на крок попереду від конкурентів».
Відкриваємо розділ Облік/ Маркетингові дослідження. Створюємо в панелі каталогів потрібні розділи (див. попередні завдання).У вікні Підрозділ / Додавання заповнюємо поля. Створюємо анкету. Результат зображено на рис.1.1.
/
Рис.1.1. Створення анкет
Завдання 2. Реєстрування анкет в розділ «Маркетингові дослідження»
У створеному семінарі «CRM – на крок попереду конкурентів» зареєструємо анкети наступних організацій: «Політ» ( учасник Ісаєв Дмитро), «Віола» (учасник Іванова Лідія), «Ромікс» (учасник Коновалов Дмитро) Дата проведення 05.12.13 р.
В нижній панелі вікна Маркетингові дослідження у вкладці Відповіді ми можемо побачити список запитань. Щоб відобразити саме цю відповідь, яку дав клієнт, вибираємо за допомогою команди контекстного меню Виправити. У вікні, що з’явиться Відповідь/Виправлення заповнюємо поля. Результат зображено на рис.1.2-1.4.
/
Рис.1.2. Відповіді організації «Політ»
/
Рис.1.3. Відповіді організації «Віола»
/
Рис.1.4. Відповіді ТОВ «Ромікс»
Аналіз нормативно-правових актів
1. Закон України «Про авторське право і суміжні права» (введено в дію від 23.12.93, ст.65, останні зміни внесено 16.10.12, ст.41).
Цей Закон охороняє особисті немайнові права і майнові права авторів та їх правонаступників, пов'язані із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва - авторське право, і права виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення - суміжні права[2].
2. Закон України «Про професійний розвиток працівників» (05.07.12, №24, ст.243).
Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників. Метою державної політики у сфері професійного розвитку працівників є підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб шляхом сприяння роботодавцю в ефективному використанні праці та забезпеченні досягнення належного професійного рівня працівниками[3].
3. Кодекс законів про працю України (від 10.12.71, №50, ст.375, ост. Зміни 15.01.15, №10, ст.62).
Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини.
Законодавство про працю встановлює високий рівень умов праці, всемірну охорону трудових прав працівників[4].
4. Закон України «Про основні засади державної комунікативної політики» (2010, №85).
Метою Концепції є визначення шляхів законодавчого врегулювання питання забезпечення взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації і громадськістю на засадах рівноправного партнерства, що сприятиме зміцненню демократії, становленню громадянського та інформаційного суспільства[5].
5.Закон України «Про охорону праці» (від 1992, №49, ст.669, ост. Зміни 28.12.14).
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.
Державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням[6].
Висновки
В результаті виконання лабораторної роботи, я провела маркетингові досліджень міжнародного бізнес-середовища. З метою проведення маркетингових досліджень, підприємство може використовувати розділ КСА «Маркетингові дослідження». Даний розділ призначений для введення і перегляду записів про різного типу опитування, які проводить організація в сфері міжнародного маркетингу[1].
Виконуючи дану лабораторну роботу доцільним є розглянути так нормативно-правові акти: Закон України «Про авторське право і суміжні права», Закон України «Про професійний розвиток працівників», Кодекс законів про працю України, Закон України «Про інформацію», Закон України «Про охорону праці».
Список використаних джерел
О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна Міжнародний маркетинг (практичний аспект) : навч.-метод. посібн./ О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна - Львів: НУ «Львівська політехніка», ІНЕМ, каф. ЗМД. - 2014. – 92 с.
Закон України «Про авторське право і суміжні права» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3792-12
Закон України «Про професійний розвиток працівників» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4312-17
Кодекс законів про працю України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08
Закон України «Про основні засади державної комунікативної політики» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/85-2010-%D1%80
Закон України «Про охорону праці» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2694-12