Міністерство освіти і науки України
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Лабораторна робота №9
з курсу «Міжнародний маркетинг»
на тему: «Управління зворотними матеріальними потоками та облік звернень споживачів. Робота з розділами «Журнал обліку рекламацій», «Журнал сервісного обслуговування»»
Варіант 2
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Хід роботи…………………………………………………………………………4
Аналіз нормативно-правових актів…………………………………………...6
Висновки…………………………………………………………………………7
Список використаних джерел……………………………………………….....8
Вступ
Мета роботи: управління зворотними матеріальними потоками та облік звернень споживачів. Робота з розділами «Журнал обліку рекламацій», «Журнал сервісного обслуговування».
Завдання:
Ввести інформацію в розділ «Журнал обліку рекламацій»;
Робота з розділом «Журнал сервісного обслуговування».
Засоби виконання: програмний продукт «ПАРУС».
Хід роботи
Завдання 9.1. Введення інформації в розділ «Журнал обліку рекламацій»
Створити такі розділи: «Рекламації послуг», «Рекламації товарів». В розділі «Рекламації товарів» внесіть запис про поступлення рекламації 29.12.13 від ПП «Віола» на неякісне виготовлення 6-ти листівок формату А4. Рекламація отримана диспетчером Федорчук Мариною, відповідальний Ільїн Сергій.
У вікні Журнал обліку рекламацій у верхній панелі Список інсталяцій виберіть із контекстного меню команду Додати. У формі , що з’явилась Інсталяція/Додати заповніть поля: «Клієнт», «Товар», «Серійний номер», «Дата інсталяції», «Збірник», «Становище».
В нижній панелі Рекламації з допомогою команди контекстного меню Додати, додайте запит. У відкритому вікні Запит /Додати заповніть наступні поля: Вкладка Запит. Результат зображено на рис.1.1.
/
Рис.1.1. Рекламація товарів
Завдання 9.2. Робота з розділом «Журнал сервісного обслуговування»
Створіть такі розділи: «Рекламації послуг», «Рекламації товарів». В розділі «Рекламації товарів» внесіть запис про поступлення рекламації 29.12.13 від ПП «Віола» на неякісне виготовлення 6-ти листівок формату А4. Рекламація отримана диспетчером Федорчук Мариною, відповідальний Ільїн Сергій.
У вікні Журнал обліку рекламацій у верхній панелі Список інсталяцій виберіть із контекстного меню команду Додати. У формі , що з’явилась Інсталяція /Додати заповніть поля.
За допомогою КСА Ви можете створити взірцевий план сервісного обслуговування клієнтів для кожної контактної карти (об’єкта обслуговування). Для формування плану обслуговування необхідно виконати наступні вимоги:
в контрактній карті повинен бути вказаний період обслуговування (дати його початку і кінця);
в специфікації договору ( див. розділ «Договірні документи»), на основі якого ведуться роботи по сервісному обслуговуванню, в якості номенклатури повинна бути присутня номенклатурна позиція, яка мала тип «Послуга»;
в таблицю «Графік обслуговування» - додати записи про контакти вручну.
План обслуговування формується з:
обліком періодичності проведення робіт по обслуговуванню (наприклад, щоденно, щотижнево, поквартально);
режимом роботи організації, що обслуговується (наприклад, 5 днів в тиждень);
кількістю запланованих контактів.
На основі зареєстрованих договорів, знаходячись в розділі «Договірні документи» Ви можете зареєструвати карту обслуговування в розділі «Журнал сервісного обслуговування».
Для створення карти обслуговування:
встановіть курсор на записах про договірний документ, на основі якого Ви будете створювати карту обслуговування і скористайтесь функцією контекстного меню «Створення карти Обслуговування»;.
в результаті на екрані з’явиться вікно, призначене для вибору розділу, де будуть розміщені карти обслуговування. Підтвердить свій вибір кнопкою «Вибрати»;
в результаті вищесказаних дій в Журналі сервісного обслуговування буде створена карта обслуговування, в якій буде вказана інформація про клієнта, договір і відповідальну особу. Результат зображено на рис.1.2.
/
Рис.1.2. Карта обслуговування
Аналіз нормативно-правових актів
1. Закон України «Про авторське право і суміжні права» (введено в дію від 23.12.93, ст.65, останні зміни внесено 16.10.12, ст.41).
Цей Закон охороняє особисті немайнові права і майнові права авторів та їх правонаступників, пов'язані із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва - авторське право, і права виконавців, виробників фонограм і відеограм та організацій мовлення - суміжні права[2].
2. Закон України «Про професійний розвиток працівників» (05.07.12, №24, ст.243).
Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників. Метою державної політики у сфері професійного розвитку працівників є підвищення їх конкурентоспроможності відповідно до суспільних потреб шляхом сприяння роботодавцю в ефективному використанні праці та забезпеченні досягнення належного професійного рівня працівниками[3].
3. Кодекс законів про працю України (від 10.12.71, №50, ст.375, ост. Зміни 15.01.15, №10, ст.62).
Кодекс законів про працю України регулює трудові відносини всіх працівників, сприяючи зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, підвищенню ефективності суспільного виробництва і піднесенню на цій основі матеріального і культурного рівня життя трудящих, зміцненню трудової дисципліни і поступовому перетворенню праці на благо суспільства в першу життєву потребу кожної працездатної людини.
Законодавство про працю встановлює високий рівень умов праці, всемірну охорону трудових прав працівників[4].
4. Закон України «Про основні засади державної комунікативної політики» (2010, №85).
Метою Концепції є визначення шляхів законодавчого врегулювання питання забезпечення взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, засобами масової комунікації і громадськістю на засадах рівноправного партнерства, що сприятиме зміцненню демократії, становленню громадянського та інформаційного суспільства[5].
5.Закон України «Про охорону праці» (від 1992, №49, ст.669, ост. Зміни 28.12.14).
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.
Державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням[6].
Висновки
В результаті виконання лабораторної роботи, можна зробити висновок, що зворотний матеріальний потік (ЗМП) – це сукупність товарно-матеріальних цінностей, віднесена до визначеного часового інтервалу та направлена в напрямку від джерела її споживання до джерела утворення з метою відновлення корисності або вилучення з обігу. Об’єктами ЗМП можуть бути сировина, готова продукція, товари, засоби упаковки багаторазового використання або відходи. Відновлення корисності об’єктів ЗМП може відбуватись за рахунок їх трансформації, а саме: перепродажу, ремонту, рециклінгу або утилізації 3. В міжнародному маркетингу важливими об’єктами зворотних матеріальних потоків є продукція, повернена споживачем або відкликана самим виробником, внаслідок невідповідної якості. Важливою складовою управління зворотними матеріальними потоками в міжнародному маркетингу є формування аналітичної бази діагностики операцій з об’єктами ЗМП. В КСА для цього можливим є використання розділу «Журнал обліку рекламацій» та «Журнал сервісного обслуговування».
Розділ «Журнал обліку рекламацій» дозволяє вести облік і аналіз існуючих рекламацій. В розділі ведеться облік рекламацій по якості: товарів, послуг, обслуговування, облік матеріалів по ремонту гарантійних товарів і обладнанню, обґрунтування рекламацій, виявлення неякісного товару та сервісу, а також можливість друкувати квитанції і структуру рекламацій в розриві співробітників і товарів.
Розділ «Журнал сервісного обслуговування» призначений для роботи з записами, які містять інформацію про оплачуване обслуговування клієнтів (так звані карти обслуговування). Окрім збереження інформації про організації, де проводиться обслуговування, в цьому розділі можна створити план сервісного обслуговування клієнтів і фіксувати всі візити[1].
Список використаних джерел
О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна Міжнародний маркетинг (практичний аспект) : навч.-метод. посібн./ О.Г. Мельник, К.О. Дзюбіна - Львів: НУ «Львівська політехніка», ІНЕМ, каф. ЗМД. - 2014. – 92 с.
Закон України «Про авторське право і суміжні права» [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3792-12
Закон України «Про професійний розвиток працівників» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4312-17
Кодекс законів про працю України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08
Закон України «Про основні засади державної комунікативної політики» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/85-2010-%D1%80
Закон України «Про охорону праці» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2694-12