Зміст
Вступ…………………………………………………………………………....3
Розділ 1.
Аналіз ринку підприємства.…………………………………………4
Розділ 2.
Дослідження смаків та уподобань споживачів, проведення сегментування ринку………………………………………...……....14
Розділ 3.
Маркетингова товарна політика підприємства. Позиціонування товару………………………………………………………...29
Розділ 4.
Формування оптимальних каналів розподілу товару……………..35
Розділ 5.
Планування кампанії по просуванню товару………………………38
Розділ 6.
Проведення он-лайн кампанії……………………………………….42
Розділ 7.
Формування програми рекламної кампанії………………………..49
Висновки…………………………………………………………………….….52
Список використаної літератури…………………………………………….54
Вступ
В умовах становлення ринкової економіки важливим чинником успішного функціонування підприємства є його переорієнтація на засади маркетингу, тобто проведення ефективної рекламної кампанії, створення нової продукції та її реалізація, а в основному – це можливість вплинути на споживачів. Власне впровадження концепції маркетингу у практику дає можливість досягнути бажаних результатів підприємства і його місце на ринку, а також перемагати в умовах конкуренції.
Маркетинг – це діяльність, спрямована на створення попиту та досягнення цілей підприємства через максимальне задоволення потреб споживачів. Відправною точкою маркетингової діяльності є дослідження ринку. Воно передбачає вивчення поведінки споживачів, попиту на товар, аналіз цін і конкурентів, визначеності місткості ринку тощо.
Об’єктом курсового проекту є комплекс маркетингу для товару «Faberlic» (російська косметична компанія, яка торгує засобами за доглядом шкіри та косметикою. Працює в 23-ти країнах світу методом прямих продаж, та свою діяльність в Україні почала здійснювати ще з 2004р.).
Цей товар був обраний з тієї причини, що в Україні більше 130 парфумерно-косметичних компаній, але найбільш конкурентоспроможними є тільки 10 компаній. В Україні давно виникла потреба у якісній та професійній косметиці, тому нашим завданням буде задовільнити потреби споживачів, збільшення попиту на новий товар. Для досягнення даної мети потрібно організувати ефективну маркетингову діяльність. Для цього потрібно провести аналіз ринку, дослідження смаків та уподобань споживачів, щоб знати як споживачі відносяться до даного товару, що очікують від нього, і які вимоги ставлять перед ним. Такий аналіз дає змогу оцінити ринкові можливості і визначити привабливий напрям маркетингової діяльності. Ще одним з важливих кроків є визначення оптимальної ціни, що для споживача є вкрай важливо.
Не варто забувати про таку складову маркетингу як політика комунікацій, тому що саме в цьому закладена велика частка успіху товару. Адже грамотно і успішно проведена рекламна компанія забезпечує вдале просування та збут продукції.
Також важливими є методи збуту, бо від цієї діяльності залежить доступність товару для цільових споживачів. Ми повинні добре налагодити збут, для того щоб наша декоративна косметика була доступна для наших потенційних покупців.
Все це стає головним завданням даного курсового проекту.
Розділ 1. Аналіз ринку
«Faberlic» - косметична компанія, яка продає високоякісні натуральні засоби по догляди за шкірою та декоративну косметику.
Основна потреба, з якої виходить жінка купуючи високоякісні засоби догляду за власним тілом та декоративну косметику, адже основним завданням жінки – любити себе. Їй приємно займатися собою, тому що вона працює на результат. Полюби себе сама, тоді тебе полюбить весь світ!
Так, жінка користується косметикою, але вона тільки підкреслює свою вроду. Так, вона користується парфумами, але ніколи аромат її не збиває з ніг, а манить за собою. Доглянута жінка здається ідеальною та неповторною, вона – приклад для наслідування. Декоративна косметика – засіб, який допомагає підкреслити жіночність та природну красу.
Мікросередовище — учасники ринку, які безпосередньо контактують з підприємством і впливають на нього. Це насамперед споживачі, постачальники, конкуренти, посередники і контактні аудиторії.
Мікросередовище маркетингу розбивають на зовнішнє середовище (сукупність суб'єктів і факторів, що безпосередньо впливають на можливість компанії обслуговувати своїх споживачів) і внутрішнє середовище фірми (фірма і її підрозділи). Крім забезпечення виробництва товарів, привабливих з точки зору цільових ринків, успіх управління маркетингом залежить також і від визначальних її чинників, тобто дій посередників, конкурентів і різних контактних аудиторій, що входять в мікросередовище.
Наведемо фактори мікросередовища у табл. 1.1.
Таблиця 1.1
Фактори мікросередовища
Фактори мікро-середовища
Вплив на дане підприємство
1
2
1.Споживачі (клієнти)
Споживачі є одним із найважливіших факторів, що впливають на організацію. Адже саме задоволення їх потреб і, як наслідок, їхнє ставлення до організації впливає на прибуток фірми, їх ріст, ім’я і частку на ринку. Споживачами продукції Faberlic в більшості є жінки та дівчата, віком від 16 до 65 років , яким компанія пропонує надання широкого асортименту продукції. Адже , на українському ринку компанія Faberlic діє в галузі виробництва декоративної косметики. Споживачі, котрі мають змогу та бажання – зможуть одержати якісну косметику, відповідно до власних вподобань. Приблизно 1500 – 5000 тис. грн./місяць є середнім доходом клієнтів, які дбають про свій зовнішній вигляд за допомогою високоякісних засобів по догляду за шкірою, парфумерії та декоративної косметики компанії Faberlic.
2. Конкуренти
Компанії, які на ринках спеціалізуються на декоративній косметиці :
“Faberlic” —найбільша російська компанія на ринку прямих продажів, виробник унікальної запатентованої кисневої косметики, яка доставляє кисень в глибокі шари шкіри. Дана технологія дозволила зробити прорив в індустрії засобів по догляду за шкірою і омолодження. В асортименті Faberlic - вся гама засобів для догляду за шкірою і волоссям, ексклюзивна французька парфумерія, декоративна косметика, і багато іншого. Компанія випускає більше 1000 найменувань продукції, має 30 патентів і входить до рейтингу «Топ-100 косметичних компаній». Провідна компанія з продажу декоративної косметики, що здійснює свою діяльність більш ніж у 23 країнах. Avon Products, Inc, відомий як “Avon”— американський міжнародний виробникНайвідоміші бренди компанії — Avon Color, Anew, Skin-So-Soft, Avon Solutions. Продукція, яку “Avon” пропонує українським споживачам, проходить випробування на отримання сертифікатів, згідно з вимогами чинного законодавства України
“Mary Key” – компанія з багаторівневим маркетингом, що займається продажем косметики та засобів з догляду за шкірою.
представлена більш ніж в 35 країнах світу. Компанія “Mary Key” сьогодні спеціалізується на більше, ніж 200 найменувань продукції в 6 різних категоріях і є однією з найбільших компаній прямого продажу у світі.
“L'Oreal” - найбільша у світі компанія, що спеціалізується на косметиці. Компанія зареєстрована у Парижі. “L'Oreal” виробляє велику кількість популярних марок косметики, парфумів та засобів для догляду за шкірою та волоссям (в тому числі “L'Oreal” Paris, Garnier, Maybelline New York, Cacharel, Giorgio Armani Parfums and Cosmetics, Guy Laroche, Lancôme, Paloma Picasso, Vichy, La-Roche-Posay та ін.). Компанія представляє свою продукцію в 135 країнах світу. Загальна кількість персоналу — понад 64 тис. працівників. Оборот 17 млрд євро, прибуток 2 млрд євро. На вересень 2015 року у компанії було 43 заводів. Поле діяльності компанії охоплює продукти для фарбування волосся й догляду за ним, догляду за шкірою та захисту ї від сонця, макіяжу, парфумів та інша декоративна косметика.
Продовження табл.1.1
1
2
3. Контактні
аудиторії
1. Фінансові кола (банки, інвестиційні компанії, акціонери підприємства, що мають вплив на фінансове становище підприємства). Підприємство буде співпрацювати із ПАТ «KredoBank» та ЗАТ «Альфа-Банк Україна», адже вони надають якісні послуги та найбільш вигідні відсотки по кредиту для клієнтів, і їх становище в Україні є досить стійким.
Позитивний вплив фінансових кіл відображається у наданні меншого відсотка на кредит, збільшенні інвестиційних коштів, наданні фінансової допомоги. Негативний вплив фінансових кіл відображається навпаки у збільшенні кредитного відсотку, вимаганнях дострокової сплати кредиту, зменшенні інвестицій у підприємство.
2. Контактні аудиторії засобів інформації ( допомагають привертати увагу громадськості та споживачів підприємства до його діяльності ). Головно метою компанії є реклама продукції «Faberlic» через ЗМІ, а також надавати правдиву та цікаву інформацію про новинки. Також сюди відносяться люди, до думки яких прислухаються інші і які можуть сприяти створенню бажаного образу фірми та пропаганді товару: журнали, каталоги, реклама на білбордах та телебаченні разом із зірками, акторами, артистами та іншими відомими особистостями (позитивне явище). Завдання ЗМІ – допомагати та рекомендувати компанію споживачам та впливати на них. Негативним явищем контактних аудиторій є те, що вони можуть надавати не повну інформацію, яка б відповідала дійсності, відповідно можуть призвести до втрат клієнтів.
3.Внутрішні контактні аудиторії (персонал підприємства). Вони включають: трудовий колектив, менеджерів, консультантів. Важливо, щоб персонал був позитивно налаштований, по відношенню до своєї фірми і до випуску її продукції. Найважливіше завдання у консультантів – привернення уваги клієнтів, насамперед ввічливістю працівника, та новими поступленнями товару, оскільки потрібно максимізувати споживчі потреби покупців. Освічений та привітний консультант, який виконує свою роботу може отримувати високу заробітну плати, чи премію (позитивний вплив). Також негативний вплив можна спостерігати, якщо працівник працює неефективно, що й може позначитися на репутації компанії. Отже, працівників необхідно мотивувати доплатами, надбавками чи нагородами .
4.Постачальники
Постачають необхідні ресурси ( косметична олія, масло та інші компоненти) для виготовлення високоякісної сировини і перевірки складу кожного продукту. Постачання ресурсів буде здійснюватися з-за кордону фірмами-спеціалістами. Позитивний вплив: висока якість сировини та ресурсів, контролювання складу кожного продукту і вчасна поставка. Негативний вплив: підвищення ціни на ресурси, невеликі затримки з поставкою.
5.Маркетингові посередники
Торговельні посередники (допомагають підприємству знайти покупців та безпосередньо продавати їм товари) : рекламні агентства , спеціалізовані офіси-магазини «Faberlic», а саме продавці-консультанти , які пропонують клієнтам продукцію «Faberlic». Фірми-спеціалісти з організації товарного руху (склади і транспортні засоби, необхідні підприємству для переміщення своїх товарів від місця виробництва до місця призначення). Підприємство буде орендувати склади і транспорт для переміщення своїх товарів від місця виробництва до місця призначення.
Крім мікросередовища, на наше підприємство впливають також фактори макросередовища.
Макросередовище - складова маркетингового середовища фірми, яка представлена силами ширшого соціального плану, які впливають на підприємство і всі складові мікросередовища, не підвладні прямому контролю з боку підприємства.
Наведемо фактори макросередовища у табл. 1.2
Таблиця 1.2
Фактори макросередовища
Фактори макросередовища
Вплив на підприємство
1.Демографічне середовище
В демографічному аспекті важливими факторами є зміна чисельності населення, статева і вікова структура. Важливою є кількість жінок, бо вони є основними покупцями нашої продукції. Зміна чисельності населення, рівень народжуваності, розподіл населення за віком та статтю, міграція населення, його національна структура. На даний момент в Україні поступово скорочується рівень населення, а саме у 2012 р. цей показник становив 45,59 млн.осіб, а у 2015 р. цей показник вже становить 42,78 млн осіб. Наше підприємство намагається задовільнити потреби своїх потенційних і реальних споживачів, а це можливо здійснити, оскільки працівники-консультанти компанії «Faberlic» знаходяться в кожному регіоні України .
2.Економічне середовище
В економічному аспекті впливає купівельна спроможність споживачів, кількісний та якісний склад споживачів, зміни цін, рівень безробіття, заощадження населення, економічні спади та піднесення, спади економіки, умови одержання кредиту, диференціація доходів у сім’ях. Економічна стабільність в країні дозволить збільшити обсяги продажу. Система економічних відносин у державі має досить відчутний вплив, оскільки підприємство функціонує в ринкових умовах, а отже на засадах попиту і пропозиції, враховує діяльність конкурентів. За сьогоднішній нестійкій економічній ситуації, підприємству буде важко, проте можливо реалізувати свій товар, бо заробітні плати стали нижчими відносно попередніх років, а ціни на товари підвищилися. Але продукція «Faberlic» має високий попит на ринку, хоч кількість товару стала нижчою (зниження на 1,5%) .
3. Природне
середовище
До факторів природного середовища можна віднести дефіцит певних видів сировини, несприятлива екологічна ситуація, збільшення забруднення довкілля, зростання вартості енергії призвели до рішучого втручання урядів багатьох країн світу у процес раціонального використання та відтворення природних ресурсів, що передбачає контролювання підприємницької діяльності з боку держав. Збільшення вартості електроенергії, якісної природної сировини змушує підприємство встановлювати високі ціни на продукцію.
4. Науково- технічне середовище
До факторів науково-технічного середовища відносяться нові технології, поява нових досягнень НТП, нових способів обробки та переробки сировини, розробка нових видів товару, та зміни їх вмісту. Зумовлює якісні зміни технології виробництва основних фондів та сировини, появу нових товарів на ринку. Кожне нове відкриття має ретельно відслідковуватись і впроваджуватись у виробництво, лише так можна залишитись у бізнесі з даним видом товару. Позитивний вплив: поява нової продукції на ринку, вдосконалена продукція та якісна сировина. Негативний вплив: значні витрати на купівлю високоякісну сировину та технологічне обладнання.
5.Політичне середовище
Політичне середовище впливає через різноманітні законодавчі акти, закони та положення, що стосуються інтересів компанії, її клієнтів та суспільства загалом. Позитивний вплив: зменшення податку на імпорт товарів, мита, та інших обов’язкових платежів, що дасть можливість одержувати значно більший прибуток і збільшувати та оновлювати види товарів, за рахунок збільшення компанії. Негативний вплив: сплачення податкових пільг збільшення державних зборів, законодавчі обмеження, які можуть скоротити виробництво товарів.
6.Культурне середовище
Культурні фактори впливають завдяки духовному розвитку людей, їх навичкам, звичкам, традиціях способу життя, належністю до певного класу, професії, сімейного стану споживачів і працівників підприємства. Перш за все, вплив відображається в особливих потребах, які підприємство повинно обгрунтувати, врахувати і задовольнити. В Україні дуже багато традицій і свят, тому компанія являється спонсором багатьох свят, та випускає ще й особливу продукцію для дітей та подарунки для кожного члена сім’ї, для створення позитивного іміджу та репутації підприємства.
Отже, дане підприємство функціонує під впливом маркетингового середовища, яке поділяється на мікросередовище, яке залежить від діяльності підприємства та макросередовище, до якого належать сили, які діють на підприємство і не залежать від його діяльності.
Проаналізувавши демографічну ситуацію і рівень доходів населення, компанія вирішує розмістити підприємство у центральній частині України, а саме у Київській області, а саме в столиці – м. Києві, оскільки воно має зручне сполучення з іншими обласним центрами, та є центром можливості поставляти товари на склади чи магазини кожного регіону. Місто є географічно вигідне, оскільки воно розташоване майже в центрі країни, та забезпечене водним, повітряним, залізничним та транспортним пунктом поставки товарів, на відміну від інших міст України. Населення у м.Києві найбільше проживає велика кількість людей а саме, станом на 1 квітня 2013 року наявне населення у Києві становило 2 846 852 особи, тобто більша кількість споживачів, які мають можливість купувати продукцію «Faberlic».
Місткість ринку – можливий обсяг продажу при даному рівні цін за конкретний проміжок часу.
Місткість потенційного ринку України – це можливі обсяги продажу товарів покупцям, які мають потребу в них і виявляють інтерес до продукції фірми.
Визначається за формулою: Мп.р.=Кп.с.* Кз.п.*Цсер
де, Мп.р. – місткість потенційного ринку;
Кп.с.- к-сть потенційних споживачів;
Кз.п. – к -сть закупівель продукції середнім потенційним споживачем;
Цсер – середня ціна продукцію;
Дані для розрахунку подано в табл.1.3
Мп.р. = 20213,9 * 0,5 * 40 = 404278шт.
Місткість реального ринку України – це можливі обсяги продаж товарів покупцям, які мають потребу в них, виявляють інтерес до продукції і мають змогу її придбати.
Визначається за формулою: Мр.р.=Кр.п.*Кз.р*Цсер
де, Мр.р.- місткість реального ринку;
Кр.п – к-ть реальних покупців;
Кз.р – к-ть закупівель продукції середнім реальним покупцем.
Дані для розрахунку подано в табл.1.3
Мр.р. = 60256,5 * 0,4 * 40 = 964104 шт.
Насиченість ринку України – це показник, який характеризує перспективи зміни попиту(у %) і визначається як відношення кількості покупців, які вже придбали товари, до загальної к-ті споживачів.
Визначається за формулою:
Н.р. = Сзаг/Сп * 100%
де, Н.р. – насиченість ринку;
Сзаг – загальна к-ть споживачів;
Сп – к-ть покупців, які придбали товар
Дані для розрахунку подано в табл.1.3
Н.р. = 9000 / 87634,1 * 100% = 10,26%
Отже, оскільки рівень насиченості компанії дорівнює 10,26%, наща компанія заохочує споживачів , та займає провідне місце на ринку.
Таблиця 1.3
Дані для визначення місткості ринку України
Кількість потенційних споживачів
Кількість реальних покупців
Загальна кількість споживачів
К-сть закупівель продукції середнім потенційним споживачем
К-сть закупівель продукції середнім
реальним
споживачем
Кількість покупців,які придбали товар.
Середня ціна товару
грн.
20213,9
60256,5
9000
0,5
0,4
87634,1
40
Проводимо SWOT – аналіз діяльності компанії «Faberlic»
Сильними сторонами підприємства є: високий рівень сервісного обслуговування, широкий асортимент високоякісної декоративної косметики, гнучка система знижок, доступна ціна, позитивний імідж, значна ринкова частка, привабливий товарний вигляд, здійснення позиціонування на усі цільові аудиторії.
Cлабкі сторони: зростаючий конкурентний тиск, погана обізнаність потенційних споживачів про марку, сильні конкуренти.
Можливості компанії: оновлення обладнання та технології створення товару, створення нових ідей представлення продукції, розширення асортименті продукції , скорочення витрат компанії, розробка нової продукції, розширення ринків збуту.
Загрози: нестабільна економічна ситуація в країні, вкладення коштів у розробку нового продукту, який може не виправдати очікуваного результату, зростаючий конкурентний тиск, коливання курсу валюти, звичайно поява більшої кількості конкурентів.
Розділ 2. Дослідження смаків та уподобань споживачів проведення сегментування ринку.
З метою визначення основних ринкових трендів, кращого формулювання рекламних звернень, та точної ідентифікації цільових груп споживачів , наша компанія провела аналіз ключових слів товару «Faberlic» по Україні , які будуть застосовуватися нами у створенні рекламного звернення, слогану, контенту інтернет сторінки тощо.
Ми обрали такі ключові слова:
Faberlic Company
Faberlic каталог
FaberlicУкраїна
1.По слову Faberlic Company ми отримали результати, які подані на рис.2.1
//
Рис.2.1. Результати пошуку по-першому ключовому слову
в Інтернеті – Faberlic Company
Динаміка популярності компанії «Faberlic» показує, що компанія набула своєї популярності в Україні з 2009 року. Найбільшої популярності вона досягла у листопаді 2009 року, але на даний час можна спостерігати спадну тенденцію популярності компанії. На території України, а саме в Хаківській області компанія досягла піку популярності, також найвищої популярності по Україні компанія Oriflame досягла у Львівській, Луганській та Дніпропетровській областях.
За даними на 2015 рік відбулись зміни, і наша компанія набула найвищої популярності у Львівській, Дніпропетровській, Харківській областях. /
Рис.2.1(а). Результати пошуку по-першому ключовому слову
в Інтернеті –Faberlic Company даними на 2015 рік.
2. Результати пошуку в Інтернеті по ключовому словосполученні «Faberlic каталог» ми отримали результати, які подані на рис.2.2.
/
/
Рис.2.2. Результати пошуку ключовому слову – «Faberlic каталог»
Динаміка популярності показує, що в Україні словосполучення «Faberlic каталог» набуло свого піку популярності у січні 2015 р.
Проте тільки з 2009 р. жителі України почали цікавитись каталогами фірми Faberlic, хоча на поточний рік – 2015 р. популярність знизилась. На динаміці популярності по регіонах ми спостерігаємо, що в пошуку найбільше запитів за каталогами Faberlic відбулось у Житомирській, Полтавській та Донецькій областях.
3. По ключовому словосполученні «Faberlic Україна» ми отримали результати, які подані на рис.2.3.
/
/
Рис.2.3.Результати пошуку ключовому слову - «Faberlic Україна».
Динаміка популярності показує, що словосполучення «Faberlic Україна» набуло найбільшої популярності в Україні у литопаді 2010р. Якщо розглядати динаміку популярності за регіонами, то найбільше зацікавлені діяльністю компанії «Faberlic» по Україні у Херсонській, Луганській та Чернігівській областях.
У ході дослідження ринку вивчають поведінку споживачів, їхні смаки і потреби, споживчі переваги, мотиви, які спонукають їх приймати рішення щодо покупки нашої продукції. Для визначення смаків та потреб споживачів нам необхідно провести анкетування, оскільки необхідно зібрати певну інформацію, враховуючи вподобання клієнтів.
Загалом анкета буде складатись з наступних розділів:
вступна частина;
основна частина;
контактна частина;
У вступі нам необхідно вказати назву компанії, яка буде проводити дослідження, а в нашому випадку це компанія «Faberlic». Викладається мета проведення дослідження, надаються правила заповнення та необхідність правудивих відповідей, оскільки гарантується анонімність клієнтів.
За отриманням певної інформації по використанню декоративної косметики компанії Faberlic, ми проводимо анкетування - опитування серед населення міста Львова, особливо серед жінок та молоді, які є основними споживачами продукції «Faberlic». Для цього ми створили анкету, яка зображена сторінкою нижче. Для дослідження нам необхідно опитати 50 людей вибірково. Анкетування допоможе нам оцінити смаки та уподобання споживачів, можливість визначення оптимальних цін товарів, і це все для максимального задоволення їх потреб клієнтів. Анкетування буде проводитись серед учнів, студентів, працюючих та безробітних.
Пошуковими запитами будуть: якою декоративною косметикою користуються клієнти, якій продукції (бренду) "Faberlic" надають перевагу, яку суму грошей витрачають на купівлю косметики , вікова категорія клієнтів, загальне враження від компанії та інші. Зразок анкети подано у додатку А.
Отже, ми опитали 50 людей, та наводимо результати даного дослідження.
Проаналізувавши відповіді на 1 питання, спостерігаємо, що 66 % з
Опитаних надають перевагу та користуються продукцією «Faberlic», деякі споживачі надають перевагу іншим компаніям як: Avon (44% ), Mary Key (24%), Amway (6%), L'Oreal (38%), Oriflame (22%), Farmasi (6%), MAC (22%) та інші (6%). Результат опитування на рис.2.4.
/
Рис.2.4 Розподіл думок, щодо вибору продукцією
Проаналізувавши опитування, спостерігаємо , що 64% з опитуваних – подобається продукція «Faberlic», 16% не подобається, та деякі респонденти не знайомі з продукцією фірми «Faberlic». (рис 2.5)
/
Рис.2.5 Розподіл думок, щодо користування продукції «Faberlic»
Дослідження показали , що 28% опитаних купують продукцію часто, та 28% - рідко, 14% - дуже рідко та 6% - дуже часто, просте частина опитуваних не користуються і не купують косметику – 24%. (рис.2.6)
/
Рис.2.6 Розподіл думок, щодо здійснення покупки косметики «Faberlic»
58% опитаних кожного дня користуються косметикою, 22% іноді, 12% тільки перед урочистими подіями (зустрічі , свята і тд.), 8% - не користуються косметикою.(рис 2.7)
/
Рис.2.7 Розподіл думок, щодо частоти користування косметикою
Споживачі «Faberlic» надають перевагу бренду Nature Secrets – 46% , Oriflame Beauty – 32% , вони займають найбільший відсоток вподобань , а також Very Me – 24% , The ONE - 24%, Giordani Gold – 18% , Milk & Honey Gold - 16% , Wellness- 16% , Pure Colour – 14%. (рис 2.8)
/
Рис.2.8 Розподіл думок, щодо користування певного бренду
декоративної косметики «Faberlic»
Під час опитування було встановлено, що 58% респондентів при виборі косметичних засобів керуються власними знаннями, 16% - порадами подруг, 12% - порадами косметолога, 8% - порадами продавця-консультанта, 2% - порадами торгового агента, 4% - інше. (рис 2.9)
/
Рис.2.9 Розподіл думок , щодо вибору косметичних засобів
Тільки 16% покупців готові витрачати більше 500 грн.на купівлю косметики, 20% - від 300 грн. до 500 грн., 50% - від 100 грн. до 300 грн., і тільки 14% готові витрачати до 100 грн. на купівлю косметики.(рис 2.10)
/
Рис.2.10 Сума грошей , які клієнти готові витрачати кошти на косметику
Під час опитування ми визначили яким косметичним засобам жінки надають перевагу , і виявили, що 62% - туш, 58% - помада, 36% - пудра, 24% - тіні, 28% - креми, 20% - тональний крем, 18% - коректори, 2% - інші косметичні засоби .(рис 2.11)
/
Рис.2.11 Розподіл думок , щодо переваг косметичних засобів
За 5-бальною шкалою (5 - найвище, 1- найнижче) ми визначили, які характеристики найбільше впливають на споживача при виборі косметики, отже, найбільший вплив припадає на таку характеристику, як якість – 40%, 20% - ціна, 15% - властивості, 15% - дизайн і 10% - бренд. (рис 2.12)
/
Рис.2.12 Розподіл думок, щодо впливу характеристик при виборі косметики
Також ми визначили – звідки саме, та з яких джерел клієнти дізнаються інформацію про продукцію «Faberlic», а це саме: реклама по телебаченню - 22%, Інтернет реклама – 18%, каталоги – 34%, візуальна реклама (білборди, плакати, стенди) – 6%, інформація, яка почута від друзів, родичів і т.д. - 20%. (рис 2.13)
/
Рис.2.13 Джерела надання інформації по вибору продукції
Також ми встановили стать опитуваних, переважна більшість опитуваних є жінки – 86%, чоловіки – 14%. ( рис 2.14.)
/
Рис.2.14 Визначення статі респондентів
На запитання: «Чи згідні Ви з тим, що декоративна косметика підкреслює природню красу?» - наші респонденти відповіли так – цілком згідна – 30%, згідна – 38%, не згідна – 26%, рішуче не згідна – 6%. (рис.2.15)
/
Рис.2.15 Розподіл думок щодо визначення природної краси
Дохід наших опитуваних також було встановлено: 64% - до 2000 грн., 16% - 2000 грн. – 3000 грн., 14% - 3000 грн. – 5000 грн., більше 5000грн. -6%. (рис.2.16)
/
Рис.2.16 Дохід респондентів
Соціальний статус респондентів: в більшості опитуваними були студенти, і вони займають найбільшу частку відповідей – 62%, учні – 10%, працюючі – 26%, безробітні – 1%. (рис.2.17).
/
Рис.2.17 Соціальний статус респондентів
Встановили вік респондентів займає частки: до 18 років – 12%, 18-25 років (62%), 25-30 років (22%), 30-40 років – 4%, більше 40 – 0 %.
/
Рис.2.17 Вік респондентів
Також під час опитування ми визначили, яке враження справляє компанія «Faberlic» на потенційних та реальних покупців: лише позитивні враження 40,8%; у цільому залишаються задоволеними – 30,6%; двояке, суперечливе враження – 22,4%; неприємні емоції – 0%; інше – 6,1%. (рис.2.18).
/
Рис.2.18 Враження від компанії «Faberlic»
Отже, можна зробити висновок до анкети, оскільки ми намагались показати, що продукція «Faberlic» цікавить наших респондентів в опитуванні, проте ми визначили, що нашою основною аудиторію виступають жінки (без вікових обмежень), бо ж компанія «Faberlic» спеціалізується на якісній декоративній косметиці, що робить жінок більш привабливими та впевненими.
Сегментування ринку — це виокремлення певної кількості покупців, що мають схожу або однакову реакцію на комплекс маркетингових заходів підприємства, тобто подібно сприймають параметри товару, його ціну, місце збуту та маркетингові комунікації. У процесі здійснення сегментування для підприємства найважливіше завдання — знайти сегмент ринку, на який воно спрямовуватиме основні маркетингові заходи.
Підприємство буде проводити сегментування ринку за такими параметрами:
1.Вікова категорія споживачів.
2.Дохід споживачів.
Ми провели сегментацію ринку, було виділено три сегменти.
Перший сегмент – споживачі, яким є 16-19 років, які мають дохід до 2000 грн, вони розуміються на модних тенденціях, для них ціна та дизайн декоративної косметики є дуже важливим.
Другий сегмент – дівчата віком 20-24 років, які в основному вже працюють та мають дохід до 5 000 грн., для яких ціна є важливою. Цей сегмент частіше буде здійснювати купівлю дорожчої та стильної косметики.
Третій сегмент – жінки 40-55 років, які вже працюють, мають сім’ю, які знають всі свої плюси на недоліки шкіри прагнуть придбати якісну, проте дорогу косметику.
Ми обрали три сегменти. Для виходу на ринок можна застосувати стратегію диференційованого маркетингу, який передбачає охоплення декількох сегментів ринку і розроблення для кожного з них окремого комплексу маркетингу. У випадку застосування диференційованого маркетингу підприємство працює з виділеними сегментами диференційовано – воно розробляє та вдосконалює свої товари під особливості того чи іншого сегмента.
До першого сегменту відноситься молодь у віці 16-19 років. Для них компанія «Faberlic» розроблятиме натуральну декоративну косметику у тінейджерському стилі з елементами яскравих та блискучих доповнень.
До другого сегменту відноситься молодь, але вищої вікової категорії, тобто у віці 20-24 років, це дівчата, котрі вже мають свій заробіток, відповідно роботу та можливу сім’ю. Компанія «Faberlic» для них буде виготовляти стильну, натуральну та високоякісну продукцію
До третього сегменту відносяться жінки у віці 40 – 55 років, які отримують досить високий дохід, і відповідно хочуть отримати високу якість та відповідну ціну до бажаних цінних товарів.
Вік
55+
40-55
30-39
25-29
20-24
16-19
До 2000 2000-5000 5000- 10000 10000+ Дохід (грн.)
Рис.2.17 Сегментація ринку
Розділ 3. Маркетингова товарна політика підприємства. Позиціонування товару.
Таблиця 3.1
Позиціонування декоративної косметики компанії
«Faberlic» за трьома рівнями
Рівень
Характеристика
Приклад
I рівень
Основна вигода від використання товару
Чинить захисний бар’єр для шкіри обличчя та тіла від негативних факторів зовнішнього середовища.
Відчуття впевненості, яке може створити декоративно-лікувальна косметика.
II рівень
Властивості
Зручна й фасониста упаковка (дає можливість зберігати в потрібних обсягах і формі рідкі, гранульовані, сипучі продукти);
Продукція підвищує пружність, щільність і еластичність шкіри, завдяки колагену та еластину;
При регулярному використанні процес вікової зміни шкіри сповільнюється, завдяки якісній продукції;
Продукція розроблена для будь-якої віковій категорії, тобто без обмежень;
Температурний режим зберігання
від 0 °C до +25 °C;
Використовування для повсякденного вжитку;
Довготривалий термін використання.
Якість
Високоякісна натуральна сировина , на основі якої створюють косметику;
Імпортовані ресурси для продукції;
Термін зберігання рекомендований від 6 місяців до 5 років (в залежності від типу продукції);
Можлива заміна продукції чи повернення її вартості – за відгуками клієнта;
Продукція має красиву упаковку та зручна у використанні.
Дизайн
Привабливий дизайн, оскільки компанія випускає різноманітну продукцію, то й форма, вигляд, колір, розмір, пакувальний матеріал, упаковка на дотик – є різними й стильними.
Зовнішній вигляд
Відомий фірмовий логотип білого кольору «Faberlic» на яскраво-насиченому салатовому тлі на всіх видах продукції.
Надання кожному товару стильної коробки чи пакета від «Faberlic», з вказанням ТМ.
Товарна марка
(логотип)
Faberlic
III рівень
Доставка
Доставка декоративної косметики фірми «Faberlic» є в наявності в інтернет-магазинах, за встановленими цінами, яку може придбати будь який клієнт;
Якщо товару немає у магазинах міста , то продавець-консультант замовить продукцію ,яка буде в наявності від 1 до 3 днів.
Монтаж
Монтаж косметики здійснюється проекторами та спеціалістами у Швеції та Швейцарії .
Надання кредиту
Непередбачено надання кредиту.
Гарантії
Непередбачено надання гарантій.
Післяпродажне обслуговування
Непередбачено післяпродажне обслуговування , проте можливе повернення коштів чи обмін товару на протязі 14 днів.
Дізнатись детальну інформацію про діяльність фірми «Faberlic» та інформацію про компанію, контакти, товари та їх характеристику, логотип та слоган компанії – Ви зможете переглянути в брошурі (додаток Б).
Компанія «Faberlic» завжди намагається допомогти своїм клієнтам у вирішенні будь-яких питань, пов'язаних з замовленням, доставкою, асортиментом продукції компанії.
Позиціонування декоративної косметики “ Faberlic ”
До ознак, за якими зазвичай здійснюють позиціонування відносять:
Престижність володіння;
Упаковка;
Цінові характеристики товару;
Функціональні властивості товару;
Термін використання;
Сировина