Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Мета роботи – навчитись перевіряти працездатність мережевого підключення. Отримати навички з використання команд операційної системи для тестування мережі. Закріпити на практиці використання мережевих команд: ipconfig, ping, tracert тощо.
1. Навести визначення ІР-протоколу, та провести порівняльний аналіз між протколами Ipv4 та Ipv6 .
ІР-протокол - протокол мережевого рівня для передачі датаграм між мережами.
У сучасній мережі Інтернет використовується IP четвертої версії, також відомий як IPv4. У протоколі IP цієї версії кожному вузлу мережі ставиться у відповідність IP-адрес завдовжки 4 октета (4 байта). При цьому комп'ютери в підмережах об'єднуються загальними початковими бітами адреси. Кількість цих біт, загальна для даної підмережі, називається маскою під мережі. Існує два рівня ієрархії адрес: один рівень – номер мережі, а другий – номер вузла.
В даний час вводиться в експлуатацію шоста версія протоколу IPv6, яка дозволяє адресувати значно більшу кількість вузлів, чим IPv4. Ця версія відрізняється підвищеною розрядністю адреси, вбудованою можливістю шифрування і деякими іншими особливостями. Модернізація стека TCP/IP була проведена в наступних напрямках:
масштабуюча система адресації:
збільшення розрядності ІР-адреси до 16 байтів;
чотири рівня ієрархії адрес: три рівня – для ідентифікації мережі, один рівень – для ідентифікації вузлів мережі;
шістнадцяткова система запису ІР-адреси;
зниження завантаження маршрутизаторів:
перенесення функції фрагментації з маршрутизатора на кінцеві вузли;
використання в ролі номера вузла МАС-адресу;
зменшення розмірів адресних таблиць;
широке використання маршрутизації від джерела, при якому вузол-джерело задає повний маршрут проходження пакета через мережу;
вбудована система захисту (IPSec – Security Internet Protocol)
2. Навести скрін результату програми «диагностика сети» кафедральних комп’ютерів та зробити короткий висновок щодо мережі кафедри.
/
3. Привести результати команд ipconfig та ipconfig\all, провести висновки про результати данного тесту.
/
/
Утиліта ipconfig використовується для відображення параметрів ІР-протокола. Дана команда вивела на екран список мережевих інтерфейсів, які доступні комп’ютеру. Кожен мережевий інтерфейс зазначається ІР-адресою і маскою мережі.
4. Привести данні щодо «пінгування» робочого ком’ютера та комп’ютера з аудиторії.
/
5. Надати наочні данні про аналіз тестування шляху сигналу до інтернет сайту, та зробити висновки про наявність «вузькості каналу» до данного сайту.
/
6. Навести результати команд route print, net view.
/
/ 7. Зробити висновок про отримані навички щодо тестування ІР-протоколу.
На лабораторній роботі я ознайомилася з ІР-протоколом. IP - маршрутизуємий мережевий протокол мережевого рівня сімейства («стека») TCP/IP. Розглянула команди: ipconfig та ipconfig\all - для відображення параметрів IP-протокола, рing - команда використовується для перевірки протоколу TCP/IP і досяжності віддаленого комп'ютера, tracert - використовується для показу шляху проходження сигналу до бажаного хоста, net view - виводить список доменів, комп'ютерів або загальних ресурсів на даному комп'ютері.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!