ЗМІСТ
1. Теоретична частина
1.1 Особливості організації та проведення обраного туру............................................3
1.2 Турпроектування як початкова стадія туроперейтингу...........................................4
1.3. Турпланування ...........................................................................................................5
2. Практична частина
2.1. Маршрут подорожі (в межах України на три дні)..................................................6
2.2. Характеристика туристичних ресурсів для обраного туру..................................10
2.3. Сегмент туристичного ринку..................................................................................10
3. Можливості туроператора для задоволення потреб сегмента................................13
4. Ідентифікація постачальників туристичних послуг ................................................14
5. Методичне забезпечення туру (технологічна карта туру, інформаційний лист, програма обслуговування)..............................................................................................17
ВИСНОВОК.....................................................................................................................26
ЛІТЕРАТУРА...................................................................................................................27
1. Теоретична частина
1.1 Особливості організації та проведення обраного туру
Подієвий туризм - молодий і надзвичайно цікавий напрям. Унікальні тури, які поєднують в собі традиційний відпочинок та участь у видовищних заходах планети або всередині країни, поступово завойовують все більшу популярність серед різних груп відпочиваючих.
Походження подієвого туризму стало областю серйозних наукових досліджень порівняно недавно. Незважаючи на те, що цей різновид відпочинку існує з найдавніших часів, в особливу галузь туріндустрії він трансформувався в післявоєнні роки, а особливою популярністю став користуватися 1970в-х рр..
Саме в цей час стали очевидними потенційні можливості різноманітних подій, що сприяли розвитку економіки, суспільства, культури, міжнародних відносин та екології.
Подієвий туризм – це вид туризму орієнтований на відвідування місцевості в певний час, пов’язаний з якою-небудь подією.Під подією слід розуміти сукупність явищ, що виділяються своєю неоднозначністю, значимістю для даного суспільства чи людства в цілому,для малих груп або індивідуумів.Вона може мати вид разового неповторного явища або періодичного,спостережуваного щорічно або в певні періоди часу.
Туристичний бізнес завжди активно використовує події для формування туристичного продукту і залучення туристів саме на подію. Якщо в житті туристичного об’єкта немає події сформованої історично як, традиціїїї придумують навмисно. Отже, має місце проведення кампанії по просуванню туристичного продукту, орієнтованого на подію, залучення маси відвідувачів, а отже отримання доходу від туристів бажаючих відвідати місцевість не тільки з метою огляду визначних пам’яток, але й з метою взяти участь у святкуванні разом з місцевими жителями і розділити їх емоції.Головна особливість подієвого туризму – безліч яскравих неповторних моментів.
Класифікувати подієвий туризм можна за тематикою та масштабом події.
Існує кілька тематичних видів подієвого туризму:
- громадські (гастрономічні фестивалі, фестивалі та виставки квітів);
- мистецькі (музичні та театральні фестивалі і конкурси,кінофестивалі, фольклорні обряди, свята і фестивалі);
- спортивні (спортивні змагання, фестивалі, ралі, перегони і регати);
- культурно-історичні (театралізовані шоу, національні фестивалі і свята, карнавали); - економічні і політичні(аукціони, покази мод, ярмарки і виставки, автомобільні й авіаційні салони, політичні й економічні форуми); - релігійні (релігійні свята, і події).
Історія подієвого туризму в нашій країні тільки зароджується, а от в країнах Заходу він вже давно і міцно закріпився в списках найбільш перспективних і рентабельних видів бізнесу.
Звичайно, дану сферу важко віднести до типового виду швидкоокупного бізнесу з невеликими вкладеннями. Тут доведеться зачекати прибутку деякий час після старту. Але, враховуючи перспективи розвитку подієвого туризму в нашій країні, яка являє собою унікальний комплекс історичних,культурних та мистецьких пам’яток, традицій, подій, можна припустити, що зовсім скоро ця, вільна на сьогодні, ніша ведення бізнесу стане відмінним джерелом доходу і підніме туристичну індустрію України.
Варто зазначити, що подієвий туризм є унікальним видом туризму, оскільки він невичерпний за змістом. Експерти вважають, що в найближчому майбутньому число учасників подієвих турів значно перевищить число учасників екскурсійних турів.
1.2 Турпроектування як початкова стадія туроперейтингу
Початкова стадія розробки створення турпродукту, яка безпосередньо ґрунтується і багато в чому визначається результатами маркетингового дослідження потреб туристичного ринку і пропозицій основних конкурентів на місцевому ринку, що пояснюється спочатку ринковою орієнтацією туроператора. Турпроектування проводиться в середньому за 2-3 місяці до позначених термінів туру або сезону, у разі проектування принципово нових напрямів або видів турів для місцевого ринку, приступати до даного етапу роботи необхідно набагато раніше. Результатом проектування туру є розробка проекту майбутнього турпродукту. Проект - це неконкретизоване уявлення про майбутню туристичну програму, яке звичайно містить наступну інформацію:
- визначення рекреаційної спеціалізації туристичного напряму;
- прокладений маршрут;
- перелік вживаних в турпродукті постачальників;
- можливості і якість надання додаткових продуктів в турі.
У зв'язку з тим, що тур-проектування ґрунтується на маркетинговому дослідженні місцевого туристичного ринку, тур-проект, як його результат повинен:
- бути компромісом між потребами туристів і можливостями самого оператора;
- бути орієнтованим на конкретний сегмент туристичного ринку;
- мати власну позицію на ринку; визначати напрям подальшої діяльності туроператора, метою якої, перш за все, є його подальша конкретизація (перетворення проекту туру безпосередньо в тур), популяризація, просування і продаж.
1.3. Турпланування
Планування — один з найважливіших інструментів економічної політики. Дуже часто планування розглядають у системі менеджменту або управління. Управління — це процес планування, організації, мотивації та контролю, необхідний для того, щоб сформулювати цілі організації та досягти їх (рис. 1.1).
/
Схема системи управління
Для цього планування поділяють на три послідовні етапи:
Вивчення існуючого стану підприємства як у зовнішньому середовищі, так і у внутрішньому.
Визначення місії та цілей майбутньої діяльності організації.
Вироблення конкретних стратегічних, тактичних та оперативних планів дій, направлених на досягнення визначених цілей та місії.
Планування являє собою набір дій і рішень, зроблених керівництвом, які ведуть до розробки специфічних стратегій, призначених для того, щоб допомогти організації досягнути своїх цілей.
Процес планування є інструментом, що допомагає в прийнятті управлінських рішень. Його завдання — забезпечити нововведення і зміну в організації у достатній мірі. Загалом, процес стратегічного планування є тією "парасолькою", під яку ховаються всі управлінські функції.
2. Практична частина
2.1. Маршрут подорожі
«Країна мрій» — міжнародний фестиваль етнічної музики проходить на Співочому полі у Києві з 2004 року. Час проведення фестивалю співпадає з народним святом Івана Купала (кінець червня — початок липня). Ініціатором фестивалю є Олег Скрипка. Назву фестивалю дала однойменна пісня гурту «Воплі Відоплясова».
Фестиваль має вигляд народного гуляння-ярмарку, триває від 2 до 5 днів і окрім виступів на основній сцені Співочого поля включає також ярмарку виробів народного мистецтва, книжковий ярмарок, майстер-класи народних ремесел, де можна в живому часі спостерігати, як виробляються ті чи інші витвори людської фантазії, виставку народного малярства, дитячу галявину, етнічні кухні тощо. Крім того, протягом року «Країна Мрій» проводить ряд культурних заходів в Україні: Фестиваль «Рок Січ», танцювальні вечірки в стилі «Етно-Диско», Фестиваль героїчної пісні «Молода Гвардія», «Вечір Українського Романсу», Парад вишиванок та традиційні Вечорниці.
Таврійські Ігри — міжнародний фестиваль, який проводиться в Україні щоліта з 1992 року. У 1992–2006 роках місцем проведення фестивалю була Каховка Херсонської області, 2007 року фестиваль уперше проходив на НСК «Олімпійському» У Києві. Із 2008 року фестиваль повернувся до Каховки. Автором ідеї, почесним президентом, головою оргкомітету є Микола Баграєв.
Традиційно фестиваль включає конкурс краси, пивний конкурс, спортивні змагання та шоу-програми, в яких беруть участь учасники з різних країн. Триває фестиваль упродовж трьох днів. Згідно зі статистикою, щодня фестивальні концерти відвідують близько 80 000 глядачів, значна кількість спостерігають за фестивалем через прямі теле- і радіотрансляції.
Серед учасників фестивалю є відомі українські та зарубіжні музиканти: «ВВ», «Ані Лорак», «Брати Гадюкіни», «Deep Purple», Потап та Настя Каменських, «Скрябін», Руслана, Ірина Білик, «Машина времени», Анжеліка Варум, Філіп Кіркоров, Валерій Меладзе, Крістіна Орбакайте, Алла Пугачова та інші. Для дітей організовують «Чорноморські ігри».
«Червона рута» — найбільший і найпрестижніший в Україні україномовний фестиваль сучасної молодіжної музики. Фестиваль відбувається щодва роки від 1989. «Червона рута» утверджує Україну як сучасну європейську державу, виявляючи плюралізм жанрів, стилів та творчих методів, свободу творчості, недогматичність, а також відкритість і динамізм українського суспільства і культури. Фестиваль стимулює створення пісенного репертуару української сучасної музики. Майже 90% відомих, популярних в Україні та за її межами вітчизняних виконавців, відкриті «Червоною рутою». Фестиваль виконує важливу державотворчу функцію в Україні і має всеукраїнський масштаб, формує сучасну естрадну і молодіжну школу вітчизняної музики.
Музичний фестиваль «КаZантип» вже давно став візитівкою Криму. «КаZантип» на початку 1990-х років проводився в північно-східній частині Криму, на мисі Казантип. Спочатку це був спортивний захід, що збирав фанатів віндсерфінгу, які також веселилися під сучасну музику. Потім він перетворився в щорічний музичний фестиваль, що проводиться у Криму, найбільш відомий фестиваль електронної музики на пострадянському просторі. Тут грає електронна музика усіх напрямків, виступає багато діджеїв з усього світу. Символ фестивалю — «Жовта валіза», що дає власнику право безоплатного входу на територію «республіки КаZантип».
Фестиваль «Respublica» (укр. «Республіка») — музично-мистецький фестиваль сучасного вуличного мистецтва, який проводиться щорічно у Кам'янець-Подільському. Вперше відбувся 16—18 вересня 2011 року.
Щороку фестиваль поділяється на художню, літературну та музичну частину. Художня частина відбувається на території старої та сучасної частини міста. На фестивалі побували художники з Іспанії, Росії, Білорусі, Польщі та України, щоб максимально прикрасити занедбані житлові будинки та інші будівлі Кам'янця-Подільського, які не вписуються в архітектуру міста.Музична частина була представлена відомим рок-гуртами України, Росії, Білорусі та США.[2] Крім вище згаданих частин, були проведені різні волонтерські акції — у 2012 році відбулося прибирання сміття у каньйоні річки Смотрич, а також кожен охочий міг поміняти телевізор на триденний квиток на фестиваль «Республіка». За словами організаторів, ця акція стала протестом проти «зомбоящиків», які вбивають людей. Наметове містечко фестивалю розташовувалося біля стін Кам'янець-Подільської фортеці.
Пропонуємо розробити тур в Камянец-Подільський.
Форма туру та схема маршруту
Маршрут туру кільцевий,: Київ-Камянец-Подільский -Київ тобто тур завершується на тому місці де вона почалася.
Форма туру – маршрутно- транспортний.
Транспортні засоби використовуються автобусом.
Пакет послуг
ПоселенняКамянец-Подільский: Готель «Подільский 4*»
Період надання послуг даним підприємством: 4 дні
До вартості проживання входить : континентальний сніданок
До пакету послуг також входять екскурсії , що зазначені у програмі , медична страховка, зустріч – проводи з вокзалу, послуги гіда, перекладача.
Програма туру
1 день
11:00- прибуття автобусом з м.Київ до м.Камянец-Подільский
11:00-12:00- поселення в готелі «Подільский»
12:00-14:00-обід в готелі
14:00-16:00- оглядова екскурсія містом
16:00-18:00-вільний час
18:00-19:00-вечеря в готелі
19:00-22:00-відвідування фестивальних заходів (1 день відкриття фестивалю)
2 день
8:00-9:30-сніданок в готелі
9:30-13:00-екскурсія до Хотинської фортеці
13:00-14:00-обід в готелі
14:00-16:00-вільний час
16:00-19:00-відвідування фестивалю Respublica ( 2день присявечний мистецтвознавству)
19:00-21:00- вечеря в готелі
3 день
8:00-9:30-сніданок в готелі
9:30-13:00-екскурсія Кришталевої печери
13:00-14:00-обід в готелі
14:00-18:00-вільний час
18:00-22:00-закриття музичного фестивалю Respublica
22:00-нічліг в готелі
4 день
8:00-9:30-сніданок в готелі
9:30-11:00- виїзд з готелю
11:00-відправлення з Камянець-Подлілького в м.Київ.
2.2. Характеристика туристичних ресурсів для обраного туру
Необхідного кадрове забезпечення: гід-перекладач.
Для проведення туру необхідно укласти відповідні договори з ресторанами та готелями, що обслуговуватимуть туристів.
Необхідності узгоджувати проектну документацію з власниками рекреаційних ресурсів, органами санітарно-епідеміологічного контролю і пожежного нагляду.
Необхідність у спеціальному спорядженні при проведенні туру відсутня.
2.3. Сегмент туристичного ринку
Сегментування ринку за географічною ознакою передбачає вибір потенційних споживачів із схожими потребами, що визначаються проживанням на тій чи іншій території. Для вибору перспективного сегмента важливим є розгляд розподілу туристів не тільки за категоріями, але й за метою відвідування (див. рис.2.4 і рис.2.5).
Рис. 1 Динаміка та структура туристів ТК «Буковель» при здійсненні сегментації за географічною ознакою
/
Рис. 2. Структура обслуговування туристів ТК «КийАвіа» за метою приїзду
Сегментація за демографічною ознакою передбачає поділ споживачів за віком, статтю, їх сімейним становищем. За віковою категорією споживачів можна поділити на такі сегменти:
─ діти до 14 років, що, як правило, подорожують із батьками;
─ молодь 14-25 років;
─ економічно активні споживачі 25-45 років, що, як правило, подорожують із дітьми;
─ економічно активні споживачі 45-60 років, що, як правило, подорожують без дітей;
─ туристи пенсійного віку.
Перша група споживачів належить до дитячого туризму. На нашу думку, до неї зараховуватимуться, діти у віці 10-14 років, оскільки молодші діти, як правило відпочивають із батьками.
Молодь у віці 14-25 років є перспективнішим сегментом, ніж попередній, оскільки цей сегмент надає перевагу недорогим подорожам із невисоким комфортом і активним відпочинком. Таким категоріям туристів можна запропонувати активний гірськолижний відпочинок з різними ступенями складності. Незалежно від рівня фінансових можливостей будь-який споживач може задовольнити свої потреби у відпочинку. У літні місяці в ТК «Буковель» можливими є такі види туризму: пішохідні туристські походи, водний туризм. Іншим захоплюючим видом туризму, який можна запропонувати туристам цього сегменту, є велосипедний туризм. Перевагою цього виду є те, що він дає можливість досить швидко долати значні відстані, за час короткої подорожі ознайомитися з великим географічним районом.
Для сегмента споживачів у віці 25-45 років притаманні подорожі із дітьми, тому їх вибір залежатиме значною мірою від інтересів та потреб дітей. Цей сегмент потенційних споживачів із врахуванням дітей у віці до 10 років становить значну групу, але на жаль, як уже було вказано, індустрія дитячого туризму на даному етапі знаходиться на низькому рівні.
Споживачі віком 45-60 років, подорожуючи, як правило, без дітей, є економічно активними, потребують високого комфорту та значного насичення подорожі екскурсіями. Туристи пенсійного віку потребують не тільки високого рівня комфорту, але і досить часто медичного обслуговування. Тому, цьому сегменту притаманним є оздоровчий туризм (рис. 3).
Рис. 3. Динаміка та структура туристів ТК «КийАвіа» при здійсненні сегментації за демографічною ознакою та споживчими мотивами
Соціально-економічне сегментування. Для вибору перспективного сегмента ринку необхідно враховувати і фінансові можливості туристів, для чого потрібно провести соціально-економічне сегментування ринку. Основою такого виду сегментування є виділення сегментів споживачів на базі їх професійної приналежності, освіти та рівня доходу. Сегментація за професійною приналежністю та освітою передбачає виділення сегментів залежно від професії та освіти туристів. Але ці показники на сьогодні не є одними з найважливіших при виборі потенційних споживачів. Значний вплив на можливість вибору і здійснення подорожі споживачем має його рівень доходу. Часто у маркетингу сегментування рівнем доходу виділяють як окремий вид. Залежно від рівня матеріального забезпечення туристів змінюватимуться і їх потреби у туризмі.
Зокрема споживачі із високим рівнем доходу, як правило, вибирають дорогі тури із високим рівнем комфорту, а населення із середнім рівнем доходу - недорогі тури, розраховані на масового споживача.
Одним із найбільш перспективних сегментів для ТК «КийАвіа» сьогодні виступають іноземні туристи, які мають бажання і спроможність придбати будь-який туристичний продукт. Тому з метою досягнення конкурентної переваги, розробляючи конкурентну стратегію необхідно орієнтуватися на потреби та бажання даного сегменту ринку.
3. Можливості туроператора для задоволення потреб сегмента
Однак сегментування туристичного ринку було б марним, якщо б воно проводилося без паралельного визначення основних потреб членів виділяється сегмента ринку, а також без визначення вимог до можливостей туроператора для якісного та ефективного задоволення дефинировать для кожного сегмента потреб. Можливості туристичного оператора умовно можна розбити на наступні категорії:
■ базові (перш за все це наявність офісу і його зовнішній і внутрішній вигляд, наявність у оператора ліцензії та термін її дії, рівень якості оргтехніки та засобів зв'язку);
■ фінансові (наявність у власників оператора джерел фінансування майбутніх рекламних кампаній, туристичних кредитів і т.д.);
■ ділові (наявність у оператора зв'язків і договірних відносин з перевізниками, хотельерамі, екскурсійними бюро і т.д., наявність особистих зв'язків з іншими операторами й агенціями, в органах влади);
■ інформаційні (наявність у оператора інформації або доступу до джерел інформації, інформаційна оснащеність);
■ можливості персоналу (зовнішній вигляд, вік, комунікабельність, чарівність, професіоналізм, ерудиція, знання іноземних мов, ПК);
■ технологічні (наявність у оператора «ноу-хау» застосовуються в постійній роботі технологій: технології ведення переговорів, телефонних продажів, нейролінгвістичного програмування і т.д.).
Таким чином, сегментування туристичного ринку проводиться не тільки з метою розбивання всіх споживачів на певні категорії і сегменти, але і для визначення потреб кожного виділеного сегмента і можливостей туристичного оператора для їх якісного та ефективного задоволення. Якщо якась із можливостей туристичного оператора не задовольняє вимогам, виконання яких необхідне для роботи з певним сегментом, оператор може або довести свої можливості до певного високого рівня, або просто відмовитися від подальшої роботи з представниками цієї групи споживачів. Наприклад, для роботи з VIP-клієнтами обов'язковий солідний офіс з хорошим месторасположженіем.
На практиці туроперейтинга сегментування туристичного ринку проводиться на підставі ряду принципів, серед яких найбільш важливими є: географічний, економічний, групових переваг, демографічний і принцип туристичних уподобань.
4. Ідентифікація постачальніків туристичних послуг
Перелік основних постачальників туристичних послуг можна привести схематично (як видно з таблиці, їх кількість залежить від обраної туристичним оператором схеми роботи):
Пряма організація турів
Організація турів через meet-компанію
1. Основний перевізник, який доставляє туристів до місця відпочинку і назад (авіакомпанія, залізниця, судновласник, автотранспортна організація)
1. Основний перевізник, який доставляє туристів до місця відпочинку і назад (авіакомпанія, залізниця, судновласник, автотранспортна організація)
2. Засіб розміщення (готелі) + підприємства громадського харчування
2. Meet-компанія, яка пропонує повний пакет наземного обслуговування
3. Другорядний перевізник (організуючий перевезення в місці і під час відпочинку: трансфер, екскурсійне обслуговування), який може збігатися з основним, а може бути окремим
4. Екскурсійне бюро
5. Дозвільні організації (атракції, розваги, культурне життя)
6. Організація візової підтримки
3. Організація візової підтримки
7. Страхова компанія
4. Страхова компанія
У зв'язку з тим, що найбільш значущими і багато в чому визначають як цілі і конкурентні переваги, так і ціну тур-пакету є перевезення туристів і пропонована готельна база, а також через те, що в сфері надання цих послуг спостерігається найбільш висока конкуренція серед фірм - постачальників, найретельніше увагу туроператор приділяє ідентифікації перевізника, засобів розміщення туристів і meet-компанії.
Ідентифікація - є визначення найменування, юридичної і фактичної адреси, телефонів, адреси електронної пошти, відповідальної особи і початкове формування власної думки про імідж ідентифікованого суб'єкта туристичного ринку.
Ідентифікація перевізника - є визначення транспортної компанії (авіакомпанія, пароплавство, автогосподарство, залізниця), послуги якої будуть задіяні при організації планованого туру. Вона проводиться на підставі:
• досвіду роботи туроператора з перевізниками в минулому;
• відгуків колег і конкурентів про роботу того чи іншого перевізника;
• конкурентні переваги перевізників (ціна послуг, комфортабельність транспортного засобу, особистості обслуговуючих працівників);
• імідж і популярності перевізника.
Ідентифікація засобів розміщення - є визначення конкретного готелю або ряду готелів, в номерному фонді яких оператор планує розселяти своїх туристів, проводиться на підставі:
• наявної у туроператора договірної бази з готелями (відповідно, чим вона ширше, тим більше можливості у туроператора для модифікації тур-пакету);
• ступеня відповідності готелів цілям і умовам запланованого туру - місцезнаходження готелю; його категорія; номерний фонд; наявність необхідної інфраструктури, наприклад стоянки для автобуса; можливість розселення туристів на питання, що цікавлять туроператора терміни (наприклад, багато пляжні готелі не розселяють туристів на короткий термін, що не влаштовує туроператора, який планує тури вихідного дня на узбережжі);
• цінові та конкурентні переваги аналізованих готелів;
• досвід роботи із засобами розміщення курортного регіону.
Нарешті, ідентифікація meet-компанії - є визначення зарубіжного інкам-туроператора, який буде організовувати туристам оператора «наземне обслуговування». При виборі meet-компанії керуються, перш за все:
• конкурентними перевагами претендентів - широта асортименту пропозиції засобів розміщення; цінові пропозиції, розмір комісійної винагороди;
• зручністю і простотою подальшої спільної роботи - тривалість підтвердження заявок, можливість бронювання в Інтернеті, бронювання блоків місць, варіанти розрахунків між сторонами;
• досвідом роботи туроператора або його колег з конкретною meet-компанією, іміджем meet-компанії на регіональному туристичному ринку;
• наявність особистих зв'язків з персоналом Meet-компанії. Туристичний оператор ідентифікує meet-компанію, вдаючись до допомоги рекламної інформації, досвіду колег, Інтернету, але основна маса договорів між приймаючим і відправляють операторами полягає під час туристичних виставок (регіональних і національних).
5. Методичне забезпечення туру (технологічна карта туру, інформаційний лист, програма обслуговування)
Проведено калькуляцію та розрахунок собівартості і ринкової ціни туру в таблиці 1.
Вартість програми розраховується кожного разу індивідуально, виходячи з періоду перебування, наявності вільних кімнат і переваг мандрівника, оскільки в готелях, що пропонуються туристам кожна кімната має свою ціну. Розрахуємо середні витрати.
Таблиця 1
Калькуляція та розрахунок собівартості на групу з 12 туристів
№ з.п.
Назва статті
Вартість одиниці
Кількість одиниць
Загальна вартість, грн.
грн.
у.о.
1.
Вартість проживання
двомістний номер
750
50,00
2*12
18000
2.
Харчування:
сніданок в готелі
входить у вартість проживання
обід в готелі
120
8,00
1*12
1440
вечеря в готелі
140
9,33
2*12
1680
3.
Трансфер
250
16,67
12
3000
4.
Екскурсійна програма:
4.1.
Автобусна екскурсія м.Камянец-Подільский
55
3,67
12
660
4.2.
Екскурсія в Хотиську фортецю
120
8,00
12
1440
4.3.
Екскурсія в кришталеву печеру
130
8,67
12
1560
4.4.
Супровід на фестиваль
80
5,33
12
960
5.
Страхування
10,6
0,71
12
127,2
Всього
28867,2
В розрахунку на одного туриста виходить 2405,6 грн.
Ринкова ціна даного туру складатиме:
15% закладемо рентабельність туру
5% від вартості інші витрати по даному туру
Отже, вартість туру складе –2886,72 грн.
Загальна вартість туру 2886,72*12=34640,64 грн.
Конкурентні переваги туру
У разі наявності конкурентних пропозицій на туристичному ринку туроператор повинен виділити і позиціонувати ряд конкурентних переваг розроблюваного туру для того, щоб тур вигідно вирізнявся на тлі конкурентних пропозицій. Це є диференціація в маркетингу. Диференціація необхідна у проектній діяльності з кількох причин:
1) вона дозволяє споживачам реально оцінити переваги пропозицій різних туроператорів;
2) це додатковий фактор підвищення привабливості туру;
3) диференціація демонструє орієнтацію туру на певних споживачів.
Підстави для диференціації даного туру:
1) унікальні можливості місць відпочинку;
2) унікальність транспортного обслуговування (послуги перевірених перевізників);
3) унікальні послуги готелів, проживання в яких пропонується у турі;
4) унікальність пропонованих у турі екскурсій;
5) унікальність сервісних послуг туроператора (миттєве підтвердження заявок, власний блок місць в засобах розміщення);
6) позитивний імідж туроператора.
Дослідивши ринок туристичні продукти, які пропонують фірми м.Києва, побачили, що жодна тру фірма не має подібних турів. Перевага даного туру в тому, що турист може відвідати не лише сам фестиваль, а й отримати екскурсійні послуги, що дасть можливість провести вільний час більш цікаво та пізнавально.
БАЗОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ТУРИСТСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА
№
з\п
Назва статті
Характеристика
Назва підприємства (юр. адреса)
Дочірнє підприємство ТА «Кий Авіа» (м. Київ, пр-т Перемоги, 2)
Тип підприємства (турагент, туроператор) за формою організації діяльності
туроператор
Форма власності підприємства
Дочірнє підприємство
Контактні телефони, факс, адреса електронної пошти, сторінка в Інтернет
тел.: (044) 490-49-26,
факс: + 38 044 2788017;
e-mail: tourism@kiyavia.com
www.toukraine.com, www.kiyavia.com
Прізвище, ім’я та по батькові керівника
Желябов Андрій Володимирович
Номер ліцензії та дата її видачі
серія АА № 217832 від 30.11.10 (строк дії: 25/11/2010 – 25/11/2015)
Штатний розклад:
чисельність персоналу;
посади працівників
Чисельність персоналу: 21 особа, в тому числі: директор, зам. ди-ректора (2 о.), гол. бухгалтер, бухгалтер, менеджер по посоль-ствам, менеджер СМ (2 о.), мене-джер (10 о.), менеджер по а/б (2 о.), офіс-менеджер
Види туризму, якими займається:
внутрішній туризм;
іноземний туризм (в’їзний);
закордонний (виїзний)
Має право займатись організацією міжнародного (в’їзного/виїзного) та внутрішнього туризму
Країни або напрями за якими працює фірма
Працює за всіма можливими напрямками (за перше півріччя 2011 року найбільша кількість туристів була відправлена до Єгипту – 786 та Туреччини – 632)
Країни, туристів яких приймає фірма
Всі країни
Регіони України (міста) в які направляє турфірма
Працює за всіма напрямками по Україні
Відношення, %
груп туристів
індивідуальних туристів
38 %
62 %
Типи турів за метою:
- бізнес-туризм; - курортно-лікувальний; - культурно-розважальний; - пізнавальний;
- навчально-освітній
Види туристських маршрутів:
наземний;
водний;
повітряний
+
+
+
Маршрути за видами засобів пересування:
залізничний;
авіаційний;
автобусний;
велосипедний;
пішохідний;
автомобільний;
кінний;
теплохідний;
на байдарках;
комбінований
інші
+
+
+
–
+
+
–
+
–
+
Маршрути по конфігурації:
лінійний;
круговий;
радіальний;
петельний;
комбінований
В основному лінійний та круговий, але за бажанням клієнта розробляється маршрут будь-якої конфігурації
Структура туристського потоку, %:
сільське-міське населення;
вікова структура;
соціальний склад (робітники, службовці, підприємці, студенти, учні)
Вікова структура:
діти (до 14 р. включно) 8,6 %;
підлітки (15-17 р.) 2,6 %;
молодь (18-28 р.) 10,6 %;
дорослі 78,2 %
Сезонність поїздок, %:
літній період;
зимовий;
на протязі року
52 %
37 %
11 %
Забезпечення туристських формальностей:
оформлення закордонного паспорту;
відкриття візи;
митні формальності;
валютні формальності;
санітарно-епідеміологічні операції;
страхування
+
+
+
+
+
+
Види туристських послуг:
транспортне забезпечення;
екскурсійне забезпечення;
харчування;
проживання;
послуги гіда;
тощо
+
+
+
+
+
+ (додаткові послуги за бажанням клієнта)
Наявність власного транспортного засобу:
марка;
характеристика транспортного засобу
Автоматизація технологічних процесів:
бази даних;
програмне забезпечення.
Використовує бази даних й новітнє програмне забезпечення
ТЕХНОЛОГІЯ ТУРИСТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
№
Назва технологічних процесів, циклів, операцій
Характеристика
Примітка
Технологія партнерських взаємовідносин
Технологічний процес укладання партнерських угод за основними технологічними циклами:
з перевізником;
з засобом розміщення;
з засобом харчування;
з екскурсійним бюро.
всі українські авіаперевізники та закор-донні авіакомпанії; є партнером німецької залізниці (Die Bahn) і т.д.
має партнерські угоди майже з усіма го-телями, санаторіями, туристичними базами України, оперативно бронює послуги розмі-щення приблизно у 20 000 готелів в 114 країнах світу
заклади харчування: кафе, ресторани
екскурсійне бюро «ІнтурсКиїв» та ін.
Технологічний процес укладання партнерських угод за технологічними циклами просування туристського продукту:
з рекламним агентством;
з поліграфією
партнерські угоди з рекламним агентством «НАТО» (загалом рекламою опікується відділ реклами в ЗАТ КАПС «Кий Авіа»)
поліграфія «ВіолПрінт» (каталоги, прос-пекти, брошури, різограф)
Технологічний процес укладання партнерських угод за обслуговуючими технологічними циклами:
з консульством;
ВВІРом
підприємство акредитовано в усіх консульствах та посольствах іноземних держав, що знаходяться на території України
партнерські угоди з ВВІРом
Технологія створення туру
Технологічний цикл створення туру:
розробка маршруту;
визначення строків;
створення програми перебування.
+
+
+
Технологічний цикл надання комплексу обов’язкових послуг на маршруті:
надання транспорту;
надання розміщення;
надання харчування;
трансфер.
+
+
+
+
Технологічний цикл надання супутніх послуг (визначається тематикою туру)
Надає додаткові послуги в залежності від тематики туру за бажанням клієнта
/
Туристична фірма
Кий Авіа
Адреса фірми:
м.Київ,
Площа Перемоги 2
Adress:
m.Kiyv,
Plosha Peremogi 2
Тел./факс:044-490-49-26, 044-461-51-08
e-mail: tourism@kiyavia.com
ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА
туристської подорожі за маршрутом
Фестивальна Україна: музичний фестиваль «Respublica
1. Основні показники маршруту:
Вид маршруту — кільцевий, груповий,автобусний (за конфігурацією маршруту, за формою організації, за видом транспорту)
Термін подорожі (дн./ночівель) — 4 дн/3 н
Число туристів в групі — 12 туристів
Початок обслуговування на маршруті першої групи — 16.09.16
Початок обслуговування на маршруті останньої групи —
Закінчення обслуговування останньої групи — 18.09.16
Вартість путівки – 2886,72 грн._(може змінюватися в залежності від обраного розміщення)
Місяць року
Кількість туристів в місяць
Графік заїзду туристських груп за датами місяця
Кількість груп в місяць
вересень
12
16.09.2016-18.09.2016
1
Адреса туристського підприємства, з якого починається подорож: м. Київ туроператор «Кий Авіа»
Проїзд до початкового туристського підприємства: трансфер Так
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК
до путівки туристської подорожі
«Фестивальна Україна: музичний фестиваль «Respublica»
1. Груповий (12 туристів) подієвий автобусний тур за кільцевим маршрутом з 16.09.14 по 18.09.14 здійснюється за замовленням туристів з України.
Автобусний тур. Перевезення здійснюються компанією «ІнтерТрансСервіс».
2.Програма обслуговування:
Перший день: виїзд м.Київ, прибуддят до м.Камянец-Подільський, поселення в готелі «Подільский», обід в готелі, оглядова екскурсія містом, вільний час, вечеря в готелі, відвідування фестивальних заходів (1 день відкриття фестивалю)
Другий день: сніданок в готелі, екскурсія до Хотинської фортеці, обід в готелі, вільний час, відвідування фестивалю Respublica ( 2день присявечний мистецтвознавству), вечеря в готелі
Третій день: сніданок в готелі, екскурсія Кришталевої печери, обід в готелі,вільний час, закриття музичного фестивалю Respublica, нічліг в готелі
Четвертий день: сніданок в