МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
З В І Т
до лабораторної роботи №5
з курсу: «Робота в Інтернет»
на тему: «ВИВЧЕННЯ ОСНОВНИХ ПРОТОКОЛІВ І ПРИНЦИПІВ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПОШТИ»
Варіант № 23
Мета роботи: навчитись користуватись електронною поштою, вивчення протоколів SMTP, POP, IMAP; вивчення принципу функціонування електронної пошти.
1.Короткі теоретичні відомості
Електронна пошта (electronic mail, E-mail) – це одна з перших і
найбільш розповсюджених сервісів Інтернет. У світі нараховується більше 200
млн. активних поштових скриньок, що не тільки забезпечують пересилання
повідомлень між користувачами мережі (абонентами), але і служать своєрідною
базою даних документів, записів призначених зустрічей, новин.
До переваг електронної пошти належать:
Висока швидкість пересилання повідомлень. На обмін інформацією затрачаються кілька хвилин (а то й кілька секунд), у той час як при використанні звичайної пошти для пересилання кореспонденції – до декількох тижнів.
Економність. Одна сторінка тексту передається за долі секунди, а при поганому з’єднанні необхідно затратити кілька хвилин.
Можливість працювати з текстом, а не зі звуком (голосом). Це дозволяє обміркувати і відредагувати відповідь під час обміну інформацією, особливо іноземною мовою, не потрібна миттєва реакція.
Одночасне пересилання по декількох адресах. Дуже зручний спосіб для передачі запрошень, інформаційних повідомлень і т.п.
Передача файлів разом з листом. За допомогою електронної пошти можна передавати текстові документи, малюнки, фотографії, звукові та інші цифрові файли.
Для того щоб повідомлення було отримано, необхідно вказувати електронну адресу одержувача. Адреса електронної пошти (електронна адреса) – адреса абонента, яку надають компанії та установи своїм співробітникам, кілієнтам або користувачам глобальної мережі Інтернет.
Поштовий сервер– спеціальний комп'ютер, призначений для одержання, пересилання через мережу поштових повідомлень і збереження інформації. За допомогою поштового сервера виробляється керування сеансом зв'язку, перевірка достовірності інформації і паролів при запитах, підтримка довідників з адресами користувачів.
Поштова скринька – спеціально організоване місце на диску поштового сервера для збереження кореспонденції. При створенні поштової скриньки кожен абонент додатково, крім поштової адреси, вказує свій індивідуальний пароль. Він необхідний у момент доступу до своєї поштової скриньки.
Передача поштового повідомлення від клієнта до свого постачальника поштових послуг (SMTP-сервера) здійснюється за протоколом SMTP (Simple Mail Transfer Protocol). Потім інформація кодується і відправляється через мережу від одного сервера до іншого, поки не досягне сервера вхідної пошти POP (Post Office Protocol) одержувача. Після того як одержувач встановить зв'язок з поштовим сервером, лист буде завантажено на його комп'ютер.
2. Результат роботи
1.1.
/
1.2./
/
1.3.
/
1.4.
/
2-5.
/
6.
/
7.
/
Висновок
На цій лабораторній роботі я вивчив основні протоколи (SMTP, POP, IMAP) і принципи функціонування електронної пошти, користуючись електронною поштою переконався у її перевагах порівняно з звичайною поштою для пересилання кореспонденції.