Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЗВІТ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №3
«РОБОТА З МАСИВАМИ. ВИКОРИСТАННЯ ФУНКЦІЙ»
З КУРСУ АЛГОРИТМІЧНІ МОВИ ТА ПРОГРАМУВАННЯ
ВАРІАНТ №26
ЛЬВІВ 2015
Мета роботи – вивчити синтаксис опису і використання у програмах змінних типу масивів, навчитися використовувати масиви для оброблення матриць, вивчити основні алгоритми сортування масивів; навчитися описувати та застосувати у програмах функції для виконання логічно закінчених алгоритмів.
Завдання
Алгоритм впорядкування матриці : впорядкувати елементи стовпців матриці за спаданням їх значень методом вставки.
Алгоритм для розрахунку fi(aij) та F(fi(aij)) : fi(aij)-середнє геометричне значення елементів у кожному рядку під головною діагоналлю матриці; F(fi(aij))-сума fi(aij).
Матриця:
9 24 -2 86 -3
40 49 -4 -3 0
27 -76 77 -1 69
71 -89 -94 -51 50
-2 96 42 36 -1
Блок-схема алгоритму програми
/
/
/
Текст програми/Результат роботи програми
/
Висновок: я вивчила синтаксис опису і використання у програмах змінних типу масивів,навчилась використовувати масиви для оброблення матриць, я використала у своїй програмі ввід і вивід масиву, сортування елементів масиву методом вставки. Також я навчилась застосовувати функції для виконання логічно закінчених алгоритмів, проаналізувавши , можу сказати, що масиви є зручним способом обробки матриць , також вони ефективні при звертанні до довільного елементу і тому переважно використовуються для зберігання даних, до елементів яких відбувається довільний доступ. Також перевагою масивів є можливість компактного збереження послідовності їх елементів в локальній області пам'яті, що дозволяє ефективно виконувати операції з послідовного обходу елементів таких масиві. А функції потрібні для того, щоб не дублювати код програми,якщо він знову знадобиться, тобто функцію можна використовувати кілька разів, а якщо виникає потреба щось змінити в програмі, замість того, щоб змінювати багато коду, редагуємо функцію.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!