ЗАВДАННЯ
на курсову роботу з навчальної дисципліни «Формування бізнес-плану підприємства»
студенту групи _____________________________
«Затверджую»
дата 2016 року
підпис керівника_______________
ТЕМА _________________________________________________________
ПЛАН
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
РЕЦЕНЗІЯ
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Дата здачі курсового проекту на рецензію _____________________2016 рік
Підпис керівника___________________________
ЗМІСТ
РЕЗЮМЕ.........................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА ТА ОПИС ПРОДУКТУ..........4
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РИНКУ ТА КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА....................7
РОЗДІЛ 3. МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН.......................................................................11
РОЗДІЛ 4. ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН...............................................................................15
РОЗДІЛ 5. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН.......................................................................33
РОЗДІЛ 6. ФІНАНСОВИЙ ПЛАН...............................................................................36
ВИСНОВОК…………………………………………………………………………...42
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………...……..…….………………43
РЕЗЮМЕ
Метою даного бізнес-плану є відкриття пункту громадського харчування – піцерії “Rossi” у м. Тернопіль. Аналізуючи ринок збуту, можна сказати, що в місті при сьогоднішній кількості пунктів громадського харчування попит перевищує пропозицію. Хоча на сьогодні цю нішу ринку певною мірою зайнято, то буде відчуватись певна конкурентна боротьба.
Ми конкурентоздатність фірми забезпечимо: зручністю розташування, високими смаковими якостями блюд, різноманітністю асортименту блюд, високим рівнем якості сервісу й обслуговування, затишною і приємною атмосферою у приміщенні, гарним підібраним інтер’єром, який дозволяє відчувати себе як в домашньому колі.
Персонал фірми комплектується з висококваліфікованих працівників. Загальна кількість найманого персоналу 15 чоловік.
Для фінансування бізнес-плану планується привернути пільговий кредит у сумі 150000 гривень терміном на 2 роки під 18 % річних.
Проект буде реалізовуватись у місті Тернопіль, на бул. Тараса Шевченка, в районі центрального універмагу. При цьому мають бути досягнуті наступні цілі:
розвиток сфери середнього підприємництва;
створення нових робочих місць;
задоволення потреб громадян;
вирішення проблеми насичення ринку високоякісною продукцією з низькою ціною відповідно до рівня доходів населення.[1]
РОЗДІЛ 1. ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА ТА ОПИС ПРОДУКТУ
Піцерія “Rossi” відрізняється від інших піцерій:
відвідувачів обслуговують офіціанти;
не використовуються напівфабрикати;
піца готується в присутності клієнта.
Основним продуктом піцерії є піца, навколо неї створюється весь асортимент, вона основне джерело доходу.
Доля піци в Україні склалася вдало: прихильність до неї скорила усі віки і соціальні верстви населення. Такий бізнес популярний, отже і вигідний. В Україні перші піцерії почали з’являтись на початку дев’яностих років. Піцу полюбили практично всі. Велика кількість її видів не дозволяє приїдатись. Завжди створюються нові види піци за пропозицією відвідувачів.
Крім піци клієнтові нашої піцерії також буде запропоновано широкий вибір інших продуктів: салати, напої, десерти і т.д. Піцерія – дуже широке поняття, здатне вмістити в собі блюда різних кухонь. Обов’язкові в меню пі-церії спирті напої.[2]
Усі види піци різні за смаком, а за розміром ми плануємо виробляти два види піци:
медіум-піцу (діаметр 25 см);
міні-піцу (діаметр 15 см).
Справжня італійська піца повинна бути виконана на тонкому тісті, тому дуже важливо, щоб тісто було правильно замішане і правильно розкатане.
Хороша піца має відповідати таким характеристикам:
головне в піці – корж. З одного боку, він служить лише основою для різних наповнювачів і тому повинен бути досить тонким, з іншого – невдало приготовлений корж псує усе враження від піци;
корж повинен бути хрустким, але м’яким, так, щоб можна було скласти, не розламавши скоринку;
головне в коржі – тісто. Воно повинне готуватись на натуральній маслиновій олії першого ступеня очищення, щоб доставити гостю піцерії максимальне задоволення;
піца – це шедевр страв, а не харчова маса. ЇЇ смак не повинен бути монотонним, змінюючись у міру споживання продукту. Смак одно- го компонента не повинен перебивати смак іншого.
при приготуванні піци повинні використовуватись лише свіжі й натуральні компоненти – заморожені напівфабрикати вбивають смак цього блюда;
піца має випікатись у спеціальній печі, що дозволяє підтримувати температуру на рівні не нижче 400 градусів.
Піца – сухий продукт, який потрібно чим-небудь запивати. Отже, супроводжуючими товарами будуть соки, води, пиво, вино. Так як піца – продукт швидкого приготування й споживання, то значить важкі спиртні напої (наприклад - горілка) у піцерії зайві, тому що вони руйнують концепцію закладу. Не слід забувати, що піца – продукт італійський, і супутні товари теж мають бути витримані в цьому стилі.
Створене підприємство планується розмістити в центрі міста Тернопіль, у районі центрального універмагу. Саме у центрі міста є магазини, офіси, школи і університети, автобусні зупинки, де зосереджується велика кількість людей.
Нашу піцу будуть споживати працівники цих організацій, підприємств, установ, закладів, що під час обідньої перерви можна одночасно і пообідати і поспілкуватися з колегами чи із друзями, а також можуть замовити піцу на робоче місце чи додому. Молодь може чудово провести свій вільний час з друзями і одночасно підкріпитися піцею. Сім’ї, які вирішили пообідати не в дома , але разом.[3]
Ми орієнтуємося на споживачів середнього і високого рівнів доходу.
Асортимент піцерії буде включати близько 6 найменувань піци. Ціни приблизно будуть орієнтуватися на суму 16-23 гривень (на міні-піцу) і 23-32 гривень (на медіум-піцу).
Зручне розташування нашої піцерії забезпечить велику кількість клієнтури. Однак, усе рівно існує ризик, що продукція нашої піцерії не буде користуватися бажаним попитом. Оцінюючи місткість ринку і описуючи характер клієнтури, можна сказати, що майже всі учні і студенти підтримують відкриття піцерії в центрі міста, найбільше значення для них має доступна ціна, друге місце займає звичайно якість, а сервіс і час обслуговування займають однакове третє місце. Якщо говорити про споживачів віком від 20-30 років, тут аналогічно більша кількість за відкриття, ніж проти відкриття піцерії, ціна на першому місці, якість – на другому, час обслуговування – на третьому, а сервіс – на четвертому, тому що у більшості громадян цього віку стає менше вільного часу.[4]
Говорячи про споживачів віком 30-40 років, то більшість підтримує відкриття піцерії, хоч їх кількість зменшується з кожною старшою віковою групою, багатьом споживачам все одно, і невелика кількість не підтримує відкриття піцерії. Ціна і якість займають однакове місце в значенні для споживачів, та сервіс починає перевищувати час обслуговування.
Якщо характеризувати вікову групу більше 40 років, можна сказати, що більшість споживачів нейтрально відносяться до відкриття піцерії, але більшість за відкриття – переважає перед тими хто проти відкриття.
В цілому, можна сказати, що населення підтримає відкриття ще однієї піцерії. Основною клієнтурою буде молодь і населення молодого віку, які працюють в центрі.
Щоб привернути увагу великої кількості клієнтів необхідно:
забезпечити відмінну якість піци і інших продуктів нашої піцерії;
організувати швидке обслуговування клієнтів на високому рівні;
забезпечити гарний сервіс обслуговування клієнтів;
створити гнучку цінову політику, яка передбачатиме систему знижок;
заправаджувати певні акції для підвищення попиту
створити послугу “піца з собою”;
дати “голосну”рекламу.[5]
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РИНКУ ТА КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА
Проаналізувавши конкурентів, ми зможемо працювати ефективніше. Нам для цього потрібна інформація про послуги, які вони надають, ціна, яка встановлена на ці послуги, коло клієнтів, що обслуговування.
В нашому місті є кілька подібних піцерій до нашої, які можна вважати потенційними конкурентами. Щоб переконатися в тому, чи дані піцерії не будуть нести реальної конкурентної небезпеки для нас, потрібно проаналізувати кожен з них.
Таблиця 2.1
Порівняльна оцінка основних конкурентних показників потенційних конкурентів нашої піцерії
Назва
Показники
Рівень цін
Наявність кухні
Якість продукту
Рівень сервісу
Рівень доходу клієнтури
Наша піцерія “Rossi”
середній
наявна
висока
високий
середній і високий
Піцерія “Фламінго”
високий
наявна
висока
високий
високий
Піцерія “Celentano”
середній
наявна
середня
високий
середній і високий
Піцерія “Cицилія”
середній
наявна
середня
середній
середній і високий
Піцерія
“Стара піцерія”
низький
наявна
низька
низький
низький і середній
Піцерія “Scorini”
високий
наявна
висока
високий
високий
З наведеної таблиці випливає висновок, що поблизу планового місця розташування нашої піцерії є кілька закладів, які можна вважати гідними конкурентами. Тому, ми забезпечимо середній рівень попиту на нашу продукцію, але певні особливості надання послуг нашою піцерією будуть його підвищувати.
Таблиця 2.2.
SWOT-аналіз «Rossi»
Позитивний вплив
Негативний вплив
Внутрішнє середовище
Сильні сторони:
- вироблена стратегія конкурентної боротьби;
- вигідне місце розташування;
- наявність сучасного обладнання ;
- кваліфіковані працівники;
- широкий вибір страв і напоїв;
- наявність знижок і бонусів;
Слабкі сторони:
- слабка система мотивації персоналу;
- відсутність власного приміщення;
- низький рівень заробітних плат;
Зовнішнє середовище
Можливості:
- ефективне використання маркетингових технологій;
- вдосконалення якості надання послуг;
Загрози:
- залежність фінансового забезпечення від зовнішніх факторів;
- досить велика кількість конкурентів;
- економічні зміни в країні;
Провівши SWOT – аналіз піцерії «Rossi», можна зробити висновок, що підприємству потрібно зайняти вигідну позицію на ринку ресторанного бізнесу і максимально розширити свою клієнтську базу. Проводити заходи з підвищення кваліфікації; розробка сильної системи мотивації працівників для покращення продуктивності праці. Розширення сфери послуг для залучення більшої кількості споживачів.[6]
Підприємство з метою отримати прибуток здійснює різні види операцій, кожна з яких супроводжується певним ризиком.
При аналізі можливих ризиків, характерних для нашої піцерії, більше уваги ми приділимо ціновим, економічним, податковим ризикам. Вона є найактуальнішими, тому що наша піцерія може з ними стикнутися при відкритті.
Таблиця 2.3.
Ризики і їх негативний вплив на прибуток
№
Ризики
Негативний вплив на прибуток
1
Нестійкість попиту
Падіння попиту із зростанням цін
2
Поява схожого продукту
Падіння попиту
3
Зниження цін конкурентів
Зниження цін
4
Збільшення виробництва у конкурентів
Падіння продажу, зниження цін
5
Зростання податків
Зменшення чистого прибутку
6
Неплатоспроможність споживачів
Падіння продажу, зниження цін
7
Зростання цін на сировину, матеріали, перевезення
Зниження прибутку
8
Залежність від постачальників
Зниження прибутку
9
Нестача оборотних коштів
Збільшення кредитів
Ризик якому треба приділити найбільше уваги – це зростання цін на сировину і матеріали. Збільшення цін на сировину й матеріали приведе до зростання собівартості нашої піци і суттєво скоротить прибуток нашого підприємства. Щоб мінімізувати даний ризик, нам потрібно мати налагоджені відносини з великою кількістю постачальників, тобто мати альтернативу: при підвищенні цін в одного постачальника ми зможемо купити аналогічну продукцію в іншого постачальника за більш помірною ціною.
Дуже важливим питанням є вирішення такої проблеми як зменшення попиту й появи аналогічного продукту. Щоб мінімізувати цей ризик можна стимулюванням різними способами попиту на свою продукцію шляхом гнучкої цінової політики, забезпечення високої якості продукції, високого рівня сервісу і так далі.
Ризик залежності від постачальника є не високим, тому що в місті є кілька продовольчих баз, де можна замовити якісну продукцію, що стосується податкового ризику, то ми можемо його мінімізувати ,перейшовши на сплату єдиного податку.
РОЗДІЛ 3. МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН
Метою маркетингової діяльності є цільова орієнтація і комплектність, тобто створення умов для роботи піцерії, при яких може успішно виконувати свої задачі.
Маркетинг виконує певні заходи в наступних напрямках:
Товарна політика.
Ціноутворення.
Стимулювання збуту.
Реклама.
Організація товарної політики піцерії застосовує декілька стратегій:
стратегія сегментування, яка дозволяє з’ясувати, яку кількість сегментів ринку необхідно охопити при реалізації послуг;
стратегія розвитку й просування за рахунок того продукту, який має найбільший попит;
стратегія інновацій, що призводить до створення нових продуктів.
Аналізуючи ціноутворення потрібно враховувати:
собівартість послуг;
ціни конкурентів;
ціну створену попитом на дану послугу.
Згідно роботі Ейбелла цільовий ринок фірми може бути визначено за трьома вимірами:
- технологічному, описує технології, здатні задовольнити потреби на ринку («як?");
- функціональному, визначає функції, які повинні бути задоволені на даному ринку ("що?");
- споживчому, зумовлюючому групи споживачів, які можуть бути задоволені на даному ринку («де?").
Вибір стратегії охоплення ринку проводиться на основі аналізу конкурентоспроможності стосовно кожного сегменту. Підприємством можуть бути обрані наступні різні стратегії охоплення цільового ринку:
- стратегія концентрації - підприємство дає вузьке визначення своєї галузі діяльності щодо ринку товарів, функції або групи споживачів;
- стратегія функціонального фахівця - підприємство вважає за краще спеціалізуватися на одній функції, але обслуговувати всі групи споживачів, зацікавлених у цій функції, наприклад у функції складування промислових товарів;
- стратегія спеціалізації по клієнту - підприємство спеціалізується на певній категорії клієнтів (лікарні, готелі та тощо), пропонуючи своїм клієнтам широку гаму товарів або комплектні системи устаткування, що виконують додаткові або взаємопов'язані функції;
- стратегія селективної спеціалізації - випуск багатьох товарів на різних ринках, не пов'язаних між собою (прояв диверсифікації виробництва );
- стратегія повного охоплення - пропозиція повного асортименту, що задовольняє всі групи споживачів[7, с. 44].
Стратегія ціноутворення орієнтована на запобігання спаду у збуту та зменшення впливу конкурентного середовища і учасників сфери збуту. Тут застосовуватиметься метод націнок, тобто до собівартості кожної ціни додається торговельна націнка (із метою отримання прибутку), що у свою чергу зменшується на суму ПДВ.
Реклама тісно пов’язана з процесом утворення іміджу піцерії. Метою проведення реклами є сповіщення споживачів про відкриття нової піцерії, створення у них позитивного відношення до піцерії, забезпечення відвідуваності із перших днів роботи закладу. Так як наша піцерія є новою, то для залучення чим більше відвідувачів, в першу чергу потрібно випустити яскраві листівки і пороздавати жителям міста в районі нашого закладу. На листівках необхідно позначити дату відкриття і місце знаходження піцерії. Можна розіслати листівки і по сусідніх районах міста. Також будуть використані біг-борди, яскраві плакати з назвою нашої піцерії відразу “кидатимуться” в очі споживачів і зацікавлюватимуть їх. Використовувати будемо ті біг-борди, які розташовані у людних місцях, щоб проїжджаючи або проходячи повз біг-борди з нашими плакатами споживачі знали, де можна гарно відпочити і посмакувати хорошої піци. Ми також використаємо послуги радіостанції “УХ Радіо ” з розміщення реклами, тому що саме цю радіостанцію найбільше слухають споживачі. Також буде проведено рекламу в інтернеті, так як за допомогою інтернету можна провести досить успішну рекламну компанію. Буде створена персональна сторінка в таких відомих соціальних мережах як “ВКонтакте” і також в “Facebook”. Там ми плануємо провести декілька розіграшів, які будуть заключатись в наступному: проведемо розіграш на основі так званих репостів, тобто буде створений запис з рекламою нашого закладу. Щоб взяти участь в данному розіграші, потрібно репостнути запис з рекламою нашого закладу і вкінці певного періоду буде проведений розіграш серед людей, які репостнули наш запис. На основі виграшу в розіграші люди отримують або безкоштовну піцу або карточку знижок в нашому закладі. Також планується створити профіль в Instagram аби люди могли позначувати нас на своїх фотографіях і ділитися світлинами з своїми друзями через данну мережу. В Instagram також будуть проводитись різного виду розіграші, акції.[8]
Таблиця 3.1.
Кошторис витрат на рекламу
Джерела реклами
Ціна, грн
Кількість
Вартість у місяць, грн
Поширення рекламних листівок
0,15
1000
150
Реклама на біг-бордах
1300
2
2600
Поширення реклами радіостанцією “УХ Радіо ”
20
60
1200
Поширення в соціальних мережах
Разом
200
3
600
4550
При стимулюванні збуту об’єкт, на який ми будемо впливати найбільше – це наш споживач, поряд з цим другим об’єктом є персонал нашої піцерії. Праця на високому рівні, яка показує нашу піцерію лише в кращому світлі, не лишиться без уваги керівництва.
Стимулювання можна проводити і гарним оформленням вітрини закладу – це буде яскрава фотографія, на якій зображено кілька людей різного віку, які прямують до великої і смачної піци. Фотографія носитиме веселий і гарний настрій. Також те, що персонал працюватиме без обідньої перерви, великий асортимент піци, який з часом збільшуватиметься, система знижок, приязність персоналу, швидкість обслуговування призведе до збільшення клієнтури нашої піцерії.
Щоб покупець прийшов ще раз необхідно створити дружню атмосферу спілкування, високу якість продукції, високий рівень сервісу, швидкість обслуговування. Чим більш розширене спілкування з відвідувачами, тим більш ми дізнаємося про їхні смаки і побажання.
Цілі реклами закладу:
Привернути увагу потенційного клієнта;
Формувати позитивну думку про заклад;
Спонукати потенційного клієнта до відвувадання саме нашої піцерії.
РОЗДІЛ 4. ВИРОБНИЧИЙ ПЛАН
Приміщення піцерії буде знаходитись на першому поверсі 5-поверхового житлового будинку, загальна площа – 150 м2.
Приміщення поділяються на:
для відвідувачів: зал – 70 м2, убиральня – 6 м2;
для виробництва: підсобно-складське приміщення – 9 м2, примі- щення для зберігання борошна – 10 м2, кухня – 17 м2, приміщення для охолодження – 8 м2, приміщення для розміщення овочів і м’яса – 6 м2, приміщення для миття – 8 м2;
адміністративні приміщення: кабінет бухгалтера і менеджера з постачання – 12 м2, гардероб для персоналу – 4 м2.
Таблиця 4.1
Обладнання піцерії
Приміщення
Назва обладнання
Кількість,
шт.
Ціна,
грн/шт
Сума,
грн
Виробнича
потужність
Зал
Прямокутні столи
8
400
3200
-
Круглі столи
8
380
3040
-
Стільці
80
70
5600
-
Барна стійка
1
1600
1600
-
Стільці до стійки
4
90
360
-
Кондиціонер
2
2000
4000
-
Музикальний центр
1
1300
1300
-
Телевізор
1
1400
1400
-
Картини
6
20
120
-
Гардини
5
50
250
-
Настінний годинник
1
1625
25
-
Вази на столи
16
30
480
-
Продовження табл.4.1
Туалет
Вішалки
8
70
560
-
Дзеркало велике
2
150
300
-
Унітаз
2
500
1000
-
Раковина
1
350
350
-
Сушка для рук
1
70
70
-
Дзеркало
1
100
100
-
Кухня
Кухонний стіл
2
350
700
Стіл для розріз. піци
1
350
350
-
Нержав. полички
6
100
600
-
Газова плита
1
1000
1000
-
Електрична плита
1
2500
2500
-
Піч для приготував- ння піци
2
6500
13000
24 піци за год
Система вентиляції
1
500
500
-
Сковорода
5
200
1000
-
Каструля (10 л)
2
50
100
-
Каструля (4 л)
2
30
60
-
Тарілки
100
10
1000
-
Виделки
100
5
500
-
Ножі
100
5
500
-
Ложки столові
15
6
90
-
Ложки чайні
50
4
200
-
Кухонне начиння
2
40
80
-
Дошки для різання
5
30
150
-
Посуд для спецій
10
20
200
-
Салатниці
70
15
1050
-
Піали
50
10
500
-
Стакани для соку
100
8
800
-
Продовження табл.4.1.
Бокали для пива
60
12
720
-
Чашки для чаю
70
10
700
-
Чашки для кави
50
8
400
-
Великі миски
5
15
75
-
Міксер
2
200
400
-
Тертки (набір)
1
20
20
-
Тістоокруглювальна машина
1
2000
2000
170 коржів за год.
Тістовідокремлювач
1
2000
2000
200 загот.по 0,5кг/год.
Цех для борошна
Тістомісильна машина
1
1500
1500
250 кг/год.
Шафа для зберігання борошна
1
150
150
-
Візок для борошна
2
130
260
-
Лопатка для борошна
3
10
30
-
Холодний цех
Холодильні столи
2
3500
7000
-
Холодильна камера для морозива
1
2000
2000
-
Холодильна камера для інших продуктів
1
1600
1600
-
Мийний відділ
Шафи для посуду
1
700
700
-
Мийна ванна
1
400
400
-
Овочевий, м’ясний цех
Лотки (набір)
5
40
200
-
Кухонний стіл
2
350
700
-
Підсобно-складський цех
Охолоджувальні камери для зберігання напівфабрикатів, молочних продуктів, жирів
1
2500
2500
-
Стелажі для сухих продуктів
5
250
2250
-
Продовження табл.4.1.
Кабінет бухгалтера і менеджера
Персональний комп’ютер
1
6000
6000
-
Принтер
1
450
450
-
Стіл офісний
2
500
1000
-
Стілець офісний
2
100
200
-
Офісна шафа
2
400
800
-
Радіотелефон
1
300
300
-
Гардероб для персоналу
Шафи для одягу
13
60
780
-
Стільці
5
100
500
-
Робоча уніформа
10
70
700
-
Разом
-
-
85520
-
Меню піцерії буде включати крім 6 видів піци холодні закуски, молочні коктейлі, закуски у вигляді салатів, десерти, алкогольні напої (вино, пиво). В цілому меню не є італійським. Та це не є дуже негативним чинником.
Технологія приготування усіх видів піци однакова: зважена і просіяна певна порція борошна надходить із візка до тістомісильної машини. Туди надходить підігріта вода і дріжджі. Замішане тісто механічно передається в бункер тісто-відокремлювач, там тісто розподіляється на відповідної маси заготовки. Отримані заготовки тіста передаються в тісто-округлювач, а потім на кухонний стіл для начинання й випікання, залишки відправляються на холодні столи.
Перш ніж планувати обсяг продажу піцерії, потрібно визначити, які з 6 піц будуть найсмачніші для споживачів, а, отже, матимуть найбільший попит. Ми можемо скласти таблицю переваги, в якій найсмачніші піци матимуть найвищий коефіцієнт переваги.
Таблиця 4.2.
Коефіцієнти переваг видів піци
Назва піци
Коефіцієнт переваг
Овочева поляна
0,2
Гурманська
0,25
Київська
0,05
Болгарка
0,2
Рибна
0,25
Смакота
0,05
Відповідно, по вагових коефіцієнтах ми склали обсяг продажів піци по кварталах на 2017 рік.
Таблиця 4.3
Розрахунок показників виробничої програми на перший рік роботи піцерії з розбивкою по кварталах
Назва
І квартал 2017 рік
ІІ квартал 2017 рік
Обсяг виробництва шт/день
Ціна
грн/
день
Виторг
грн/
день
Обсяг виробництва
шт/день
Ціна
грн/
день
Виторг
грн/
день
Піца
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
1.Овочева поляна (шампіньйон,помідори, солодкий перець, сир),320/180г
5
7
9
6
45
54
7
12
9
6
63
72
Продовження табл.4.3.
2.Гурманська (куряче філе, білі гриби, помідори, сир), 340/190г
10
15
11
8
110
120
14
20
11
8
154
160
3.Київська (помідори, ковбаса копчена, шампіньйони, сир), 350/195г
2
4
11
7
22
28
3
8
11
7
33
56
4.Болгарка (перець, помідори, оливки, баклажани), 340/190г
5
7
9,5
7
47,5
49
9
14
9,5
7
85,5
98
5.Рибна
(філе минтая, помідори, сир),
300/170г
10
4
9
5,4
90
21,6
14
20
9
5,4
126
108
6.Смакота
(варена ковбаса,філе куряче, шинка, помідори, сир),
340/190г
2
4
12
9
24
36
3
5
12
9
36
45
Разом:
34
41
-
-
338,5
308,6
50
79
-
-
497,5
539
Холодні бдюда і закуски
1.Салат“Греція” (помідори, огірки, болгарський перець, бринза, оливки), 150г
3
5,5
16,5
5
5,5
27,5
2.Салат“Український”(солоні огірки, горошок, картопля, яйце, зелень) 150г
5
5,7
28,7
7
5,7
39,9
Продовження табл.4.3.
3.Салат“Мрія” (варена ковбаса, солоні огірки, горошок, картопля, яйце, зелень, майонез), 150г
3
6
18
5
6
30
4.Салат“Козак” (кури копчені, ананаси, паприка, помідори), 120г
2
8
16
4
8
32
5.Салат“Нептун”(крабові палички, кукурудза, яйце, майонез), 120г
5
4,3
21,5
10
4,3
43
6.Салат“Нео” (сьомга копчена, яблука, оливки, картопля), 120г
2
5,4
10,8
5
5,4
27
Разом:
20
-
111,3
36
-
199,4
Солодкі блюда
1.Молочний коктейль (апельсиновий, вишневий, полуничний, банановий),250г
25
3
75
35
3
105
2.Морозиво з наповнювачем (джем, горіхи, тертий шоколад)
15
5
75
25
5
125
3.Фірмовий десерт (бісквіт, шоколадна глазур, шарик ванільного мороженого мусу, кокосова стружка, ананас)
5
11
55
15
11
165
Разом:
45
-
205
75
-
395
Холодні напої
1.Натуральний сік“Jaffa” (яблучний, апельсиновий, виноградний, томатний, ананасовий, мультивітамін, персиковий),
30
6,8
204
40
6,8
272
Продовження табл.4.3.
2.Газовані напої, 1,5л
15
3
45
20
3
60
Разом:
45
-
249
60
-
332
Гарячі напої
1.Чай, пакетик
60
0,8
48
65
0,8
52
2.Чай розсипний, упаковка
10
8
80
13
8
104
3.Кава, упаков.
30
7,5
225
35
7,5
262,5
Разом:
-
-
353
-
-
418,5
Алкогольні напої
1.Пиво“Сангушко”, 0,5л
20
3
60
30
3
90
2.Пиво“Біла Ніч”, 0,5л
20
2,5
50
25
2,5
62,5
3.Пиво“Львівське”, 0,5л
15
2,3
34,5
20
2,3
46
4.Пиво“Славу-тич”, 0,5л
10
2,4
24
15
2,4
36
5.Вино“Сонце в бокалі”
7
11
77
10
11
110
6.Вино“Тамянка”
7
11,5
80,5
10
11,5
115
7.Кагор“Український”
5
10
50
7
10
70
8.Вино“Шар-доне”
3
30
90
5
30
150
Разом:
87
-
466
122
-
679,5
Разом:
-
-
2031,4
-
-
3060,9
Таблиця 4.4.
Розрахунок показників виробничої програми на перший рік роботи піцерії з розбивкою по кварталах
Назва
ІІІ квартал 2017 рік
ІV квартал 2017 рік
Обсяг виробництва
шт/день
Ціна
грн/
день
Виторг
грн/
день
Обсяг виробництва
шт/день
Ціна
грн/
день
Виторг
грн/
день
Піца
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
медіум
міні
1.Овочева поляна (шампіньйони, помідори, солодкий перець, сир),320/180г
10
15
9
6
90
90
6
12
9
6
54
72
2.Гурманська (куряче філе, білі гриби, помідори, сир), 340/190г
18
25
11
8
198
200
12
20
11
8
132
160
Продовження табл.4.4.
3.Київська (помідори, ковбаса напівкопчена, шампіньйони, сир), 350/195г
5
13
11
7
55
91
3
8
11
7
33
56
4.Болгарка (перець, помідори, оливки, баклажани), 340/190г
10
15
9,5
7
95
105
5
10
9,5
7
47,5
70
5.Рибна
(філе минтая, помідори, сир),
300/170г
20
25
9
5,4
180
135
12
18
9
5,4
108
97,2
6.Смакота
(варена ковбаса, філе куряче, шинка, помідори, сир), 340/190г
4
8
12
9
48
72
3
7
12
9
36
63
Разом:
67
101
-
-
666
693
41
75
-
-
410,5
518,2
Холодні бдюда і закуски
1.Салат“Греція” (помідори, огірки, болгарський перець, бринза, оливки), 150г
10
5,5
55
5
5,5
27,5