МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра зовнішньоекономічної та митної діяльності
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
із дисципліни ««Вступ до фаху «Менеджмент»
на тему:
«Формування посадової інструкції менеджера»
Варіант №143
Львів 2017
ЗМІСТ РОБОТИ
1. Вступ
2. Характеристика підприємства, на якому працює менеджер.
3. Посадова інструкція (Загальні положення; Посадові функції та повноваження; Права; Відповідальність; Кваліфікаційні вимоги; Взаємовідносини за посадою).
4. Висновок.
ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ
РОБОТИ
1. Вибір варіанта для виконання контрольної роботи.
2. Коротка характеристика підприємства, на якому працює менеджер.
3. Формування загальних положень посадової інструкції.
4. Визначення посадових функцій та повноважень.
5. Окреслення прав менеджера.
6. Встановлення відповідальності для менеджера відповідного управлінського рівня.
7. Зазначення кваліфікаційних вимог до менеджера.
8. Опис взаємовідносин за посадою.
9. Оформлення посадової інструкції менеджера.
10. Узгодження посадової інструкції з керівником структурного підрозділу, чи підприємства, з начальником юридичного відділу.
11. Ознайомлення менеджера з посадовою інструкцією.
12. Формування вступу та висновків.
Вступ
Посадова інструкція – документ, що визначає організаційно-правове становище працівника в структурному підрозділі, що забезпечує умови для його ефективної праці. Посадова інструкція – це обов’язковий кадровий документ.
Посадові інструкції складаються з розділів: «Загальні положення», «Посадові функції та повноваження», «Права», «Відповідальність», «Кваліфікаційні вимоги» та «Взаємовідносини (зв’язки) за професією, посадою». У робочих інструкціях розділи «Загальні положення», «Взаємовідносини (зв’язки) за професією» можуть бути відсутні.
Характеристика Львівської національної галереї мистецтв
Львівська національна галерея мистецтв — найбільший художній музей України. Розташований на вулиці Стефаника, 3, навпроти бібліотеки імені Стефаника. Загальна кількість експонатів становить понад 62 тисячі.
Адреса: вулиця Стефаника, 3, Львів, Львівська область, 79000
Телефон: 0322 614 448
Рішення про створення у Львові галереї європейського мистецтва було прийнято міським магістратом у 1897 році. У 1902 році першими експонатами стали твори художників: В. Леопольського («Смерть поета Ацерна», «Скупий»), Я. Стики, Ф. Вигживальського, Я. Матейка, Е. Окуня.
На початку 1907 року на кошти магістрату була придбана колекція західноєвропейського мистецтва українського цукрового магната з села Ситківці (помилково вважають село Сутківцями) на Поділлі Івана Яковича, до якої входило близько 2 тисячі експонатів, в тому числі понад 400 картин. 14 лютого 1907 року ця колекція була перевезена до Львова і ця дата вважається початком музею. У Ситківцях довгий час працювали відомі художники, запрошенні родиною Потоцьких та робили численні копіювання відомих та знаних витворів мистецтва. Можливо свою колекцію поміщик Якович отримав від Потоцьких.
У 1914 році для галереї було спеціально придбано будинок по вулиці Оссолінських, 3 (нині вулиця Стефаника), що належав професору Львівського університету, історику та колекціонеру В. Лозинському.
До новоствореної галереї ввійшли збірки, подаровані Львову М. Топфером у 1905 році та Б. Ожиховичем у 1919 році.
У 1920-ті-1930-ті роки фонди музею поповнювалися переважно за рахунок робіт польських художників.
Після реорганізації львівських музеїв у 1939–1946 роках галереї були передані частини колекції музею імені Любомирських, Ставропігійського братства, Бібліотеки імені Баворовських, Історичного музею. Значних втрат картинна галерея зазнала у часи Другої світової війни. Директором у 1941-44 роках був Іванець Іван.
Протягом 1960-х — 1990-х років Львівська картинна галерея перетворюється на значний музейний центр з кількома філіалами.
У галереї дуже цінна, дуже різна і дуже багата колекція. Тут гарно представлено польське, австрійське, французьке, голландське, італійське мистецтво тощо. Серед того, чим пишаються львівські галеристи, – найбільша у світі (близько трьох тисяч одиниць) збірка барокової скульптури XVII-XVIII ст., серед якої і твори геніального Йоана Георга Пінзеля, чудова збірка портрета XVI-XVIII ст., одна з найбільших збірок польського малярства, картини Тиціана, де Латура, Яна Матейка, Мартіно Альтамонте та багатьох інших.За приблизними підрахунками експертів, лише Борис Возницький (багаторічник керівник галереї, яка нині названа на його честь) із колегами за останні 50 років поповнив скарбницю Львівської національної галереї мистецтв на кілька десятків тисяч експонатів. Деякі з них нині оцінюють у мільйони доларів. Їздити в експедиції селами Західної України Борис Григорович почав іще на початку 1960-х років і майже з кожної повертався з черговими надбаннями. Десятками років він витягав дерев’яні скульптури з вогню, відкривав храми, переконуючи, що там потрібно зробити музеї, рятував ікони.
Точної оцінки, скільки коштує те, що зберігають у фондах Львівської національної галереї мистецтв, не існує. Кілька років тому Борис Возницький назвав журналістам приблизну вартість колекції – за його підрахунками, лише те, що він назбирав за роки діяльності, коштує щонайменше 16 мільярдів євро.
Львівська національна галерея мистецтв – це також 16 різних відділів: від Львівської картинної галереї, палацу Потоцьких – до музею-майстерні Теодозії Бриж. У структурі галереї є чотири замки: Олеський, Золочівський, Підгорецький і Жовківський, де розміщено відділення мистецької скарбниці.
23 жовтня 2009 року Львівська галерея мистецтв отримала статус національної.
12 квітня 2013 року Львівській національній галереї мистецтв присвоєно ім'я Бориса Возницького.
Генеральним директором Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького є Тарас Возняк.
ЗАТВЕРДЖУЮ
(уповноважена особа)
(ПІБ, підпис)
"___" ______________ 20 _ р.
Посадова інструкція
ДИРЕКТОРА КАРТИННОЇ ГАЛЕРЕЇ
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Дана посадова інструкція визначає посадові обов'язки, права і відповідальність директора картинної галереї.
1.2. Інструкція розроблена на підставі Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81 “Культура та мистецтво”, затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 14.04.2000 №168 з урахуванням вимог Закону України “Про охорону праці” від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII, згідно зі статтею 13 якого у посадових інструкціях повинні бути визначені обов’язки з питань охорони праці, права та відповідальність посадових осіб за виконання покладених на них функцій.
1.3. Директор картинної галереї призначається на посаду і звільняється з посади у встановленому діючим трудовим законодавством порядку.
1.4. Директор картинної галереї підпорядковується посадовим особам, які обрали його на цю посаду.
1.5. Кваліфікаційні вимоги.
Повна вища освіта відповідного напрямку підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професіями керівників нижчого рівня не менше 5 років.
1.6. Директор картинної галереї повинен знати: Конституцію України, чинне законодавство в галузі культури, постанови та рішення Кабінету Міністрів, Міністерства культури і мистецтв, органів місцевого самоврядування, що регламентують музейну діяльність; сучасні методи господарювання й менеджменту; порядок обміну і зберігання музейних фондів, форми й методи проведення науково-дослідної, експозиційно-виставкової роботи, методичної, реставраційної і видавничої роботи картинної галереї; передовий досвід роботи вітчизняних та світових музеїв; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, етику ділового спілкування та ведення переговорів.
2. ПОСАДОВІ ФУНКЦІЇ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ
2.1. Завдання та обов'язки директора картинної галереї визначені на основі кваліфікаційної характеристики за даною посадою.
2.2. Директор картинної галереї:
2.2.1. Визначає, формулює, планує, здійснює і координує всі види діяльності картинної галереї.
2.2.2. Організовує роботу і ефективну взаємодію виробничих одиниць, відділів та інших структурних підрозділів картинної галереї, що направлені на вивчення, збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури, залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.
2.2.3. Відповідно до профілю музею організовує вивчення і пропаганду історичної, культурної і літературної спадщини, природничо-наукових знань, кращих культурних цінностей вітчизняного та світового мистецтва.
2.2.4.Забезпечує проведення масової науково-освітньої роботи, що сприяє підвищенню світового рівня та культури відвідувачів, формуванні естетичних поглядів.
2.2.5.Організовує у встановленому порядку наукові зв’язки, обмін виставками з вітчизняними та зарубіжними музеями.
2.2.6.Забезпечує комплектування фондів картинної галереї, їх вивчення і популяризацію.
2.2.7.Організовує облік наявності і руху музейних фондів, їх розміщення в спеціально обладнаних фондосховищах, а також проведення необхідних реставраційних робіт.
2.2.8.Забезпечує ефективне використання і зберігання закріпленого за картинною галереєю майна. Діє від імені картинної галереї. Представляє її
інтереси в державних, кооперативних, комерційних підприємствах і установах, громадських організаціях, судових і арбітражних органах.
2.2.9.Користується правом розпорядження коштами.
2.2.10.В межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки, обов’язкові для всіх підрозділів та працівників.
2.2.11.Укладає договори та контракти.
2.2.12.Визначає загальну чисельність працівників, структуру та штати, посадові обов’язки та посадові оклади (тарифні ставки) працівників. Вживає заходів щодо морального та матеріального стимулювання працівників, накладає дисциплінарні стягнення.
2.2.13.Вживає заходів щодо забезпечення музею кваліфікованими кадрами, найкращого використання знань та досвіду працівників, створення безпечних і сприятливих умов праці.
2.2.14.Вирішує всі питання в межах наданих йому прав, доручає виконання окремих організаційно-господарських функцій іншим посадовим особам: заступникам директора, керівникам функціональних підрозділів картинної галереї.
2.2.15. Забезпечує додержання законності, активне використання правових засобів удосконалення управління, зміцнення договірної дисципліни і обліку.
2.2.16. Створює на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечує додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
2.2.17. З метою забезпечення функціонування системи управління охороною праці виконує такі функції:
- створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання;
- розробляє за участю сторін колективного договору і реалізує комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці;
- забезпечує виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються;
- впроваджує прогресивні технології, досягнення науки і техніки, позитивний досвід з охорони праці, тощо;
- забезпечує належне утримання будівель, споруд та експонатів , моніторинг за їх технічним станом;
- забезпечує усунення причин, що призводять до нещасних випадків, професійних захворювань, та здійснення профілактичних заходів, визначених комісіями за підсумками розслідування цих причин;
- організовує проведення аудиту охорони праці, лабораторних досліджень умов праці, атестацій робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці в порядку і строки, що визначаються законодавством, та за їх підсумками вживає заходів до усунення небезпечних і шкідливих для здоров'я виробничих факторів;
- організовує розроблення і затверджує положення, інструкції, інші акти з охорони праці, що діють у межах картинної галереї та встановлюють правила виконання робіт і поведінки працівників на території картинної галереї відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці, забезпечує безоплатно працівників нормативно-правовими актами та актами картинної галереї з охорони праці;
- організовує пропаганду безпечних методів праці та співробітництво з працівниками у галузі охорони праці;
- вживає термінових заходів для допомоги потерпілим, залучає за необхідності професійні аварійно - рятувальні формування у разі виникнення на підприємстві аварій та нещасних випадків.
3. ПРАВА
3.1. Директор картинної галереї має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Директор картинної галереї має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Директор картинної галереї має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Директор картинної галереї має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Директор картинної галереї має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Директор картинної галереї має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Директор картинної галереї має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Директор картинної галереї має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Директор картинної галереї має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
4.1. Директор картинної галереї несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Директор картинної галереї несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Директор картинної галереї несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Директор картинної галереї несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Директор картинної галереї несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Директор картинної галереї несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Директор картинної галереї несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
5. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ЗА ПОСАДОЮ
5.1. Директор картинної галереї взаємодіє з керівниками всіх структурних підрозділів картинної галереї; з органами державної влади і місцевого самоврядування; банками, податковою адміністрацією; органами нагляду за охороною праці та навколишнього середовища, органами пожежного нагляду, санепідемстанцією.
Уповноважена особа
(підпис)
(прізвище, ініціали)
УЗГОДЖЕНО:
Начальник юридичного відділу
(підпис)
(прізвище, ініціали)
00.00.0000
З інструкцією ознайомлений:
(підпис)
(прізвище, ініціали)
00.00.00
У правому верхньому кутку першої сторінки посадової інструкції зазначається слово «Затверджую», вказується посада, ініціали та прізвище керівника, його підпис і дата затвердження.
У заголовку посадової інструкції наводиться повна назва посади, яка має відповідати професійній назві роботи, передбаченій у Класифікаторі професій, та повна назва відповідного структурного підрозділу.
Посадові інструкції складаються у двох примірниках, один з яких зберігається у відділі кадрів, а другий ― у керівників відповідних структурних підрозділів. Працівнику видається під підпис копія посадової інструкції.
Наприкінці варто зазначити, що посадові інструкції можуть бути як типовими, так і конкретними (деталізованими).
Типові розроблюються для груп працівників, які виконують одну роботу та обіймають однакові посади, а також для однотипних організацій та структурних підрозділів, а деталізовані ― для конкретного працівника, який працює на певному робочому місці та виконує завдання та обов’язки, притаманні тільки його посаді (професії).
Також слід звернути увагу на те, що розробляючи посадові інструкцій, необхідно звертати увагу на правомірність використання тих чи інших посад (професій), оскільки останні обов’язково повинні відповідати чинному Класифікатору професій.
Висновок
Посадова інструкція – це основний документ, що регламентує призначення і місце працівника в системі управління, його функціональні обов’язки, права, відповідальність і форми заохочення. Вона розробляється для кожної посади управлінського персоналу від директора до працівника нижчої ланки.
Посадові інструкції розробляються по кожній посаді управлінського персоналу згідно штатного розпису і є логічним продовженням та розвитком положення про структурний підрозділ. Вони затверджуються керівником підприємства.
Посадові інструкції дають можливість: раціонально розподіляти функціональні обов’язки між працівниками; підвищити своєчасність і надійність виконання завдань; покращити соціально-психологічний клімат у колективі; чітко визначити функціональні обов’язки працівника; конкретизувати права працівника; підвищити колективну й особисту відповідальність; підвищити ефективність морального й матеріального стимулювання; організувати рівномірне завантаження працівників.
Методика розробки посадових інструкцій
1. Загальна частина – визначає призначення і місце працівника в апараті управління; кваліфікаційні характеристики кандидата на посаду; професійні вимоги до нього; перелік основних нормативних документів, положень та інструкцій; мету діяльності працівника.
2. Карта функціональних обов’язків – визначає функціональні обов’язки працівника, кількісні показники їх виконання і функціональні взаємозв’язки з іншими працівниками. Вихідними даними для розробки карти функціональних обов’язків є: кваліфікаційний довідник посад керівників, спеціалістів і службовців; матриця розподілу функцій управління між структурними підрозділами; положення про структурний підрозділ.
Список використаних джерел
1. Державний класифікатор професій. Режим доступу: http://www. ukraine.uapravo.net/data/base49/ukr49910.htm
2. Мурашко М.І. Кадрова політика та основи управлінської діяльності. - Чернігів: Чернігівські обереги, 2005
3. Мурашко М.І. Довідник для підприємців, роботодавців та працівників відділів кадрів підприємств, установ і організацій. - К.: Компас, 2002.
4. Кодекс законів про працю України з постатейними матеріалами / Вдп. ред. О.П. Товстенко. - К.: Юрінком Інтер, 2000.
5. Збірник законів України про працю / Упоряд. Н.Б. Болотіна. - 2-ге вид., випр. і доп. - К.: Знання, 2008.
6. Інтернет-ресурс Вікіпедія. Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/ Посадова_інструкція