Міністерство освіти і науки України
Національний університет „Львівська політехніка”
Інститут Комп’ютерних Технологій, Автоматики та Метрології
Кафедра КСА
/
Лабораторна робота №2
з дисципліни:
«Бази даних та знань»
Варіант: 4
Мета роботи
Ознайомитися зі структурованою мовою запитів SQL на основі її діалекту Transact-SQL для СКБД Microsoft SQL Server 2005 та отримати навики написання SQL-запитів для здійснення вибірки даних та отримання статистичної інформації за допомогою інструментарію Management Studio.
Завдання
Згідно варіанту завдання, написати SQL-запити для вибірки необхідних даних і статистичної інформації з баз даних, що вказані в додатку, та виконати ці запити до БД у графічному інструменті Management Studio, перевірити на працездатність та правильність отримуваних даних.
1. БД «Комп. фірма». Знайти виробників ноутбуків. Вивести: maker, type. Вихідні дані впорядкувати за зростанням за стовпцем maker.
2. БД «Аеропорт». Вивести прізвища пасажирів (друге слово в стовпці name), що не починаються на літеру 'J'.
3. БД «Комп. фірма». Знайдіть виробників ноутбуків із процесором не вище 500 МГц. Вивести: maker.
4. БД «Комп. фірма». Знайдіть виробників, що випускають одночасно ПК та ноутбуки (використати ключове слово SOME). Вивести maker.
5. БД «Комп. фірма». Знайдіть виробників принтерів, що випускають ПК із найвищою швидкістю процесора. Виведіть: maker.
6. БД «Фірма прий. вторсировини». З таблиці Income виведіть дати в такому форматі: день.число_місяця.рік, наприклад, 01.05.2001 (без формату часу).
7. БД «Комп. фірма». Знайдіть кількість ПК та середню ціну для кож-ної моделі при умові, що середня ціна є меншою 800 дол.
8. БД «Комп. фірма». Для таблиці Product отримати підсумковий набір у вигляді таблиці зі стовпцями maker, pc, laptop та printer, у якій для кожного виробника необхідно вказати кількість різної продукції, що ним випускається, тобто продукції з різними (унікальними) номерами моделей у таблицях, відповідно, PC, Laptop та Printer. (Підказка: використовувати підзапити в якості обчислювальних стовпців)
9. БД «Кораблі». Визначити назви всіх кораблів із таблиці Ships, які задовольняють, у крайньому випадку, комбінації будь-яких трьох критеріїв із наступного списку: numGuns=9, bore=16, displacement=46000, type='bb', country='Japan', launched=1916, class='Revenge'. Вивести: name, numGuns, bore, displacement, type, country, launched, class. (Підказка: використати для перевірки умов оператор CASE)
10. БД «Комп. фірма». Знайдіть номери моделей та ціни всіх продуктів (будь-якого типу), що випущені виробником 'B'. Вивести: maker, model, type, price. (Підказка: використовувати оператор UNION)
Скріншоти запитів і результатів
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Висновок
Отже, на цій лабораторній роботі я ознайомився зі структурованою мовою запитів SQL на основі її діалекту Transact-SQL для СКБД Microsoft SQL Server 2005 та отримав навики написання SQL-запитів для здійснення вибірки даних та отримання статистичної інформації за допомогою інструментарію Management Studio.