МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
Кафедра БІТ
З В І Т
до лабораторної роботи №1
на тему: «ЗАСОБИ СТВОРЕННЯ WEB-СТОРІНОК»
Мета роботи
Ознайомлення з рівнями створення веб-сторінок, освоєння програмних засобів створення веб-сторінок, у тім числі засобів автоматизованої розробки та генерації веб-сторінок.
Основні теоретичні відомості
Web-сторінки є базовими документами World Wide Web і створються у HTML (HyperText Markup Language).
Сторінки можуть бути як частиною Web-сайту, так і самостійними документами.
HTML-сторінка містить HTML-теги, що надають інформацію про структуру сторінки, її вигляд та вміст. Web-браузери використовують цю інформацію для визначення способу відображення сторінки.
До створення Web-сторінок існує три загальних підходи:
Високий рівень - створення документу звичайними засобами з наступною його конвертацією в HTML,
Середній рівень - створення Web-сторінки в спеціалізованому HTML-редакторі,
Низький рівень - створення Web-сторінки безпосередньо в HTML-кодах.
Перший підхід не вимагає жодних знань мови HTML. Документ створюється в довільному текстовому редакторі у форматі, в якому він буде відображатись у Web-браузері. Після створення документ конвертується у HTML-код. Наприклад, Microsoft Word дозволяє зберегти відкритий документ у форматі HTML. Але цей підхід має суттєві недоліки: по-перше, код, що отримано в результаті конвертації є досить громіздким і незручним для подальшого редагування, а по-друге, можливості Web-сторінки, що отримана таким шляхом, досить обмежені, оскільки від початку створюється не HTML-документ, а, наприклад, Word-документ.
Другий підхід є найзручнішим з точки зору співвідношення часу, що витрачається на створення Web-сторінки, та можливостей цієї сторінки, отриманих за допомогою спеціалізованого HTML-редактора. Такі HTML-редактори, як правило, дозволяють створювати Web-сторінки подібно, як створюються документи у текстових процесорах, із форматуванням тексту, графіки, таблиць та інших елементів сторінки за принципом WYSIWYG (What You See Is What You Get - "що бачиш, те і отримаєш"), при цьому сам документ зберігається відразу у HTML-коді. Крім того, такі HTML-редактори дозволяють безпосередньо редагувати HTML-код. Ефективність отриманого коду при цьому підході залежить від ефективності та можливостей вибраного редактора.
Третій підхід вимагає глибокого знання мови HTML. Редагування Web-сторінок відбувається у форматі, дещо незручному для сприйняття початківцем. Однак при такому підході можна створити дуже ефективний HTML-код, що забезпечить максимальну інформативність сторінки при її мінімальному об'ємі. Крім того, в такому випадку Web-дизайнеру доступні всі можливості мови HTML, які можуть не бути реалізовані у спеціалізованих HTML-редакторах.
Результат виконання роботи
Створити фрагмент у візуальному режимі, перейти у текстовий режим і проаналізувати створене .
/
Рис.1. Початковий текст
Зробити виправлення у текстовому режимі, перейти у візуальний режим і проаналізувати результат.
/
Рис.2. Доповнений текст
Дослідити можливості у створенні таблиць
/
Рис.3. Створення таблиця
Додати до створеної сторінки стилі
/
Рис.4. Добавляння стилів
Висновок
На даній лабораторній роботі я ознайомився з рівнями створення веб-сторінок, освоєння програмних засобів створення веб-сторінок, у тім числі засобів автоматизованої розробки та генерації веб-сторінок.