Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра ЕОМ
/
Звіт до лабораторної роботи №5
" З’єднання двох сегментів локальної комп’ютерної мережі безкабельним мостом"
з дисципліни: "Комп’ютерні мережі"
Львів – 2018
Мета: З’єднати два сегменти локальної комп’ютерної мережі безкабельним мостом.
Порядок роботи:
Налаштувати перший пункт безкабельного доступу .
Налаштувати другий пункт безкабельного доступу.
Налаштувати безкабельний міст.
Переконатись у працездатності отриманого безкабельного мосту.
Зафіксувати результати роботи у звіті.
Теоретична частина
/
Рис. 1. Використання безкабельного моста
Налаштування першого пункту безкабельного доступу.
Спочатку на одному з пунктів ( перший пункт ) виконуємо всі необхідні налаштування. Після цього необхідно змінити встановлену по замовчуванню ІР – адресу цього пункту доступу. Це дозволить виключити конфлікт ( дублювання ) ІР – адрес пристроїв, після того , як вони будуть зв’язані в єдину мережу ( через кабельний або безкабельний інтерфейс).
Налаштування другого пункту безкабельного доступу.
Другий пункт доступу DАР – 1160 підключаємо кабелем ТР категорії 5 до довільного із вільних портів комутатора ( якщо він використовується ), або до вільного Ethernet - порту першого пункту доступу. При правильному підключенні до мережі Ethernet засвітиться світлодіод « Link» ( З’єднання ). Спочатку для другого пункту доступу треба знайти в його інтерфейсі керування і виконати необхідні налаштування. Якщо на першому пункті доступу була призначена ІР – адреса з підмережі, відмінної від встановленої по замовчуванню, то і на другому рекомендується призначити ІР – адресу з тої самої під мережі. В подальшому це спрощує одночасне керування двома пунктами доступу.
Налаштування безкабельного мостового з’єднання на пунктах безкабельного доступу.
В інтерфейсі керування другого пункту доступу перейдемо у вкладку «Status» і відкриємо розділ «Wireless Setup». Відкриється вікно «Wireless Network», в якому в секції « Wireless Network Settings» виконується основне налаштування безкабельної мережі. По замовчуванню приймаємо такі значення параметрів налаштування: - Wireless Mode ( режим роботи пункту доступу ) – Access Point; - Wireless Network Name ( ім’я безкабельної мережі) – dlink; - Wireless Channel ( номер радіоканалу ) - 6. Для налаштування безкабельного мостового з’єднання необхідно встановити для параметра Wireless Mode значення Bridge. Рекомендується також поміняти ім’я безкабельної мережі на довільне ( наприклад My Bridge ). Для виключення радіозавад від інших безкабельних мереж, номер радіоканалу, на якому налаштовується безкабельний міст, повинен відрізнятися не менше ніж на 5 від радіоканалів інших безкабельних мереж в зоні покриття. У відповідності із стандартом ІЕЕЕ 802.11 b/g існує всього три радіоканали з номерами 1,6, 11, які повністю не перекриваються. Вибираємо канал з номером 1. Секція «Bridge Setting» вікна «Wireless Network» використовується для конфігурування мостового з’єднання. В полях «Remote AP Mac» задаються значення МАС – адрес віддалених пунктів доступу, з якими конкретний пункт доступу буде безпосередньо зв’язуватись. При створенні безкабельного мостового з’єднання з декількох пунктів доступу необхідно виключити «петлі», оскільки між двома довільними пунктами безкабельного доступу можливим є тільки один шлях проходження пакетів ( як по безкабельним, так і кабельним сегментам ).
Хід роботи
/
Рис. 2. Налаштування мережного інтерфейсу першого пункту безкабельного доступу
/
Рис. 3. Необхідні значення параметрів налаштування
/
Рис. 4. Налаштування мережного інтерфейсу другого пункту безкабельного доступу
/
Рис. 5. Вкладка «Status» розділ «Device info» другого пункту безкабельного доступу
/
Рис. 6. Перевірка працездатності мережі за допомогою команди ping <віддалена IP-адреса>
Висновок: на цій лабораторній роботі з’єднав два сегменти локальної комп’ютерної мережі безкабельним мостом.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!