МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІНСТИТУТ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КАФЕДРА АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ
/
Лабораторна робота №4
з дисципліни ' Веб-технології та веб-дизайн '
на тему: ' Форматування та вирівнювання тексту '
Лабораторна робота №4
Тема роботи: Форматування та вирівнювання тексту.
Мета роботи: Створити художньо-оформлену текстову Web-сторінку з використанням дескрипторів заголовків, розриву, абзацу, попереднього форматування тексту, логічних стилів, вирівнювання тексту.
Порядок виконання роботи
1.Ознайомтеся з текстом лабораторної роботи.
2.Відкрийте WEB-браузер Internet Explorer, запустіть програму створену на минулій лабораторній роботі.
3.В Internet Explorer’і зайдіть в менюView\Source або на інформативному полі клацніть правою клавішею миші і виберіть пункт View\Source.
4.Перед вами запуститься програма Notepad і ви можете добавляти текст і нові дескриптори, що запропоновані вище, в тіло вашого HTML-документу.
5.Відформатуйте шапку свого документу дескриптором заголовківі т.д. (див. завдання)
6.По завершені роботи збережіть свій файл для подальшого використання на наступних лабораторних роботах.
Постановка завдання:
1.Взявши програму створену на минулій лабораторній роботі добавте довільний текст в тіло (<BODY>) HTML-документу.
2.Створіть шапку документу, виділивши його від основного тексту(скориставшись дескриптором заголовків).
3.Виділіть основні абзаци в тексті (не менше п’яти абзаців).
4.В кожному абзаці зробіть перше слово сильно виділеним, друге слово перекресленим і останнє слово моношириним шрифтом.
5.Відформатуйте кожен абзац індивідуальним чином.
1-ий абзац вирівняний по правому краю поля сторінки;
2-ий абзац вирівняний по центру поля сторінки;
3-ий абзац вирівняний по лівому краю поля сторінки;
4-ий абзац вирівняний по ширині поля сторінки.
6. Створіть спецсимоли (, (, (, (, (, (.
Код програми:
<!DOCTYPE html><html lang="en"><head> <meta charset="UTF-8"> <title>Згадую основи HTML</title></head><body bgcolor="#add8e6" text="#191970" background="background.jpg" link="#7fff00" vlink="white" alink="red" ><a href="http://www.google.com.ua"><center>Шукати!</center></a><h1><center>Сихів - найбільший житловий масив Львова</center></h1><p align="right"><strong>Си́хів</strong> — <u>найбільший</u> <TT>житловий</TT> масив Львова, розташований на південному сході міста. Складає основу адміністративного Сихівського району, від якого район власне і бере свою назву.</p><p align="center"><strong>Виник</strong> <u>як</u> <TT>передміське</TT> село, перша відома згадка про яке датується 1409 роком. У 1525 році отримав судочинство за маґдебурзьким правом. До складу Львова ввійшов під час німецької окупації у 1942 році, а потім повторно у 1952 році за радянської влади. З 1979 року почалася забудова Сихова типовими панельними будинками.</p><p align="left"><strong>Варто</strong> <u>відзначити</u>, <TT>що</TT> на Сихові дуже добре розвинена інфраструктура. Тут присутні багато різномантіних кафе, ресторанів, магазинів, аптек, заправок, банків та спортзалів.</p><p align="justify"><strong>Через</strong> <u>проспект</u> <TT>Червоної</TT> Калини Сихів з'єднаний з районом «Новий Львів», і, далі, центром міста. Через вулиці Сихівську та Зелену — з центром, Майорівкою та Личаковом, через вулицю Хуторівка — з вулицями Стрийською, Науковою та Володимира Великого, а далі — іншими районами міста. Автобуси, в тому числі маршрутні таксі, сполучають Сихів з усіма іншими районами міста.<p><strong>У</strong> <u>2014-16</u> <TT>роках</TT> було розпочато проведення трамвайної лінії, що сполучить район Санта-Барбара (кінець проспекту Червоної Калини) з трамвайною мережею Львова. 17 листопада 2016 було урочисто відкрито частину лінії, маршрут №8, що курсує від кінотеатру ім. Довженка до площі Соборної.</p><hr width="50%">®, ©, ↓, π, λ, ™</body></html>
Результат виконання програми
/
Висновок
Під час виконання цієї лабораторної роботи я навчилась створювати художньо-оформлену текстову Web-сторінку з використанням дескрипторів заголовків, розриву, абзацу, попереднього форматування тексту, логічних стилів, вирівнювання тексту.