Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра автоматизованих систем управління
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
з дисципліни «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій»
для студентів денної форми навчання
освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр”
галузь знань
напрям підготовки
Львів 2018
ЗМІСТ
стор.
1. Мета і завдання курсової роботи…………………………………………...…4
2. Структура і обсяг курсової роботи…………..……………..…………………5
3. Зміст основних частин курсової роботи……………………………………... 6
4. Правила оформлення курсової роботи…………………………………..….. 9
5. Захист курсової роботи……………………………………………………….11
6. Рекомендована література. 13
7. Додатки…………………………………………………………………….......16
1. Мета і завдання курсової роботи
Мета курсової роботи – закріплення і поглиблення знань, набутих студентами при вивченні дисципліни «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій». Курсова робота сприяє розвитку умінь самостійної творчої роботи студентів, прищеплює елементи науково-дослідної і практичної роботи у галузі побудови інформаційних систем, програмування і аналізу.
Курсова робота орієнтується на:
використання сучасних засобів обчислювальної техніки, інформаційних технологій, методів проектування інформаційних систем;
систематизації, розширення, закріплення теоретичних і практичних знань студента з дисципліни «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій» та використання їх для розв’язання конкретних наукових, технічних, економічних, виробничих завдань;
набуття досвіду самостійного виконання дослідної і проектної роботи, поглиблене засвоювання методик синтезу і аналізу при проектуванні апаратних, програмних, інформаційних засобів;
виявлення рівня і оцінка підготовка студента з дисципліни «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій» та його готовності до самостійної роботи в умовах сучасних вимог науки, техніки, виробництва.
Етапи курсової роботи - це вибір теми курсової роботи, складання завдання курсової роботи (плану), безпосередня розробка роботи та її захист.
Орієнтовна тематика курсових робіт наведена у додатку 1.
Студенти вибирають теми курсових робіт із переліку, рекомендованого кафедрою, або пропонують свою тему із врахуванням індивідуальних інтересів і здібностей, можливості використання практичних матеріалів підприємств і установ. При цьому слід зазначити, що предметна галузь вибирається таким чином, щоб розроблюваний контрольний приклад автоматизованого рішення задачі мав реальну основу.
Після вибору тем і призначення керівника студенту видається завдання на курсову роботу, відповідно до якого студент складає план роботи і виконує його. Для складання плану студентам рекомендовано ознайомитись з проблемами, розв’язання яких передбачено в темі дослідження; самостійно опрацювати спеціальну наукову літературу, статистичні дані, законодавчі та нормативні документи, методичні розробки, які послідовно та логічно розкривають визначену тему. Складений студентом план курсової роботи (додаток 2) погоджується з викладачем – науковим керівником.
2. Структура і обсяг курсової роботи
Курсова робота повинна мати таку структуру:
Титульний лист (додаток 3),
Зміст
Вступ
Розділ І. Теоретичні положення із проблеми дослідження.
Розділ 2. Математична чи інформаційна модель, яка дозволяє розв’язати завдання дослідження.
Розділ 3. Створення, моделювання чи аналіз інформаційної системи об’єкта.
Висновки.
Список використаних джерел.
Додатки.
Курсова робота складається із текстової частини (приблизно 30 - 40 сторінок тексту набраного на комп’ютері) графіків, рисунків, таблиць, додатків, форм вхідних і вихідних документів, структурних схем, програм тощо. Робота та ілюстративний матеріал оформляють відповідно до вимог державних стандартів України.
Курсова робота повинна повністю реалізовуватися на ПК на основі самостійно розробленого контрольного прикладу для одного із АРМ ІС. Програми, що написані при реалізації контрольного прикладу на ПК, повинні бути оформлені у вигляді додатків.
3. Зміст основних частин курсової роботи
Кожний розділ слід починати із нової сторінки, нумерувати сторінки у правому верхньому кутку.
ЗМІСТ. Включає найменування всіх розділів, підрозділів і пунктів із зазначенням сторінок, з яких починається виклад матеріалу розділу чи пункту.
ВСТУП. У ньому необхідно наголосити на актуальності розробленої теми, ролі і важливості її у системі управління, обґрунтувати необхідність створення ІС. Зазначити мету, завдання, об’єкт дослідження, основні джерела інформації та методи дослідження. Обсяг вступу не повинен перевищувати 3-4 сторінок.
РОЗДІЛ І. Теоретичні положення із проблеми дослідження. Опис постановки задачі визначається РД 50-34.698-90 “Автоматизовані системи, вимоги до змісту документів” / розділ 2 “Вимоги до змісту документів по загальносистемних рішеннях”.
При написанні постановки задачі потрібно виділити наступне: призначення, організаційно економічна сутність задачі, обґрунтування необхідності її розв’язання за допомогою засобів комп’ютерної техніки. Постановка задачі виконується відповідно до плану, наприклад :
1. Організаційно-економічна сутність задачі:
найменування завдання;
місце вирішення;
мета вирішення;
призначення (для яких об'єктів, підрозділів, користувачів призначена);
періодичність рішення і вимоги до термінів рішення;
джерела і способи отримання даних;
споживачі результатної інформації і способи її відправки;
інформаційний зв'язок з іншими завданнями.
2. Опис вхідної інформації:
перелік вхідної інформації;
форми подання документів вхідної інформації;
способи контролю вхідних даних;
3. Опис вихідної інформації:
перелік вихідної інформації;
форми подання вихідної інформації;
періодичність і терміни уявлення;
способи контролю вихідної інформації;
4. Опис умовно-постійної інформації:
перелік умовно-постійної інформації (класифікаторів, довідників, таблиць, списків з вказівкою їх повних найменувань);
форми подання;
способи взаємодії із змінною інформацією.
5. Опис алгоритму розв’язання задачі:
опис способів формування вихідної інформації, з вказівкою послідовності виконання логічних і арифметичних дій;
опис зв'язків між частинами, операціями, формулами алгоритму;
вимоги до порядку розташування (сортуванню) ключових (головних) ознак у вихідних документах.
Структура цього розділу визначається РД 50-34.698-90 “Вимоги до змісту документів” (Розділ 7. Вимоги до змісту документів з рішеннями по математичному забезпеченню). Алгоритм повинен враховувати загальні та всі окремі випадки розв’язання задачі. Допускається опис алгоритму у вигляді тексту. Необхідно передбачити контроль обчислень на окремих етапах виконання алгоритму. При описі алгоритму виділяють наступні підрозділи: “Вхідна інформація”; “Вихідна інформація”; “Математичний опис”; “Алгоритм розв’язання задачі на комп’ютері”.
Вхідна інформація. В тексті описують вхідні документи, які будуть використані для формування оперативних файлів бази даних; файли, які потрапляють на вхід задачі чи комплексу з інших задач та їх комплексів; а також документи та файли довідкового характеру, що можуть бути віднесені до умовно-постійної інформації. Наводиться опис структури вхідних документів.
Вихідна інформація. В тексті описують її призначення та використання. Наводять структуру вихідних форм.
РОЗДІЛИ 2. У даному розділі доцільно сутність, методи й засоби розв’язання поставлених задач і результати роботи.
Математичний опис. Наводять математичну модель чи математичні формули розрахунку основних показників, які формуються в процесі розв’язання задачі, а також опис процесу, об’єктів, перелік прийнятих допущень і оцінок відповідності розробленої моделі реальному процесу в різних умовах роботи. Математична модель і алгоритми, що розробляються на її основі, повинні задовольняти трьом вимогам: визначеності (однозначності), інваріантності по відношенню до різних альтернативних ситуацій в завданні і результативності (можливості її розв’язання за кінцеве число кроків).
Розділ 3.
Алгоритм розв’язання задачі на ПК. В тексті наводять опис логіки алгоритму і спосіб формування результатів розв’язання із зазначенням послідовності етапів розрахунку. Алгоритмом повинні бути передбачені всі ситуації, які можуть виникнути в процесі розв’язання задачі. Після чого подається алгоритм у вигляді схеми відповідно до вимог Державного стандарту 19.701-90 “Схеми алгоритмів, програм даних і систем. Умовні позначення і правила виконання”. При побудові загального алгоритму розв’язання задачі у вигляді схеми можуть бути використані символи, передбачені державним стандартом 19.701-90. Ступінь деталізації схеми алгоритму визначає автор розробки. Результатом алгоритмізації є логічно побудована блок-схема (додаток 4).
Курсова робота має відображати глибокі знання основних понять, термінів з досліджуваної теми; основних положень нормативних і законодавчих актів, що стосуються діяльності певного економічного об’єкта; вміння аналізувати, узагальнювати, досліджувати літературні джерела та інформаційну базу даних; використовувати математичні, статистичні та інші способи обробки інформації; розробляти пропозиції щодо вирішення проблем з теми роботи; логічно та чітко викладати матеріал; робити висновки та узагальнення; давати ґрунтовні оцінки різним явищам та процесам. У кінці кожного розділу стисло (2 – 3 речення) формулюються висновки.
Інформаційну систему економічного об’єкта можна створювати, наприклад, засобами Microsoft Access
У середовищі Microsoft Access можна створити базу для введення даних, пошуку необхідної інформації та створення вихідних документів. Створення реляційної бази даних за допомогою СУБД Access необхідно починати з формування структури таблиць. Для встановлення зв’язку з іншими таблицями БД встановити ключові поля. Після формування структури таблиць необхідно створити схему даних, у якій встановлюються зв’язки між таблицями. Для заповнення даними створеної структури таблиці ввести дані в таблиці. Після побудови інформаційних таблиць в СУБД Access створюють інструмент форми для візуального перегляду, введення та редагування даних. Відбір та аналіз інформації у базі даних здійснюється за допомогою запитів. Вони також, використовуються як джерело даних для форм та звітів. Для виведення на друк необхідних відомостей у визначеному користувачем вигляді створюються вихідні документи зі звітними даними – звіти. В більшості випадків дані для звітів формуються на основі базових таблиць та запитів. Додаткові розрахунки та поля вводяться при розробці макету звіту. Для зручного доступу до всіх форм та звітів, що створені в базі даних, використовується Главная кнопочная форма. Це засіб інтерфейсу користувача інформаційної системи за допомогою Диспетчера кнопочних форм.
У ВИСНОВКУ треба викласти у вигляді коротких тез основні положення розробленої роботи, особливості і переваги прийнятих рішень, а також пропозиції щодо впровадження їх у практику. Висновки – це узагальнення за темою в цілому.
У СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ рекомендується включати 20 – 30 найменувань.
ДОДАТКИ. Кожний додаток, наведений у роботі, повинен мати порядковий номер і посилання на нього в тексті. У додатках розміщуються інформаційні матеріали, які становлять базу аналітичних досліджень згідно з обраною темою. Крім того, у додатки можна включати документи підприємства, інструкції, ілюстрації допоміжного характеру тощо, на які, в роботі наводяться посилання.
4. Правила оформлення курсової роботи
Роботу оформляють згідно з держстандартом України ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення», а саме:
Друк тексту - лист білого паперу А4(210х297 мм); компютерний набір: шрифт Times New Roman, розмір шрифту -14, інтервал – 1.5; параметри сторінки: ліве поле – 20мм, праве -10мм, верхне – 20 мм, нижнє – 20 мм.
Ілюстративний матеріал (схеми, діаграми, графіки тощо) слід подавати безпосередньо після посилання на нього в тексті, де він згаданий вперше, або на наступній сторінці і позначати словом «Рисунок _», «Таблиця_», нумеровати послідовно у межах розділу. Наприклад, перший рисунок розділу І нумерується „Рис. 1.1”, другий рисунок розділу ІІІ – „Рис. 3.2”. Номер рисунка та його назву розміщують під рисунком. Сторінки курсової роботи, на яких наведено ілюстративний матеріал, включають до загальної нумерації сторінок. Таблиця має містити: дані, необхідні для вивчення певного явища; загальний та внутрішні загаловки. Загальний заголовок таблиці стисло характеризує її зміст, а також період, за який наведено дані. Внутрішні заголовки зазначають, які показники аналізуються у відповідних рядках і графах таблиці, в яких одиницях вимірювання. Таблиці нумерують послідовно у межах розділу. У разі перенесення таблиці на іншу сторінку, пишуть «Продовження табл._ ». Кількість ілюстрацій у курсовій роботі визначається її змістом.
Формули нумеруються послідовно за текстом роботи; номер формули пишуть у круглих дужках на цьому ж рядку з правого боку сторінки; пояснення значень символів, числових коефіцієнтів розміщують безпосередньо під формулою у тій послідовності, в якій вони наведені у формулі, та кожне з нового рядка. Перший рядок пояснення починається зі слова «де» без двокрапки. Формули слід розміщувати у тексті на окремому рядку, залишаючи між ними один вільний рядок.
При оформленні курсової роботи слід також дотримуватися вимог держстандарту України ДСТУ БА.2.-4-4-99(ГОСТ 21.101-97) «Основні вимоги до робочої документації».
Титульну сторінку, яка є першою сторінкою курсової роботи, включають до загальної нумерації сторінок, але не нумерують. Нумерацію наступних сторінок подають арабськими цифрами, які проставляють у правому верхньому куті.
Зміст складається з усіх частин курсової роботи та номерів їх початкових сторінок. Його розміщують після титульної сторінки і нумерують як другу сторінку.
Кожна частина курсової роботи повинна мати заголовок відповідно до плану роботи.
На додатки, які містяться у курсовій роботі, мають бути посилання у текстовій частині роботи. Додаток повинен мати загаловок, надрукований угорі малими літерами з першої великої. З правого боку рядка малими літерами з першої великої друкується слово «Додаток _» і велика літера, що позначає додаток.
Посилання на літературні джерела слід наводити у квадратних дужках, наприклад [X, с.N], де Х – порядковий номер літературного джерела у списку, N – сторінка цитованого джерела.
Список використаних джерел слід розміщувати у такій послідовності: спочатку (у хронологічному порядку) Закони України, далі – Укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, за ними літературні джерела в абетковому порядку: монографії, підручники, посібники, брошури, журнальні та газетні статті. У кінці списку наводять іншомовні та електронні джерела інформації. Дані про книги обовязково містять прізвіще та ініціали автора, заголовок, місце видання, видавництво, рік видання, кількість сторінок. Дані про журнальні або газетні статті – прізвище та ініціали автора, заголовок, назву періодичного видання, серію, рік випуску, номер видання, сторінки.
У списку використаних джерел наукові праці записуються тією мовою, якою вони видані.
5. Захист курсової роботи
Студент має виконати курсову роботу і подати її на кафедру у термін, передбачений графіком навчального процесу, але не пізніше 10 днів до захисту.
Спочатку виконана курсова робота реєструється на кафедрі та передається викладачу – науковому керівнику на перевірку. Викладач перевіряє роботу та пише рецензію. Якщо робота не відповідає темі, завданню та вимогам до курсової роботи, викладач повертає роботу з позначкою «на доопрацювання» без письмової рецензії. У такому разі викладач не допускає студента до захисту та встановлює строки усунення недоліків. Тільки після доопрацювання, з урахуванням зауважень, викладач пише рецензію і допускає роботу до захисту.
Захист курсової роботи проводиться комісією у складі наукового керівника та викладачів кафедри у терміни, передбачені розпорядженням по кафедрі.
При захисті курсової роботи студент має продемонструвати глибокі знання з досліджуваної теми, вміти чітко аргументувати власні думки, використовувати ілюстративний матеріал, відповідати на питання.
Оцінювання курсової роботи здійснюється за національною шкалою (відмінно, добре, задовільно, незадовільно) та за шкалою ECTS(A, B, C, D, E, FX). На оцінку впливають глибина, змістовність і манера захисту, тобто якість виконаної роботи та її оформлення. Позитивна оцінка заноситься до залікової книжки. Захищені курсові роботи передаються на кафедру, де вони зберігаються згідно з вимогами до такого виду документів.
Якщо студент не захистив курсову роботу, він вважається неатестованим з даної дисципліни та не допускається до іспиту.
Рекомендована література.
Дибкова Л.М. Інформатика і комп’ютерна техніка. «Академвидав», Київ. 2007. 0 415с.
Основы современных компьютерных технологий / Под ред. Хомоненко А.Д. Санкт – Петербург. «Корона принт». 1998. – 446с.
Основы современных компьютерных технологий.Учебник. / Под ред. Хомоненко А.Д. Санкт – Петербург. «Корона принт». 2005. – 672с.
Голтцына О.Л., Попов И.И., Максимов Н.В., Партыка Т.Л. Информационные технологи. Москва. «Форкм – Инфра –М», 2006. – 540с.
Інформаційні системи і технології в економіці / Під ред.. Пономаренка В.С. Київ, «Академія». 2002. – 542с.
Черняк О.І., Ставицький А.В., Чорноус Г.О. Системи обробки економічної інформації. Київ. « Знання», 2006.- 447с.
Математичні методи в хімії та хімічній технології. / Під ред. Рудавського Ю.К. Львів, «Світ». 1993.- 208с.
Чекотовський Е.В. Графіки статистичних рядів та їх побудова на ПЕОМ з використанням пакету ЕХСЕL 5.0. Киъв. КНЕУ. 1997. – 378с.
Чаповська Р., Жмуркевич А. Робота з базами даних Microsoft Access2000. Київ. Цул. 2003. -323с.
Симонович С., Евсеев Г., Мураховский В. Internet: Лаборатория мастера. Практическое руководство.Москва. АСТ – Пресс. Инфорком – Пресс. 2001.- 720с.
Вильям Дж. Орвис. Excel для ученых, инженеров и студентов. Киев. «Юниор», 1999. -241с.
Лук’янова В.В. Комп’ютерний аналіз даних. Київ. «Академія», 2003. -341с.
Кравець Р.Б., Сєров Ю.О., Марковець О.В. Інформаційні технології організації бізнесу. Львів. В-во «Львівська політехніка», 2013. 223с.
Баженов В.А., Венгерський П.С., Гарвона В.С., Горлач В.М. та інші. Інформатика. Комп’ютерна техніка. Комп’ютерні технології Київ. Карпвела, 2012. – 496с.
Гліненко Л.К., Смердов А.А. Технологія інженерного проектування. Львів. В-во «Львівська політехніка», 2004. 384с.
Сдвижков О.А. Математика на компьютере Maple 8. Москва. Солон – Пресс. 2003. – 175с.
Шарыгин М.Е. Сканеры и цифровые камеры. Санкт – Петербург. Арлит.2000.-384с.
Дюк В.,Самойленко А. data Mining. Учебный курс.СПб.Питер, 2001.- 368с.
Гарнаев А. Использование MS Excel и VBA в экономике и фнансах.CПб.: БХВ. Сантк – Петрбург, 1999.- 336с.
Захарченко Н.И. Самоучитель. Бизнес – статистика и прогнозирование в VS Excel. Москва И-ство «Вильямс», 2004. – 208с.
Конрад Карлберг . Бизнес – аналих с помощью Mickosoft Excel. Москва И-ство «Вильямс», 2002. – 448с.
Салманов О.Н. Математическая экономика с применением Mathcad и Excel. CПб.: БХВ. Сантк – Петрбург, 2003.- 464с.
Бурштинська Х.В. , Станкевич С.А. Аерокосмічні знімальні системи. Львів. В-во «Львівська політехніка», 2013.- 316с.
Маркетинговий аналіз. / Під ред.. Липчука В.В.. Київ. «Академвидав», 2008. – 214с.
Вітлінський В.В. Моделювання економіки. Київ, КНЕУ, 2003. – 408с.
Карпов Б. Наиболее полное справочное руководство Microsoft Office2000. CПб.: БХВ. Сантк – Петрбург, 2000.- 448с.
Гліненко Л.К., Сухоносов О.Г. Основи моделювання технічних систем.Львів. В-во «Бескид Біт», 2003.-176с.
Інформаційні технології інвентаризації газів та прогнозування вуглецевого балансу України. За ред. Буня Р.А. Львів . 2004. 375с.
Уоккенбах Дж. Диаграммы в Excel. Москва. И-во «Вильямс» 2003.-437с.
Кудрявцев Е.М. Оформление дипломного проекта на компютере Москва И-во. ДМК Пресс.2004. – 224с.
Сорока К.О. Основи теорыъ систем ы системного аналізу. Харків. 2005. – 286с.
Экономическая информатика. Под ред.. Конюховского П.В. CПб.: БХВ. Сантк – Петрбург, 2000.- 560с.
Попов В. Практикум по Интернет – технологиям. СПб.: БХВ. Санкт – Петрбург, 2002.- 480с.
Серова Г.А. Компютер – поморник в оформлении диссертации. Москва. «Финансы и статистика», 2002.-352с.
Хансен. Х.Разарботка сценариев для Pagemaker. Киев. И-во.,,ДиаСофт,, 2000. -704с.
момченко С.Д. Одинець В.А. Основи інформатики та обчислювальної техніки. Київ. Знання. 2207.- 292с.
Куртер Дж., Маркви а. Microsoft Office 2000.учебный курс. Спб. Питер, 20002. – 640с.
Джексон П. Экспертные системы. Москва. И-во «Вильямс» 2001.-624с.
Чубукова И.А. Основы информационных технологий. Data Mining. Москва. Интернет – Университет. Бином, 2006.- 382с.
Березин С., Раков С. Internet у вас дома. Спб, БХВ – Петербург, 2000.-752с.
Додаток 1
Тематика курсових робіт з дисципліни «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій»
Використання методів і засобів комп’ютерних і інформаційних технологій для аналізу динаміки автоматизованих систем управління.
Алгоритмізації обчислювальних процесів обробки даних
Базові структури побудови алгоритмів статистичної обробки даних у каналах передачі даних для інформаційно – вимірювальних і управляючих систем.
Функціональна і логічна структура операційних систем Windovs (XP, 10, 13)
Методи обробки даних у середовищі Windovs XP
Логічна і функціональна структура текстових процесів
Логічна і функціональна структура табличного процесора EXCEL.
Аналіз систем управління базами даних.
Базові структури обчислювальних мереж. Аналіз можливостей.
Захист інформації у комп’ютерних мережах та оцінка їх рівня безпеки.
базові структури сховищ даних.
Системи штучного інтелекту – інтелектуальні агенти, методи опису їх функціонування.
Огляд інформаційних технологій в освіті.
Логіко – функціональна структура файлової системи, папки, диски, память (внутрішня і зовнішня).
Компютерні віруси і захисти від внутрішніх і зовнішніх атак.
Методи і засоби архівації числових даних.
Методи обробки текстових документів у сучасних інформаційних системах.
Методи і засоби обробки табличних даних, захист від атак.
Методи і засоби сортування даних і їх фільтрація.
Логічна структура шаблонів розрахункових документів за допомогою табличних процесорів.
Методи консолідації даних.
Використання методів статистичних обробки даних у системах автоматизованого управління.
Логічна і функціональна структура макросів.
Конфігурація сучасних комп’ютерів для вирішення задач обробки даних в управлінні великих автоматизованих системах.
Сканери і цифрові камери для розв’язання задач обробки зображень (Adobe і Photoshop)/
UML - моделювання систем автоматизованого управління.
Системи для роботи з базами даних побудовані на основі інформаційних технологій.
Методи і засоби створення презентації.
Структура растрового графічного процесу.
Структура векторного графічного редактору, основі типи і модель.
Опрацювання текстової інформації, основні засоби.
Методи розпізнавання текстової інформації.
Структура основні характеристики мережевих технологій.
Структура глобальної мережі Internet. Основи функціонування і методи захисту
Методи і засоби інформаційних технологій для проектування WEB – сторінки.
Засоби аналізу протоків даних та їх опрацювання на підставі математичного пакету Maple 8.
Типи проектних задач для автоматизованих систем управління.
Системи обробки економічної інформації, основні інформаційні технології.
Методи побудови графіків статистичних рядів з потоків даних від інформаційно – вимірювальних систем у структурі АСУ.
Основні структури баз даних для вирішення задач управління в АСУ- ТП ( автоматизовані системи управління технологічним процесом).
Засоби контролю за WEB змістом. Виявлення спотворень.
Виявлення атак у каналах Internet – клієнт.
Типи клієнтів пошукових систем.
Аналіз функціональної структури WEB – прискорювачів.
Логічна структура засобів управління завантаження файлів.
Аналіз функцій електронної пошти.
Засоби прямого діалогу в Internet.
Засоби і методи захисту від атак у мережі.
Використання інформаційних технологій у наукових і інженерних дослідженнях.
Математичні методи для інженерних розрахунків в АСУ-ТП.
Методи аналізу інформації з допомогою баз даних, інтерпретація і мультимедійне відображення.
Методи і засоби математичних пакетів для розв’язання інтегральних і диференціальних рівнянь.
Аналіз структури інтелектуальних агентів.
Інформаційні технології та системний аналіз для розроблення структури мультимедійних систем для відображення даних.
Аналіз пакетів математичних розрахунків для моделювання автоматизованих систем управління..
Використання методів штучного інтелекту для побудови процесорів управління в АСУ-ТП.
математичні моделі динаміки процесів в об’єктах управління в АСУ-ТП.
Структура автоматизованих інформаційних систем в ієрархічних організаціях.
Структура та функції інформаційної системи управління – сутність і задачі управління.
Особливості та структура інформаційного забезпечення автоматизованої системи управління.
Організація баз даних автоматизованої інформаційної системи.
методи розроблення інтерфейсу для діалогових систем автоматизованого управління.
Методи і засоби захисту від проникнення у базу даних.
Структура мультимедійних систем.
Технології розподіленої обробки інформації в АСУ – ТП.
Інформаційні технології та їх захист у системах управління.
Структура інформаційних технологій в економіці.
Аерокосмічні інформаційні системи.
Інформаційні системи військового призначення 9аналіз можливостей і рівня захисту).
Основні засоби моделювання технічних систем на підставі інформаційних технологій.
Методи інтелектуальної обробки даних в АСУ-ТП.
Інформаційні технології для бізнес аналізу.
Інформаційні технології для формування наукових документів і статей.
Інформаційні технології для дизайну і мультимедіа.
Аналіз можливостей офісних систем.
Інформаційні технології побудови систем підтримки прийняття рішень.
методи створення експертних систем.
Інформаційні технології обробки документів.
Програмне забезпечення мультимедійних систем в АСУ-ТП.
Аналіз структури мов програмування. (вибір варіантів студентом).
Додаток 2
Національний університет «Львівська політехніка»
кафедра автоматизованих систем управління
дисципліна «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій»
спеціальність 05.01.01 комп’ютерні науки _____ група _______
форма навчання ______________
Завдання
на курсову роботу студента
________________________________________________________________________
/ Прізвище, Ім’я та по Батькові/
1.Тема роботи___________________________________________________________
/назва теми/
2.Строк здачі студентом закінченої роботи_________________________________
3. План_________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. Дата видачі завдання___________________________________________________
Студент________________________
підпис
Керівник______________________ ______________________________
підпис Прізвище, Ім’я та по Батькові
«____»________________________20______р.
Додаток 3
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра автоматизованих систем управління
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни «Методи і засоби комп’ютерних інформаційних технологій »
на тему: / назва теми / .
Студент ___ курсу ____ групи ______ форми навчання__________факультету
/ Прізвище, Ім’я та по Батькові /
Науковий керівник____________________________
/ науковий ступінь, посада, прізвище та ініціали /
Львів 2018