Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
/
Бізнес-план
Інтернет провайдер «lvivNet-X»
Товариство з Додатковою Відповідальністю
з курсу «Основи підприємницької діяльності»
ЗМІСТ
ЗМІСТ 2
Вступ 4
ОСНОВНА ЧАСТИНА 5
1. Резюме 5
2. Засоби для реалізації проекту 7
2.1. Опис виду діяльності 7
3. Аналіз ринку 8
5. Алгоритми Державної Реєстрації 11
6. Потенційні конкуренти 13
7. Маркетинг 14
8. Аналіз ризиків 15
9. Організаційний план 16
10. Фінансовий план 18
11. Обчислення собівартості 19
11.1. Постійні витрати 19
11.2. Змінні витрати 21
12. Визначення виручки за квартал 22
13. Розрахунок точки беззбитковості 22
Висновок: 23
Використана література 24
Вступ
Становлення й розвиток ринкової системи господарювання в Україні потребують принципово нових підходів до організації управління підприємницькою діяльністю на всіх рівнях. Практична реалізація будь-якого комерційного проекту значно ускладнюється чи навіть стає неможливою без попередньо розробленого бізнес-плану. Цей письмовий документ є не лише дійовим важелем управління фірмою (підприємницькою діяльністю), а й є засобом необхідного зовнішнього фінансування для започаткування нового або розширення діючого бізнесу.
Значення планування полягає у тому, що заздалегідь визначаються шляхи, засоби і методи реалізації обраної стратегії діяльності підприємства. Планування стратегії на короткий період часу називають оперативним. Воно виступає у вигляді тактичних планів, основна мета яких – оволодіння ефективним інструментом досягнення стратегічних цілей підприємства.
Оптимальним варіантом досягнень таких рішень є прогресивна форма бізнес-плану.
Інтернет-провайдери - це організації, які виконують посередницькі функції між користувачами інтернету і провайдерами, що представляють інтернет-трафік. Головним завданням організації є закупівля трафіку і продаж його користувачам.
У цій статті я спробую скласти бізнес-план інтернет-провайдера, за яким діють організації.
ОСНОВНА ЧАСТИНА
Резюме
На даний час в місті Львові є багато різних Інтернет-провайдерів про те не у всіх районах міста є дійсно якісний Інтернет. Назва нашого Інтернет провайдера “lvivNet-X”
Проаналізувавши цей ринок ми вирішили надавати послуги доступу до мережі Інтернет в районах міста де не має якісного покриття, про те мережа буде розвинута по всьому місту. Цінова політика орієнтована на середній клас користувачів. Назва нашого Інтернет провайдера “lvivNet-X”
Також провайдер “lvivNet-X” буде мати власну мережу яка б дозволила передавати постійний сигнал без перебоїв, розривів і відключень. Щоб ліпше це уявити на Рис.1 представлена схема підключення
/
Рис.1 Запланована схема підключення
Приблизна оцінка вартості доступу до нашої мережі “lvivNet-X” буде 80 грн на місяць це коли клієнти підпишуть договір на безлімітний трафік на місяць за необмежений доступ.
Також безкоштовно буде надано 1ГБ дискового простору для потреб користувача.
Для того щоб уникнути непорозумінь з клієнтами буде гаряча лінія зв’язку, за допомогою якої клієнти зможуть оперативно повідомити про збій у мережі і відповідно техніки зможуть так само оперативно виправити помилки.
Суть проекту полягає в тому, щоб забезпечити доступом в Інтернет якомога більшій частині користувачів, приблизно 100 тисяч, а річна виручка складе 5500 тисяч в місяць.
Засоби для реалізації проекту
Для розробки потрібне сучасне обладнання та технології. Для забезпечення матеріально-технічної бази ТзДВ «lvivNet-X» беремо кредит у розмірі 150000 грн під 42% в комерційному інноваційному банку «ПриватБанк». Це необхідно для покриття загальних операційних витрат, непередбачених витрат і різних одноразових початкових витрат. Для реалізації проекту ми орендуємо офіс у місті Львів на вулиці Пекарська 4/1. Власник фірми –Ковальчук Назар Володимирович
Там розташовується офіс нашої компанії. В ньому буде розміщений увесь управлінський персонал, сервери, центр обслуговування абонентів
Опис виду діяльності
Наших діяльність за попередньою оцінкою буде вдалою, тому що ми надаємо безлімітний доступом до мережі за порівняно не великі кошти.
Також ми забеспечим доступ до де яких сайтів, чим заробим і на рекламі.
Враховуючи велику кількість конкурентів і неослабний інтерес до Інтернету, можна сказати, що в найближчі кілька років ринок зросте в кілька разів. Фірми, що надають доступ для користувачів, дають у своїй основі, ідентичний пакет послуг, який незначно змінюється в залежності від кожної фірми. Ціни на ринку незначно коливаються в залежності від попиту.
Для того щоб уникнути великої кількості конкурентів в планах також зробити систему знижок для клієнтів .
Аналіз ринку
Враховуючи велику кількість конкурентів і неослабний інтерес до Інтернету, можна сказати, що в найближчі кілька років ринок зросте в кілька разів. Фірми, що надають доступ для користувачів, дають у своїй основі, ідентичний пакет послуг, який незначно змінюється в залежності від кожної фірми. Ціни на ринку незначно коливаються в залежності від попиту.
Для того щоб уникнути великої кількості конкурентів в планах також зсобити систему знижок для клієнтів . Також будуть залучатися клієнти за рахунок розвитку нашої мережі в районах з поганим покриттям іншими операторами.
Товариством з додатковою відповідальністю
1. Товариством з додатковою відповідальністю є товариство, засноване однією або кількома особами, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких визначений статутом.
2. Учасники товариства з додатковою відповідальністю солідарно несуть додаткову (субсидіарну) відповідальність за його зобов'язаннями своїм майном у розмірі, який встановлюється статутом товариства і є однаково кратним для всіх учасників до вартості внесеного кожним учасником вкладу. У разі визнання банкрутом одного з учасників його відповідальність за зобов'язаннями товариства розподіляється між іншими учасниками товариства пропорційно їх часткам у статутному капіталі товариства.
3. Найменування товариства з додатковою відповідальністю має містити найменування товариства, а також слова "товариство з додатковою відповідальністю".
4. До товариства з додатковою відповідальністю застосовуються положення цього Кодексу про товариство з обмеженою відповідальністю, якщо інше не встановлено статутом товариства і законом.
Визначення, яке міститься в п. 1 коментованої статті, повністю відповідає визначенню товариства з обмеженою відповідальністю, наведеному в ст. 140 ЦК України. Проте ряд кваліфікуючих ознак дозволив виділити ці товариства в окрему організаційно-правову форму:
А) додаткова відповідальність. Учасники товариства з додатковою відповідальністю відповідають по зобов'язанням товариства в однаковому для всіх кратному розмірі їх внесків, які визначені статутом. Їх відповідальність хоч і додаткова, оскільки можливе звернення стягнення на особисте майно учасників, проте така відповідальність теж обмежена вказаним розміром. Відповідальність учасників по відношенню до товариства - субсидіарна, тобто тільки в разі недостатності майна товариства для погашення зобов'язань можливе звернення стягнення на майно учасника. Разом з тим відповідальність учасників є
солідарною по відношенню один до одного, тобто в разі виконання зобов'язання товариства одним із учасників, у нього виникає регресне право вимоги до інших учасників. Крім того, необхідно зазначити, що звернути стягнення на майно учасника можливо, якщо він відповідає солідарно за інших, тільки в межах вказаного в статуті розміру;
Б) в найменуванні товариства обов'язково повинні міститися слова "товариство з додатковою відповідальністю". Норма статті щодо порядку діяльності зазначеного товариства на підставі положень про товариство з обмеженою відповідальністю, є диспозитивно. Статутом товариства можуть бути встановлені інші правила.
Алгоритми Державної Реєстрації
Алгоритм дій при державній реєстрації приватного підприємства наступний:
підписання статуту;
реєстрації в районній державній адміністрації;
включення підприємства в Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України (ЄДРПОУ);
реєстрація підприємства в районному керуванні Пенсійного фонду України;
узяття підприємства на облік платником податків у районній державній податковій інспекції;
відкриття підприємству поточного банківського рахунку.
Необхідні документи:
заповнена реєстраційна картка (з відміткою про використання модельного статуту за наявності);
примірник рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи;
два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник);
документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації (в разі подання електронного варіанту - розрахунковий документа, засвідчений електронним цифровим підписом);
документи на підтвердження структури власності засновників - юридичних осіб, яка дає змогу встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб, розмір та порядок формування статутного капіталу (в разі формування майном –його перелік із зазначенням вартості), розмір внеску до статутного капіталу кожного засновника;
ксерокопії паспортів засновників - фізичних осіб;
У процесі реєстрації ТДВ, ви отримаєте наступні документи:
Виписка про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю;
Затверджений реєстратором статут підприємства;
Довідка з управління статистики про внесення до ЄДРПОУ;
Повідомлення з ПФ про взяття на облік платника ЄСВ;
Діяльність ломбарду регулюється КВЕДОМ:
Клас
Назва видів економічної діяльності та пояснення до них
61.90
Інша діяльність у сфері електрозв'язку
Цей клас включає:
надання спеціалізованих телекомунікаційних додатків, таких як супутниковий трекінг (визначення місцезнаходження через супутник), комунікаційна телеметрія (техніка вимірювання відстані), та експлуатацію радіолокаційних станцій
експлуатацію супутникових терміналів функціонально пов'язаних з однією або більше наземними телекомунікаційними системами та здатними передавати й одержувати дані від супутникових систем
надання доступу до мережі Інтернет через мережі, встановлені між клієнтами та Інтернет-провайдерами, що не належать або контролюють ISP, таких як комутований доступ до мережі Інтернет тощо
надання телефонного зв'язку та доступу до мережі Інтернет в загальнодоступних будівлях
надання телекомунікаційних послуг за допомогою існуючих телекомунікаційних з'єднань:
передавання голосу в реальному часі через Інтернет-протокол (VOIP)
перепродаж телекомунікаційних послуг (наприклад, купівля та перепродаж ємності мережі без надання додаткових послуг)
Потенційні конкуренти
Зараз на ринку існує кілька основних провайдерів таблиця 1
Таблиця 1. Конкуренти
Назва компанії
Ціна за безлімітний доступ грн.
1 . Інтертелеком
70
2. Воля
85
3. Astra net
80
4. Vega
84
5. ІТ-Олімп
56
6. "Копійка"
100
7. "Інфоком"
100
8. Фрінет O3
95
9. Київстар
100
У таблиці знаходяться представники всіх цінових категорій.Оскільки наша компанія буде орієнтуватися на споживача із середнім достатком, то компанії типу Інтернет провайдер "Копійка" , Фрінет O3 ,Vega, Воля та Київстар не будуть становити нам конкуренцію, так як ми зможемо вийти на рівень надання послуг.
А ось такі провадери як Astra net і Інтертелеком будуть нам основними конкурентами.
Маркетинг
Найбільш активну рекламну кампанію потрібно буде реалізовувати на початку відкриття тобто 1-2 квартал роботи підприємства. Це потрібно, щоб люди дізналися про нашого провайдера. Також ми будемо вести рекламну кампанію і на протязі 3-4 кварталу, але вже менш інтенсивну з розрахунку, що багато людей дізнаються про нашого провайдера.
Ми будемо використовувати рекламу в інтернеті і листівки. Витарати на рекламу в кожному кварталі наведені у таблиці 2.
Таблиця 2. Витрати на рекламу
Назва
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Вивіска
4000 грн
Інтернет сайти
4000 грн
3000 грн
2000 грн
2000 грн
Листівки
4000 грн
3000 грн
2000 грн
2000 грн
Загалом
12000 грн
6000 грн
4000 грн
4000 грн
Аналіз ризиків
Ризики від пожеж, перепадів напруги, розкрадань та інших подібних обставин будуть покриті звичайними страховими полісами.Комерційні ризики:• з продажом послуг доступу до мережі інтернет;• ризик, пов'язаний з не правильним підключенням або пошкодженням обладнання;Джерела виникнення ризиків:• недостатня інформація про попит на послугу;• недостатній аналіз ринку;• недооцінка своїх конкурентів;• падіння попиту на послугу;
• не надійність партнерів.
Ми також застрахуємо наше обладнання на рік, сплативши 10% від його балансової вартості, при потребі страхування може бути продовженим і на інший рік
Можна також хоча б частково перекладати ризики на працівників та абонентів, або партнерів.
Організаційний план
Фірма «lvivNet-X» є товариством з додатковою відповідальністю (ТДВ). Засновник (Ковальчук Назар Володимирович) - власник фірми, який отримує весь дохід і несе відповідальність за ризики.
Таблиця 3. План персоналу
Посада працівника
Обов’язки працівника
Заробітня плата/грн.
1 . Директори
Власники фірми.Координують роботу всієї фірми
15 000
2. Системний адміністратор
Підтримує функціонування сервера і програмного забезпечення
10 000
3. Бухгалтер
Виде фінансову
діяльність
4 500
4. Менеджер по рекламі
Пропонує послуги фірми на ринку
4 500
5. Начальник
Забезпечує роботу вузла
Доступу у продовж дня
7 000
5. Техніки з підключення та сервісного обслуговування (2)
Забезпечують підключення нових абонентів та сервіс
3 500
6. Служба технічної підтримки (2)
Забезпечує інформаційну і технічну підтримку користувачів по телефону
3 500
7. Кур'єр
Виконує різні доручення
3 000
Загальна сума 58 000
У даній таблиці зведені співробітники необхідні для нормального функціонування фірми і приблизна заробітна плата для кожного співробітника.
На початковому етапі розвитку компанії можливе суміщення деяких посад, наприклад начальник і працівник служби технічної підтримки знаходяться в офісі в денний час і можуть давати консультації користувачам по виниклих питань. Заробітна плата відповідно у них при суміщенні буде підвищена.
Працвникам за умови хорошого розвитку фірми і хороші показники роботи будуть надаватися премії, та зростати зарплата.
Фінансовий план
Таблиця 4. Ціни на надання послуги
Наименование услуги
Ціна в місяць
Описание
Необмежений доступ
80 грн
1 місяць
Таблиця 5. Витрати на організацію Інтернет-провайдера “lvivNet-X”
Затрати
Ціна грн.
1 . Ліцензія
2 500
2. Комп’ютер (2 шт.)
20 000
3. Модеми (2 шт.)
6 000
4. Сервер
10 000
5. Допоміжне приладдя
10 000
Загальна сумма
48 500
З урахуванням цих розрахунків для закупки обладнання і отримання ліцензії потрібно 48 500 гривень, також потрібно врахувати для початку орендну плату та плату за електроенергію і рекламу. Для початку необхідно необхідно 90 000 грн. Джерелом отримання цих коштів буде комерційний інноваційний банк «ПриватБанк», в якому знаходиться наш розрахунковий рахунок й надасть кредит у розмірі 90 000.00 грн під 42% річних з погашенням протягом року (рівними частками щомісяця). Повернення кредиту буде відбуватися за такою схемою: Щомісячна сплата становить 7 500 гривень + 3.5%(3150 гривень) = 10 650 гривень щомісяця протягом року.
За рік потрібно буде сплатити 10 650 * 12 = 127 800 гривень.
Обчислення собівартості
Таблиця 6. Розрахунок собівартості на місяць
Назва
Сума грн.
Зарплата
58 000
Оренда примішення
4 000
Оренда каналу
1 500
Реклама
3 000
Погашення кредиту
10 650
Електроенергія
1 000
Страховка обладнання
384
Амортизаційні витрати
460
Постійні витрати
1) Орендна плата.Слід врахувати, що за даним договором ми зобов'язані виплатити суму 4000 грн. в місяць 2) Заробітна плата працівникам орієнтовно складає 58 000 грн. 3) Відрахування від заробітної плати.За 2017 рік внески склали:• у пенсійний фонд - 22%;• у фонд соціального страхування - 5.4%;• у фонд обов'язкового медичного страхування - 3.6%;• у фонд зайнятості - 1,5%;• на потреби освітніх установ - 1%;• транспортний податок - 1%.
РАЗОМ: 34.5%34.5% від 58 000 грн. = 12420 грн.4) Страхові внески.Ми застрахували обладнання і будемо виплачувати 7% від балансової вартості на рік, відповідно 10% від 46 000 грн. складає 4600 грн., а в місяць 384 грн.5) Амортизаційні відрахування.• знос устаткування становить 10% від балансової вартості обладнання на рік - 4600 грн., а на місяць - 460 грн.;
Постійні витрати рівні – 37969 грн.
Змінні витрати
1) Витрати на сировину.Припускаючи, що на початку ми будемо підключати 100 абонентів в місяць на місяць вийде 8 000 грн.• Восьми жильний кабель:на одного абонента надається 50 м. кабелю. 1 м. кабелю коштує 1.50 грн., тобто витарити на одного абонента складуть 1.5 * 50 =75 грн., тоді 100*75=7 500
• Конектори:на одного абонента потрібно 2 конектора ціною 0.5 грн, тобто 2*0.5 =1 грн., тоді 100*1=100 грн.
• Непередбачувані витарати – 500 грн.
2) ПДВ.Податок на додану вартість дорівнює 20%, причому базою оподаткування є приріст вартості, тобто заробітна плата + амортизаційні відрахування + чистий прибуток (але тому ми розраховуємо на перший місяць діяльності підприємства, то слід зауважити, що чистого прибутку у нас не буде, але в перспективі ми будемо це враховувати.) Тому:16000 + 460+ 25000 + 0,2 = 829220% від 8292 = 1 658.4 грн.. 3) Податок на прибуток.Податок на прибуток дорівнює 18%, базою оподаткування є прибуток від реалізації продукції (робіт, послуг), без ПДВ, тобто балансовий прибуток. На перший місяць виручка = 16000 грн., витрати = 8000 грн., тобто балансовий прибуток (у даному місяці збиток) = 8000- 16 000 = 8000.
Загальні змінні витрати рівні – 3258.4 грн.
Визначення виручки за квартал
Таблиця 4. Передбачає дохід і розхід
Дохід і розхід
2017 рік
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
Всього за рік
Притік абонентів
300
350
400
500
1500
Дохід від продаж грн.
72000
84000
95000
120000
360000
Витрати грн.
24000
28000
32000
40000
124000
Прибуток грн.
48000
46000
63000
80000
236000
Розрахунок точки беззбитковості
Точка беззбитковості дозволить визначити, коли проект перестане бути збитковим.
Змінні витрати на одиницю = 3258.4/100=32,584
Точка не збитковості = 37969/(80-32.584) = 800,76
Вийшло, що величина точки беззбитковості дорівнює 801 абонент, тобто необхідно випустити 801 абонента, щоб підприємство стало прибутковим.
Висновок:
Проаналізувавши всі розрахунки можна сказати, що за 1 рік фірма має можливість закріпитись на ринку праці і здобути прихильність користувачів, але за певних умов:
Якщо у місяць буде долучатись не менша 300 клієнтів.
Відповідно дохід від продажу складатиме не менше 70000 грн.
Якщо у фірми не буде серйозних поломок.
І не відбудеться банкрутство компанії.
При таких умовах компанія через 2-3 роки вийде на перше місце у попиті між компаніями і зможе розширити свій офіс або відкрити ще кілька точок у місці . А так як інновації йдуть у перед дуже швидко то і у районних центрах зможе запропонувати альтернативні швидкості за прийнятні кошти .
Використана література
http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show
http://rszp.gov.ua
https://drive.google.com/file
http://faktoria-group.com.ua/novosti/statut-tov-ooo-tovaristva-z-obmezhenoyu-vidpovidalnistyu-skachat.html
http://westudents.com.ua/glavy/58795-35-tovaristvo-z-dodatkovoyu-vdpovdalnstyu.html
http://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2017/kv17_i.html
https://www.juridicheskij-supermarket.ua/page_kvednew.html
Л.І. Донець Н.Г. Романенко ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Основи підприємницької діяльності - Варналій З.С.
Калінеску Т.В. - Оцінювання майна
Основи підприємництва В.О. Козловський Б.В. Богріщук.
ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Владимир О. М.
"Основи підприємництва" - Варналій З.С.
Виноградська A.M. Основи підприємництва
Основи підприємницької діяльності Мочерний, Устенко, Чеботар
Шевеленко С. Д., Федів І. І. Підприємництво та підприємницька діяльність: Навч. посібник / За заг. ред. В.В. Сопка. - К.: Вища школа, 2013. – 224 с.
Ларіна Я. С. Основи бізнесу: навч. посіб. / Я. С. Ларіна, С. В. Мочерний, В. М. Фомішина, С. І. Чеботар. – К.: ВЦ «Академія», 2009. – 384 с.
Колот В. М. Підприємництво: організація, ефективність, бізнес-культура: навч. посіб. [2-ге вид., перероб. та доп.] / В. М. Колот, І. М. Рєпіна, О. В. Щербина – К.: КНЕУ, 2009. – 444 с.