МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
Кафедра безпеки інформаційних технологій
З В І Т
про проходження виробничої практики
студента групи ___________________________________
(шифр, прізвище, ініціали)
на___________________________________________________________
_____________________________________________________________
(повна назва організації)
з ”__ “ ________ 20__ р. до ”__“ _________ 20__ р.
Студент-практикант________
(підпис)
Керівник практикивід організації___________________________________
(посада, прізвище, ініціали і підпис)
“___” ____________20__ р.
Керівник практикивідкафедри
___________________________________
(посада, прізвище, ініціали і підпис)
“___” ____________20__ р.
Львів 2018
Вступ
Звіт є результатом проходження практики в компанії Siemens Medicine. Метою практики було виконання поставлених завдань по налаштуванню робочого середовища(встановленню операційної системи та необхідних програм) та створенню додатку Raspberry Pi 3.
Додаток повинен демонструвати принципи роботи Raspberry Pi 3 та RGB-модуля.
Завдання на практику
Ознайомитися з робочим місцем, пройти інструктаж, ознайомитися з наданою документацією, виконати поставлену задачу, а саме налаштувати робоче середовище, для виконання проекту та виконувати поставлені завдання по реалізації додатку.
Загальні відомості
Siemens - другий у світі та найбільший у Європі міжнародний концерн, що працює у галузі електротехніки, електроніки, енергетики, машинобудування, медицини, зв'язку та світлотехніки. Штаб-квартири в Берліні та Мюнхені (Німеччина). За рейтингом найбільших публічних компаній світу у 2011 році журналу Форбс компанія займає 50 місце.
Загальна кількість працівників Siemens та її підрозділів становить приблизно 360 000 чоловік, які працюють у 190 країнах. Консолідована виручка компанії склала 73 мільярд Євро у 2011 році. Акції компанії користуються на Франкфуртській фондовій біржі та з 12 березня 2001 року на Нью-Йоркській фондовій біржі.
Результати виконання
Поставлене завдання виконувалося за допомогою мови програмування Python.
Python (рекомендоване прочитання – «Python», запозичено назву з британського шоу Монті Пайтон) – інтерпретована об'єктно-орієнтована мова програмування високого рівня з динамічною семантикою. Розроблена в 1990 році Гвідо ван Россумом. Структури даних високого рівня разом із динамічною семантикою та динамічним зв'язуванням роблять її привабливою для швидкої розробки програм, а також як засіб поєднання існуючих компонентів. Python підтримує модулі та пакети модулів, що сприяє модульності та повторному використанню коду. Інтерпретатор Python та стандартні бібліотеки доступні як у скомпільованій так і у вихідній формі на всіх основних платформах. В мові програмування Python підтримується декілька парадигм програмування, зокрема: об'єктно-орієнтована, процедурна, функціональна та аспектно-орієнтована.
Філософія
Серед основних її переваг можна назвати такі:
чистий синтаксис (для виділення блоків слід використовувати відступи);
переносимість програм (що властиве більшості інтерпретованих мов);
стандартний дистрибутив має велику кількість корисних модулів (включно з модулем для розробки графічного інтерфейсу);
можливість використання Python в діалоговому режимі (дуже корисне для експериментування та розв'язання простих задач);
стандартний дистрибутив має просте, але разом із тим досить потужне середовище розробки, яке зветься IDLE і яке написане на мові Python;
зручний для розв'язання математичних проблем (має засоби роботи з комплексними числами, може оперувати з цілими числами довільної величини, у діалоговому режимі може використовуватися як потужний калькулятор).
Python має ефективні структури даних високого рівня та простий, але ефективний підхід до об'єктно-орієнтованого програмування. Елегантний синтаксис Python, динамічна обробка типів, а також те, що це інтерпретована мова, роблять її ідеальною для написання скриптів та швидкої розробки прикладних програм у багатьох галузях на більшості платформ.
Інтерпретатор мови Python і багата стандартна бібліотека (як вихідні тексти, так і бінарні дистрибутиви для всіх основних операційних систем) можуть бути отримані з сайту Python www.python.org, і можуть вільно розповсюджуватися. Цей самий сайт має дистрибутиви та посилання на численні модулі, програми, утиліти та додаткову документацію.
Інтерпретатор мови Python може бути розширений функціями та типами даних, розробленими на C чи C++ (або на іншій мові, яку можна викликати із C). Python також зручна як мова розширення для прикладних програм, що потребують подальшого налагодження.
Git — розподілена система керування версіями файлів та спільної роботи. Проект створив Лінус Торвальдс для управління розробкою ядра Linux, а сьогодні підтримується Джуніо Хамано. Git є однією з найефективніших, надійних і високопродуктивних систем керування версіями, що надає гнучкі засоби нелінійної розробки, що базуються на відгалуженні і злитті гілок. Для забезпечення цілісності історії та стійкості до змін заднім числом використовуються криптографічні методи, також можлива прив'язка цифрових підписів розробників до тегів і комітів.
Під час реалізації проекту, були виконані такі завдання:
Реалізовано підтримку підтримку GCM.
Модульне тестування (англ. Unit testing) — це метод тестування програмного забезпечення, який полягає в окремому тестуванні кожного модуля коду програми. Модулем називають найменшу частину програми, яка може бути протестованою. У процедурному програмуванні модулем вважають окрему функцію або процедуру. В об'єктно-орієнтованому програмуванні — інтерфейс, клас. Модульні тести, або unit-тести, розробляються в процесі розробки програмістами та, іноді, тестувальниками білої скриньки (white-box testers).
Зазвичай unit-тести застосовують для того, щоб упевнитися, що код відповідає вимогам архітектури та має очікувану поведінку.
Оновлювалися та додавалися необхідні дані в базу даних
Виконувалася робота з системою опрацювання завдань Jira.
Робота на проекті виконувалася за методологією Scrum. Scrum - підхід управління проектами для гнучкої розробки програмного забезпечення. Скрам чітко робить акцент на якісному контролі процесу розробки.
Висновки
При проходженні практики було здобуто навички та знання того, які технології необхідні для створення додатку. Було отримано навички в роботі з технологіями Python і Raspberry Pi. Також були отримані знання з методології Scrum. В результаті виконання проекту був розроблений додаток для Raspberry Pi 3 і налаштоване робоче середовище.
Додаток демонструє принципи роботи Raspberry Pi 3 та RGB-модуля.
Використана література:
1. David Beazley, Guido Van Rossum. Python: Essential Reference. New Riders Publishing, 1999
2. Martin C. Brown. Python: The Complete Reference. McGraw-Hill Professional Publishing, 2001
3. Wesley J. Chun. Core Python Programming. Prentice Hall PTR, 2000
4. Alan Gauld. Learn to Program Using Python: A Tutorial for Hobbyists, Self-Starters, and Those Who Want to Learn the Art of Programming. Addison-Wesley Professional, 2001
5. John E. Grayson. Python and Tkinter Programming. Manning Publications Company, 1999
6. Rashi Gupta. Making use of Python. Wiley, 2002
7. Mark Hammond, Andy Robinson. Python Programming on Win32. O’Reilly, 2000
8. Christopher A. Jones, Fred L. Drake. Python & XML. O’Reilly & Associates, 2001