Міністерство освіти і науки
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра EОМ
Звіт
з лабораторної роботи № 2
з дисципліни: “Основи теорії комп’ютерних мереж”
“З’єднання комп’ютерів в локальну кабельну мережу Ethernet”
2018
Тема роботи: З’єднання комп’ютерів в локальну кабельну мережу Ethernet
Мета роботи: Інсталювати драйвери мережевого адаптера і під’єднати комп’ютер до локальної мережі
Теоретичні відомості
Локальна обчислювальна мережа ( ЛОМ – LAN- Local Area Network )- це комп’ютерна мережа, яка з’єднує комп’ютери на порівняно невеликих відстанях, наприклад, в одному будинку.
Для побудови найпростішої кабельної ЛОМ достатньо мати мережні адаптери ( по кількості комп’ютерів), комутатор ( Switch), та стандартний кабель «скручена пара». Адаптер встановлюються у відповідні слоти ( роз’єми) комп’ютера ( або він вже є на інтегрованій материнській платі комп’ютера). За допомогою кабеля підключаються всі пристрої, які об’єднуються мережею, до портів комутатора.
Комутатор – це центр ЛОМ. Він забезпечує одночасний обмін даними між усіма пристроями мережі ( комп’ютерами, принтерами, ІР – камерами, накопичувачами інформації, та ін.), які підключені до його портів ( роз’ємів). Порти сучасних комутаторів підтримують автоматичне визначення швидкості передачі даних, режиму функціонування з’єднання ( дуплекс або напівдуплекс) та полярності кабелю .
Рис.1 Найпростіша кабельна ЛОМ
Сучасні комутатори та мережні адаптери підтримують один з двох стандартів передачі даних за технологією Ethernet : 10/100 Мбіт/сек - Fast Ethernet або 10/100/1000 Мбіт/сек -Gigabit Ethernet. Ці стандарти сумісні між собою.
Найпростіша ЛОМ складається з декількох комп’ютерів, підключених до некерованого комутатора, який не вимагає налаштування. Використовується стандартний мережний кабель UTP ( неекранована «скручена пара» ) категорії 5 ( Рис.1).
Якщо комп’ютер, який повинен працювати в ЛОМ, не має мережного адаптера, його необхідно встановити у відповідний слот комп’ютера. Мережні адаптери розрізняються за типом інтерфейсу, який використовується для підключення до комп’ютера: PCI, Card Bus ( PCIMCI), Express Card, USB, а також за стандартами мережної технології : Fast Ethernet, Gigabit Ethernet. Для стаціонарних комп’ютерів використовують мережні адаптери для шини PCI, для ноутбуків адаптери Card Bus або Express Card. Адаптери з інтерфейсом USB можуть бути підключені до довільного комп’ютера при наявності вільного порту USB.
Спочатку треба інсталювати драйвер ( програму керування ) адаптера, а потім під’єднувати адаптер до комп’ютера. При інсталяції драйверів треба встановити СD з драйвером адаптера в накопичувач СD-ROM . Якщо на комп’ютері дозволений автоматичний запуск програм з СD-ROM, то на моніторі з’явиться початковий екран інсталяційної програми драйвера. Якщо такого дозволу нема, то за допомогою засобів ОС Windows треба перейти в кореневий каталог, встановити СD та запустити програму Autorun.exe, повинен з’явитись той самий початковий екран. Клікаємо на кнопку «Install Drіver » і виконуємо вказівки майстра інсталяції («Setup Wizard» ).