Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра EОМ
Звіт
з лабораторної роботи № 3
з дисципліни: “Основи теорії комп’ютерних мереж”
“Безкабельні мережі ( Wireless Network).
Налаштування пункту безкабельного доступу”
2018
Тема роботи: Безкабельні мережі ( Wireless Network).Налаштування пункту безкабельного доступу
Мета роботи: Інсталювати драйвери мережевого адаптера і під’єднати комп’ютер до локальної мережі
Теоретичні відомості
Основною перевагою створення безкабельних мереж є вільне пересування користувачів та розташування обладнання , а також , в деяких випадках, суттєве зниження вартості у порівнянні з кабельними мережами.
Рис. 1 Найпростіша безкабельна мережа в режимі « Інфраструктура».
Безкабельні мережі для передачі інформації використовують радіохвилі. В теперішній час найбільш популярним є стандарт IEEE 802.11g. Пристрої цього стандарту працюють на частоті 2,4 ГГц та дозволяють встановлювати з’єднання на канальній швидкості до 54 Мбіт/сек .
Для побудови найпростішої безкабельної мережі необхідне наступне обладнання : - безкабельні мережні адаптери з інтерфейсами PCI, Card Bus або USB; - пункт безкабельного доступу або маршрутизатор з інтегрованим пунктом безкабельного доступу ( Рис. 1 ).
Безкабельні адаптери встановлюються в клієнтські пристрої. Пункти доступу об’єднують всі пристрої в єдину безкабельну мережу. Безкабельний маршрутизатор, який звичайно обладнаний вбудованим комутатором Ethernet, дозволяє об’єднувати в одну локальну мережу кабельні та безкабельні пристрої та підключати їх до Internet/
Треба мати на увазі, що швидкість безкабельного з’єднання, яка вказується в документації та відображається пристроями, є теоретичною ( «канальною» ) швидкістю безкабельного каналу. Реальна перепускна здатність безкабельного з’єднання складає приблизно половину від канальної. Треба також враховувати і те, що при підключенні декількох безкабельних клієнтів до одного пункту доступу ( ПД ), перепускна здатність цього ПД ділиться між усіма підключеними клієнтами.
Перед початком налаштування ПД його треба підключити до мережі живлення. Засвітиться світлодіод «Power» ( «Живлення» ). Налаштувати ПД можна , використовуючи комп’ютер із встановленим мережним адаптером Ethernet , підключений до комутатора. До цього комутатора до довільного з портів за допомогою кабелю UTP/STP категорії 5 підключаємо ПД. Альтернативний варіант налаштування – підключення ПД напряму до комп’ютера, який буде використовуватись при налаштуванні. При правильному підключенні на ПД засвітиться світлодіод « Link » ( « З’єднання» ).
Припустимо, що ПД по замовчуванню призначена ІР – адреса 192.168.0.50 з маскою підмережі 255.255.255.0 . Для виконання налаштування ПД необхідно призначити комп’ютеру статичну ІР – адресу з тої самої під мережі, що і для ПД. Наприклад, ІР – адреса 192.168.0.100 з маскою підмережі 255.255.255.0. Якщо комп’ютеру призначена динамічна ІР-адреса із вказаної підмережі ( наприклад, 192.168.0.0/24 ), то можна використати цю адресу та не переназначати статичну ІР-адресу.
Запускаємо Веб – браузер ( Explorer, Chrom, Opera або ін.) та набираємо в адресному рядку http:// 192.168.0.50 , або іншу , присвоєну ІР- адресу. Натискаємо клавішу «Enter». Розкривається вікно реєстрації користувача для доступу до керування пристроєм. В полі для вводу імені набираємо admin , а поле пароля залишаємо пустим. Клікаємо на кнопці «Log In». Після того, як доступ до інтерфейсу керування буде отримано, розкриється початкове вікно майстра установки ( «Setup Wizard»).
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!