Міністерство освіти і науки
Національний університет „Львівська політехніка”
Кафедра EОМ
Звіт
з лабораторної роботи № 7
з дисципліни: “Основи теорії комп’ютерних мереж”
Широкосмугове підключення локальної мережі до Internet
на основі технології Ethernet
2018
Мета роботи: Під’єднати локальну мережу до мережі Internet
Теоретичні відомості
Широкосмугове підключення локальної мережі до Internet
на основі технології Ethernet
Рис.1 Підключення до Internet за технологією Ethernet
Підключення до Internet на основі технології Ethernet виконується через локальну мережу провайдера ( Ethernet To The Home - ETTH). Для такого підключення звичайно використовують інтернет – шлюз ( маршрутизатор) із вбудованим комутатором.
Розглядаємо процес підключення до Internet з використанням інтернет – шлюзу D-Link DIR - 100 через провайдера ЕТТН.
Підключаємо інтернет – шлюз до мережі живлення. Засвітиться світлодіод “Power” ( Живлення). Кабель UTP категорії 5 підключається з одної сторони до інформаційної розетки, яку встановлює провайдер, а з другої сторони до порту “WAN” на задній панелі DIR - 100. Якщо доступ до Internet виконується за допомогою модему, який встановив та налаштував провайдер, то спочатку треба відключити, а потім знову підключити модем до живлення. Після цього кабелем UTP категорії 5 підключитись одною стороною до Ethernet- порту модема, а другою стороною до порту “WAN” на задній панелі інтернет – шлюзу DIR - 100.
Підключити кабель UTP категорії 5 одною стороною до одного з чотирьох портів “LAN”, розташованих на задній панелі DIR – 100, а другою стороною – до порту мережного Ethernet- адаптера того комп’ютера, який буде використовуватись для налаштування інтернет – шлюзу. При правильному підключенні на DIR – 100 засвітиться світлодіод відповідного порту, що підтверджує з’єднання з комп’ютером.
Всі порти інтернет – шлюзу D-Link DIR – 100 підтримують автовизначення швидкостей для 10/100 Мбіт/сек, та повнодуплексний режим, а також автовизначення полярності MDI/MDI- X ,що дозволяє використовувати як прямий, так і перехресний кабель UTP/STP категорії 5.
По замовчуванню на DIR – 100 інтерфейсу “LAN” встановлено ІР – адресу 192.168.0.1 з маскою підмережі 255.255.255.0 і на ньому включено вбудований сервер DHCP ( Dynamic Host Configuration Protocol – протокол динамічного конфігурування вузлів), який динамічно розподіляє ІР – адреси для комп’ютерів.
Таким чином, для того, щоби почати налаштування інтернет – шлюзу достатньо в налаштуваннях мережного підключення комп’ютера вибрати режим Отримати ІР – адресу автоматично.
Запускаємо веб – браузер і набираємо в його адресному рядку http:// 192.168.0.1, після чого клікаємо < Enter> . Розкривається вікно реєстрації користувача для доступу до керування пристроєм. В полі вводу імені прописуємо admin , поле для паролю залишаємо пустим. Клікаємо на кнопці < Log In> .
Можна також призначити комп’ютеру статичну ІР – адресу з тої самої підмережі , що і адреса інтерфейсу “LAN” інтернет – шлюзу ( наприклад, ІР – адреса 192.168.0.100 з маскою підмережі 255.255.255.0 і адреса 192.168.0.1 в якості значень < Основний шлюз> та <Бажаний DNS – сервер> ) .
У властивостях веб – браузера, який використовується, не повинен бути заданий режим <Використання проксі – сервера для локальних адрес>. Для браузера Internet Explorer доступ до відповідних параметрів налаштування відбувається через вибір команд меню :
< Властивості оглядача> –< Підключення> – <Налаштування мережі>.
Після того, як буде отримано доступ до інтерфейсу керування, з’явиться вікно програми налаштування пристрою з вибраною вкладкою <Setup> де відкриваємо розділ <Internet>. Виконуємо налаштування інтернет – шлюзу.
Клікаємо на кнопці <Setup Wizard>. У вікні Wizard клікаємо на кнопці < Launch Internet Connection Setup Wizard>. Розкриється стартове вікно майстра налаштування <Welcome to the D – Link Setup Wizard>, в якому клікаємо на кнопці < Next>.
У вікні майстра Step 1 : Set your Password рекомендується задати новий пароль доступу до інтерфейсу керування пристроєм в полях <Password> та <Confirm Password>. Символи, які вводяться, не відображаються. Пароль запам’ятати. Після цього у вікні майстра клікнути на кнопці <Next>.
У вікні майстра Step 2 : Select your Time Zone необхідно вказати часову зону ( для України GMT + 02:00 ). Після цього клікнути на кнопці < Next>.
У вікні майстра Step 3 : Configure your Internet Connection задається тип підключення до Internet для інтернет – шлюзу. Ця інформація надається провайдером послуг Internet. Після вибору типу підключення клікаємо на кнопці <Next>.
Можливі такі типи підключення:
Підключення типу DHCP Connection ( Dynamic IP Address). В цьому випадку майстер виводить вікно, в якому інтерфейсу “WAN” інтернет – шлюзу можна присвоїти значення МАС – адреси, відмінне від прийнятого по замовчуванню. Цю адресу можна ввести вручну, або скопіювати МАС – адресу того комп’ютера, з якого інтернет – шлюз налаштовується. В іншому випадку треба клікнути в цьому вікні на кнопці <Clone Your PC’s MAC Address> ( В цьому випадку провайдер Internet може перевірити встановлене з’єднання за МАС – адресою комп’ютера ). Після цього клікнути на кнопці <Next>.
Підключення типу PPPoE ( Point – to – Point Protocol over Ethernet ). Якщо був обраний тип підключення <Username / Password Connection ( PPPoE)>, то наступним відкриється вікно майстра Set Username and Password Connection ( PPPoE), в якому треба ввести інформацію, яку надає провайдер. Після цього клікнути на кнопці <Next>.
Підключення типу РРТР ( Point – to – Point Tunneling Protocol). Якщо був обраний тип підключення <Username / Password Connection ( PPТР)>, то розкриється вікно майстра Set Username and Password Connection ( PPТР), в якому треба ввести інформацію, яку надає провайдер. Після цього клікнути на кнопці <Next>.
Аналогічні дії виконуються при використанні типів підключення <L2TP (Point – to – Point Tunneling Protocol)> , відкриється вікно Set Username and Password Connection ( PPТР), та < Static IP Address Connection>, буде відкрите вікно Set Static IP Address Connection.
Після виконання налаштування з’єднання відкриється фінальне вікно майстра налаштування Setup Complete!. Це свідчить про те, що робота успішно завершена. В цьому вікні треба клікнути на кнопці < Connect>.
DIR – 100 запам’ятає введені значення параметрів та перезавантажиться з новими параметрами налаштування. При необхідності можна виконати додаткове налаштування параметрів інтернет – шлюзу, або вийти з його інтерфейсу керування, закривши вікно веб – браузера .
Для отримання інформації про стан підключення до Internet після перезавантаження налаштованого інтернет – шлюзу , треба знову відкрити його інтерфейс керування і перейти у вкладку < Status>, де вибрати розділ < Device Info>. В секції <WAN> розглядаємо значення поля < Connection> ( повинно бути в стані <Connected>) , а також значення полів <IP Address>, <Subnet Mask>, < Default Gateway>, < DNS> ( в яких повинні бути значення, які відповідають мережі провайдера).
У випадку використання підключення типу DHCP , можливо, треба буде додатково клікнути на кнопці < DHCP Renew> для примусового перезапису ІР – адреси від провайдера. Наприклад, в тому випадку, якщо було змінено МАС – адресу на інтерфейсі “WAN” інтернет – шлюзу.
Після цього в адресному рядку веб – браузера можна набрати адресу довільного сайту в Internet ( наприклад, http:// www.dlink.ua ) та переконатись в наявності доступу з конкретного комп’ютера.
Висновок
На даній лабораторній роботі я під’єднав локальну мережу до мережі Internet.