Міністрество освіти і науки, молоді та спорту України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра ЕОМ
Звіт
про виконання лабораторної роботи №1
«Файловий менеджер FAR»
Львів 2012
Мета роботи
Познайомитися з віконним інтерфейсом операційної системи Windows, основними поняттями файлової системи операційної системи Windows, основними прийомами роботи з файловим менеджером FAR.
Короткі теоретичні відомості
Інформація в комп'ютері зберігається у вигляді так званих файлів. Під файлом розуміють одиницю зберігання інформації. Кожен файл має ім'я (ідентифікатор) під яким він зберігається в комп'ютері. Крім імені з файлом пов'язують ряд інших характеристик (так званих атрибутів) - величина файла, час створення файла та ряд інших характеристик. У файлі можуть міститися дані (вхідні, вихідні, робочі), програми, тексти чи будь-яка інша інформація.
Для роботи з файлами (перегляду списку файлів, їх копіювання, переіменування тощо) в Windows є ряд програм. Найважливішою є Explorer. Віконний інтерфейс операційних систем сімейства Windows є інтуїтивно зрозумілий і доволі простий у використанні. Але професійні програмісти переважно використовують інші файлові менеджери - Windows Commander, Total Commander, FAR тощо. При роботі з ними можна не використовувати мишу, а, значить, не потрібно відривати руки від клавіатури, що прискорює роботу. Крім цього ці програми мають ряд суттєвих переваг, які забезпечують їх широке використання.
FAR це файловий менеджер, який працює в текстовому режимі (Explorer - в графічному). Зовнішнім виглядом він нагадує Norton Commander та Volkov Commander, які використовувалися (використовуються) в MS DOS.
Порядок виконання роботи
Запустила на виконання програму Explorer, двічі клацнувшии на іконці My Computer, яка розміщається на "Рочому столі". Після запуску Explorer'а на "Рочому столі" з'явилося нове вікно. Я познайомилася з віконним інтерфейсом операційної системи Windows. Ескіз вікна Explorer'а має такий вигляд:
Запустила FAR, двічі клацнувши мишкою на іконці FAR на "Робочомо столі". Інтерфейс FAR’у має такий вигляд:
Використовуючи теоретичні відомості і підсистему Help файлового менеджера FAR, познайомилася з його основними засобами.
Основні операції та команди FAR'а:
F1 виклик підсистеми Help
Ctrl+O вмикання\вимикання правої і лівої панелей FAR’у
F7 створення нової папки(підкаталогу)
Shift+F4 створення і редагування нового файлу
F4 редагування файлу
F3 перегляд файлу
F6 перейменування папки, файлу
F8 стирання папки, файлу
F10 завершення роботи з FAR’ом
Висновок:
На лабораторній роботі я познайомилася з віконним інтерфейсом операційної системи Windows, основними поняттями файлової системи операційної системи Windows, основними прийомами роботи з файловим менеджером FAR. Я дізналася, що при роботі з FAR’ом можна не використовувати мишу, а, значить, не потрібно відривати руки від клавіатури, що прискорює роботу, тому він зручніший у використанні.