Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра ЕОМ
/
Звіт
З лабораторної роботи №1
з дисципліни “Організація баз даних”
Львів – 2018
Тема: Побудова діаграми відношень за допомогою програми Navicat for SQL Server.
Мета: побудова діаграми відношень відповідно до варіанту у додатках.
Завдання
При виконанні лабораторної роботи у діаграмі мають бути відображені три види зв’язків: ‘один до одного’, ‘один до багатьох’ та ‘багато до багатьох’.
Таблиці повинні містити первинні(Primary Key) та вторинні ключі(Foregin Key)
Всі назви таблиць і полів повинні бути написані англійською мовою.
Варіант 13: База даних аеропорту.
Теоретична частина
Зв’язок "один-до-багатьох:
Давайте розглянемо базу даних, яка відстежує замовлення та містить таблиці "Клієнти" й "Замовлення". Клієнт може розмістити будь-яку кількість замовлень. Таким чином, для будь-якого клієнта, представленого в таблиці "Клієнти", у таблиці "Замовлення" може міститися багато замовлень. Отже, між таблицями "Клієнти" та "Замовлення" встановлено зв’язок "один-до-багатьох".
Зв’язок "багато-до-багатьох:
Давайте розглянемо зв’язок між таблицями "Товари" та "Замовлення". В одному замовленні може вказуватися кілька товарів. З іншого боку, один товар може зустрічатися в багатьох замовленнях. Таким чином, кожному запису в таблиці "Замовлення" може відповідати багато записів у таблиці "Товари". Крім того, кожному запису в таблиці "Товари" також може відповідати багато записів у таблиці "Замовлення". Такий тип зв’язку називається зв’язком "багато-до-багатьох", оскільки будь-який товар може мати багато замовлень, а будь-яке замовлення – багато товарів. Зверніть увагу: щоб виявити наявні зв’язки "багато-до-багатьох" між таблицями, важливо враховувати обидві сторони зв’язку.
Зв’язок "один-до-одного:
У зв’язку "один-до-одного" кожному запису в першій таблиці може відповідати лише один запис у другій таблиці, а кожному запису в другій таблиці може відповідати лише один запис у першій таблиці. Цей тип зв’язку не дуже поширений, оскільки зазвичай відомості, пов’язані між собою в такий спосіб, зберігаються в одній таблиці. Зв’язок "один-до-одного" можна використовувати, щоб розділити таблицю з великою кількістю полів, відокремити частину таблиці з міркувань безпеки або зберігати дані, які застосовуються лише до підмножини головної таблиці. Якщо ви таки виявите такий зв’язок, це означає, що обидві таблиці мають спільне поле.
В базі даних існують такі види обмежень:
Первинний ключ — PRIMARY KEY.
Унікальний ключ — UNIQUE KEY.
Зовнішній ключ — FOREIGN KEY — може включати автоматичні тригери ON UPDATE і ON DELETE; перевірки — CHECK.
Створені таблиці з відповідними зв’язками:
/
Висновок: під час лабораторної роботи я побудовав діаграми відношень відповідно до варіанту у додатках, використовуючи різні види зв’язку між таблицями.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!