Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Інститут телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки
Кафедра електронних приладів
Лабораторна робота №2
з дисципліни:
«Прилади та техніка НВЧ»
на тему:
“Розрахунок параметрів та геметричних розмірів НВЧ лінії передачі в програмі MWI-2010”
Львів 2019
Мета роботи: розрахувати хвильовий опір, ефективну діелектричну проникність, втрати на одиницю довжини в різних матеріалах комплектуючих та в цілому фазову швидкість хвилі, довжину хвалі в лінії передач та інші параметри НВЧ лінії передач у програмі Microwave Impedance Calculator MWI-2010 виробництва Rogers Corporation.
Теоретичні відомості
Електромагнітні хвилі – це процес поширення електромагнітних коливань у просторі з кінцевою швидкістю.
Їх передбачив у 1832 році Фарадей, а в 1860 році теоретично довів Максвелл. Якщо привести у коливальний рух електричний заряд, то поблизу від нього почне періодично змінюватися електричне поле, яке у свою чергу утворить періодично змінне магнітне поле. Ці зміни поширюватимуться у просторі. Поширення в просторі електромагнітного поля з часом називають електромагнітною хвилею. У просторі, який оточує заряд, виникає система взаємно перпендикулярних електричного і магнітного полів, які періодично змінюються.
Лінія передачі - пристрій, що обмежує область поширення електромагнітних коливань і направляє потік радіочастотної електромагнітної енергії в заданому напрямку
Лінії передачі з хвилями типу Т не мають критичної частоти, тобто починають працювати з нульової частоти. Позитивною якістю ліній передачі з хвилями розглянутого типу є слабка залежність їх параметрів від частоти. Ці лінії мають слабку дисперсією.
Хвилі типу Т не мають поздовжніх по відношенню до напрямку поширення компонентів поля. Є лише поперечні складові векторів поля. Хвилі такого виду називаються поперечними електромагнітними або хвилями типу Т.
Найбільш широко використовуваною лінією з хвилею типу є коаксіальний хвилевід, який являє собою два співвісних металевих циліндра з діаметрами центрального провідника /(/=2а=2R1) і екрану/(/=2b=2R2), розділених діелектриком з відносної діелектричної проникністю (. Використовувана циліндрична система координат і діаметри (радіуси) поперечного перерізу лінії показані на рис.1.
/
/
Рис. 1. Коаксіальний хвилевід.
Існує велике різноманіття коаксіальних ліній як жорстких, так і гнучких. Останні називаються коаксіальними кабелями (рис. 2). Екран зазвичай виконується з сітки провідників. Центральний провідник буває одножильним і багатожильним. В якості діелектрика використовуються поліетилен, фторопласт, спінений поліетилен.
коефіцієнт уповільнення
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!