Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА
кафедра ЗІ
ЗВІТ
до лабораторної роботи №3
з курсу: «Схемотехніка пристроїв технічного захисту інформації»
на тему:
«МЕТОДИ АНАЛІЗУ ТА СИНТЕЗУ КОМБІНАЦІЙНИХ СХЕМ.
МІНІМІЗАЦІЯ МЕТОДОМ КВАЙНА»
Мета роботи: вивчення методу Квайна мінімізації логічних функцій.
1. ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ
Метод Квайна мінімізації логічних функцій [1] може бути коротко описаний наступним алгоритмом:
Записати задану логічну функцію n змінних в досконалій диз’юнктивній нормальній формі (ДДНФ), тобто як диз’юнкцію мінтермів (елементарних кон’юнкцій n – ого рангу), які відповідають всім одиничним значенням заданої функції.
Здійснити всі можливі склеювання мінтермів ДДНФ заданої функції. Результатами склеювання будуть кон’юнкції-імпліканти (n-1) -ого рангу. Зформувати проміжну функцію Z як диз’юнкцію імплікант і тих мінтермів, які не мали пари для склеювання.
Здійснити всі можливі склеювання імплікант (n-1) -ого рангу. Результатами склеювання будуть кон’юнкції-імпліканти (n-2) -ого рангу. Зформувати проміжну функцію Z як диз’юнкцію отриманих імплікант (n-2) -ого рангу, мінтермів і імплікант (n-1) -ого рангу, які не мали пари для склеювання. Повторювати пункт 3, поки у функції Z будуть існувати імпліканти, які можна склеїти.
Всі імпліканти функції Z, отриманої в пункті 3, є простими, тобто не мають пари для склеювання. Для такої функції Z – скороченої форми заданої логічної функції - побудувати імплікантну таблицю Квайна. Стовпці таблиці відповідають мінтермам заданої логічної функції, а рядки – простим імплікантам функції Z.
1. Теоретична частина
№ набору
0
0
0
0
0
0
1
0
0
0
1
2
0
0
1
0
0
3
0
0
1
1
1
4
0
1
0
0
5
0
1
0
1
1
6
0
1
1
0
0
7
0
1
1
1
1*
8
1
0
0
0
0
9
1
0
0
1
10
1
0
1
0
1
11
1
0
1
1
1
12
1
1
0
0
13
1
1
0
1
1
14
1
1
1
0
15
1
1
1
1
0
Прості
Мінтерми функції Z
імпліканти
Принципова схема
/
Часова діаграми роботи схеми
/
Висновок: на цій лабораторній роботі я виконав мінімізацію методом Квайна логічної функції, яка була задана таблицею істинності. Побудував комбінаційну схему для реалізації мінімізованої функції, використовуючи елементи І, АБО, НЕ. Процес побудови та тестування схеми були проведині у середовищі програми Xilink, яка була запущена на Windows XP SP3.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!