МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет «Львівська політехніка»
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра
Менеджменту організацій
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
З дисципліни «Бізнес – планування діяльності підприємства»
На тему
«Розроблення бізнес – плану салону весільних та вечірніх суконь «Princess »
Львів 2018
ЗМІСТ
ВСТУП 4
РЕЗЮМЕ 5
ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА 7
ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОДУКЦІЇ 9
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІЗ РИНКІВ ЗБУТУ ПРОДУКЦІЇ 11
ХАРАКТЕРИСТИКА КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА ТА КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ 14
ПЛАН МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 17
ПЛАН ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 20
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПЛАН 24
ПЛАН ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА 26
ФІНАНСОВИЙ ПЛАН ТА ПРОГРАМА ІНВЕСТИЦІЙ 27
АНАЛІЗ ПОТЕНЦІЙНИХ РИЗИКІВ 31
БЮДЖЕТНА ТА СУСПІЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ БІЗНЕС-ПЛАНУ 33
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ РЕАЛІЗАЦІЇ БІЗНЕС-ПЛАНУ 34
ВИСНОВКИ 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 37
ВСТУП
Предметом дослідження даного курсового проекту є бізнес-план малого підприємства.
Мета розроблення бізнес-плану – розвиток у студентів, майбутніх менеджерів, навиків моделювання системи управління майбутнім бізнесом, досвіду оцінки умов конкуренції, засобів просування товарів(послуг) на ринок, фінансового планування тощо на прикладі конкретної форми підприємництва згідно погодженого варіанту вихідних даних.
Складанню бізнес-плану передує визначення цілей власного бізнесу загалом і бізнес-плану зокрема. При цьому визначаються ділові загальні й особисті цілі, що є основою оцінки успішного бізнесу як особистого успіху підприємця.
Цілі можна розглядати як бажаний стан справ. Як правило, спочатку визначаються загальні цілі, потім виділяються специфічні конкретні, що визначають проміжні етапи в досягненні загальної мети. Останнє допомагає визначити пріоритетність напрямків, їх розподіл за часом. Цілі суб'єктивні й у цьому розумінні вони не можуть бути правильними чи неправильними. Процедура вирішення цього питання відрізнятиметься при плануванні нового і реконструкції діючого підприємства як за складом, так і за змістом використання необхідної інформації.
Для входження в ринок нового підприємства йому потрібні дослідження стану самого ринку і конкретної ринкової ситуації, а для того, щоб обґрунтувати необхідність реконструкції діючого підприємства останньому, крім того, слід використати об'єктивні оцінки досягнутих результатів діяльності підприємства.
Бізнес-план охоплює як зовнішні, так і внутрішні цілі. Основна зовнішня ціль полягає в тому, щоб запевнити майбутніх партнерів і кредиторів в успіху справи. Головна внутрішня ціль бізнес-плану — бути основою управління підприємницькою діяльністю. Конкретні цілі розкривають зміст і особливості планових заходів, особливості самого підприємства, специфіку його діяльності.
РЕЗЮМЕ
Назва проекту: Салон вечірніх та весільних суконь «Princess».
Адреса розміщення: м. Львів, вул. Івана Франка 12.
Ініціатор проекту: Велесова Марія Степанівна .
Основний вид діяльності: Пошиття та продаж вечірніх та весільних суконь.
Основні цілі та завдання проекту: - відкриття магазину весільного вбрання та аксесуарів до нього;
- задоволення споживчого попиту на недорогі весільні сукні та аксесуари до них;
- завоювання своєї ніші на даному ринку;
- отримання хороших фінансових результатів;
- створення сильного впізнаваного бренду на даному ринку;
- збільшення вартості підприємства;
- відкриття в майбутньому нових магазинів.
Опис проекту: Український ринок весільної та вечірньої моди розвивається стабільними темпами, що зумовлено в першу чергу менталітетом наших громадян, особливо жінок, для яких весілля та інші святкові події в житті вагомий привід для придбання нового вбрання. Крім того, в Україні існує стійка традиція пишного святкування весілля і сформований образ нареченої, а весільний наряд та аксесуари до нього є їх невід'ємною частиною.
Необхідно відзначити брак якісних, але недорогих суконь, оскільки на ринку представлений широкий асортимент нарядів верхнього цінового сегмента, а якість недорогих знаходиться на дуже низькому рівні (застарілі моделі, неякісна тканина, фурнітура та інше). Дана тенденція відкриває перед ініціатором Проекту можливість створення сильного і впізнаваного бренду на ринку весільного та вечірнього вбрання, завдяки побудові технологічного ланцюжка, яка дозволить реалізовувати якісні, але недорогі сукні.
Фактор наявності стабільного споживчого попиту на якісні весільні і вечірні сукні і послужив виникненню бізнес-ідеї відкриття магазину з продажу весільного та вечірнього вбрання.
Таким чином, реалізація Проекту дозволить:
- отримати прибуток від діяльності магазину;
- задовольнити споживчий попит в аспекті асортименту пропонованих товарів.
Потенційні клієнти: жінки, що постійно проживають у місті Львів.
Наш салон буде відрізнятися від всіх інших, по - перше, стильним приміщенням, по - друге професійними майстрами-консультантами.
Наші послуги повинні бути доступними всім колам споживачів: від студентів, школярів – до людей похилого віку. Протягом першого місяця діяльності буде працювати наш маркетолог із метою врахування побажань і смаків клієнтів.
Щоб створити затишний, привабливий у всіх відносинах салон, необхідно, щоб і приміщення, і сантехніка, і спеціальне устаткування відповідало гігієнічним, технічним, ергономічним нормам.
Потреба фінансування проекту: 1 570 616 грн., з них:
- 1 000 000 грн. – власний капітал;
- 570 616 грн. залучені кошти.
ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
В місті Львів невелика кількість салонів вечірніх та весільних суконь, які в більшій мірі відповідають інтересам покупців. В основному покупці замовляють пошиття сукні, що значно дешевше, ніж купувати готове, крім того, замовники мають можливість самим розробляти фасон плаття або скористатися послугами працівників салону.
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» планується розмістити в орендованому приміщенні площею 80 кв. м на першому поверсі житлового будинку з окремим входом з вулиці. Будинок розміщений на вулиці Івана Франка .
Салон буде займатися наданням послуг:
- по пошиттю весільних та вечірніх суконь за індивідуальним замовленням на фігуру замовника;
- по наданню послуг оренди та продажу вечірніх та весільних суконь.
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess»буде - одноосібним володінням.
Одноосібне володіння – це організаційно – правова форма підприємства, за якої людина одноосібно володіє й управляє ним, бере на себе весь ризик збитків або отримує весь прибуток.
Буде обрано саме таку форму володіння, бо вона має наступні переваги:
1. Безпосереднє керування власником(свобода та оперативність).
2. Невеликі первинні капіталовкладення.
3. Власник буде отримувати весь прибуток.
4. Власник зможе закрити підприємство, коли це буде необхідно.
Недоліки одноосібного володіння:
1. Труднощі з залученням великих капіталів.
2. Через невисокий рівень платоспроможності, банки неохоче дають кредити таким підприємствам.
3. Повна відповідальність за борги.
4. Невизначеність термінів функціонування.
Оскільки у процесі діяльності увесь прибуток буде належати підприємцеві, він дуже зацікавлений у ефективній праці.
Ще однією важливою причиною вибору даної форми володіння – є простота для оподаткування(оподатковується лише індивідуальним дохідним податком) та конфіденційність діяльності(одноосібне володіння дозволяє зберегти секрети підприємства в таємниці).
Джерелами капіталу для одноосібного володіння є особисті збереження, позички у банку. Джерелом капіталу салону будуть власні кошти, у розмірі 1 000 000 грн. та 570 616 грн. – залучені кошти. Правовий статус ательє салону - приватне підприємство.
Приватне підприємство - це організаційно - правова форма підприємства, заснованого на власності фізичної особи.
Згідно із законодавством України, власник є водночас і підприємцем. Тобто, власність та управління майном не розмежовується.
Одна із переваг приватного підприємництва – засновник має право визначити розмір статутного капіталу на свій розсуд. Статутний капітал може становити будь-яку суму, проте дана сума має бути зазначена в статутних документах. Зазвичай підтвердження формування статутного капіталу приватного підприємства при державній реєстрації не вимагається, проте не зайвим буде мати відповідні документи. Це може бути довідка з банку чи акт приймання-передачі майна.
Однією з найбільш оптимальних при виборі системи оподаткування приватного підприємства є спрощена система оподаткування (єдиний податок).
Склад керівників: директор, бухгалтер, маркетолог.
Склад персоналу: художник-модельєр (стиліст), продавець-консультант, 2 закрійника, 4 кравця, прибиральниця.
Салон складається з приймального салону з двома примірочними кабінами, розкрійного і пошивочного цеху, кабінету директора, бухгалтерія та кабінет маркетолога.
Віковий контингент не обмежений: від студентів, школярів – до людей похилого віку.
Сьогодні доступність широкому споживачеві товарів різних за якістю, естетичними властивостями зрештою веде до перенасичення і бажання споживачів купувати товари, одяг, виходячи з індивідуальних потреб, належної якості і властивостей. Тому і актуальне відкриття такого салону саме зараз.
ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОДУКЦІЇ
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» займається виготовленням жіночого одягу, який розрахований на різні вікові групи та розміри. До асортименту одягу будуть належать:
- продаж весільних суконь;
- прокат весільних суконь;
- продаж вечірніх суконь;
- прокат вечірніх суконь;
- послуги стиліста;
- продаж аксесуарів;
- пошиття вечірніх суконь;
- пошиття весільних суконь.
Весільні та вечірні сукні в основному є багатошаровими комплексними виробами, зовнішній вигляд, споживчі та експлуатаційні властивості якого в значній мірі залежать від якості матеріалів, відповідності їх вимогам та кваліфікації персоналу.
Для пошиття одягу використовуватимуться лише натуральні тканини та фурнітура вітчизняних виробників. Ескізи, за якими створюватимуться моделі будуть унікальними, авторськими. Можливе створення суконь на замовлення, за індивідуальним побажанням клієнта. Увесь асортимент одягу виготовлятиметься у спеціалізованому цеху, який має бути оснащений усім необхідним модернізованим обладнанням. Крім того, буде дотримано усіх необхідних технологій пошиття суконь, що зробить його високоякісним, за сприятливими цінами, а отже й зі стійким попитом споживачів.
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» має значні переваги серед конкурентів, що дасть змогу вивести його в перші ряди на ринку. Основні переваги:
1. Якість. Як зазначалося вище, для пошиття використовуватимуться лише натуральні тканини та фурнітура вітчизняних виробників.
2. Ціна. Ціни не будуть завищені, а тому придбати нашу продукцію зможе кожен.
3. Рівень обслуговуванні клієнтів(консультування). Кожен, хто прийде в Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» отримає безкоштовну консультацію від дизайнера, допомогу у підборі стилю та фасону одягу.
Перевагою салону є те, що обслуговування замовників може здійснюватися безпосередньо в приймальному салоні і так само можливий виїзд модельєра в офіс або в дім клієнта.
Асортимент торгової точки буде представлений пошиттям, купівлею та прокатом суконь.
У нашому салоні будуть надаватися сукні з цінами від 1000 до 2500 грн. за прокат і від 2000 до 25000 грн. за купівлю сукні. Аксесуари будуть коштувати від 100 до 800 грн. Цей неоднозначний "розрив" пояснюється різноманітністю фасонів суконь, вартістю матеріалів для їх виготовлення і, звичайно ж, наявністю бренду.
Середня ціна найбільш ходових брендів суконь у нашому салоні (табл. 1):
Таблиця 1
Середня ціна найбільш ходових брендів суконь
Назва напою
Ціна сукні, грн.
Собівартість, грн.
1. Sherri Hill
12000
8000
2. DARIA KARLOZI
8000
5000
3. Сукня під замовлення
5000
2500
4. Дитячі сукні
2000
900
Аксесуари::
Фата
1000
400
Біжутерія
600
250
ДОСЛІДЖЕННЯ ТА АНАЛІЗ РИНКІВ ЗБУТУ ПРОДУКЦІЇ
Фірма є обслуговуючою і передбачає продаж, прокат та пошиття весільних та вечірніх суконь. Стадія розвитку фірми - початкова. Фірма функціонує в сфері послуг. Планується продаж, прокат та пошиття весільних та вечірніх суконь, а також в подальшому продаж аксесуарів.
Весільна та вечірня сукня - це виріб разового користування, що задовольняє духовну потребу - потребу бути красивою. За типом конкуренції є видовий, тобто салон займається продажем, прокатом та пошиттям одягу, призначеної для задоволення однієї і тієї ж потреби - бути індивідуальною, але різною за своїми параметрами і якістю.
Аналіз ринку збуту продукції є необхідною складовою успіху бізнесу. Ретельне дослідження його підприємством, яке починає свою діяльність, дає змогу правильно оцінити кон’юнктуру ринку, спрогнозувати тенденцію його розвитку, розрахувати можливі обсяги продажу, проаналізувати діяльність конкурентів. Від ринків збуту залежать обсяг продажу, середній рівень цін, виручка від реалізації продукції, сума отриманого прибутку та інше. Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» планує розмістити свої виробничі потужності у Львові, у центрі міста. Так як кожного дня сотні людей переміщуються саме через центр міста, салон вечірніх та весільних суконь «Princess» постійно знаходитиметься у полі зору потенційних клієнтів.
При аналізі ринків збуту необхідно дослідити економічний потенціал та перспективи зростання обраного району де планується виготовлятися та реалізовуватися продукція. Так як зазначалося вище, пунктом виготовлення і реалізації одягу салон вечірніх та весільних суконь «Princess» є Львів, доречно буде зробити аналіз економічного потенціалу цієї території.
Щодо підприємництва у сфері виготовлення і продажу одягу, то за насиченістю товаром Львів займає одне з провідних місць серед інших міст. Більше того за відсотковим співвідношенням частка жіночого одягу перевищує частку чоловічого одягу на 30%. Тобто більша частина споживачів є жінки різних вікових категорій. Щоб максимально задовольнити потреби потенційних клієнтів, салон вечірніх та весільних суконь «Princess» планує виготовляти одяг для жінок різного віку. Віковий контингент не обмежений - це дівчата і жінки 7-50 років. Деякі дівчата вважають за краще екстравагантні сукні і щось незвичайне. Для модниць пропонуються нестандартні сукні різних кольорів і видів з цікавими і незвичайними аксесуарами.
Клієнти більш зрілого віку віддають перевагу строгий стиль в наряді, елегантність і класику. Наші художники-модельєри в даний час вже займаються створенням саме таких весільних та вечірніх суконь, які б задовольняли бажання і цієї групи споживачів.
Наступним етапом оцінки ринку збуту - є оцінка потенційної суми продажів, тобто тієї частки ринку, яку салон вечірніх та весільних суконь «Princess» сподівається захопити.
Так як одним із основних факторів обсягів продажу товарів є рівень доходів населення, необхідно провести стислий аналіз дохідності, на основі заробітних плат.
Згідно з даними Головного Управління Державної Статистики України, середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у вересні 2018 року становила 8416 грн, що у 2,3 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (3723 грн). Порівняно з серпнем 2018 року середня номінальна заробітна плата зросла на 2,7%, з вереснем 2017 року – на 24,0%. За одну відпрацьовану годину одному працівникові нараховано у середньому 63,54 грн.
Щодо індексу реальної заробітної плати у Львівській області (з урахуванням зміни індексу споживчих цін) у вересні 2018 року відносно серпня 2018 року становив 101,0%, а відносно вересня 2017 року – 113,1%. У січні–вересні 2018 року порівняно з січнем–вереснем 2017 року реальна заробітна плата зросла на 13,4%. [11].
Враховуючи дані показники, можна спрогнозувати, що попит на продукцію має бути, враховуючи гарну якість і сприятливу ціну.
У перспективі розширення послуг нашого салону, ми плануємо займатися продажем авторських аксесуарів.
Рівень ціни на нашу салону в середньому невисокий, в залежності від крою, моделі і від бажання самих клієнток, в залежності від рівня доходу.
У нашому салоні будуть надаватися сукні з цінами від 1000 до 2500 грн. за прокат і від 2000 до 25000 грн. за купівлю сукні. Аксесуари будуть коштувати від 100 до 800 грн. Цей неоднозначний "розрив" пояснюється різноманітністю фасонів суконь, вартістю матеріалів для їх виготовлення і, звичайно ж, наявністю бренду.
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» передбачає обслуговування достатньої кількості клієнток, тому що ми пропонуємо послуги не тільки якісні, а й красиві і оригінальні. Але, не дивлячись на це, у неї є конкуренти, що свідчить про еластичність попиту на ринку. Фірма збільшує канали збуту шляхом поширення реклами в газетах, на афішах, на телебаченні, по радіо.
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» планує зайняти гідне місце на ринку послуг з продажу, прокату та пошиття весільних і вечірніх суконь. Маркетингова стратегія, якої дотримуватиметься салон: ринкова послідовність - фірма планує завоювати певну ринкову нішу і спробує завоювати свою позицію на ринку. Планується окупитися протягом 3 років, завоювати частку ринку даної сфери в місті, а в подальшому планується вийти з цією послугою і на інші ринки сусідніх міст, і, тим самим розширити свій географічний ринок.
Існує кілька салонів, що пропонують аналогічну послугу. Салон вечірніх та весільних суконь «Princess» вийшовши на ринок, зіткнеться з внутрішньогалузевою конкуренцією. Основні конкуренти: салони весільних суконь «Оксана Муха» та «Crystal», приватний пошив на дому.
Фірма може конкурувати в умовах реального ринку за рахунок пропозиції своїх послуг. При посиленні позицій найближчих конкурентів планується зміцнити конкурентоспроможність. Цього можна досягти добре рекламуючи товар, а також за рахунок професійності співробітників.
Географічне розміщення салону вечірніх та весільних суконь «Princess» буде дуже вигідним, бо(так як зазначалося вище) знаходитиметься у самому центрі міста, у точці щоденного перетину сотень людей. Більше того, зовнішня частина приміщення буде оснащена яскравою рекламою і додатково привертатиме увагу людей. Перешкод для залучення можливих клієнтів немає.
ХАРАКТЕРИСТИКА КОНКУРЕНТНОГО СЕРЕДОВИЩА ТА КОНКУРЕНТНІ ПЕРЕВАГИ
Найбільшим значущим зовнішнім чинником, що впливає на бізнес підприємства є конкуренція.
Конкуренція - економічний процес взаємодії і боротьби товаровиробників за найвигідніші умови виробництва і збуту товарів, за отримання найбільших прибутків.
Галузь діяльності салону вечірніх та весільних суконь «Princess» є не новою у Львові, але досить швидко - розвиваючою. Виходячи з того, що на ринку присутня значна кількість конкурентів, і агресивна політика цін може привести до негативного дійства. Основною ідеєю стратегії ціноутворення фірми в області встановлення цін на послуги є поступове зниження цін на підставі накопичувальних знижок постійним клієнтам і незначне зниження цін. Така стратегія буде сприяти залученню постійних клієнтів як за рахунок знижок, так і рахунок високої якості обслуговування покупців.
У табл. 2 проведено аналіз сильних та слабких сторін салону вечірніх та весільних суконь «Princess» з використанням даних SWOT-АНАЛІЗУ.
Таблиця 2
SWOT-АНАЛІЗ
ЗОВНІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Можливості:
1.Залучення клієнтів з різним достатком.
2. Перспектива розвитку і розширення.
3. Можливість співпраці з більш відомими брендами.
Загрози:
1. Відкриття торгової точки поблизу конкурентів.
2. Акції конкурентів.
Зниження купівельної спроможності цільової аудиторії..
4.Стрімке зростання цін на тканини.
5. Незадовільність клієнта якістю суконь.
ВНУТРІШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ
Сильні сторони:
1. Існує прокат суконь.
2. Надання послуг стиліста, який зможе допомогти підібрати сукню.
3.Різноманітність цін, які доступні абсолютно різним людям.
4.Можливість замовлення суконь через Інтернет.
5. Система знижок.
6. Наявність кваліфікованого персоналу.
1. Акції та реклама у соц. мережах про торгову марку, про популярність наших брендів.
2. Пости у соц. мережі про доброзичливий персонал тощо.
3.Співпраця з салонами краси, фото відео салонами і лімузин сервісом.
1. Пости у соц. мережі про якісні та оригінальні сукні.
2. Подарункові сертифікати від «Princess».
Слабкі сторони:
1.У нашому салоні не продаються смокінги.
2. Тільки вийшли на ринок і не знайомі населенню.
3. Немає послуги ремонт суконь.
1. Акції та реклама у соц. мережах про торгову марку, про популярність наших брендів.
2. Розширення чоловічого асортименту.
3. Згодом запропонувати клієнтам до кави та солодощі для гостей, які очікують.
1. Акції та реклама у соц. мережах про торгову марку, про популярність наших брендів.
2. Розширення асортименту.
3. Вибирати хороших майстрів своєї роботи.
Основними конкурентами є салони весільних суконь «Оксана Муха» та «Crystal». Усі ці виробники існують на ринку більше шести років, що більш – менш закріпили їх позиції. У їхньому асортименті представлені різні види весільних суконь і смокінгів. Ці салони достатньо завоювали прихильність клієнтів, адже самі дизайнери виготовляють ці сукні. Але асортимент даних салонів в своїй більшості – весільні сукні. Водночас широта асортименту продукції є і головною перевагою конкурентів. Тобто перевагою салону вечірніх та весільних суконь «Princess» є пропозиція і вечірніх, і весільних суконь, а також диференціація цін. Однак у конкурентів існує проблема надто нестандартні сукні, що є не завжди прийнятним для наших людей. Крім того, у наших конкурентів досить високий рівень цін, що приводить до того, що потенційні покупці, маючи широкий вибір, віддають перевагу іншим продуктам. Слабким місцем більшої частини конкурентів є низький рівень обслуговування, недбале ставлення до споживачів.
Торгові точки конкурують між собою за такими параметрами:
1. Ціна. Як правило, ціна на сукню становить близько 5000 грн. Індивідуальне пошиття 7500 це середня ціна , яку спроможні витратити прості покупці.
2. Якість тканин. Сучасний споживач дуже вибірково ставиться до якості тканини. Тому не слід економити на цьому. Адже варто тільки один раз не виправдати очікування споживача, більше він уже не повернеться.
3. Зручність розташування. Це основний критерій, за яким клієнт вибирає, де саме йому зручно добратися до цього місця пішки, або ж припаркувати машину. Розташування торгової точки повинно бути у місці скупчення людей, орієнтуючись на показники прохідності об'єкта.
4. Обслуговування. Кожній людині хочеться повернутися ще раз туди, де його добре обслужили. Тому наші кваліфіковані працівники будуть приділяти час кожному особисто.
5. Діючі акції. Необхідно проводити акції, які будуть спонукати клієнта купувати саме у «Princess».
Аналіз конкурентоспроможності салону вечірніх та весільних суконь «Princess» наведено у табл. 3.
Таблиця 3
Аналіз конкурентного середовища
Фактори
Максимальна кількість балів
Салон вечірніх та весільних суконь «Princess»
Салон «Crystal».
Салон «Оксана Муха»
1
2
3
4
5
Продукція(особливі риси)
10
9
8
8
Ціна
10
9
7
7
Собівартість
10
9
8
8
Якість
10
10
8
8
Технічне обслуговування
10
10
9
8
Значення для споживачів
10
9
8
9
Продовження табл. 3
1
2
3
4
5
Популярність підприємства
10
9
7
8
Місце розташування
10
10
9
9
Додаткові послуги
10
9
4
0
Зв’язки зі споживачами
10
9
8
8
Загальна к-сть балів
100
93
76
73
Основні правила конкуренції - відносно висока якість і помірна ціна. Це найголовніший критерій, на який покупці в першу чергу звертають увагу.
Отже, на основі даних табл. 3 можна зробити висновок, що за критерієм «Ціна – якість», лідируючу позицію буде займати саме Салон вечірніх та весільних суконь «Princess». Якість продукції буде підкріплювати гарна технічна база підприємства. Залучення нових клієнтів буде відбуватися за рахунок зручного місця розташування і наявність додаткових послуг. Важливий акцент необхідно приділяти рекламі, так як її недостатня кількість або ж взагалі відсутність послаблює позиції конкурентів на ринку.
ПЛАН МАРКЕТИНГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Цільова аудиторія.
1.Жінки від 20 до 50 років з різними рівнями доходів;
2. Дівчата від 14 до 20 років різних соціальних шарів.
3. Дівчатка 7-14 років, яким потрібні сукні на виступи та конкурси.
Проникнення на ринок.
Головною метою проектованого салону є проникнення на ринок і наступне розширення ринкової частки.
Виходячи з того, що на ринку присутня значна кількість конкурентів, головною стратегією маркетингу повинна стати комплексна стратегія по наданню послуг більш високої якості і більш низьким цінам, а також розширення асортименту послуг. Виходячи з цього, стратегією маркетингу обирається стратегія розширення попиту за рахунок стимулювання обсягу послуг, цінової політики і нецінових факторів конкурентної боротьби, створення позитивного іміджу салону «Princess». Головними конкурентними перевагами даного проекту є: введення системи накопичувальних знижок і індивідуального підходу до потреб кожного клієнта.
Для досягнення поставлених цілей планується розгорнути широкомасштабну рекламну компанію з метою ознайомлення споживачів з послугами і цінами на неї. Реклама салону буде проводитися в декількох напрямах:
1. Співпраця з відділом РАЦСу: розміщення там оголошення про послуги салону.
2. Рекламне оголошення на сторінках місцевих газет.
3. Акція «Інстаграм – розіграш сукні» не тільки приверне увагу до нової точки, але зробить з випадкового клієнта постійного покупця.
Суть акції: клієнт робить репост будь-якого плаття з наших робіт позначає нас , та запрошує декількох друзів до залучення прийняття участі у цьому розіграші , переможця ми виберемо за допомогою програми, яка випадково вибирає одного переможця.
Мета акції: швидке досягнення впізнаваності торгової марки серед цільової аудиторії. За реклами більше людей дізнається про наше відкриття.
Термін проведення акції один місяць.
4. Крім цього, величезну роль в просуванні нової торгової точки є грамотне розташування та зміст вивіски та брендбук закладу (лого, одяг персоналу, візитки, тощо).
Початкові інвестиції на маркетинг приведено в табл. 4.
Таблиця 4
Маркетинговий бюджет
№ з/ п
Статті витрат
Сума, грн.
1
Просування та маркетинг
5000,00
2
Вивіска та рекламна продукція
5000,00
Всього
10 000,00
Поширення послуги.
Головні завдання салону при наданні послуг конкретному замовникові:
1. Максимум зручностей.
2. Скорочення витрат часу на здобуття послуг. Обслуговування може проводитися безпосередньо в приймальному залі салону, обладнаному примірювальними кабінками (по попередньому запису для уникнення черги), і також можливий виїзд нашого консультанта додому або в офіс.
При необхідності може бути виконане термінове замовлення.
Замовлення на надання послуги оформляється договором-квитанцією з вказівкою реквізитів сторін, дати прийому замовлення, терміни і початок виконання.
У випадку порушення термінів виконання замовлення виконавець сплачує замовникові неустойку за кожен протермінований день у розмірі 3% від вартості замовлення.
При виявленні недоліків замовник має право вимагати: безкоштовного усунення недоліків.
Зростання і розширення салону.
Надалі, у міру розвитку салону передбачається продаж аксесуарів до весільних та вечірніх суконь.
Передбачається реалізація послуг на місцевому ринку, тобто на території міста, можливо і за його межами. Цей ринок має всі характеристики ринку монополістичної конкуренції, тобто складається з безлічі «покупців» та «продавців» послуг, що здійснюють операції за цінами з широким діапазоном, оскільки «продавці» пропонують «покупцям» різні варіанти послуги, товару, відмінні один від одного якістю, властивостями, зовнішнім оформленням.
Асортимент та ціноутворення.
Асортимент торгової точки буде представлений пошиттям, купівлею та прокатом суконь.
У нашому салоні будуть надаватися сукні з цінами від 1000 до 2500 грн. за прокат і від 2000 до 25000 грн. за купівлю сукні. Аксесуари будуть коштувати від 100 до 800 грн. Цей неоднозначний "розрив" пояснюється різноманітністю фасонів суконь, вартістю матеріалів для їх виготовлення і, звичайно ж, наявністю бренду.
У табл. 5 представлено обсяги продажу продукції:
Таблиця 5
Прогнозований обсягів продажу послуг салону «Princess» у динаміці років
Види послуг
Роки
РАЗОМ
2019
2020
2021
Надходження від продажів, грн.
2 300 000
3 450 000
4 930 080
10 680 080
Готові сукні
1 380 000
2 070 000
2 958 048
6 408 048
Сукні під замовлення
598 000
897 000
1 281 820
2 777 000
Дитячі сукні
322 000
483 000
690 210
1 495 212
Аксесуари
230 000
345 000
493 080
1 068 008
Кількість, одиниць
1494
2027
2533
6054
Готові сукні
690
900
1116
2706
Сукні під замовлення
260
366
467
1093
Дитячі сукні
190
250
356
796
Аксесуари
354
511
594
1459
У результаті проведених досліджень зроблено висновок, що наші послуги повинні бути доступними всім колам споживачів: від студентів, школярів – до людей похилого віку. Протягом першого місяця діяльності буде працювати наш маркетолог із метою врахування побажань і смаків клієнтів.
ПЛАН ВИРОБНИЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Салон буде здійснювати діяльність з роздрібної торгівлі товарами непродовольчої групи, а саме весільними та вечірніми сукнями. Особливістю даного салону буде постійний контроль над виробництвом і відбір найбільш вдалих колекцій, що дозволить найбільш повно задовольняти потреби клієнтів, а також забезпечувати завжди високу якість виробленої продукції. Крім того, придбання колекцій українського виробництва дозволить значно знизити собівартість реалізованої продукції, а значить зробити її доступною для великої кількості клієнтів. Для пошуку постачальників доцільно скористатися інтернет-ресурсами, де докладно описані можливі контрагенти, умови роботи з ними, а також їхні контакти, приклади продукції. Українські постачальники, зазвичай, надають вичерпну інформацію про свою роботу, надсилають зразки, що дає змогу підібрати найкращого з можливих, який повністю задовольнить потреби в асортименті, якості та умовах постачання товару.
Закупівля буде здійснюватися по мірі надходження замовлень, що дозволить уникнути значних запасів непроданого товару. Таким чином, приміщення магазину буде своєрідним шоу-румом, де клієнт зможе оцінити наявні сукні, а також замовити для себе.
Одним з головних чинників успішної діяльності магазину буде правильно підібраний асортимент товарів, який буде відповідати потребам цільової групи покупців. Асортимент магазину включатиме весільні та вечірні сукні, а також, в подальшому, аксесуари до них у відповідності з останніми модними тенденціями європейського ринку.
Процес пошиття одягу в салоні «Princess» зводиться до трьох основних етапів: моделювання – розробці або вибору фасону сукні, конструювання – побудови викройки, і, нарешті, шиттю, що включає різноманітні прийоми і способи обробки самого виробу, а також обробка і з’єднання виробу.
Для того, щоб технологічний процес проходив правильно і з меншими витратами, велике значення потрібно приділяти якості продукції.
Велике значення для підвищення якості продукції наше ательє приділяє технічному переозброєнню виробництва з використанням новітнього обладнання, системи управління якості при постійному зростанні професійного рівня робітників. Все обладнання буде новим. Більше того, воно відповідає нормам та європейським стандартам. Закупівля його планується у вітчизняних виробників, а саме: завод з виготовлення швейної техніки «Олімп».
Закупівля даних матеріалів буде відбуватися оптом, зі знижкою. Поставка матеріалів відбудеться після формування замовлення, детального огляду пробних зразків та підписання договору. Через 2 робочі дні замовлення буде отримане.
Постачальники тканин та фурнітури (з якими ми плануємо мати справу) є одними з найбільших українських виробників, що славляться своєю якісною продукцією, приємними знижками, відстрочками платежів, сервісом обслуговування, гарантіями на продукцію. На ринку вони все більше 15 років, працюють не лише з українськими компаніями та підприємствами, а й постачають сировину за кордон. 50 % українських швейних фабрик співпрацюють саме з ними.
Особливістю і перевагою індивідуального способу виготовлення сукні є можливість проведення примірки, під час якої перевіряється правильність посадки виробу на фігурі, усуваються дефекти та уточнюються певні деталі.
Салон розташовується на площі 80 кв. м першого поверху житлового будинку. Оренда вноситься щомісячно на рахунок орендодавця і складає 168 грн. за 1 кв. м. (грн. в місяць).
Для організації виробничого процесу салону необхідне наступне обладнання (табл.6).
Таблиця 6
Потреба в обладнанні для салону
№ з/п
Вид обладнання
Кількість
Вартість од., грн.
Загальна вартість, грн.
1.
Манекени
9
1500
13500
2.
Поручні під примірочну
5
1350
6750
3.
Диван
3
18700
56100
4.
Планшет
2
8000
16000
5.
Принтер для чеків
2
2000
4000
6.
Ресепшн
1
10100
10100
7.
Унітаз
1
2000
2000
8.
Умивальник
1
1300
1300
9.
Меблі в кабінет директора
1
10700
10700
10.
Меблі для персоналу
1
11300
11300
11.
Універсальна машина 1022 класи «ОЗЛМ», призначена для всього асортименту швацьких виробів
4
2240
8960
12.
Спеціальна машина 51-а класу «ОЗЛМ», призначена для обробки зрізів тканин
2
1680
3360
Всього
144070
Після цього розрахуємо необхідний обсяг продажу виробів (табл. 7). Ця величина, рівна фізичному планованому об’єму, збільшеному на об’єм запасу і втрат. План виробництва розрахуємо на 3 роки. Втрати складатимуть 5%. Втратами буде брак в роботі і інші відхилення при пошитті.
Таблиця 7
Виробнича програма підприємства
Вид послуги
Рік
2019
2020
2021
Готові сукні
960
1200
1470
Сукні під замовлення
416
520
637
Дитячі сукні
224
280
343
Аксесуари
160
200
245
Салон може конкурувати в умовах реального ринку за рахунок пропозиції свої послуг. При посиленні позицій найближчих конкурентів планується зміцнити конкурентоспроможність. Цього можна досягти добре рекламуючи товар за рахунок професійності співробітників. За рахунок цих факторів плановий обсяг реалізації продукції наведено в табл. 8.
Таблиця 8
Плановий обсяг реалізації продукції
Вид послуги
Рік
2019
2020
2021
Обсяг випуску, у натур. Од.
Обсяг продажів, тис. грн..
Обсяг випуску, у натур. Од.
Обсяг продажів, тис. грн..
Обсяг випуску, у натур. Од.
Обсяг продажів, тис. грн..