МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет «Львівська політехніка»
Навчально-науковий інститут економіки і менеджменту
Кафедра
Зовнішньоекономічної та
Митної діяльності
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №3
З дисципліни «Оподаткування зовнішньоекономічної діяльності»
На тему
«ВІДКРИТТЯ ЗОНИ БЕЗМИТНОЇ ТОРГІВЛІ: ПРАВОВІ АСПЕКТИ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ»
Варіант №6
Львів 2019
ЗМІСТ
ВСТУП 3
ЗМІСТ РОБОТИ ТА ВХІДНІ ДАНІ 6
ХІД РОБОТИ 7
ВИСНОВОК 21
ВСТУП
Мета роботи: набуття студентами практичних вмінь та навичок стосовно базових правових та економіко-організаційних аспектів функціонування суб’єктів господарювання у межах зони митного контролю “duty-free”; вивчення порядку застосування митних та інших податкових платежів, а також окремих обмежень при поміщенні товарів у митний режим безмитної торгівлі.
Технічні засоби: програмне забезпечення MS Word та MS Excel, форми для заповнення, мережа Інтернет.
Ключові терміни:
Безмитна торгівля – це митний режим, відповідно до якого товари, не призначені для вільного обігу на митній території України, знаходяться та реалізуються для вивезення за межі митної території України під митним контролем у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України, відкритих для міжнародного сполучення, та на повітряних, водних або залізничних транспортних засобах комерційного призначення, що виконують міжнародні рейси, з умовним звільненням від оподаткування митними платежами, установленими на імпорт та експорт таких товарів, та без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, а також без проведення заходів офіційного контролю (ч. 1 ст. 140 МКУ)
Магазин безмитної торгівлі (МБТ) – це спеціалізований торговельний заклад, розташований у пункті пропуску через державний кордон України, відкритому для міжнародного сполучення, а також на повітряному або водному транспортному засобі комерційного призначення, що виконує міжнародні рейси, та призначений для реалізації товарів, поміщених у митний режим безмитної торгівлі. Ці магазини здійснюють продаж товарів громадянам, які виїжджають за межі митної території України, а також пасажирам міжнародних рейсів, які виконуються повітряними та водними транспортними засобами комерційного призначення, що експлуатуються резидентами.
МБТ реалізують товари фізичним особам, які від'їжджають за кордон, за умови пред'явлення ними документа, який посвідчує особу, з відміткою про проходження митного контролю або належного їм проїзного документа на транспортний засіб, який прямує за межі України.
У зв'язку з цим у МБТ повинні розміщуватися на видному місці оголошення (рекламні листки) про те, що:
– продаж товарів здійснюється тільки за умови подання громадянами документів згідно з вимогами;
– заборонено продаж алкогольних напоїв пасажирам віком до 21 року та тютюнових виробів – віком до 18 років;
– касові чеки на товари повинні обов'язково зберігатися разом з проїзним документом до відправлення транспортного засобу в рейс або до виїзду з пункту пропуску через митний кордон України.
Товари, що дозволено реалізовувати в межах МБТ – усі види продовольчих та непродовольчих товарів, за винятком:
а) товарів, які відповідно до закону заборонені до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України;
б) товарів за товарними позиціями 2701-2716 згідно УКТ ЗЕД (палива мінеральні, нафта та нафтопродукти, бітумінозні речовини, воски мінеральні; електроенергія);
в) товарів, що заборонено поміщати у митний режим безмитної торгівлі (гуманітарна допомога, живі тварини) (ч.2, ст. 141 МКУ).
Структура приміщення МБТ (ст. 421 МКУ):
торговельний зал (зали), у тому числі бари та пункти громадського харчування;
допоміжні приміщення;
склади магазину, в тому числі склади для товарів, що реалізуються в торговельних залах, розташованих у різних пунктах пропуску, та переміщуються між ними виключно під митним контролем, та для майна, яке використовується в таких залах для реалізації товарів.
Обов'язки утримувача МБТ:
Утримувач МБТ до відкриття магазину повинен одержати дозвіл на відкриття та експлуатацію МБТ. Цей дозвіл видає митний орган та орган охорони державного кордону, у зоні діяльності яких планується відкрити магазин. Для одержання дозволу утримувач МБТ подає заяву на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 08.06.2012 р. № 692, а також документи, зазначені в п. 4 Порядку № 692.
Якщо документи відповідають нормативним вимогам, протягом 15 робочих днів після їхнього надходження до митного органу заявнику надається дозвіл на відкриття та експлуатацію МБТ. Після цього підприємство включається митним органом до Реєстру МБТ.
У разі зупинення дії дозволу на відкриття та експлуатацію МБТ продаж (постачання) товарів цим магазином і розміщення в ньому нових партій товарів забороняються.
Протягом 30 днів з дня анулювання дозволу на відкриття та експлуатацію МБТ товари, які знаходяться у цьому магазині та перебувають у митному режимі безмитної торгівлі, підлягають декларуванню утримувачем магазину до іншого митного режиму відповідно до ч. 1 ст. 146 МКУ або розміщенню в порядку, встановленому МКУ, в іншому магазині безмитної торгівлі. За нормами ч. 1 ст. 479 МКУ, порушення встановлених МКУ порядку або строків розпорядження товарами, розміщеними в МБТ, у разі ліквідації магазину або зупинення дії чи анулювання дозволу на його відкриття та експлуатацію тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн.).
Утримувачі МБТ можуть у порядку, передбаченому МКУ, отримати дозвіл на відкриття та експлуатацію митного складу або складу тимчасового зберігання закритого типу для зберігання та наступного постачання в ці магазини всіх видів товарів, у тому числі підакцизних, крім товарів, ввезення яких на митну територію України, вивезення за межі митної території України та/або переміщення митною територією України транзитом заборонено законом.
Утримувач МБТ в процесі його роботи зобов'язаний:
вчасно декларувати органу доходів і зборів, у зоні діяльності якого заходиться магазин, товари, що надходять до магазину чи вибувають з магазину, у тому числі товарні нестачі, що виникли не внаслідок умисних дій утримувача магазину, та подавати всі документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення цих товарів. Особливості заповнення митної декларації при поміщенні товарів у митний режим безмитної торгівлі викладено в розділі II Порядку № 651;
виключити можливість надходження товарів до магазину та вживати всіх можливих заходів щодо запобігання вилученню товарів з магазину поза митним контролем, у тому числі виникненню товарних нестач;
дотримуватися положень МКУ та інших законодавчих актів України щодо умов діяльності МБТ;
вести облік товарів, що надходять до МБТ та реалізуються ним, і щоквартально подавати органу доходів і зборів, у зоні діяльності якого знаходиться магазин, звіт про рух товарів у магазині. Форми Звіту про рух товарів у магазині безмитної торгівлі та Звіту про товари, поставлені, реалізовані та не реалізовані на повітряному (водному або залізничному) транспортному засобі, затверджено Наказом № 803. Звіт про рух товарів у магазині безмитної торгівлі подається щокварталу протягом 10 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
ЗМІСТ РОБОТИ ТА ВХІДНІ ДАНІ
1) Ознайомлення із основними законодавчими та нормативно-правовими актами, що регулюють питання започаткування та ведення діяльності в межах режиму безмитної торгівлі в Україні.
2) Аналізування відповідно до варіанту діяльності одного із відомих міжнародних або українських магазинів безмитної торгівлі із зазначенням:
а) короткої історії створення та функціонування досліджуваного МБТ;
б) ключових характеристик МБТ (місця розміщення, площі, структури наявних приміщень тощо);
в) основних груп товарів, що реалізуються в межах досліджуваного БМТ;
г) інших відомостей про БМТ, зокрема що стосуються здійснення планування, організування, мотивування, контролювання його діяльності, а також базових засад оподаткування відповідно до законодавства країни, в якому знаходиться БМТ.
Згідно 6 варіанту, слід проаналізувати діяльність магазину безмитної торгівлі ПП «ПАВО ГРУП», що знаходиться в міжнародному аеропорті «Харків».
3) Розробити бізнес-план відкриття нового магазину безмитної торгівлі («дьюті фрі») на території України.
Типова структура бізнес-плану відкриття магазину безмитної торгівлі в одному із пунктів пропуску України повинна містити такі пункти як резюме бізнес-плану, торговельний план, маркетинговий план, план з персоналу, фінансовий план та розрахунок ключових показників окупності проекту.
ХІД РОБОТИ
Завдання 1. Вивчити і ґрунтовно охарактеризувати діяльність магазину безмитної торгівлі ПП «ПАВО ГРУП», з’ясувати особливості оподаткування в режимі безмитної торгівлі, що мають місце в країні базування досліджуваного МБТ.
Інтернет сторінка ПП "ПАВО ГРУП" зображена на рис. 1.1. Інформація на сайті доступна англійською та російською мовами.
/
Рис. 1.1 . Структура сайту ПП "ПАВО ГРУП"
Історія створення та коротка характеристика функціонування. ПП "ПАВО ГРУП" (PAVO Group) було засновано в 1990 році. PAVO є найбільшою мережею магазинів безмитної торгівлі в Україні, розташованих на території п'яти міжнародних аеропортів ( "Бориспіль", "Жуляни", "Запоріжжя", "Львів ", "Харків"). До складу компанії також входять підрозділи, які займаються туристичним бізнесом, бронюванням і продажем квитків.
За роки успішної діяльності в сфері безмитної торгівлі компанія зарекомендувала себе як прихильник стабільності і високої якості, що наочно демонструють європейські стандарти обслуговування клієнтів і, безумовно, самі товари.
Широкий асортимент мережі магазинів Duty Free постійно поповнюється новою продукцією всесвітньо відомих торгових марок, роблячи PAVO провідником світових брендів і модних тенденцій.
Підтверджуючи статус лідера галузі, компанія пропонує своїм клієнтам найновіші і актуальні товари преміум-класу, завойовуючи довіру цінителів статусних товарів по всій країні. У свою чергу формат магазинів Duty Free надає клієнтам мережі унікальну можливість придбати ці товари за оптимальною ціною.
Прагнучи до постійного вдосконалення, впроваджуючи новітні стандарти управління і взаємодії всередині компанії, PAVO пред'являє високі вимоги до постачальників і інших контрагентів. Адже стабільні та взаємовигідні відносини мають на меті забезпечення безперебійності доставок в необхідній кількості в будь-який з магазинів мережі, відповідність усім можливим санітарним і законодавчим нормам, високі вимоги до зберігання і транспортування, використання великих складських потужностей, гарантоване виконання взятих зобов'язань.
Незважаючи на заслужений статус лідера і домінуюче становище на українському ринку, PAVO не зупиняється на досягнутому, працюючи над освоєнням нових територіальних ринків шляхом створення нових точок присутності.
Основні групи товарів, що реалізуються в межах МБТ. В аеропорту “Харків” магазин безмитної торгівлі Pavo Duty Free розташований у залі відльоту міжнародних рейсів в терміналі А. Зробити покупки Ви зможете після проходження предполітних формальностей. Також можна замовити товари Duty Free при вильоті з VIP терміналу.
Магазин пропонує широкий асортимент наступних товарів відомих світових і українських брендів:
- спиртні напої;
- продукти харчування, у тому числі ікру, кондитерські вироби, мед;
- парфумерію і косметику;
- аксесуари;
- ювелірні прикраси;
- іграшки;
- електроніку для мандрівників.
У даному магазині безмитної торгівлі представлені кращі бренди високої моди і всі ціни не включають ПДВ в розмірі 20% та забезпечують приголомшливу економію в порівнянні з цінами в центрі міста. Скориставшись цією унікальною можливістю можна купити товари таких відомих брендів як GIORGIO ARMANI, BOSS, CHANEL, HENNESSY, JACK DANIELS, JOHN WALKER, GLENFIDDICH, BUSHMILLS, JIM BEAM, TALISKER,BALLANTINE'S, CAMUS, COURVOISIER, LAPHROAIG, REMY MARTIN, BLACK RAM, BLACK VELVET, TULLAMORE, MACALLAN, HIGHLAND, THE FAMOUS GROUSE, CHIVAS, JAMESON, THE GLENLIVET, GLENMORANGIE, MOZART, BAILEYS, DISARONNO, COINTREAU, MALIBU, FRANGELICO,BOLS, BOTTEGA, SAMBUCA, SHERIDAN'S, STROH, BACARDI, OLMECA, MARTINI, CINZANO, MONDORO, BVLGARI, COLLISTAR, CALVIN KLEIN, VICTORIA'S SECRET, BELLEFONTAINE, CACHAREL, CLARINS, CHLOÉ, GUCCI, LACOSTE, MARC JACOBS, DOLCE & GABBANA.
Завдання 2. Розробити бізнес-план відкриття нового магазину безмитної торгівлі («дьюті фрі») на території України.
РЕЗЮМЕ
Назва проекту: Магазин безмитної торгівлі «Hawkeye»
Адреса розміщення: Термінал «А» Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Д. Галицького.
Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького — найбільше летовище у Західній Україні за пасажиропотоком та маршрутною мережею, розташоване на відстані 6 км від центру міста на південь. Маршрутна мережа Аеропорту складається з 32 напрямків (30 міжнародні та 2 внутрішні).
До чемпіонату Євро-2012 на території аеропорту було зведено з використанням останніх досягнень авіаційної галузі новий аеровокзальний комплекс, який відповідає сучасним технологіям обслуговування пасажирів та багажу, а також міжнародним архітектурним та технічним стандартам і вимогам ICAO (Міжнародна організація цивільної авіації) та IATA (Міжнародна Асоціація повітряного транспорту).
Новий аеровокзальний комплекс було введено в експлуатацію 12 квітня 2012 року. Новий термінал «А» загальною площею 39 тис. кв.м містить 9 виходів на посадку, з них 4-телетрапи, 28 стійок реєстрації, 2 кіоски самореєстрації, 18 пунктів проходження паспортного контролю та 12 пунктів проходження на авіаційну безпеку.
Новий аеровокзал було збудовано з урахуванням потреб людей з обмеженими фізичними можливостями. Відтак усі зони та приміщення терміналу обладнані таким чином, щоб забезпечити комфортне пересування та обслуговування неповносправних пасажирів.
В новому терміналі передбачені VIP-зали для пасажирів внутрішніх та міжнародних рейсів.
Прилегла до нового аеровокзалу територія містить два паркінги, які розраховані на 25 паркомісць для автобусів та 1,1 тисяч паркомісць для автомобілів.
У червні 2013 року, в ході проведення форуму «Розвиток аеропортів в Росії та СНД», МА «Львів» ім. Данила Галицького був удостоєний звання «Кращий аеропорт СНД».
Ініціатор проекту: Кичма Софія Олегівна.
Основний вид діяльності: Магазин безмитної торгівлі.
Джерело фінансування: власні кошти.
Організаційно-правова форма ведення підприємницької діяльності: товариство з обмеженою відповідальністю.
Основні цілі та завдання проекту: - відкриття магазину безмитної торгівлі;
- розширення асортименту протягом трьох років діяльності;
- завоювання своєї ніші на даному ринку;
- отримання хороших фінансових результатів;
- відкриття в майбутньому нових магазинів.
Потенційні клієнти: люди, необмежені віком, культурною приналежністю, соціальним статусом, статтю та іншим,які користуватимуться послугами міжнародний аеропорту «Львів» імені Данила Галицького.
Особливості оподаткування: порядок оподаткування операцій з товарами, поміщеними в митний режим безмитної торгівлі визначено пунктом 206.11 статті 206 Податкового кодексу України (далі - ПК), а саме:
умовне повне звільнення від оподаткування застосовується до операцій із ввезення товарів з - за меж митної території України в магазин безмитної торгівлі за умови дотримання вимог та обмежень, що встановлені главою 22 МКУ;
відповідно до підпункту 195.1.1 пункту 195.1 статті 195 ПК оподатковуються операції з вивезення товарів з митної території України в магазин безмитної торгівлі.
За нульовою ставкою, відповідно до підпункту 195.1.1.пункту 195.1 статті 195 ПК, оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України:
у митному режимі експорту;
у митному режимі реекспорту, коли товари у такий режим поміщені згідно до пункту 5 частини першої статті 86 МКУ:
у митному режимі безмитної торгівлі;
у митному режимі вільної митної зони.
ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПЛАН
Для успіху і зростання виручки буде потрібно правильний асортимент.
Наші категорії товарів:
Товари для макіяжу (губна помада, туш, тіні та інше).
Догляд за шкірою обличчя і тіла.
Догляд за волоссям.
Догляд за тілом влітку / взимку.
Косметика для чоловіків.
Парфуми для жінок / чоловіків.
Загальний обсяг запланованого товарообороту і структура товарообороту за асортиментом продукції, прибуток за кожною асортиментною позицією та загальний за рік, враховуючи, що торговельна націнка становить 20 % наведено в таблиці 1.
Таблиця 1
Торговельний план магазину безмитної торгівлі «Hawkeye»
Асортимент
Товарооборот за 1 день
Товарооборот за 1 рік
Товарооборот,грн.
Прибуток, грн.
Товарооборот,грн.
Прибуток, грн
Парфуми
6000
1200
2160000
432000
Догляд за шкірою обличчя
4000
800
1440000
288000
Догляд за тілом
2000
400
720000
144000
Декоративна косметика
5000
1000
1800000
360000
Догляд за волоссям
8000
1600
2880000
576000
Косметика для чоловіків
4000
800
1440000
288000
Біжутерія
3000
600
1080000
216000
Усього
32000
6400
11520000
2304000
За підсумками проведених розрахунків, можна зробити висновок, що річний прибуток магазину безмитної торгівлі «Hawkeye» становитиме 2304000 грн., а товарооборот 11520000 грн. За 1 день роботи прибуток магазину безмитної торгівлі «Hawkeye» становитиме 6400 грн., а товарооборот 32000 грн. Дані розрахунки наведені для першого року діяльності. Надалі, з урахування інфляції, зростання собівартості продукції та інших факторів, зростатиме як товарооборот так і прибуток магазину.
МАРКЕТИНГОВИЙ ПЛАН
Місце розташування магазину – термінал «А» Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Д. Галицького у зоні міжнародних вильотів.
Торгівельна площа становитиме 500 м2.
Структура торгівельного обладнання магазину безмитної торгівлі «Hawkeye» наведена в таблиці 2.
Таблиця 2
Структура торгівельного балансу магазину безмитної торгівлі «Hawkeye»
Торгівельне обладнання
Кількість, шт.
Ціна за одиницю, грн.
Загальна вартість, грн.
Високий скляний стелаж
15
5000
75000
Комп’ютер
2
8000
16000
Низька вітрина для косметики
10
4000
40000
Вітрина острівець для парфумів
10
5000
50000
Стійка ресепшн для каси
1
15000
15000
Стіл
10
4500
45000
Стільці
20
900
18000
POS-термінал
2
8000
16000
Вхідні системи
3
7000
21000
Освітлювальні прилади (точкове освітлення, підсвічування вітрин)
20000
20000
Усього:
73
-
316000
Отже, згідно з розрахунками, на купівлю торгівельного обладнання для відкриття магазину безмитної торгівлі «Hawkeye» потрібно буде витратити 316000 грн. Найдорожчим обладнанням із переліченого є освітлювальні прилади (20тис. грн.), стійка ресепшн для каси (15 тис грн..), комп’ютери (8тис.грн.), вхідні системи (7 тис. грн.), POS-термінал (8тис.грн.).
ПЛАН З ПЕРСОНАЛУ
Для того, щоб новостворений бізнес почав працювати необхідно правильно організувати і створити персонал підприємства. Магазин безмитної торгівлі «Hawkeye» буде наймати працівників, відповідно до вимог виробництва.
Прийом персоналу відбуватиметься на основі співбесіди, можливо з випробувальним терміном. В основному передбачається набір молодих фахівців з творчим потенціалом.
Для кожного співробітника обов’язкові:
- сумлінність;
- дисциплінованість;
- порядність;
- чесність.
Організаційна структура відображена на рис. 1.
Рис. 1. Організаційна структура магазину безмитної торгівлі «Hawkeye»
Чисельність працівників та їх заробітна плата наведені в табл. 3.
Таблиця 3
Чисельність працівників та їх заробітна плата
Посада
Кількість осіб
Середньомісячна зарплата , грн.
Середньорічна зарплата, грн.
Адміністратор
1
15 000
180 000
Керівник служби безпеки
1
10 000
120 000
Керівник складу
1
10 000
120 000
Менеджер
1
10 000
120 000
Працівники відділу безпеки
5
45 000
540 000
Комплектувальники
9
67 500
810 000
Консультанти
5
30 000
360 000
Касир
2
14 000
144 000
Усього:
25
201 500
2 394 000
Отже, що середньомісячний фонд оплати праці становитиме 201 500 грн., при кількості працівників 25 осіб. Прогнозований річний фонд оплати праці – становить 2 394 000 грн.
Посадові обов’язки усіх працівників розглянемо нижче.
Посадові обов’язки адміністратора:
Забезпечує роботу з ефективного і культурного обслуговування відвідувачів, створює для них комфортні умови.
Здійснює контроль за своєчасною підготовкою приміщення до прийому клієнтів, дотриманням чистоти, збереженням майна і обладнання.
Приймає і оформлює необхідні документи.
Регулярно веде звітність.
Контролює дотримання працівниками правил та норм охорони праці, техніки безпеки, вимог виробничої санітарії і гігієни.
Розглядає претензії, пов'язані з незадовільним обслуговуванням і проводить відповідні організаційно-технічні заходи.
Інформує керівництво про наявні недоліки в обслуговуванні, приймає заходи до їх ліквідації.
Посадові обов’язки керівника служби безпеки:
Забезпечує надійний захист об'єктів організації від крадіжок, розкрадань і інших злочинних посягань, пожеж, аварій, актів вандалізму, стихійних бід, суспільних безладів і т.п.
Розробляє і здійснює керівництво заходами щодо безпеки об'єктів.
Відображає загрозу і сприяє ліквідації шкідливих наслідків безпосереднього нападу на об'єкт, що охороняється.
Здійснює перевірку й оцінку лояльності службовців об'єкту, що охороняється.
Забезпечує недоторканність матеріальних цінностей, що перевозяться, запобігаючи спробам несанкціонованого доступу до них.
Володіє засобами індивідуального захисту, холодною і вогнепальною зброєю.
Забезпечує дотримання строгого контрольно-пропускного режиму при здійсненні профілактичних, ремонтних і інших робіт.
Здійснює всіляку допомогу правоохоронним та іншим державним органам у розслідуванні випадків злочинних посягань на об'єкти, що охороняються.
Надає невідкладну медичну допомогу при пораненнях, травмах і т.д.
Посадові обов’язки керівника складу:
Здійснювати контроль прийому товару на склад по якості і кількості, з оформленням відповідних документів.
Керувати роботою по раціональному розміщенню товару на складі.
Контролювати добір і видачі товарів замовникові по видаткових накладних.
Визначати якість товару і відповідність типу обліковим даним.
Контролювати ведення обліку складських операцій, установленої звітності.
Проводити щоденний контроль відповідності фактичної наявності товару на складі обліковим даним (інвентаризація).
Спільно з фахівцями (з продажу) приймати рішення по можливості обміну товару.
Контролювати дотримання працівниками складу правил техніки безпеки, трудової дисципліни, пожежної безпеки.
Не допускати поширення стороннім особам інформації, що складає комерційну таємницю підприємства.
Вести документальний облік витрат понесених при виконанні завдань.
Розробляти, щоденні, місячні, річні плани роботи.
Посадові обов’язки менеджера:
Здійснює керівництво діяльністю адміністративної служби організації та несе персональну відповідальність перед керівництвом за виконання покладених на нього обов'язків.
Очолює та організовує роботу щодо забезпечення діяльності внутрішнім адміністративним координуванням та інформаційними зв'язками.
Подає пропозиції керівництву щодо структури адміністративної служби.
Розробляє аналітичні, довідкові та інші матеріали з питань, що стосуються діяльності підприємства, установи, організації в межах своєї компетенції.
Разом з керівниками структурних підрозділів бере участь у розробленні перспективних та поточних планів відповідно до загальної стратегії розвитку підприємства, установи, організації.
Проводить моніторинг ефективності обраної стратегії, на основі якого розробляє рекомендації щодо перспектив розвитку організації та їх структурних підрозділів.
Бере участь у формуванні заходів щодо визначення корпоративної стратегії підприємства, установи, організації та в межах наданих йому повноважень контролює її виконання.
Бере участь у формуванні кадрової політики організації та контролює дієздатність персоналу.
У межах своєї компетенції або за дорученням керівника представляє підприємство, установу, організацію в усіх органах, організаціях, засобах масової інформації, здійснює зв'язки з керівниками органівдержавної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, із фізичними особами, а також у взаємовідносинах із зарубіжними партнерами.
Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
Посадові обов’язки працівників відділу безпеки:
Несе службу по охороні об'єктів і матеріальних цінностей.
Здійснює контроль за роботою встановлених приладів охоронної й охоронно-пожежної сигналізації.
З'ясовує причини спрацьовування сигналізації і вживає заходів до затримання порушників або ліквідації пожежі.
Приймає під охорону від матеріально відповідальних осіб обладнані сигналізацією відособлені приміщення.
При оголошенні тривоги на об'єкті, що охороняється, перекриває контрольно-пропускний пункт, випуск (впускання) з об'єкту (на об'єкт) всіх осіб проводить тільки з дозволу начальника.
Скоює дії по попередженню і припиненню правопорушень.
Здійснює затримання осіб, що намагаються незаконно вивезти (винести) матеріальні цінності з об'єкту, що охороняється, або підозрюваних у здійсненні правопорушень, і супровід їх у караульне приміщення або відділення міліції.
Контролює роботу приладів охоронної й охоронно-пожежної сигналізації, встановлених на об'єктах, що охороняються.
Посадові обов’язки комплектувальника:
здійснювати навантаження, перевезення, перенесення і розвантаження внутрішньоскладського вантажу та інших товарно-матеріальних цінностей, його сортування, фасування, переважування вручну і із застосуванням найпростіших вантажно-розвантажувальних пристосувань;
відкривати і закривати двері складських приміщень і контейнерів до і після здійснення вантажно-розвантажувальних робіт;
розташовувати і закріплювати вантажі на складах і на транспортних засобах при транспортуванні.
Посадові обов’язки консультанта:
Компетентне ввічливе обслуговування відвідувачів в торговому залі. Надання грамотних консультацій з будь-яких питань, що стосуються продукції та здійснення пукупки. Створення комфортних умов для вибору товару.
Підрахунок вартості покупки, супровід покупця до каси, пояснення умов гарантійного обслуговування.
Передпродажна підготовка товару: розпакування, перевірка кількості продукції, відповідність найменуванням, огляд на наявність пошкодження, маркування.
Підготовка до роботи торгового залу: контроль наявності товару і цінників на ньому, розміщення товару відповідно товарними групами, підтримання чистоти в залі.
Участь в інвентаризації товару також входить в обов’язки продавця консультанта.
При необхідності консультант повинен виконувати обов’язки касира і вміти оформити покупку на касі.
Посадові обов’язки касира:
Перевіряє справність електронного контрольно-касового апарату, заправляє контрольну і чекову стрічки, записує показання лічильників, переводить нумератор на нулі, встановлює дататор, одержує розмінну монету в кількості, необхідній для розрахунку із споживачами, і розміщує її в касовій шухляді.
Ознайомлюється з асортиментом наявних товарів, виробів і цінами на них.
Веде розрахунки із споживачами за товари, вироби та послуги, підраховує вартість покупки, отримує гроші, пробиває чек, видає здачу.
Повертає гроші за невикористаний чек.
Усуває дрібні неполадки електронного контрольно-касового апарату.
Підраховує гроші і здає їх в установленому порядку, звіряє суми реалізації з показаннями касових лічильників.
Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
ФІНАНСОВИЙ ПЛАН
Розробка фінансового плану – є ключовим етапом у плануванні створення бізнесу. Саме він відображає, яку суму потрібно на започаткування проекту, на скільки він вигідний та прибутковий.
Розрахунок усіх витрат, що необхідно понести для відкриття та роботи МБТ наведені в табл. 4.
Таблиця 4
Витрати, що необхідно понести для відкриття та роботи «Hawkeye»
№
Витрати
Вартість, грн.
1
Придбання та ремонт приміщення
550 000
2
Реєстрація
3 000
3
Придбання торгового обладнання
316000
4
Витрати на придбання товару
50 000
5
Транспортні витрати
27 000
6
Фонд заробітної плати
201 500
7
Комунальні платежі
18 300
8
Реклама
55 000
9
Отримання дозволів і погоджень
12 670
Усього:
1 233 470
Порядок отримання дозволів і погоджень для відкриття МБТ:
Подання до митниці Державної фіскальної служби України та прикордонного загону заяви на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2012 р. № 692, та документів, перелік яких визначений пунктом 4 Порядку подання та розгляду заяв, надання, зупинення дії, анулювання дозволів на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі, що затверджений цим же наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2012 р. № 692.
Реєстрація заяви в день її надходження до зазначених органів та її розгляд протягом 5 робочих днів після реєстрації. Відбувається перевірка достовірності відомостей, зазначених у поданих заявником документах.
Складання митницею та прикордонним загоном за підсумками перевірки мотивованих висновків щодо можливості або неможливості відкриття магазину безмитної торгівлі та передання їх разом з документами, що були їм надані заявником, до Державної фіскальної служби України та Адміністрації Державної прикордонної служби України відповідно.
Розгляд документів спільною робочою групою, що створюється відповідно до наказу Державної фіскальної служби України та Адміністрації Державної прикордонної служби України, та прийняття Державною фіскальною службою України та Державною прикордонною службою протягом 15 робочих днів після надходження документів до Державної фіскальної служби України спільного наказу про надання дозволу на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі.
Включення уповноваженою посадовою особою Державної фіскальної служби України до Реєстру магазинів безмитної торгівлі інформації, що передбачені у пункті 8 Порядку подання та розгляду заяв, надання, зупинення дії, анулювання дозволів на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі, що затверджений цим же наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2012 р. № 692.
Видання Державною фіскальною службою України підприємству витягу з Реєстру магазинів безмитної торгівлі.
Датою відкриття магазину відкритої торгівлі є дата прийняття Державною фіскальною службою України та Адміністрацією Державної прикордонної служби України наказу про надання дозволу на відкриття та експлуатацію магазину безмитної торгівлі.
Суб’єкт підприємницької діяльності подає митному органу та органу охорони державного кордону, в зоні діяльності яких планується відкрити магазин безмитної торгівлі, заяву про надання дозволу на відкриття магазину за формою, встановленою спільним наказом Держмитслужби.
До заяви додаються такі документи:
копії свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності та установчих документів;
довідка банку (банків) про розрахунковий та валютний рахунок заявника;
план пункту пропуску через митний кордон України з позначенням місця, де планується відкрити магазин безмитної торгівлі;
попереднє письмове погодження власника приміщення, розташованого в зоні митного контролю, на укладення договору оренди (у разі коли передбачається оренда приміщення);
план приміщення магазину безмитної торгівлі.
Заява реєструється в день її надходження і розглядається протягом 30 календарних днів після її реєстрації.
Подані документи Держмитслужба разом з Держкомкордоном розглядають в установленому порядку протягом 30 календарних днів після їх надходження.. Якщо документи відповідають вимогам митного режиму та перетинання державного кордону, видається дозвіл на відкриття магазину безмитної торгівлі, який підписується Головою Держмитслужби та Головою Держкомкордону (або їх заступниками) і скріплюється печатками. Строк дії дозволу три роки.
РОЗРАХУНОК КЛЮЧОВИХ ПОКАЗНИКІВ ПРОЕКТУ
Показники окупності проекту:
Прогнозований валовий дохід (за товарооборотом) = 11520000 грн.
Валовий прибуток = 2304000 грн.
Чистий прибуток = 2304000 грн.
Собівартість = 11520000 – 2304000 = 9216000 грн.
Рентабельність проекту = 2304000/9216000*100% = 25%
Термін окупності = 9216000/2304000 = 4 роки.
ВИСНОВОК
У даній лабораторній роботі мною було набуто практичних вмінь та навичок стосовно базових правових та економіко-організаційних аспектів функціонування суб’єктів господарювання у межах зони митного контролю “duty-free”, а також вивчено порядок застосування митних та інших податкових платежів, окремих обмежень при поміщенні товарів у митний режим безмитної торгівлі.
Спершу було проаналізовано відповідно до варіанту діяльність одного із відомих міжнародних магазинів безмитної торгівлі, а саме ПП "ПАВО ГРУП", що знаходиться в Харкові та з’ясовано основні засади його функціонування, як правові так і організаційні.
Другим етапом було створено бізнес-план відкриття магазину безмитної торгівлі в Україні, а саме у Львові. Бізнес-план МБТ «Hawkeye», який знаходитиметься у терміналі «А» Міжнародного аеропорту "Львів" ім. Данила Галицького, складався з таких послідовних підрозділів як резюме, торговельний план, маркетинговий план, фінансовий план, план з персоналу, фінансовий план. Також було розраховано ключові показники окупності даного проекту.
Передбачається, що магазин безмитної торгівлі «Hawkeye» займатиметься продажем косметичних засобів та парфумерії.
Орієнтовна площа магазину безмитної торгівлі «Hawkeye» складатиме 500 м2, а фінансування відкриття буде здійснюватись за рахунок власників.
Цілями проекту є відкриття магазину безмитної торгівлі;
- розширення асортименту протягом трьох років діяльності;
- завоювання своєї ніші на даному ринку;
- отримання хороших фінансових результатів;
- відкриття в майбутньому нових магазинів.
Відтак можна сказати, що проект буде прибутковим, оскільки його рентабельність складає 25% в рік, і таким чином він окупиться в перші 4 роки діяльності.