Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІКТА
Кафедра БІТ
ЗВІТ
ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ № 3
з курсу: “ Програмно-апаратні засоби захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах”
На тему: “ Дослідження та захист реєстру операційної системи Windows ХР”
Варіант № 1
Львів 2020
Мета роботи
Вивчити на практиці автоматизоване створення реєстрових програм - скриптів формату .reg, для створення механізмів, забезпечення безпеки робочої станції й серверів комп'ютерної мережі. Вивчити роботу утиліти RegSnap. Вивчити параметри командного рядка редактора реєстру RegEdit.
Ключові положення
Reg-файл – це текстовий файл певної структури з розширенням reg, що містить ключі реєстру й служить для швидкого керування ключами реєстру. За допомогою reg-файла можна видаляти, створювати ключі реєстру й параметри з певними значеннями. Reg-файли можна створювати вручну або скористатися експортом з реєстру. Щоб експортувати ключ, необхідно відкрити редактор реєстру, виділити ключ, що буде експортуватися, й вибрати «Реєстр - Експорт файла реєстру». У зазначеному місці буде створений файл, що має розширення reg. Завдяки тому, що розширення асоційоване з редактором реєстру, запуск цього файла приведе до того, що він буде оброблений редактором. Буде виданий запит на підтвердження додавання інформації з файла до реєстру й після підтвердження інформація буде додана.
Завдання до лабораторної роботи
1. Створіть текстовий файл, у який внесіть задані у вашому варіанті настроювання реєстру. Збережіть файл, з розширенням REG.
2. Запустіть файл настроювання реєстру, перевірте роботу внесених вами змін.
3. Внесіть до протоколу текст файла.
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\ForLaba]
"RestoreCode"=dword:000000a1
Текст 1234.reg файлу, котрий змінює значення RestoreCode в дерикторії HKEY_CURRENT_USER\ForLaba на 000000а1 (161).
Завдань для виконання лабораторної роботи:
1. Обмежте запуск програм, змінивши розділ HKEY_CURRENT_USER\
SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVerson\Policies\Explorer реєстру і ство-
ривши ключ RestrictRun типу DWORD зі значенням 0х00000001, перелічивши
список дозволених до запуску програм.
/
/
/
Висновок
У продовж виконання лабораторної роботи я освоїв, як обмежувати доступ користувачів до програмного забезпечення за допомогою редактора реєстру. Також освоїв нюанси при внесені даних в змінні, а саме описувати лише назви з розширенням виконавчих файлів програм і ні в якому разі не вписувати шлях до них, адже це призведе до втрати доступності усіх виконавчих файлів.