Міністерство освіти і науки України
Національний університет
«Львівська політехніка»
кафедра САПР
Лабораторна робота №9
з дисципліни: «Організація баз даних і знань»
на тему:
Макроси в БД.
Тема:
Макроси в базах даних
Мета:
Навчитись створювати та працювати з макросами в базах даних
Завдання:
Створити 3 макроси на тему «Львівська залізниця»
Теоретичні відомості:
Макроси
Використання макросів є одним із способів побудови програмного забезпечення. У MS Access можна визначити макрос, який виконує майже всі дії, які можна реалізувати на клавіатурі або мишею. Головна властивість макросів та, що вони можуть виконуватись як відповідь на ту чи іншу подію. Саму подію можна трактувати як твердження, яке, зрозуміло, має два значення: істина або хибність. Макроси використовуються для виконання таких дій:
відкриття (закриття) об(єктів MS Access – таблиць, запитів, форм, звітів, макросів;
відмова події, яка здійснила запуск макроса, і навіть вихід з програмного забезпечення;
обчислення та встановлення значень елементів управління форм, звітів;
емуляція роботи з клавіатурою;
фільтрація даних;
визначення спеціального рядка меню;
відкриття (закриття) панелі інструмнтів;
виконання будь-якої команди будь-якого меню MS Access;
переходи між вікнами та стандартні дії з ними (переміщення, зміна розмірів і таке інше) ;
виведення інформаційних повідомлень;
вимикання деяких попереджаючих повідомлень з боку MS Access;
копіювання, перейменування, видалення об(єктів MS Access;
імпорт (експорт) таблиць баз даних, електронних таблиць, текстових файлів;
запуск програмного забезпечення та передача йому параметрів
Для побудови того чи іншого макроса необхідно визначитсь з послідовністю його макрокоманд. Ці макрокоманди можна вибрати під час створеня макроса за допомогою кнопки Создать у закладці Макросы. У Табл. 6 наведені макрокоманди та їх короткий зміст.
Табл. 6 - Макрокоманди MS Access
Макрокоманда
Зміст
Восстановить
Поновлення попередних розмірів вікна.
ВывестиВФормате
Виведення даних, що містяться у вказаному об(єкті бази даних MS Access (таблиці, формі, звіті або модулі) у файл в форматі MS Excel 97 (*.xls), в текстовому форматі MS-DOS (*.txt) або в форматі RTF (*.rtf). Також можливе виведення у файли формату HTML (*.html), Microsoft Internet Information Server (*.htx, *.idc) або у файл в форматі сторінок Microsoft ActiveX Server (*.asp).
ВыводНаЭкран
Визначає режим виведення на екран результатів виконання поточних операцій. Наприклад, ця макрокоманда дозволяє вивести на екран або сховати проміжні результати виконання макроса.
ВыделитьОбъект
Виділення вказаного об(єкта бази даних.
ВыполнитьКоманду
Виконання команди MS Access.
Выход
Вихід з MS Access. При цьому передбачений вибір параметрів зберігання об(єктів бази даних.
ДобавитьМеню
Виконання наступних дій:
· побудова спеціального рядка меню для форми або звіту. Спеціальний рядок меню замінює вбудований рядок меню форми або звіту.
· побудова спеціального контекстного меню для форми, елемента управління або звіту. Спеціальне контекстне меню замінює вбудоване контекстне меню форми, елемента управління або звіту.
· побудова загального рядка меню. Загальний рядок меню замінює вбудоване головне меню у всіх вікнах MS Access, за винятком тих, що містять спеціальні рядки меню форми або звіту.
· побудова загального контекстного меню. Загальне контекстне меню замінює вбудоване контекстне меню для всіх полів таблиць або запитів в режимі Таблицы, форм в режимі Формы, режимі Таблицы і режимі попереднього перегляду, а також звітів в режимі попереднього перегляду, за виключенням тих, де користувач додав спеціальне контекстне меню форми, звіту або елемента управління.
Примітка. Для побудови нових меню рекомендується всеж таки використовувати діалогове вікно Настройка панелей инструментов, з меню Вид команды - Панели инструментов і кнопки Настройка.
ЗадатьЗначение
Задання значень поля, елемента управління або властивості в формі
ЗадатьКомандуМеню
Задання стану команд спеціального рядка меню або загального рядка меню для активного вікна.
Закрыть
Зачинення вказаного вікна окно MS Access або поточного вікна (за угодою).
ЗапускЗапросаSQL
Запуск запиту на зміни MS Access за допомогою відповідної інструкції SQL. Крім того, ця макрокоманда дозволяє запустити керуючий запит.
ЗапускМакроса
Запуск макросу. Можна вказувати макрос з групи макросів.
ЗапускПриложения
Запуск із MS Access програмного забезпечення Windows або MS-DOS (наприклад, Microsoft Excel, Microsoft Word для Windows або Microsoft PowerPoint). Наприклад, ця макрокоманда дозволяє виконати вставку електронної таблиці MS Excel в базу даних MS Access.
ЗапускПрограммы
Виклик функції Visual Basic.
КомандыКлавиатуры
Передача натискань клавіш безпосередньо у MS Access або в активне програмне забезпечення MS Windows.
КопироватьОбъект
Копіювання вказанного об(єкта бази данних в іншу базу даних MS Access або в ту ж саму базу даних під новим ім(ям. Наприклад, цю макрокоманду використовують для копіювання або зберігання існуючого об(єкта в іншій базі даних або при використанні існуючого об(єкта в якості прототипу нового об(єкта.
КЭлементуУправления
Переведення фокусу на вказане поле або елемент управління у поточному записі форми, таблиці, запиту. Крім цього, ця макрокоманда використовується для автоматичного переміщення по формі у відповідності з визначеними умовами. Наприклад, якщо оператор введе «Так» в поле Холост, то поле Супруг буде пропущено автоматично, а фокус переданий наступному елементу управління.
НаЗапись
Зробити вказаний запис поточним для таблиці, форми або записів запиту.
НайтиЗапись
Пошук даних, що зодовільняють умовам пошуку цієї макрокоманди.
НаСтраницу
Передача фокусу в активній формі першому елементу управління. Ця макрокоманда використовується при побудові багатосторінкових форм з групуванням данних на різних сторінках.
ОбновитьОбъект
Завершення всіх відкладених операцій оновлення вказаного об(єкта бази даних або активного об(єкта бази даних (за угодою). При необхідності, вконується перерозрахунок значень элементів управління в цьому об(єкті.
Обновление
Оновлення даних у вказаному элементі управління в активному об(єкті шляхом повторного перегляду даних.
ОстановитьВсеМакросы
Зупинка виконання всіх макросів, що виконуються
ОстановитьМакрос
Зупинка виконання поточного макросу, що виконується
ОткрытьЗапрос
Відкриття запиту на виборку або перехресного запиту в режимі Таблицы, в режимі Конструктор або в режимі попереднього перегляду. Крім цього, ця макрокоманда може вказати для запиту режим введення даних.
ОткрытьМодуль
Відкриття вказаної процедури в модулі Visual Basic. Ця процедура може бути процедурою Sub, процедурой Function або процедурою обробки подій.
ОткрытьОтчет
Відкриття звіту в режимі Конструктор, в режимі попереднього перегляду або виведення звіту на друк. При цьому допускається виборка записів, що включаються в звіт.
Хід роботи.
Загальна кількість і вид макросів:
Макрос «Макрос (вікриття форм та звіту)» запускає запит на видалення по Прізвищу і заплаченій кількості, виводить таблицю «Пасажир» для перегляду результату:
Макрос в дії:
Макрос «Макрос (Тварини і хвороби)» дає короткі відомості Тваринах і їх хворобах:
Макрос «Макрос (Форми Лікарів і хвороби які вони лікують)» Вводячи форми лікарів і хворіб ми дізнаємось хто що лікує:
Висновок: в даній лабораторній роботі я ознайомився з порядком проектування інтерфейсу користувача, створенням макросів користувача.