МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
ДИНАМІЧНЕ ВИДІЛЕННЯ ПАМ’ЯТІВ МОВІ ПРОГРАМУВАННЯ С
ЗАВДАННЯ
до лабораторної роботи № 9 з курсу
“Проблемно-орієнтовані мови програмування”
для базового напрямку “Комп’ютерні науки”
Затверджено
на засіданні кафедри
систем автоматизованого проектування
Протокол № ____ від _______2007__ р.
ЛЬВІВ – 2007
1.Використати динамічне виділення пам’яті для двомірного масиву, розмірності масиву ввести з клавіатури. Для роботи з масивом використайте вказівник на вказівник. Роздрукуйте найбільший елемент масиву.
2. Ввести разміри матриці n, m, розмістіть матрицю в динамічній пам'яті. Для роботи з елементами матриці використати звичайний вказівник. Вивести елементи матриці на екран.
3. Ввести розмір квадратної матриці і її елементи. Елементи матриці розташувати в динамічній пам'яті. Визначити номер стовпця, у якого сума елементів, розташованих вище головної діагоналі, максимальна.
4. Ввести разміри матриці n, m. Її елементи розмістити в динамічній пам'яті. Ввести елементи матриці, знайти суми рядків і вивисти їх.
5. Ввести розмір квадратної матриці і її елементи. Елементи матриці розташувати в динамічній пам'яті. Визначити номер стовпця, у якого сума елементів, розташованих нижче головної діагоналі найменша. Обнулити елементи, використовувані при підрахунку цих сум.
6. Ввести num - кількість масивів. Ввести розмірність чергового масиву і його елементи цілого типу, розмістити їх у динамічній пам’яті. Розсортувати масиви по зростанню і вивести на екран.
7. Написати програму для об'єднання масивів, n – кількість масивів, що підлягають об'єднанню; а -масив вказівників на масиви, що підлягають об'єднанню; масив sіze -містить розміри масивів, що підлягають об'єднанню. Пам'ять під масиви виділити динамічно; totar – результуючий масив..
8. Ввести двохмірний масив, для роботи з масивом використати вказівник. Масив розмістити в динамічній пам'яті. Визначення суми елементів вказаного рядка масиву.
9. Ввести не більше 5 масивів цілих чисел. Кількість чисел у масиві задається під час виконання програми, це число записати першим елементом масиву. Масиви розмістити в динамічній пам'яті. Створити масив вказівників на дані масиви. У функцію зі змінним числом параметрів передати кількість масивів і вказівники на масиви. У функції вивести на екран всі елементи кожного масиву.
10. Ввести num - кількість масивів. Ввести розмірність чергового масиву і його елементи цілого типу, розмістити їх у динамічній пам’яті. Розсортувати масиви по спаданню і вивести у файл.
11. Ввести не більше 3 масивів цілих чисел. Кількість чисел у масиві задається під час виконання програми, це число записати першим елементом масиву. Масиви розмістити в динамічній пам'яті. Створити масив вказівників на дані масиви. У функцію зі змінним числом параметрів передати кількість масивів і вказівники на масиви. У функції обчислити суму елементів всіх массивів.
12. Створити структуру з прізвищами студентів та їх оцінками. Розсортувати за алфавітом список студентів з оцінками, переміщаючи вказівники на записи. Вивести отриманий список. Інформацію розмістити в динамічній пам'яті.
13. Використати динамічне виділення пам’яті для двомірного масиву цілих чисел, розмірності масиву ввести з клавіатури. Для роботи з масивом використати вказівник на вказівник. Роздрукувати елементи масиву.
14. Ввести разміри матриці n, m, розмістити матрицю в динамічній пам'яті. Для роботи з елементами матриці використати звичайний вказівник. Вивести елементи 2-ого стовпчика матриці на екран.
15. Ввести розмір квадратної матриці і її елементи. Елементи матриці розташувати в динамічній пам'яті. Визначити чи є стовпці з одинаеовими сумами елементів.
16. Ввести матрицю з кількістю рядків k . Рядки матриці мають змінну довжину, елементи матриці розмістити в динамічній пам'яті. Обчислити й зберегти суми елементів 1-ого і останнього рядків, і вивести їх на екран.
17. Приклад: ввести розмір квадратної матриці і її елементи. Елементи матриці розташувати в динамічній пам'яті. Визначити номер стовпця, у якого сума елементів, розташованих нижче головної діагоналі найбільша.
18. Ввести n - кількість масивів. Ввести розмірність чергового масиву і його елементи типу float, розмістити їх у динамічній пам’яті. Розсортувати масиви по зростанню і записати у файл.
19. Написати програму для об'єднання декількох масивів, k – кількість масивів, що підлягають об'єднанню; s -масив вказівників на масиви, що підлягають об'єднанню; масив dim -містить розміри масивів, що підлягають об'єднанню. Пам'ять під масиви виділити динамічно; arra – результуючий масив..
20. Ввести двохмірний масив, для роботи з масивом використати вказівник. Масив розмістити в динамічній пам'яті. Визначення суми елементів вказаного стовпчика масиву.
21. Ввести не більше 3 масивів чисел з плаваючою крапкою. Кількість чисел у масиві задається під час виконання програми введенням з клавіатури. Масиви розмістити в динамічній пам'яті. Створити масив вказівників на дані масиви. У функцію зі змінним числом параметрів передати кількість масивів і вказівники на масиви. У функції вивести на екран всі елементи кожного масиву.
22. Ввести num - кількість масивів. Ввести розмірність чергового масиву і його елементи типу double, розмістити їх у динамічній пам’яті. Розсортувати масиви по спаданню і вивести на екран.
23. Ввести не більше 4 масивів цілих чисел. Кількість чисел у масиві задається під час виконання програми, це число записати першим елементом масиву. Масиви розмістити в динамічній пам'яті. Створити масив вказівників на дані масиви. У функцію зі змінним числом параметрів передати кількість масивів і вказівники на масиви. У функції обчислити суму елементів всіх массивів,
24. Створити структуру з прізвищами студентів та їх іменами. Розсортувати за алфавітом список по прізвищу, переміщаючи вказівники на записи. Вивести отриманий список на екран. Інформацію розмістити в динамічній пам'яті.
25.Використати динамічне виділення пам’яті для двомірного масиву, розмірності масиву ввести з клавіатури. Для роботи з масивом використайте вказівник на вказівник. Роздрукуйте елементи і його розмір масиву, використовуючи функцію sizeof.
26. Написати програму для об'єднання декількох масивів, m – кількість масивів, що підлягають об'єднанню; s -масив вказівників на масиви; масив dim -містить розміри даних масивів. Пам'ять під масиви виділити динамічно; masyv – результуючий масив.
27. Ввести двохмірний масив, для роботи з масивом використати вказівник. Масив розмістити в динамічній пам'яті. Визначення мінімальний елемент вказаного стовпчика.
28. Ввести не більше 5 масивів чисел типу double. Кількість чисел у масиві задається під час виконання програми введенням з клавіатури. Масиви розмістити в динамічній пам'яті. Створити масив вказівників на дані масиви. У функцію зі змінним числом параметрів передати кількість масивів і вказівники на масиви. У функції вивести на екран елементи кожного масиву.
29. Ввести nm - кількість масивів. Ввести розмірність чергового масиву і його елементи типу float, розмістити їх у динамічній пам’яті. Розсортувати масиви по зростанню і вивести у файл.
30. Ввести не більше 3 масивів цілих чисел. Кількість чисел у масиві задається під час виконання програми, це число записати першим елементом масиву. Масиви розмістити в динамічній пам'яті. Створити масив вказівників на дані масиви. У функцію зі змінним числом параметрів передати кількість масивів і вказівники на масиви. У функції обчислити суму елементів другого масиву.