Міністерство освіти і науки України
Національний університет «Львівська політехніка»
кафедра САПР
ЗВІТ
до лабораторної роботи №3-4
на тему:
«Створення макету видання з допомогою PageMaker»
з курсу:
«Офісні, видавничі та банківськи системи»
Мета і зміст роботи
Мета і зміст роботи: Створити макет видання за допомогою видавничого пакету PageMaker. Змінювати параметри сторінки, виводити на екран лінійкі, створювати направляючі, малювати прямокутники кола з допомогою графічних інструментів, задаватиі змінювати товщину лінії, набирати текст, пересувати графічні об”єкт .
Теоретичні відомості і методика виконання роботи
Ввід тексту, його редагування і макетування на екрані комп’ютера, виготовлення фотоформ для типографії - все це лежить в основі комп’ поліграфії.
Версткою називається процес формування або монтування сторінок (книжки, журналу, газети) заданого формату з набраних гранок тексту, таблиць, виводів, формул, заголовків, колонціфр, колонтитулів, ілюстрацій та інших елементів.
В залежності від виду видання вестка буває книжкова, журнальна або газетна. В свою чергу, в залежності від елементів з яких складається полоса, розрізняють текстову верстку ( на сторінці розміщають суцільний текст), змішану верстку ( на сторінці крім тексту монтують таблиці, формули і виводи) та ілюстраційну (крім тексту на сторінці розташовують ілюстрації).
Кожен вид верстки має свої особливості. Однак, для процесу будь-якої верстки ставиться ряд загальних вимог:
1. Верстка всього видання повинна бути однотипною (однакова відбивка заголовків, один і той же кегль набору і гарнітура шрифта, однакове оформлення початкових сторінок, колонцифр, колонтитулів, виділень тексту, виносок, підписів під малюнками, ілюстрацій та інше).
2. Розміри полоси у всьму виданні повинні бути приведені (рядки основного тексту на полосі повинні співпадати з відповідними рядками на зворотній полосі).
3. Розмір спусків на початкових сторінках повинен бути однаковим. Заголовки, підзаголовки, заставки, ініціали, які виступають над основним текстом, верстають врахунок спуску.
4. Не дозволяється починати сторінку з останього рядка абзацу ("висячого" рядка) або з формули.
5. Висота кінцевої полоси повинна бути меншою від основних полос не менш ніж на 4 рядка або не меньшою 1/4 сторінки.
6. Таблиці, виводи та виноски розташовують, як правило, на цій же сторінці, де є посилання на них.
В процесі верстки користуються слідуючою технічною документацією: розміченим оригіналом, оригінал-макетом або розміченим макетом сторінок, технологічною картою-нарядом, специфікацією (в ній вказується число рядків на сторінці, величина пробілів між заголовком і текстом, вид і місце розташування колонцифри або колонтитула, характер розміщення ілюстрацій та інше).
Макетування по своїй суті є процесом формування полос, але не з гранок набору, а з коректурних відбитків гранок набраного тексту на папері і виконується технічним редактором видавництва.
Зроблена робота:
На даних лабораторних роботах я розробив макет готовий до видання на тему «Іван Фещенко-Чопівський – Вчений і Патріот», яка була видана як додаток до конференції на одноіменну тему.
Результат виконаної роботи:
Висновок: на даній лабораторній роботі я створив макет видання до конференції «Іван Фещенко-Чопівський – Вчений і Патріот» за допомогою видавничого пакету PageMaker. Створив графічні обєкти, закріплював обєкти і відміняв закріплення обєктів, встановлював межі обтікання.