Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство науки і освіти України
Національний університет “Львівська політехніка”
Звіт
Про виконання лабораторної роботи №6
На тему
АВТОМАТИЗАЦІЯ АНАЛІЗУ ГОСПОДАРСЬКИХ ОПЕРАЦІЙ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ СИСТЕМИ EXCEL
з курсу:
“Комп’ютерні системи менеджменту в малому та середньому бізнесі”
Мета роботи: засвоїти методи автоматизації окремих сторін бухгалтерського обліку з ціллю отримання оперативної інформації про діяльність підприємства.
Теоретичні відомості
Як створити головний журнал в Excel
Для збереження і запису інформації такого роду написано немало програм. Деякі з них надають користувачеві план бухгалтерських рахунків. Тому багато які бухгалтери вважають за краще вести облік щоденних операцій саме з їх допомогою, не звертаючись до Excel. Excel надає у ваше розпорядження могутні і гнучкі засоби для введення, зберігання і пошуку відомостей про окремі операції. Однак, якщо ви вирішите використати Excel для цієї мети, вам доведеться створювати власні категорії для всіх операцій.
Якщо введення і зберігання даних про індивідуальні кошти ви здійснюєте за допомогою інших програм, то можете зіткнутися з труднощами при імпортуванні файлів в Excel. Хоч більшість програм цього класу забезпечена опціями для експортування даних в текстовий формат (ASCII-формат), структура даних, що експортуються може виявитися не зовсім відповідною для впровадження в Excel. Деякі програми, наприклад, перетворюють кожну частину запису в окремий рядок ASCII-файла: перший рядок номер рахунку, друга назва рахунку, третя кількість операцій і т.д.
Звичайно, такий тип структури також можна імпортувати в робочий лист Excel, причому без великих особливих зусиль, за допомогою команди файл (Відкрити). Однак потім з'явиться необхідність вмістити назву рахунку і кількість операцій в той же рядок, в якому знаходиться номер рахунку. Якщо при цьому ви маєте справу з великою кількістю господарських операцій, то вам швидко набридне виконувати одноманітну процедуру вирізування-вставки. Доведеться писати макрос, який примусить Excel самостійно виконувати перенесення даних з комірки в комірку.
Як вводити дані головного журналу в головну книгу
У обох випадках, коли ви вводите дані головного журналу безпосередньо в Excel або імпортуєте їх з іншої програми, вашим наступним кроком буде перенесення цих даних у відповідні розділи головної книги. На мал. 1.5 показаний приклад записів в головному журналі, а на мал. 1.6 демонструється, як ці записи виглядають після перенесення в головну книгу.
Для полегшення перенесення записів з головного журналу в головну книгу в робочому листі першого введені чотири імена діапазонів: EntryDate (стовпчик А), AccountNumber (стовпчик З), Journal Debits (стовпчик D) і Journal Credits (стовпчик Е). Всі ці імена і пов'язані з ними стовпці ви можете бачити в головному журналі на мал. 1.5.
У головній книзі присутні два додаткових імена: LadgerDate, що відноситься до комірки $А$6, і GLAccount, що використовується в різних посиланнях. (Значення цих посилань більш детально буде пояснене нижче в цьому розділі.)
У робочому листі головної книги в стовпці Debit для збору відповідних записів з журналу реєстрації використовується наступна формула:
= СУММ(ЕСЛИ)МЕСЯЦ(EntryDate) = МЕСЯЦ(LedgerDate);1;0)* ECЛИ(AccountNumber = GLAccount; 1; 0) *JournalDebits)
Для вибору відповідних кредитів служить формула:
= СУММ(ЕСЛИ) МЕСЯЦ(EntryDate) = МЕСЯЦ(LedgerDate); 1;0)*
ECЛИ(AccountNumber = GLAccount;l;0)*JournalCredits)
Індивідуальне завдання: Розробка та оптимізація сайтів.
Опис:
До підприємства входить:
- Орендоване приміщення;
- Комп’ютерна техніка;
- Працівники;
Процедури:
- Підприємство розробляє та оптимізує сайти в мережі Internet;
- Підприємство обслуговує клієнтів;
Результат роботи
Висновок:
На цій лабораторній роботі я засвоїв методи автоматизації окремих сторін бухгалтерського обліку з ціллю отримання оперативної інформації про діяльність підприємства.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!