Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти та науки України
Національний унівеоситет «Львівська політехніка»
Кафедра САПР
Лабораторна робота №3
З курсу "Розробка систем комп’ютерного проектування"
на тему «Особливості проектування активних фільтрів»
1.5. Особливості проектування активних фільтрів.
Відомі дуже хитромудрі конструкції активних фільтрів, кожний з яких використовується для того, щоб в якості характеристики фільтра отримати потрібну функцію, як, наприклад, функції Баттерворта, Чебишева та ін Виникає питання: навіщо взагалі потрібно більше однієї схеми активного фільтра? Причина полягає в тому, що кожна схемна реалізація є найкращою в розумінні тих чи інших бажаних властивостей, і тому «абсолютно найкращої» схеми активного фільтра не існує.
Деякі властивості, бажані для схеми активного фільтра, такі:
а) мале число елементів, як активних, так і пасивних;
б) легкість регулювання;
в) малий вплив розкиду параметрів елементів, особливо значень ємностей конденсаторів;
г) відсутність жорстких вимог до застосовуваного операційного підсилювача, в особливості вимог до швидкості наростання, ширині смуги пропускання і повному вихідному опору;
д) можливість створення високодобротних фільтрів;
е) нечутливість характеристик фільтру по відношенню до параметрів елементів і коефіцієнту підсилення ОУ (зокрема, добутку коефіцієнта підсилення на ширину смуги пропускання).
З багатьох причин остання властивість є одним з найбільш важливих. Фільтр, який вимагає дотримання високої точності значень параметрів елементів, важко налаштовувати, і у міру старіння елементів настройка втрачається. Крім того, додатковою неприємністю є вимога використовувати елементи з малим допуском значень параметрів. Схема фільтра Саллена-Кі широко популярна завдяки своїй простоті та малому числу деталей. Однак ця схема страждає недостатком, а саме високою чутливістю до змін значення параметрів елементів.
При проектуванні фільтрів високого порядку n часто використовують наступний підхід. Спочатку будемо вважати, що n - парне число. Передавальну функцію представляють у вигляді добутку співмножників, причому кожен співмножники являється передавально. функцією другого порядку:
При цьому фільтр порядку n будується як схема, що складається з каскадів в кількості n/2, причому кожен каскад є фільтром другого порядку і відповідає відповідному співмножнику . Часто використовують одну і ту саму базову схему для всіх каскадів. Параметри елементів цієї схеми (опори резисторів і ємності конденсаторів) для кожного i-го каскаду визначають так, щоб каскад описувався передавальною функцією . У загальному випадку параметри елементів різних каскадів різні. Якщо число n непарне, то в схему фільтра додатково включають один каскад, що є ланцюгом першого порядку (RC-ланцюг з буферним підсилювачем).
Висновок: на даній лабораторній роботі було проведено аналіз особливостей проектування активних фільтрів.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!