Міністерство науки і освіти України
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра САПР
Доповідь №2
з курсу:
«Розробка систем комп’ютерного проектування»
на тему:
«Програмування додатку до P-CAD 2001»
Зміст
Актуальність 3
Постановка задачі 3
Огляд інформаційних джерел 3
Що відомо 5
Що пропоную 7
Актуальність
В проектуванні друкованих плат ще є досить велика кількість нюансів, які перешкоджають роботі інженера. Зокрема це замалі «зазори» між контактними площадками і провідниками які біля них проходять. В PCB трасування проводиться з найбільшим оптимальним розводом провідників. Але програма не може зробити ідеальну розводку на платі, де площа досить мала. Моя підпрограма обрізатиме частину контактної площадки для збільшення «зазору» тим самим виправляючи помилки в DRC після трасування. Це дуже спростить роботу інженера, який робить проект.
Постановка задачі
Передімною стоїть завдання досить важливе і громістке, оскільки я маю насамперед порахувати кількість зазорів, які менші від стандарту; вирахувати їх та обрахувати площу прямокутника яким ми будемо «різати» контактну площадку. Насамперед потрібно створити і обміркувати блок-схему для подальшого написання програми. Продумати будь які проблеми які можуть виникнути після роботи мого додатку. Проаналізувати і постаратись їх виправити.
Створити програму яка виконуватиме потрібні операції з кодом ASCII. Інтерфейс складається з: вікна контактної площадки, вікна варіанту «обрізки», вікна перегляду готового результату; кнопок «наступна КП», «попередня КП», «інший варіант обрізки», «відміна».
Програма буде створена на мові С++ і буде конвертована в *.dll файл.
Огляд інформаційних джерел
Система P-CAD призначена для проектування багатошарових друкованих плат (ДП) обчислювальних і радіоелектронних пристроїв. До складу P-CAD входять чотири основні модулі - P-CAD Schematic, P-CAD PCB, P-CAD Library Executive, P-CAD Autorouters та інші допоміжні програми
Рис. 1. Структура системи проектування P-CAD
P-CAD Schematic і P-CAD PCB - відповідно графічні редактори принципових електричних схем і ДП. Редактори мають системи меню в стилі Windows, а для команд, які найчастіше вживаються призначені піктограми. У бібліотеках закордонних цифрових ІС, що поставляються разом з системою є три варіанти графіки: Normal - нормальний (в стандарті США), DeMorgan — позначення логічних функцій, IEEE — в стандарті Інституту інженерів по електротехніці (найбільш близький до діючих стандартів).
Редактор P-CAD PCB може запускатися автономно і дозволяє розміщувати модулі на вибраному монтажно—комутаційному полі і проводити ручне, напівавтоматичне і автоматичне трасування провідників. Якщо P-CAD PCB викликається з редактора P-CAD Schematic, то автоматично сформується список з'єднань схеми і на поле ДП переносяться зображення корпусів компонентів з вказівкою ліній електричних з'єднань між їх виводами.
Ця операція називається упаковкою схеми на друковану плату. Потім викреслюється контур ДП, на ньому розміщуються компоненти і, нарешті, проводиться трасування провідників.
Менеджер бібліотек P-CAD Library Executive
При вирішенні задачі узгодження символів компонентів, що використовуються в проекті і їх посадочних місць і внесення додаткових даних для упаковки компонента в корпус використовується менеджер бібліотек P-CAD Library Executive, який містить інтегровану інформацію про графіку корпусів і символів компонентів, а також текстову інформацію про компоненти.
Вся текстова інформація про упаковку компонентів і їх атрибути заноситься в дві таблиці, зручні для перегляду і редагування. Тим самим виключаються помилки неузгодженого введення цієї інформації.
P-CAD Library Executive дозволяє складати списки відповідності виводів символів і вентилів (секцій) компонентів і має засоби перегляду параметрів компонентів. В електронних таблицях параметрів забезпечена можливість одночасної зміни змісту декількох вибраних комірок. У всі електронні таблиці параметрів (Pins, Pattern і Symbol) включені стовпці з вказівкою номерів виводів (Pad Number). Програма має засоби перегляду бібліотечних файлів і пошуку компонентів по всіх можливих атрибутах.
4) Що відомо
Аналогом до моєї програми-додатку є відомий пакет Genesis 2000. На даній лабораторній роботі я навожу короткий опис цього пакету.
GENESIS 2000. Загальні відомості
Genesis2000 найпотужніша система передвиробничої підготовки проектів друкованих плат, що забезпечує розробника системно-інтегрованим комплексом програм, що працюють з єдиною базою даних в форматі ODB.
Пакет Genesis 2000 є однією з найбільш потужних CAM систем, орієнтованих на апаратні платформи, що працюють під управлінням операційної системи UNIX, що визначає її відносно високу вартість.
Основна особливість пакету Genesis 2000 - високий рівень автоматизації обробки топологій. Тут є спеціальні засоби верифікації та коригування, які дозволяють збільшити технологічність плати і врахувати особливості виробництва на даному підприємстві. Широкий набір інтерфейсів імпорту/експорту дозволяють обмінюватися даними з більшістю відомих систем проектування друкованих плат.
Пакет Genesis 2000 міцно інтегрується в системи автоматизації процесу виробництва друкованих плат Trilogy 5000 і Enterprise 3000 компанії Valor, які дозволяють моделювати процес виробництва, виявляти найбільш критичні його етапи та оптимізувати.
До складу пакету входить потужний інструментарій для аналізу й коригування топологій:
Автоматизація введення даних
Аналіз проекту більш ніж по 70 параметрам
Графічний редактор
Виведення інформації в різних форматах для виробництва
Оптимізація свердління й фрезерування
Оптимізація розміщення плат на заготівлі оригінальних конфігурацій
Автоматична перевірка друкованих плат на відповідність вимогам конструкторської документації
Найширший набір DFM-засобів для підвищення технологічності проекту, який не має аналогів.
Крім того, існує недороге програмне рішення, до складу якого входить весь необхідний базовий інструментарій для аналізу та доопрацювання топологій - Genesis LT.
5) Що пропоную
В п’ятому пункті я опишу в формі блок-схеми роботу свого об’єкта проектування. Насамперед програма повинна інтегруватись в підсистему P-CAD PCB.
Після виготовлення макету друкованої плати і її трасування за допомогою Specctra, ми натискаємо на кнопку мого додатку, який і виконує деяку послідовність дій зображену на рис. 2.
Рис. 2. Блок-схема роботи об’єкту проектування