Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра фізичної та колоїдної хімії
Лабораторна робота №2
на тему:
«Вивчення процесу коагуляції дисперсних систем»
Мета роботи: дослідити очищення води коагуляцією, визначити поріг коагуляції золю гідроксиду заліза під впливом електролітів.
Послідовність виконання роботи:
Робота 1. Очищення води коагуляцією.
У пробірку наливаю 10 мл суспензії глини, додають 2 мл 2%-го водного розчину морської солі. Визначають час, необхідний для осадження глини. За допомогою піпетки спочатку відбирають краплину вихідної суспензії, наносять на предметне скло і розглядають під мікроскопом, при восьмикратному збільшенні. Аналогічну процедуру виконують з осадом, що утворився після коагуляції. Порівнюють розміри і форму частинок, записують спостереження.
Робота 2. Визначення порогу коагуляції золю гідроксиду заліза під дією електролітів.
Дослід полягає в приготуванні розчинів електроліту різної концентрації та додаванні до них досліджуваного золю. Для цього беруть 5 пробірок і в першу з них наливають 10 мл розчину заданого електроліту(наприклад, 0,1М розчину K2CrO4), в решту – по 9 мл води. Потім з першої пробірки 1 мл розчину піпеткою переносять в другу пробірку, перемішують, з другої 1 мл розчину – в третю пробірку і т.д. З пятої пробірки відбирають 1 мл розчину і виливають. Концентрація отриманих розчинників послідовно зменшується в 10 разів. Потім до всіх 5 пробірок додають по 1 мл золю гідроксиду заліза. Пробірки закривають корками, перемішують, і через 5 хв порівнюють з контрольною пробіркою, в якій міститься 9 мл води і 1 мл золю. Відстежуючи появу помутніння або зміну забарвлення, зазначають пробірки, де відбулась коагуляція. Дані записують в таблицю і роблять відмітки про коагуляцію (+/-).
Поріг коагуляції розраховують за формулою:
Y=
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!