Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Національний університет «Львівська політехніка»
Кафедра фізичної та колоїдної хімії
Лабораторна робота №3
на тему:
«Залежність температури кипіння води від тиску»
ЛЬВІВ 2011
Мета роботи: встановити залежність температури кипіння від тиску та розрахувати теплоту випаровування води.
Теоретична частина
Вода входить до складу усіх живих істот на Землі. В живих організмах міститься від 60 до 99.7% води. Приймаючи участь у кругообігу, вода формує клімат Землі, вона вкрай важлива для різноманітних областей людської діяльності. Водою покрито 71% земної поверхні.
У води густина зростає лише при охолодженні до температури 00С , а потім зменшується і стрибкоподібно зменшується, при її замерзанні ці властивості відрізняють воду від інших водневих сполук елементів шостої групи.
Лід плаває на поверхні води тому що густина льоду при 0о С – 916.8 кг/м3, а води 999.9кг/м3 при 0о С і 1000кг/м3 4о С .
Зменшення температури плавлення льоду із підняттям тиску пояснюється унікальним для води явищем зменшення об’єму у процесі плавлення.
Температура кипіння води зростає із збільшенням тиску, тому що відношення реального тиску пару води у повітрі до тиску насиченої пари при даній температурі називається вологістю повітря. Якщо рідку воду що знаходиться під нормальним атмосферним тиском нагрівати то тиск насиченої пари над нею зростатиме і при досягненні температури до 100оС зрівняється з атмосферним тиском, вода закипить.
Залежність між температурою кипіння і тиском описується прямою в таких координатах .
Температуру випаровування води за залежністю тиску насиченої пари від температури можна знайти за такою формулою
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!