МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ
КАФЕДРА ФІНАНСІВ
/
ДОСЛІДЖЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЙ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
до виконання курсового проекту
студентами денної та заочної форм навчання
спеціальності “Фінанси і кредит”
Львів - 2015
Методичні рекомендації до виконання курсового проекту “Дослідження трансформацій фінансової системи” для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності “Фінанси і кредит” / Укладачі: д.е.н., професор Алєксєєв І.В., к.е.н. Горлач Н.Ю., к.е.н. Дурицький В.В., к.е.н. Мазур А.В.
Укладачі:
Алєксєєв Ігор Валентинович, д.е.н., професор
Горлач Наталія Юріївна, к.е.н.
Дурицький Віктор Васильович, к.е.н.
Мазур Андріана Володимирівна, к.е.н.
Відповідальний за випуск:
Червінська О.С., к.е.н., доцент
Рецензенти:
Карий Олег Ігорович, д.е.н., доцент
Князь Святослав Володимирович, д.е.н., доцент
1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
Метою написання курсового проекту є дослідження відносин у фінансовій системі у різних секторах економіки України, країн Європейського Союзу, країн Центральної та Східної Європи.
Завданнями за змістом досліджуваних явищ є – дослідити трансформаційні процеси у відповідній галузі чи у суб’єкта господарювання, дати їх оцінку, зробити власні прогнозні висновки щодо тенденцій подальшого розвитку й впровадження інновацій у досліджуваних секторах економіки та власного бачення складу заходів з посилення передбачуваних тенденцій.
Навчальними завданнями є – вивчення трансформаційних категорій, дослідження форм прояву трансформацій у фінансовій сфері і секторах економіки, до яких певні фінансові структури є дотичними, виявлення та вивчення змісту трансформаційних програм, дослідження потенційних наслідків зміни фінансової системи, методів планування й обґрунтування програм фінансових трансформацій. До навчальних завдань належить також набуття умінь самостійно працювати з науковою монографічною та періодичною літературою; отримання необхідних за темою проекту статистичних даних, їх оброблення та узагальнення; проведення критичного аналізу законодавчої та нормативної бази; уміння застосовувати економічні, статистичні, економіко-математичні та інші методи дослідження; формувати комплекс власних пропозицій щодо удосконалення фінансової системи; формулювати висновки відповідно до отриманих в результаті дослідження результатів.
2. СТРУКТУРА КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
(обсяг 18-20 сторінок друкованого тексту)
Зміст
Вступ (1 сторінка)
Розділ 1. Теоретико-аналітична частина (назва розділу відповідно до теми) (до 3 сторінок)
Розділ 2. Дослідницько-прогностична частина (назва розділу відповідно до теми) ( до 5 сторінок)
Розділ 3. Прогностично-рекомендаційна частина (назва розділу відповідно до теми) (до 5 сторінок)
Висновки (1 сторінка).
Список використаних джерел (1-2 сторінки). У списку використаних джерел має бути не менше 10 назв, з яких не менше 5-ти мають бути періодичні видання за останній 2015 рік, і не менше 3-х – авторами яких є викладачі кафедри фінансів Національного університету «Львівська політехніка» (див. сайт кафедри).
3. ВИМОГИ ДО СКЛАДОВИХ ЧАСТИН КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
3.1. Зміст.
У змісті роботи вказуються найменування та номери початкових сторінок усіх розділів та підрозділів.
3.2. Вступ
Вступ містить визначення понять: «трансформація», «фінансова система», складові фінансової системи (відповідно до теми), обґрунтування актуальності теми курсового проекту «Дослідження трансформацій фінансової системи» щодо обраного об’єкта дослідження, наводиться порівняльна характеристика трансформації фінансової системи і трансформації інших систем (секторів економіки, переваги та недоліки), розкриваються мета і завдання, які ставить перед собою автор проекту.
3.3. Теоретико-аналітична частина (огляд літератури за темою роботи)
У цьому розділі обґрунтовується теоретична база відповідної теми, дається огляд літературних джерел, нових розробок, іншої інформації, пов’язаної з темою. На основі вивчення наукової, навчально-методичної літератури розкриваються підходи різних авторів.
Загальна кількість опрацьованих літературних джерел повинна сягати не менше 10, які опубліковані протягом останніх років (2011-2015 рр.)
Огляд літературних джерел доцільно групувати таким чином: по-перше, роботи, де висвітлюється історія розвитку проблеми; по-друге, теоретичні роботи, які повністю присвячені темі, а вже потім ті, що розкривають тему частково через окремі її сторони. Огляд закінчується узагальненням - коротким висновком про ступінь висвітлення в літературі основних аспектів теми і формулюванням невирішених, на думку автора курсового проекту, проблем.
3.4. Дослідницько-прогностична частина
У дослідницько-прогностичній частині потрібно подати детальний опис трансформаційних процесів у досліджуваній сфері, зокрема щодо конкретної ланки фінансової системи, а також у суміжних секторах економіки, з якими співпрацюють фінансові установи (згідно завдання і вибору студента). Результати аналізу (дослідження до моменту написання курсового проекту) слід подати у таблицях, а також графіками, діаграмами на основі цифрових даних, які б свідчили про зміни фінансової системи або її ланки, суміжного сектору економіку. На завершення дослідницької частини автор подає власну оцінку стану фінансової системи та її взаємодії з досліджуваним сектором (секторами) економіки внаслідок реалізації певних трансформацій: чи варто було їх розробляти, впроваджувати, чи є вони економічно доцільними тощо. Обов’язково наводяться статистичні дані відповідно до теми (показники бюджетів, кошторисів, фінансових планів тощо).
Зміст розділу не повинен відхилятися від основної ідеї роботи, а висновки розділу повинні накреслювати шляхи подальшого розв’язання досліджуваної тематики.
3.5. Прогностично-рекомендаційна частина
У прогностично-рекомендаційній частині курсового проекту (на відміну від дослідницько-прогностичної частини) студент на основі опрацьованої літератури, виявлених фактичних тенденцій у трансформаціях за попередні роки формулює своє бачення перспектив виявлених і можливих нових передбачуваних тенденцій щодо подальших трансформацій у фінансовій системі і дотичному секторі (секторах) економіки, соціальної сфери. Зокрема, вказує їх доцільність, аргументує їх практичність та економічну вигоду від їх впровадження. Передбачає комплекс заходів (програм, проектів), що дозволять прискорити розвиток окремих тенденцій, описує шляхи залучення коштів на його реалізацію.
Завершується частина коротким висновком, у якому наводяться потенційні зміни фінансової системи та дотичного сектора (секторів) економіки чи соціальної сфери, що відбудуться внаслідок реалізації комплексу заходів (програм, проектів) передбачуваних студентом щодо прогнозованих на майбутнє тенденцій.
3.6. Висновки
У висновках необхідно подати власні узагальнення щодо досліджуваної проблеми та місця трансформаційних програм (проектів) у ній, обґрунтувати доцільність (чи недоцільність) фінансування пропонованих програм (проектів) у сфері фінансів і дотичному секторі (секторах) економіки або/та соціальної сфери тощо.
3.7. Вимоги до оформлення курсового проекту
3.7.1. Загальні вимоги
Курсовий проект виконується за допомогою комп'ютера (текстовий редактор Word, шрифт 14 пунктів, полуторний інтервал) на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210297 мм), до тридцяти рядків на сторінці. На кожному аркуші повинні бути береги таких розмірів: ліворуч, зверху та знизу - 20 мм, праворуч – не менше 10 мм. Шрифт друку повинен бути чітким, чорного кольору. Щільність тексту має бути однаковою.
Помилки чи графічні неточності, які виявилися в процесі оформлення роботи, можна виправляти охайним підчищенням чи за допомогою коректора і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого тексту (фрагменту рисунка).
Заголовки структурних розділів курсового проекту "ЗМІСТ", "ВСТУП", "РОЗДІЛ", "ВИСНОВКИ", "СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ" набираються великими літерами симетрично до тексту.
Текст основної частини курсового проекту поділяють на розділи, підрозділи. Заголовки підрозділів набирають маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.
3.7.2. Нумерація
Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, рисунків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака “№”.
Нумерація має бути наскрізною, причому першою сторінкою курсового проекту є титульна сторінка. Номер сторінки ставиться з другої сторінки вступу у правому верхньому куті сторінки без будь-яких знаків (крапки у кінці, виділення рисками, дужками тощо – не робиться). Рисунки і таблиці включаються у загальну нумерацію.
Номер розділу ставлять після слова "РОЗДІЛ", наприклад «РОЗДІЛ 2», після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка набирають заголовок розділу. Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається із номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: ''2.1.'' (перший підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.
3.7.3. Оформлення ілюстративного матеріалу
Ілюстрації (рисунки, схеми, графіки, діаграми тощо) необхідно подавати в курсовому проекті безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Посилання на ілюстрацію є обов’язковим.
Ілюстрації до кожного розділу є обов’язковими (мінімум одна ілюстрація на розділ).
Ілюстрації позначають словом "Рис." і нумерують послідовно в межах розділу. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад: Рис. 1.2 (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назву і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією.
3.7.4. Оформлення формул
Формули в роботі нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставиться крапка. Номер формули пишеться арабськими цифрами біля правої сторони аркуша на рівні відповідної формули в круглих дужках без крапок від формули до її номера, наприклад: (2.1) (перша формула другого розділу). Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів наводиться безпосередньо під формулою у тій послідовності, в якій вони подані у формулі. Це пояснення подається з нового рядка без абзацного відступу, починаючи зі слова "де", двокрапка після якого не ставиться. Значення кожного символу чи числового коефіцієнта подається з нового рядка. При посиланні у тексті на формулу, необхідно подати її повний номер у дужках, наприклад «У формулі (2.4)...».
Формули у курсовому проекті є обов’язковими. Зокрема у другому розділі мають бути наведені формули, за якими мають обраховуватися величини змін досліджуваних показників (абсолютні чи відносні зміни, індекси тощо).
3.7.5. Оформлення таблиць
Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиць. Таблиці обов’язково мають бути у курсовому проекті. Зокрема, числові показники мають бути зведені у таблиці в другому і третьому розділі. У першому розділі має бути таблиця з узагальненням і порівнянням теоретичних категорій (визначень, класифікацій тощо).
Приклад побудови таблиці
Таблиця (номер)
Назва таблиці
Головка
Заголовки
граф
Підзаголовки
граф
Рядки
Боковик (заголовки рядків)
Графи (колонки)
Таблиці у роботі нумерують послідовно в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис "Таблиця" із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: "Таблиця 1.2'' (друга таблиця першого розділу). Після номера крапка не ставиться. При посиланні на таблицю вказують її повний номер, а слово «Таблиця» пишуть скорочено, наприклад «(табл. 1.2)». Під словом «Таблиця» розміщується заголовок таблиці симетрично до форми таблиці. Слово «Таблиця» і заголовок починаються з великої букви. Назва не підкреслюється.
При переносі частини таблиці на інший аркуш (сторінку) слово "Таблиця" і номер її вказують один раз справа над першою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть слова "Продовження табл." і вказують номер таблиці, наприклад: "Продовження табл. 1.2".
Ілюстрації необхідно розташувати на сторінці у зручній для ознайомлення формі, тобто, щоб для вивчення рисунку чи таблиці сторінку можна було б повернути за годинниковою стрілкою.
3.7.6. Оформлення списку використаних джерел
3.7.6.1. Загальні положення.
Список використаних джерел слід розміщувати одним із таких способів: в порядку появи посилань в тексті, або в абетковому порядку прізвищ перших авторів або заголовків (за винятком законодавчої та нормативної бази).
Інформація про видання (монографії, підручники, довідники тощо) має містити: прізвище та ініціали автора, назву книги, місце видання, видавництво і рік видання, обсяг у сторінках. Ці дані друкуються у виданнях.
Прізвище автора подається у називному відмінку. Якщо є два, три чи чотири автори, то їх прізвища з ініціалами подають у тій послідовності, у якій вони надруковані у книзі; перед прізвищем наступного автора ставлять кому. Якщо більше ніж чотири автори, вказують прізвища з ініціалами тільки перших трьох, а далі пишуть слова «та інші». Назву місця видання необхідно подати повністю у називному відмінку; можна скорочувати назви таких міст: Київ (К.), Харків (Х).
3.7.6.2. Рекомендації до складання “Списку використаних джерел” у курсовому проекті:
розділити літературу за рубриками: (а) законодавчі акти, (б) монографічна (Монографії, брошури), (в) періодична (Журнали та збірники наукових праць), (г) навчальна (Підручники, навчальні посібники, словники), (д) періодична (Газети);
спочатку давати вітчизняні видання (будь-якою мовою), потім видання іноземні, починаючи з англомовних, потім німецькомовні, франкомовні, іспаномовні, іншими мовами країн Центральної та Східної Європи;
послідовність джерел – за абеткою (а не за порядком посилання);
чітко дотримуватись правила: спочатку прізвище, потім ініціали;
слідкувати за правильністю оформлення бібліографічного опису;
(а) назви праць нині у лапки не беруть, (б) слово “журнал” не пишуть, а (в) відображають статус видання відповідним способом написання його бібліографічного опису; при цьому обов’язково слід вказувати сторінки, на яких розміщено статтю (або окрему думку чи цитату);
береги вирівнювати (лівий та правий).
3.8. Рекомендована література
Законодавчі та нормативні акти
Алєксєєв І.В. Важливість правильного підбору податкових пільг і шляхів їх надання при податковому стимулюванні інноваційної діяльності підприємств / І.В. Алєксєєв, Р.Й. Желізняк // «БІЗНЕС ІНФОРМ», № 2, 2014. – С. 314-320.
Алєксєєв І.В. Економічні інтереси як фактор визначення ефективності податкових трансформацій / І.В. Алєксєєв, С.І. Алєксєєва // Сучасні проблеми та механізми фінансового управління: Електронний додаток до матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції: Тези доповідей, 12-13 грудня 2013 року. – Харків: Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України, 2013. – С. 209-212.
Алєксєєв І. Ефекти та ефективність податково-бюджетної взаємодії / І. Алєксєєв, С. Алєксєєва // Формування ринкової економіки в Україні: зб. наук. пр. – Львів: Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2013. Випуск 29, ч. 1. – 332 с. – С. 14-18.
Алєксєєв І.В. Європейський досвід податкового стимулювання інноваційної діяльності / І.В. Алєксєєв, Р.Й. Желізняк / Проблеми економіки та управління: зб. наук. пр. Вісник національного університету “Львівська політехніка”. – Львів: НУ «ЛП», 2012. - № 725. – С. 7 – 16.
Алєксєєв В.І. Кредитні спілки як інструмент приватних інвестицій у малий бізнес / В.І. Алєксєєв, С.І. Алєксєєва, І.В. Алєксєєв // Вісник ОНУ імені І.І. Мечнікова, 2014. – Т. 19, Вип. 2/5. – С. 90-93.
Алєксєєв І.В. Методичні засади інтегрального оцінювання надійності недержавних пенсійних фондів в Україні / І.В. Алєксєєв, О.І. Білик // Регіональна економіка, №2 (68), 2013. – С.140 – 147.
Алєксєєв І. Оподаткування кредитних спілок у податково-бюджетній взаємодії / І. Алєксєєв, С. Грица // Фінансово-кредитна система: вектор розвитку для України. Зб. Матеріалів I Міжнародної науково-практичної конференції, Ужгород, 23-25 квітня 2015 року. – Ужгород: Ужгородський національний університет. – ПРАТ «Видавництво «Закарпаття», 2015. – С. 328-331.
Алексеев И.В. Особенности становления и перспективы развития упрощенной системы налогообложения в Украине / И.В. Алексеев, О.С. Червинская, М.М. Мужеляк / Налоги и финансовое право, апрель 2012. - № 4 . – С. 417 -425.
Алєксєєв І.В. Північноамериканський та азійський досвід податкового стимулювання інноваційної діяльності / І.В. Алєксєєв, Р.Й. Желізняк / Економічний аналіз: зб. наук. пр. / Тернопільський національний економічний університет. – Тернопіль: Видавничо-поліграфічний центр Тернопільського національного економічного університету «Економічна думка», 2011. – Вип 9. – Частина 2. – 439 с. – С. 24 – 28.
Алексеев И.В., Паранчук С.В. Проблемы налогового стимулирования и регулирования инновационной деятельности / Реформирование налоговых систем. Теория, методология и практика: монография / Под ред. И.А. Майбурова, Ю.Б. Иванова, А.И. Крисоватого. – К.: Кондор, 2011. – 352 с. – С. 261-272.
Алєксєєв І.В. Проблеми функціонування системи управління житловим фондом / І.В. Алєксєєв, Н.В. Мороз // Економічні проблеми та перспективи розвитку житлово-комунального господарства на сучасному етапі. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції, Харків, 26-28 травня 2015 року. – Харків: Харківський національний університет міського господарства ім. О.М.Бекетова, 2015. – С. 10-11.
Алексеев И.В. Совершенствование практики налогообложения в сфере кредитной кооперации Украины (п. 5.7) / Налоговые системы. Методология развития: монография для магистрантов, обучающихся по программам «Налоги и налогообложение», «Финансы и кредит» / [И.А. Майбуров и др.]; под ред И.А. Майбурова, Ю.Б. Иванова. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2012. – 463 c. – (Серия “Magister”). – С. 394-404.
Алексеев И.В. Финансовые потоки, фонды и фискальная политика / Алексеев И.В. // Бизнес Информ. – Харьков: Изд. Дом «Инжэк». – 2009. – № 4 (2). – С. 35 - 38.
Алексеев И. Формирование фонда научно-технической подготовки производства / И. Алексеев, А. Мазур // «БІЗНЕС ІНФОРМ», № 12, 2012. – С. 172-176.
Петрук О.М. Теорія та практика венчурного фінансування / О.М. Петрук, С.З. Мошенський. – Монографія. – Житомир: ЖДТУ, ПП «Рута», 2008. – 248 с.
Погорлецкий А.И. Международное налогообложение. Учебник. – СПб.: Изд-во Михайлова В.А., 2006. - 386 с.
Турбулентность налоговых реформ / С.И. Юрий, А.И. Крисоватый, И.А. Майбуров, Т.В. Кощук. – К.: Знання, 2011. - 382 с.
Фінанси в трансформаційній економіці України: Навч. посібник / Затверджено Міністерством освіти і науки України / За ред. д.е.н., проф. М.І. Крупки. – Львів: Видавничий центр Львівського університету імені Івана Франка, 2007. – 614 с.
Фінансове регулювання економіки. Навчальний посібник / Ю.Б. Іванов, Л.Й. Аведян, А.Г. Кабанець. – Харків: Вид. ХНЕУ, 2008. – 232 с. (Укр. мов.)
Фінансово-монетарні важелі економічного розвитку: В 3 т. / За ред. чл.-кор. НАН України А.І. Даниленка. – К.: Фенікс, 2008.
Т. 1: Фінансова політика та податково-бюджетні важелі її реалізації / За ред. чл.-кор. НАН України А.І. Даниленка. – К.: Фенікс, 2008. – 468 с.
Экономика налоговых реформ: монография / Под ред. И.А. Майбурова, Ю.Б. Иванова, Л.Л. Тарангул. – К.: Алерта, 2013. – 432 с.
Ihor Alieksieiev, Mykhaylo Yastrubskyy. Rachunek przepływów pieniężnych i jego analiza w dobie kryzysu ekonomicznego i procesów inflacyjnych | „Wybrane zagadnienia współczesnej rachunkowości w Polsce i na Ukrainie”. Lublin, 21-22 maja 2015, – P. 6-7.
Журнали
Банківська справа
Бизнес-Информ
Економіка і держава
Економіка України
Регіональна економіка
Фінанси України
ТЕМАТИКА КУРСОВИХ ПРОЕКТІВ
Теми курсових проектів визначаються за індивідуальними завданнями, які видає кафедра (викладач, який керує курсовим проектуванням).
ОРГАНІЗАЦІЯ НАПИСАННЯ ТА ЗАХИСТУ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
5.1. Попередня перевірка курсових проектів проводиться в електронному вигляді, для чого інформація подається на електронну пошту викладачу, який керує курсовим проектуванням до 20 листопада.
5.2. Терміни завершення перевірки курсових проектів в осінньому семестрі встановлені: для денної форми навчання – 30 листопада, для заочної форми навчання – 5 грудня.
5.3. Захист курсових проектів на комісіях відбуватиметься в терміни з 10-го по 20 грудня поточного року.
Додаток А
Зразок титульної сторінки
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ”ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ І МЕНЕДЖМЕНТУ
КАФЕДРА ФІНАНСІВ
КУРСОВИЙ ПРОЕКТ
Дослідження трансформацій фінансової системи
на тему: “ ______________________ ”
Варіант № _______
Виконав:
студент групи ЕФІм-1__
_____________________
Львів 2015
Додаток Б
Приклад оформлення списку використаних джерел
Список використаних джерел
Законодавчі акти
Господарський кодекс України № 436-ІV від 16.01.2003.
Монографії, брошури (не менше 3-ох назв)
Харів П.С. Інноваційна діяльність підприємства та економічна оцінка інноваційних процесів. – Тернопіль: “Економічна думка”, 2003. – 326с.
Черваньов Д.М., Нейкова Л.І. Менеджмент інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств України. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 1999, - 514с.
Бовыкин В.И. Новый менеджмент: управление предприятиями на уровне высших стандартов. – М: Экономика, 1997. – 368с.
Дурнев В.А. Восточная Европа: развитие транснациональных форм сотрудничества. – М.: Наука, 1991. – 102с.
Научно-техническая революция и интеграция стран СЄВ. – М.: Наука, 1974. – 321с.
JOURNAL OF BUSINESS VENTURING Editor: S. Venkatarama, ELSEVIER, 1985. - 123p.
JOURNAL OF ENGINEERING AND TECHNOLOGY MANAGEMENT. Editor-in-Chief: Michael K. Badawy, 1992. - 34p.
RESEARCH POLICY. A Journal Devoted to Research Policy, Research Management and Planning Editors: M. Bell, M. Callon, F. Kodama, B. Martin, F. Meyer-Krahmer, W.W. Powell, S. Thomke, N. Von Tunzelmann, 1992. - 37p.
TECHNOVATION. An International Journal of Technical Innovation and Entrepreneurship. Editor–in–Chief: G. Hayward, 1999. - 74p.
Журнали, збірники наукових праць (не менше 10-ти назв)
Александрова В. Науково-виробнича сфера // Стратегія економічного розвитку України: Наук. збірник. – Вип. 1. – К.: КНЕУ, 2000. – С.7-13.
Алєксєєв І.В. Економіко-математичне моделювання спільного фінансування антикризових інновацій у машинобудівних ВГС / Алєксєєв І.В., Колісник М.К. // Економіка і держава, 2008. - № 6(66). – С. 35-38.
Алексеев И. В. Проблема адаптации предприятий машиностроения к динамичной системе налогообложения / Алексеев И. В., Червинская О. С. / БизнесИнформ. – Харьков: Изд. Дом «Инжэк». – 2008. – № 5. – С. 72-74.
Підручники, навчальні посібники, словники (не більше 2-ох)
Економіка підприємства: За заг.ред. С.Ф.Покропивного – Вид 2-ге. – К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.
Газети
Комп&ньон / 15 (375) 23 квітня – 29 квітня 2004.
Додаток В
Завдання магістрам денної форми навчання
на курсовий проект «Дослідження трансформацій фінансової системи»
на 2015-2016 н.р.
№№ з/п
ПІБ
Теми курсового проекту
ЕФІм-11
1
Альфавіцька Ірина
Дослідження впливу на бюджет змін оподаткування операцій з нерухомим майном фізичних осіб
2
Боднар Марія
Дослідження впливу на бюджет змін оподаткування доходів фізичних осіб-підприємців
3
Баховський Назарій
Дослідження впливу на бюджет змін порядку подання фізичними особами податкової декларації
4
Власюк Оксана
Дослідження впливу на бюджет змін екологічного податку
5
ВоронкоІвання
Дослідження впливу на бюджет змін оподаткування доходів фізичних осіб
6
Гевко Микола
Дослідження впливу на бюджет змін податкової знижки на доходи фізичних осіб
7
Грещак Наталя
Дослідження впливу на бюджет змін податкової соціальної пільги при оподаткуванні доходів фізичних осіб
8
Демченко Віталія
Дослідження впливу на бюджет змін оподаткування операцій з рухомим майном фізичних осіб
9
Іванюк Микола
Дослідження впливу на бюджет змін рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів
10 п
Криштофович Тарас
Дослідження трансформацій у відносинах державного бюджету і фондів соціального страхування у Республіці Польща за останні п’ять років
11
Кокіш Іван
Дослідження впливу на бюджет змін плати за користування надрами
12
Калин Тетяна
Дослідження впливу на бюджет змін збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності
13
Мізик Анна
Дослідження впливу на бюджет змін туристичного збору
14
Петрик Андрій
Дослідження впливу на бюджет змін фіксованого сільськогосподарського податку
15
Поштарук Максим
Дослідження впливу на бюджет змін збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну і теплову енергію
16
Пилявка Юлія
Дослідження впливу на бюджет змін збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності
17
Паращак Марко
Дослідження впливу на бюджет змін ставок і порядку нарахування та сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України
18
Ридзанич Соломія
Дослідження впливу на бюджет змін ставок земельного податку
19
Сподарик Галина
Дослідження впливу на бюджет змін пільгового оподаткування фізичних осіб щодо плати за землю
20
Сокіл Василь
Дослідження впливу на бюджет змін пільгового оподаткування юридичних осіб щодо плати за землю
21
Строгуш Марія
Дослідження впливу на бюджет змін спрощеної системи оподаткування суб’єктів малого підприємництва
22
Фик Тетяна
Дослідження впливу на бюджет змін ставок збору за спеціальне використання води
23
Фарович Степан
Дослідження впливу на бюджет змін порядку обчислення збору за спеціальне використання води
24
Яворівський Ярослав
Дослідження впливу на бюджет особливостей обчислення збору за спеціальне використання води при встановленні лімітів використання води
25
Фогт Дмитро
Дослідження впливу на бюджет змін порядку обчислення і перерахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів
ЕФІм-12
1
Блонська Наталія
Дослідження змін у ставках податку на додану вартість
2
Борейко Юлія
Дослідження трансформацій бюджетної системи Республіки Польща
3п
Війтович Роман
Дослідження трансформацій місцевих бюджетів в частині фінансування заходів соціального захисту у Республіці Польща за останні п’ять років
4
Галак Христина
Дослідження трансформацій в амортизаційних відрахуваннях
5
Граціян Олена
Дослідження трансформацій податку на прибуток
6
Дербак Марина
Дослідження змін ставок податку на прибуток
7 п
Дутка Оксана
Дослідження тенденцій взаємодії державного пенсійного фонду з недержавними пенсійними фондами у Республіці Польща за останні п’ять років
8
Жук Христина
Дослідження змін у пільговому оподаткуванні прибутку
9
Заяць Наталія
Дослідження змін у складі підакцизних товарів
10 п
Канак Олена
Дослідження трансформацій місцевих бюджетів в частині фінансування охорони здоров’я у Республіці Польща
11
Курман Оксана
Дослідження змін у порядку обчислення та сплати ПДВ
12
Куцик Марія
Дослідження змін у ставках акцизного податку
13
Манько Ольга
Дослідження змін збору за першу реєстрацію транспортного засобу
14
Марків Ірина
Дослідження змін особливостей оподаткування алкогольних та тютюнових виробів
15
Мельничук Мар’яна
Дослідження трансформацій в оподаткуванні прибутку польських підприємств
16
Ожайський Петро
Дослідження змін щодо податкової знижки на доходи фізичних осіб
17
Петрівська Надія
Дослідження змін в оподаткуванні операцій з нерухомим майном фізичних осіб
18
Плешинець Юрій
Дослідження змін екологічного податку
19
ПукалоІрина
Дослідження змін у рентній платі за нафту, природний газ і газовий конденсат
20
Росохатий Остап
Дослідження змін в екологічному оподаткуванні польських підприємств
21
Садовська Христина
Дослідження змін у ставках збору за спеціальне використання води
22
Сенчишак Юрій
Дослідження змін у ставках збору за спеціальне використання лісових ресурсів
23
Стельмах Володимир
Дослідження змін у зборі за провадження деяких видів підприємницької діяльності
24 п
Філюк Олег
Дослідження тенденцій у міжбюджетних трансферах у Республіці Польща за останні п’ять років
25
Хіміч Андріана
Дослідження змін у ставках і порядку нарахування та сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України
26
Хлиста Андрій
Дослідження впливу на бюджет змін ставок збору за спеціальне використання лісових ресурсів
27
Чмельова Ксенія
Дослідження змін у ставках земельного податку
28 п
Шпитко Ірина
Дослідження тенденцій взаємодії державного бюджету з недержавними пенсійними фондами у Республіці Польща
ЕФІм-13
1
Алешко лілія
Дослідження змін в оподаткуванні доходів фізичних осіб
2
Белецька Василина
Дослідження частоти змін у податковій системі Республіки Польща
3
Береманський Володимир
Дослідження змін щодо податкової соціальної пільги при оподаткуванні доходів фізичних осіб
4
Білобран Христина
Дослідження змін в оподаткуванні операцій з рухомим майном фізичних осіб
5
Врубляк Марія
Дослідження тенденцій в оподаткуванні підакцизних товарів
6
Вус Надія
Дослідження змін у пільговому оподаткуванні юридичних осіб щодо плати за землю
7
Гончар Наталія
Дослідження змін в оподаткуванні доходів фізичних осіб-підприємців
8
Гричишин Тетяна
Дослідження змін порядку подання фізичними особами податкової декларації
9 п
Гудима Олександр
Дослідження тенденцій змін у рентних платежах у Республіці Польща за останні п’ять років
10
Гутич Андрій
Дослідження змін у рентній платі за транспортування нафти і нафтопродуктів
11
Дмитроца Катерина
Дослідження тенденцій в оподаткуванні доходів юридичних осіб
12
Килимчук Олеся інд. графік
Дослідження змін у платі за користування надрами
13
Корж Іванна
Дослідження тенденцій у пільговому оподаткуванні доходів підприємств
14
Косовська Юлія
Дослідження змін у туристичному зборі
15 п
Кравченко Андрій
Дослідження складу і фінансового стану упродовж останніх п’яти років страхових компаній, які провадять медичне страхування у Республіці Польща
16
Лопадчак Марія
Дослідження змін у пільговому оподаткуванні фізичних осіб щодо плати за землю
17 п
Марчишин Ольга
Дослідження складу і фінансового стану упродовж останніх п’яти років недержавних пенсійних фондів у Республіці Польща
18 п
Опалевич Ганна
Дослідження складу і фінансового стану упродовж останніх п’яти років громадських організацій, які ведуть роботу з роз’яснення переваг медичного страхування у Республіці Польща
19
Павлечко Олександр
Дослідження змін фіксованого сільськогосподарського податку
20
Прокулевич Ольга
Дослідження тенденцій в оподаткуванні доходів фізичних осіб у Республіці Польща
21
Сегеда Яна
Дослідження змін збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності
22
Стефура Олег
Дослідження тенденцій у пільговому оподаткуванні доходів фізичних осіб у Республіці Польща
23
Сяська Людмила
Дослідження тенденцій змін в оподаткуванні доданої вартості
24 п
Усик Аліна
Дослідження складу і фінансового стану упродовж останніх п’яти років страхових компаній, які провадять страхування життя у Республіці Польща
25
Цікайло Мар’яна
Дослідження особливостей обчислення збору за спеціальне використання води при встановленні лімітів використання води
26
Якимів Юлія
Дослідження змін у порядку обчислення і перерахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів
27
Яремків Ростислав
Дослідження змін у порядку обчислення збору за спеціальне використання води
ЗМІСТ
Сторінки
1. Мета та завдання курсового проекту
3
2. Структура курсового проекту
3
3. Вимоги до складових частин курсового проекту
3
3.1. Зміст
3