МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
Інститут економіки і менеджменту
Кафедра обліку та аналізу
Контрольна робота
з дисципліни «Економічний аналіз»
на тему:
«
»
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………
Розділ І. Теоретична частина
1.1 Аналіз рівня, динаміки і структури обсягу виробленої та реалізованої продукції.…..
1.2 Тестові завдання……………………………………………….
Розділ ІІ. Практична частина
2.1. Характеристика господарської діяльності підприємства………
2.2. Аналіз необоротних активів підприємства………………..
2.3. Аналіз ефективності використання трудових ресурсів підприємства…..
2.4. Аналіз використання матеріальних ресурсів підприємства…………
2.5. Загальна оцінка фінансового стану підприємства…………….
2.6 Аналіз фінансової стійкості підприємства……………..
2.7 Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства………
2.8 Аналіз ділової активності підприємства……………….
2.9 Аналіз прибутковості підприємства……………….
ВИСНОВКИ………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………..
ВСТУП переробити
Предметом курсу є галузь знань про методологічні основи і способи системного, комплексного і взаємопов'язаного вивчення фінансово-господарської діяльності підприємств із метою її об'єктивної оцінки, забезпечення необхідною інформацією прийняття обгрунтованих управлінських рішень і здійснення контролю та регулювання економічних процесів.
Дана контрольна робота складається з теоретичної і практичної частин. У теоретичній частині ми розкривали таке питання як види економічної інформації та її роль в економічному аналізі. Також відповіли на декілька тесту з курсу «Економічний аналіз». У практичній частині ми провели аналіз фінансово-господарської діяльності обраного підприємства.
У контрольній роботі досліджена господарська діяльність підприємства СП «Галка Лтд.» за такими основними напрямами: аналіз необоротних активів, аналіз ефективності використання трудових та матеріальних ресурсів, загальна оцінка фінансового стану, аналіз фінансової стійкості, ліквідності та платоспроможності, ділової активності та прибутковості його діяльності. Джерелом інформації для виконання контрольної роботи є основні форми фінансової звітності даного підприємства, а саме баланс та звіт про фінансові результати за 2011 та 2012 роки.
Метою даної роботи є комплексне вивчення та дослідження фінансово-господарської діяльності підприємства на прикладі СП «Галка Лтд.», використовуючи дані балансу підприємства та звіту про фінансові результати.
Розділ І. Теоретична частина
1.1. Аналіз рівня, динаміки і структури обсягу виробленої та реалізованої продукції
Для аналізу тенденцій зміни виробництва і реалізації продукції застосовують аналіз рівня і динаміки обсягу виробництва та реалізації підприємства. Продукція як результат виробництва конкретного підприємства охоплює товари (готову продукції, напівфабрикати), виконані роботи і надані послуги. Обсяг виробництва може бути виражений у натуральних, умовно-натуральних та вартісних вимірниках:
1) вартісні вимірники використовуються для узагальнюючої характеристики обсягів виробництва та реалізації продукції;
2) натуральні вимірники (штуки, метри, тонни тощо) застосовують при аналізі обсягів виробництва та реалізації продукції за окремими видами та групами однорідної продукції – найточніше відображають виготовлену продукцію;
3) умовно-натуральні вимірники (приклад, тисячі умовних банок, кількість умовних ремонтів тощо) використовують для узагальнюючої характеристики обсягів виробництва та реалізації продукції, як правило, на підприємствах, де виготовляється однорідна продукції у різній за обсягом тарі.
Оцінку величини продукції здійснюють за економічним показником – обсяг виробленої продукції (товарів, робіт, послуг) у діючих цінах – вартісною оцінкою виробленої підприємством продукції, яка включає продукцію виготовлену і відвантажену (або передбачену для відвантаження) іншим підприємствам, а також продукцію, виготовлену і призначену для внутрішнього споживання.
Основними показниками обсягу виробництва є товарна, валова та реалізована продукція. Валова продукція – це вартість усієї виготовленої продукції, виконаних робіт і наданих послуг, включаючи незавершене виробництво. Товарна продукція характеризує обсяг виробництва повністю завершених і належних до продажу продукції, робіт, послуг; відрізняється від валової тим, що до неї не включаються залишки незавершеного виробництва та внутрішньогосподарський оборот. За своїм складом на багатьох підприємствах валова продукція співпадає з товарною, якщо відсутній внутрішньогосподарський оборот і незавершене виробництво. Обсяг реалізованої продукції визначається за діючими цінами, а для потреб економічного аналізу включається вартість реалізованої продукції відвантаженої та оплаченої покупцями.
Оцінка обсягів і структури виробництва продукції розпочинається, як правило, з оцінки виконання плану (прогнозу) виробництва та реалізації продукції за звітний період, що проводиться шляхом порівняння фактичних даних з плановими в цілому по підприємству, у розрізі його структурних підрозділів або окремих видів продукції. Проведений аналіз дозволяє встановити причини неефективного використання виробничого потенціалу.
Для аналізу впливу зміни структури на результати діяльності підприємства використовують такі методи: прямого розрахунку і за середніми цінами.
Спосіб прямого розрахунку передбачає визначення зміни обсягу виробленої продукції з урахуванням зміни частки окремих виробів у загальному обсязі виробленої продукції за формулою:
∆ОВП
ст
=
ОВП
1
−
ОВП
1
′
де
∆ОВП
ст
- відхилення обсягу виробленої продукції за рахунок зміни структури;
ОВП
1
- фактичний обсяг виготовленої продукції при фактичній структурі;
ОВП
1
′
- фактичний обсяг виробленої продукції при плановій структурі.
Спосіб середніх цін базується на використанні такої формули:
∆ОВП
ст
=
ц
і
−
ц
о
∗
Вп
1
де
ц
і
і
ц
о
- середня гуртова ціна групи виробів відповідно фактична і планова (або попереднього періоду);
Вп
1
- фактична кількість виробів у звітному періоді, шт.
Отже, зміни у структурі виробництва продукції істотно впливають на обсяг виробленої продукції, матеріаломісткість, трудомісткість, собівартість виробів, рівень прибутковості продукції.
Аналіз динаміки обсягу виробництва та реалізації продукції проводиться за допомогою наступних показників:
1) базисних темпів зростання і приросту;
2) ланцюгових темпів зростання і приросту;
3) середньорічних темпів зростання.
Аналізуючи динаміку обсягів виробництва, потрібно обов’язково визначити, які фактори спричинили таку тенденцію розвитку.
Об’єктами аналізу при цьому є валова, товарна, реалізована продукція, оцінена у вартісних вимірниках (як у поточних, так і у порівнюваних цінах); обсяг виробництва в натуральних (умовно-натуральних) вимірниках, що нейтралізує вплив інфляції. Середньорічний (середньоквартальний) темп зростання можна розрахувати за середньою геометричною або середньою арифметичною зваженою. Застосуємо для розрахунку формулу середньої геометричної:
Т
з
=