Частина тексту файла (без зображень, графіків і формул):
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Кафедра САПР
Звіт
про виконання практичної роботи № 1
на тему: “Колірні моделі. Змішування кольорів.”
з дисципліни: “ Геометричне моделювання у конструюванні інженерних об’єктів та систем.”
Львів-2009
1. МЕТА РОБОТИ
Мета роботи – ознайомитись з колірними моделями, які використовуються у комп’ютерній техніці, телебаченні, геометричному проектуванні поліграфії. Вивчити методи опису визначених колірних областей спектру, набути практичних навиків переводу кольору з одної колірної моделі в іншу.
2. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ.
2.1 ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ КОЛЬОРУ ТА КОЛЬОРОСПРИЙНЯТТЯ
Людське око складається приблизно з 7 млн. колбочек і 120 млн. паличок. Функція паличок полягає в “нічному зорі” – світлочутливості та пристосуванні до навколишньої яскравості. Функція колбочек – “денний зір” – сприйняття кольору, форми і деталей предмета. У них закладені три типи сприймаючих елементів, кожне з який сприймає світлове випромінювання тільки визначеної довжини хвиль, що відповідають одному з трьох основних кольорів: червоному, зеленому і синьому. Інші кольори і відтінки отримуються змішуванням цих трьох.
Колір – властивість світла викликати певне зорове відчуття у відповідності зі спектральним складом випромінювання відбитого чи випроміненого. Відчуття кольору виникає при впливі на зоровий нерв електромагнітних випромінювань з енергією в межах від 2,5⋅10-12 до 5⋅10-12 ерг (довжини хвиль від 380 до 760 нм). При цьому спільна дія електромагнітних випромінювань у всьому зазначеному інтервалі (називається видимою частиною спектра) викликає відчуття білого світла, а роздільна дія вузьких пучків чи випромінювань сукупності випромінювань, що залишилися після вилучення (поглинання) деяких з них, – пофарбованого (див. табл.). Однак колір складного випромінювання не визначається однозначно його спектральним складом.
2.2. КОЛІРНІ ВИМІРЮВАННЯ
Колірні виміри – це методи виміру та кількісного вираження кольору. Разом з різними способами математичного опису кольору колірні виміри складають предмет колориметрії. У результаті кольорних вимірів визначаються три числа, так звані колірні координати (КК), цілком визначальний колір (при деяких строго стандартизованих умовах його розглядання). Основою математичного опису кольору в колориметрії є експериментально встановлений факт, що будь-який колір при дотриманні згаданих умов можна представити увиді суміші (суми) визначених кількостей 3-х лінійнонезалежних кольорів, тобто таких кольорів, кожний з який не може бути представлений у виді суми яких-небудь кількостей 2-х інших кольорів. Груп (систем) лінійно незалежних кольорів існує нескінченно багато, але в колориметрії використовуються лише деякі з них. Три обраних лінійнонезалежних кольори називають основними колорами; вони визначають колірну координатну систему (ККС). Тоді три числа, що описують даний колір, є кількостями основних кольорів у суміші, колір якої зорово невідрізнити від даного кольору; це і є колірні координати даного кольору.
Висновок: На практичній роботі я ознайомився з колірними моделями, які викостовуються у компютерній техніці, телебаченні, геометричному проектуванні поліграфії. Вивчив методи опису визначених колірних областей спектру, набув практичних навиків переводу кольору з однієї колірної моделі в іншу.
Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть
або зареєструйтесь.
Ділись своїми роботами та отримуй миттєві бонуси!
Маєш корисні навчальні матеріали, які припадають пилом на твоєму комп'ютері? Розрахункові, лабораторні, практичні чи контрольні роботи — завантажуй їх прямо зараз і одразу отримуй бали на свій рахунок! Заархівуй всі файли в один .zip (до 100 МБ) або завантажуй кожен файл окремо. Внесок у спільноту – це легкий спосіб допомогти іншим та отримати додаткові можливості на сайті. Твої старі роботи можуть приносити тобі нові нагороди!