Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

ПЕРЕВЕДЕННЯ ЧИСЕЛ В ПОЗИЦІЙНІ СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
РТ
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2015
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Інформаційні технології

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет "Львівська політехніка"  Лабораторна робота №11 ПЕРЕВЕДЕННЯ ЧИСЕЛ В ПОЗИЦІЙНІ СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ Мета роботи: засвоєння поняття позиційної системи числення, методи переходу з однієї системи числення в іншу, набуття навиків програмування операцій переходу, закріплення навиків застосування циклів та символьних змінних. Завдання 1 ПЕРЕВЕДЕННЯ ЧИСЕЛ В ПОЗИЦІЙНІ СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ Перевести натуральні десяткові числа в їх двійкові еквіваленти методом ділення та методом маскування. Кожен з методів реалізувати у вигляді функції. Користувач повинен мати можливість вибору методу переведення. Результат повинен бути одержаний у вигляді послідовності символів і збережений у символьній змінній. Вивід результатів здійснювати на екран та у текстовий файл. Аналіз завдання: для переведення чисел з десяткової у двійкову систему числення треба використати алгоритми «ділення» та «маскування». Для першого алгоритму достатньо ділити число на 2, та записувати остачу. Для економії пам’яті вивід числа в 10-й системі числення буде змінною. Для того ми повинні додати до остачі принаймні двійку (для того, що б не було нулів та одиниць, адже система може проігнорувати нулі та операції з ними не будуть дотупні). Тому додамо до значення остачі 2, тоді замість 0 чи 1 отримаємо 2 чи 3. В кінцевому результаті просто віднімемо 2. Алгоритм програми: Головна функція  Ділення  Маскування  Текст програми: #include <stdio.h> #include <stdlib.h> void perevid_dilenna(int x,int buff,int bit) { while(0 != x) { printf("%d\t%d\n",x/2,x%2); if(x%2) buff++; x/=2; if(x!=0) buff *= 10; } while(buff!=0){ bit *=10; bit += (buff%10); buff /=10; } bit -=2; printf("%d\n",bit); puts(""); FILE *file; file = fopen("info.txt", "w"); fprintf(file,"Chuslo v dviykoviy sustemi chuslenna - %d", bit); fclose(file); } void perevid_maskuvanna(int x,int mask,int i,float bit) { while (mask<=x){ mask = pow(2,i); printf("%d\t%d\n",i,mask); if(i==29) break; i++; } ...
Антиботан аватар за замовчуванням

20.04.2017 17:04

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини