Завадостійке кодування

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
ІТРЕ
Факультет:
Телекомунікації
Кафедра:
Кафедра теоретичної радіотехніки та радіовимірювання (ТРР)

Інформація про роботу

Рік:
2022
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Сигнали та коди в телекомунікаційних системах

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки України Національний університет «Львівська політехніка»
Звіт до лабораторної роботи 3 з дисципліни «Сигнали та коди в телекомунікаційних системах» на тему: «Завадостійке кодування»
Мета роботи: вивчення принципів завадостійкого кодування, ознайомлення з класифікацією коректуючих кодів і основними їх характеристиками..
Контрольні питання Які коди називають блочними? Блоковими називаються коди, в яких інформаційний потік символів розбивається на відрізки і кожен з них перетвориться в певну послідовність (блок) кодових символів. Які коди називають неперервними? Неперервні – це коди в яких операції кодування і декодування робляться неперервно над послідовністю символів без розподілу їх на блоки. В основному їх використовують для виправлення пачок помилок. Які застосовуються способи підвищення надлишковості ? Способи підвищення надлишковості: 1.
багатократна передача кодових комбінацій (метод повторення); 2.
одночасна передача кодової комбінації по декількох паралельно працюючих каналах; 3.
завадостійке (коректуюче) кодування, тобто використання кодів, що виправляють помилки. Що таке мінімальна кодова відстань? Мінімальна кодова відстань - це мінімальне значення кодових відстаней між усіма парами кодових комбінацій, що належать до даного коду. Що таке синдром помилок? Послідовність( s 1 , s 2 , s 3 , s 4 ) називається синдромом. Синдром є поєднанням результатів перевірки на парність відповідних символів кодової групи. Що таке шумовий вектор? Це характеристика певної конфігурації помилок послідовності.
Які коди називаються систематичними? Систематичні коди - це коди, що утворюють найбільш велику групу
(n, k) - роздільних кодів. Особливістю цих кодів є те, що перевірочні (коректуючі) символи утворюються за допомогою лінійних операцій над інформаційними. Перечисліть основні характеристики коректуючих кодів. До основних характеристик коректуючих кодів відносяться: число дозволених і заборонених кодових комбінацій; надлишковість коду; мінімальна кодова відстань; число помилок, що виявляються, або таких, що виправляються; коректуючі можливості кодів.
Виконання завдання В практичній роботі досліджується код Хеммінга (9,5). Довжина кодового слова n = 9. Кількість інформаційних розрядів k = 5. Кількість перевірочних розрядів r = 4. Знайти мінімальну відстань коду (dmin) та вагу кожного кодового слова (W) / Х1=11100 W=3 Х2=00111 W=3
Х3=00011 W=2 Х4=01001 W=2 Хsum=10001
dmin=2
W=2 Виписати кодові слова, прийняті без помилок, та за допомогою таблиці коду МТК-2 визначити закодовані символи, попередньо відкинувши перевірочні розряди. // а).
б). а). – таблиця з кодовими словами; б). – таблиця коду МТК-2
Кодові слова, що були прийняті без помилок та їх значення згідно таблиці : Кодова комбінація Символ в МТК-2 001111001 М 000110101 О 010011000 Л 000110101 О 100100011 Д 100000101 Е 011100001 Ц 101111100 Ь
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 00:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Новини