Паралельні та розподілені обчислення” на тему: “Ознайомлення з технологією паралельного програмування засобами МРІ

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
ІКТА
Факультет:
КН
Кафедра:
Кафедра "Спеціалізовані комп’ютерні системи" (СКС)

Інформація про роботу

Рік:
2022
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Методи, алгоритми та засоби цифрової обробки сигналів та зображень

Частина тексту файла

Міністерство освіти і науки Національний університет “Львівська політехніка” Кафедра ЕОМ
/
Звіт з лабораторної роботи 1 з дисципліни: “Паралельні та розподілені обчислення” на тему: “Ознайомлення з технологією паралельного програмування засобами МРІ”
Мета лабораторної роботи Вивчити основні поняття та визначення МРІ. Набути навиків розробки паралельних програм з використанням MPI.
Теоретичні відомості
У обчислювальних системах з розподіленою пам'яттю
процесори працюють незалежно один від одного. Для організації паралельних обчислень в таких умовах необхідно мати можливість розподіляти обчислювальне навантаження і організувати інформаційну взаємодію (передачу даних) між процесорами. Одним з способів взаємодії між паралельними процесами є передача повідомлень між ними, що відображено в самій назві технології МРІ (message passing interface) – інтерфейс передачі повідомлень. Для розподілу обчислень між процесорами необхідно проаналізувати алгоритм розв’язку задачі, виділити інформаційно незалежні фрагменти обчислень, виконати їх програмну реалізацію і розмістити отримані частини програми на різних процесорах. В MPI використовуються простіший підхід - для виконання завдання розробляється одна програма, яка запускається одночасно на виконання на всіх наявних процесорах. При цьому для того, щоб уникнути ідентичності обчислень на різних процесорах, можна, по-перше, підставляти різні дані для програми на різних процесорах, а по-друге, використовувати наявні в MPI засоби для ідентифікації процесора, на якому виконується програма (тим самим надається можливість організувати відмінності в обчисленнях залежно від використовуваного програмою процесора). Інтерфейс МРІ підтримує реалізацію програм для MIMD систем (Multiple Instructions Multiple Data), проте відлагодження таких програм є не тривіальною задачею. Тому на практиці для написання програм в більшості випадків застосовується SPMD (single program multiple processes) модель паралельного програмування -
"одна програма безліч процесів".
Завдання Встановити та налаштувати бібліотеку МРІ для розробки програм у середовищі програмування Microsoft Visual Studio 2019.
Написати програму обміну повідомлень між процесами з використанням МРІ. Кожен процес має визначати свій ранг та пересилати його значення головному процесу. Головний процес повинен виводити отримане значення на екран. Виконати розроблену програму для різної кількості процесів.
Зробити висновок про порядок прийому повідомлень головним процесом та звернути увагу на його зміну від виклику до виклику розробленої програми.
/ Код програми include
include "mpi.h" int main(int argc, char* argv[]) {
int ProcNum, ProcRank, RecvRank;
MPI_Status Status;
MPI_Init(&argc, &argv);
MPI_Comm_size(MPI_COMM_WORLD, &ProcNum);
MPI_Comm_rank(MPI_COMM_WORLD, &ProcRank);
if (ProcRank == 0)
{
printf("n Hello from process %3d", ProcRank);
for (int i = 1; i < ProcNum; i++)
{
MPI_Recv(&RecvRank, 1, MPI_INT, MPI_ANY_SOURCE,
MPI_ANY_TAG, MPI_COMM_WORLD, &Status);
printf("n Hello from process %3d", RecvRank);
}
}
else
MPI_Send(&ProcRank, 1, MPI_INT, 0, 0, MPI_COMM_WORLD);
MPI_Finalize();
return 0; }
Результат виконання програми /
/
Висновок На даній лабораторній роботі я вивчила основні поняття та визначення МРІ, набула навиків розробки паралельних програм з використанням MPI. Порядок прийому повідомлень головним процесом – довільний.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 00:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Новини