Робота з командною оболонкою BASH

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
ІКТА
Факультет:
УІ
Кафедра:
ЗІ

Інформація про роботу

Рік:
2018
Тип роботи:
Звіт до лабораторної роботи
Предмет:
Операційні системи

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
ІКТА Кафедра ЗІ
/
З В І Т до лабораторної роботи 3 з курсу «Операційні системи» На тему: «Робота з командною оболонкою BASH»
Варіант 10
МЕТА РОБОТИ – набути базових навиків роботи та адміністрування в системі Linux за допомогою командної оболонки BASH; ознайомитись з особливостями оболонки, виконанням команд у ній, змінними середовища, синтаксисом написання BASH-сценаріїв.
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ Написати командний файл, який реалізує меню з трьох пунктів: перший пункт – дає можливість користувачу вказати розширення файлу та каталог, другий пункт – переміщає всі файли з даним розширенням у вказаний каталог з одночасним перейменуванням з приставкою new_, третій пункт – виводить основні атрибути файлів з заданим розширенням і записує їх у файл.
Текст командного файлу !/bin/sh while true; do cat < $DIRCOPY/res.txt echo %%%% Підсумковий файл
записано %%%% ;; q) break ;; *) echo Вибрано неправильний пункт! ;; esac done
Результати виконання
superuserLenovo-B50-30:~/Documents/test3$ bash bash.sh
Виберіть пункт меню: 1) Вкажіть розширення файлу та каталог; 2) Переміщає всі файли з даним розширенням у вказаний каталог з одночасним перейменуванням з приставкою new_; 3) Виводить основні атрибути файлів з заданим розширенням і записує їх у файл.; q) Завершити програму Виконати пункт: 1 Вкажіть розширення файлу: txt Вкажіть каталог: ./ Виберіть пункт меню: 1) Вкажіть розширення файлу та каталог; 2) Переміщає всі файли з даним розширенням у вказаний каталог з одночасним перейменуванням з приставкою new_; 3) Виводить основні атрибути файлів з заданим розширенням і записує їх у файл.; q) Завершити програму Виконати пункт: 2 Перемістити в: ./trr Виберіть пункт меню: 1) Вкажіть розширення файлу та каталог; 2) Переміщає всі файли з даним розширенням у вказаний каталог з одночасним перейменуванням з приставкою new_; 3) Виводить основні атрибути файлів з заданим розширенням і записує їх у файл.; q) Завершити програму Виконати пункт: 3 %%%% Підсумковий файл записано %%%% Виберіть пункт меню: 1) Вкажіть розширення файлу та каталог; 2) Переміщає всі файли з даним розширенням у вказаний каталог з одночасним перейменуванням з приставкою new_; 3) Виводить основні атрибути файлів з заданим розширенням і записує їх у файл.; q) Завершити програму Виконати пункт: q / /
Висновки На цій лабораторній роботі я набув базових навиків роботи та адміністрування в сімействі операційних систем GNU-Linux за допомогою командної оболонки BASH. Ознайомитись з особливостями оболонки, виконанням команд у ній, змінними середовища, синтаксисом написання BASH-сценаріїв. У ході роботи мною був написаний сценарій для оболонки BASH відповідно до мого завдання, завдання було виконано успішно та виявилося повністю робочим.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Новини