Робота з рядками

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Інститут комп’ютерних технологій, автоматики та метрології
Факультет:
Кібербезпека
Кафедра:
Захист інформації

Інформація про роботу

Рік:
2020
Тип роботи:
Звіт до лабораторної роботи
Предмет:
Програмування скриптовими мовами
Варіант:
23 24

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ „ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ІКТА
кафедра ЗІ
З В І Т до лабораторної роботи 3 з курсу: «Програмування скриптовими мовами» на тему: «Робота з рядками»
Варіант 23
Львів – 2020 МЕТА РОБОТИ Ознайомитись з вбудованими рядковими типами Python та операторами і функціями для роботи з ними. ЗАВДАННЯ Домашня підготовка до роботи Вивчити теоретичний матеріал. Виконати в лабораторії Написати програму, яка для заданого тексту використовуючи арифметичні і рядкові операції та операції форматування тексту виводить відформатований текст. Форматування здійснити трьома способами: з допомогою оператора %, методу format() і форматованих рядкових літералів. Текст для форматування: «Сьогодні в "а" буде проходити позачергове засідання комітету з проблем "b", організоване "с". Було подано "d" заявок на загальну суму "е" тис. гривень. Середня вартість проекту склала "g" гривень.» Наприклад: "а" – 12.30, "b" - «Інформатизація освіти», "с" – МОНУ, "d" – 213, "е" – 123000, "g" = e/d. Параметри вводяться з клавіатури в діалоговому режимі.
Для заданого тексту
визначити і вивести на екран згідно варіанту у таблиці 1:
1. Скільки разів зустрічається задана буква та слово (при пошуку букви враховувати нижній і верхній регістри, тобто в рядку “А зараз” – буква а зустрічається 3 рази, а також кирилицю і латинку, тобто Volkswagen – 434 авто – містить дві букви а).
2. Визначити позицію першої появи заданої букви та слова.
3. Визначити довжину рядка, кількість пробілів та цифр в ньому.
4. Замінити вказане слово на задане.
5. Розбити текст на речення. Номер варіанту відповідає номеру в списку групи. Варіант Буква і слово для пошуку Слово для заміни Було Стало 23 1. “у”, “також” Skoda Seat РЕЗУЛЬТАТ ВИКОНАННЯ РОБОТИ 1. Лістинг програми. a = str(input("Введіть а: ")) b = str(input("Введіть b: ")) c = str(input("Введіть c: ")) d = int(input("Введіть d: ")) e = float(input("Введіть e: ")) g = (e * 1000) / d print("Сьогодні в %s буде проходити позачергове засідання комітету з проблем %s, організоване %s. Було подано %d "
"заявок на загальну суму %d тис. гривень. Середня вартість проекту склала %d гривень." % (a, b, c, d, e, g)) print("Сьогодні в {0} буде проходити позачергове засідання комітету з проблем {1}, організоване {2}. Було подано {3} "
"заявок на загальну суму {4} тис. гривень. Середня вартість проекту склала {5:.2f} гривень.".format(a, b, c, d, e, g)) print(f"Сьогодні в {a} буде проходити позачергове засідання комітету з проблем {b}, організоване {c}. Було подано {d} "
f"заявок на загальну суму {e} тис. гривень. Середня вартість проекту склала {g:.2f} гривень.")
text= 'Всього за липень місяць 2018 року було зареєстровано 6.7 тисяч автомобілів. Це на 3% більше, ніж в червні. Найчастіше реєструвалися автомобілі марки Renault – 725 шт. Це на 12% більше ніж роком раніше. Другою за обсягами реалізації стала японська марка Toyota, повторюючи свій результат річної давності – 723 машини. На третій сходинці Skoda. Свої перші номери отримали 503 автомобіля цієї марки, або на три авто більше, ніж в липні 2017 року. Четверта позиція у Nissan, який закінчив місяць з показником 465 авто. Внаслідок, Nissan збільшив свої липневі продажі на 25%. Замикає п'ятірку лідерів Hyundai. Попит на цю марку в Україні склав 451 автомобіль і зріс на 51%. Також в ТОП-10 увійшли такі автомобільні марки: KIA – 438 авто (-10%); Volkswagen – 434 авто (-9%); Ford – 307 авто (+ 18%); Suzuki – 261 авто (+ 16%) і Mazda – 233 авто (-18%).' letter='у' word_find='також' letter_count= text.count('у') + text.count('у'.upper()) + text.count('u') + text.count('u'.upper()) word_count= text.count('також') + text.count('також'.title()) digit_count=0 for i in range(len(text)):
if text[i].isdigit():
digit_count+=1 print (f'Задана буква зустрічається {letter_count} разів. Задане слово зустрічається {word_count} разів.n Перша поява букви: {text.find("у" or "u" or "U" or "У")} позиція, перша поява слова {text.find("також".title())}
позиція. n Довжина рядка: {len(text)} символів.n Кількість пробілів: {text.count(" ")}.n Кількість цифр: {digit_count}.') text_new=text.replace('Skoda', 'Seat') print('Текст із заміненим словом:n', text_new) text_new=text.split('. ') print('Текст, розбитий на речення:n', text_new) 2. Результат роботи програми. Введіть а: 12:30 Введіть b: Інформатизація освіти Введіть c: МОНУ Введіть d: 213 Введіть e: 123 Сьогодні в 12:30 буде проходити позачергове засідання комітету з проблем Інформатизація освіти, організоване МОНУ. Було подано 213 заявок на загальну суму 123 тис. гривень. Середня вартість проекту склала 577 гривень. Сьогодні в 12:30 буде проходити позачергове засідання комітету з проблем Інформатизація освіти, організоване МОНУ. Було подано 213 заявок на загальну суму 123.0 тис. гривень. Середня вартість проекту склала 577.46 гривень. Сьогодні в 12:30 буде проходити позачергове засідання комітету з проблем Інформатизація освіти, організоване МОНУ. Було подано 213 заявок на загальну суму 123.0 тис. гривень. Середня вартість проекту склала 577.46 гривень. Задана буква зустрічається 15 разів. Задане слово зустрічається 1 разів.
Перша поява букви: 32 позиція, перша поява слова 669
позиція.
Довжина рядка: 846 символів.
Кількість пробілів: 141.
Кількість цифр: 58. Текст із заміненим словом:
Всього за липень місяць 2018 року було зареєстровано 6.7 тисяч автомобілів. Це на 3% більше, ніж в червні. Найчастіше реєструвалися автомобілі марки Renault – 725 шт. Це на 12% більше ніж роком раніше. Другою за обсягами реалізації стала японська марка Toyota, повторюючи свій результат річної давності – 723 машини. На третій сходинці Seat. Свої перші номери отримали 503 автомобіля цієї марки, або на три авто більше, ніж в липні 2017 року. Четверта позиція у Nissan, який закінчив місяць з показником 465 авто. Внаслідок, Nissan збільшив свої липневі продажі на 25%. Замикає п'ятірку лідерів Hyundai. Попит на цю марку в Україні склав 451 автомобіль і зріс на 51%. Також в ТОП-10 увійшли такі автомобільні марки: KIA – 438 авто (-10%); Volkswagen – 434 авто (-9%); Ford – 307 авто (+ 18%); Suzuki – 261 авто (+ 16%) і Mazda – 233 авто (-18%). Текст, розбитий на речення:
['Всього за липень місяць 2018 року було зареєстровано 6.7 тисяч автомобілів', 'Це на 3% більше, ніж в червні', 'Найчастіше реєструвалися автомобілі марки Renault – 725 шт', 'Це на 12% більше ніж роком раніше', 'Другою за обсягами реалізації стала японська марка Toyota, повторюючи свій результат річної давності – 723 машини', 'На третій сходинці Skoda', 'Свої перші номери отримали 503 автомобіля цієї марки, або на три авто більше, ніж в липні 2017 року', 'Четверта позиція у Nissan, який закінчив місяць з показником 465 авто', 'Внаслідок, Nissan збільшив свої липневі продажі на 25%', "Замикає п'ятірку лідерів Hyundai", 'Попит на цю марку в Україні склав 451 автомобіль і зріс на 51%', 'Також в ТОП-10 увійшли такі автомобільні марки: KIA – 438 авто (-10%); Volkswagen – 434 авто (-9%); Ford – 307 авто (+ 18%); Suzuki – 261 авто (+ 16%) і Mazda – 233 авто (-18%).']
Process finished with exit code 0
ВИСНОВОК В процесі виконання лабораторної роботи я ознайомилась з вбудованими рядковими типами Python та операторами і функціями для роботи з ними.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Новини