Основи

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Інші
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2021
Тип роботи:
Інші
Предмет:
Моделювання систем

Частина тексту файла

Моделювання систем        
Тема. Основи дискретно-подійного моделювання систем масового обслуговування. Мета. Навчитися моделювати прості СМО з використанням GPSS*.
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ РОБОТИ
Завдання. Створити імітаційну модель «МАГАЗИН», визначити параметри функціонування магазину: коефіцієнт завантаження касира; коефіцієнт завантаження продавця; максимальне, середнє і поточне число покупців в кожній черзі; середній час обслуговування в кожному каналі обслуговування; середній час перебування покупця в кожній черзі. 1. Моделювання роботи магазину в GPSS World. Постановка задачі. Магазин має один касовий апарат і одного продавця. Відомі параметри функціонування магазину: потік покупців (вимог) - рівномірні із середнім значенням 95 і інтервалом [87103]; час перебування покупців в касового апарата становить 2307 хв, після цього покупці підходять до продавця для отримання продукту; час обслуговування покупців становить 1014 хв. 2. Для моделювання необхідно сформувати вхідний потік заявок і часовий інтервал моделювання. Для цього в якості одиниці вимірювання часу візьмемо хвилину. Створення та подання імітаційної моделі процесу. Модель складається у вікні моделі, яке можна відкрити, виконавши послідовність дій: клацнути по пункту меню File, вибрати пункт New, в розпочатому діалогів вікні вибрати пункт Model і клацнути по кнопці OK. Текст програми можна вводить з клавіатури або Використовуючи діалогове вікно Insert GPSS Block into Model Object з меню Edit. У цьому вікні 53 блоку. При клацанням по обраного блоку з'являється діалогове вікно Enter Block Information з шаблоном блоку.
Створення моделі (рис. 1.1): GENERATE 9,5,0.8 ; потік покупців QUEUE Ocher_kassa ; формуємо чергу до касира (каналу обслуговування) SEIZE Kassir ; визначаємо зайнятість каналу обслуговування DEPART Ocher_kassa ; вихід покупця з черги ADVANCE 2.3,0.7 ; час обслуговування касиром RELEASE Kassir ; звільнення касира (каналу обслуговування) QUEUE Ocher_prod ; формуємо чергу до продавця SEIZE Prodavec ; визначаємо зайнятість каналу обслуговування DEPART Ocher_prod ; вихід покупця з черги ADVANCE 10,1.4 ; час обслуговування касиром RELEASE Prodavec ; звільнення продавця (каналу обслуговування) TERMINATE 1
; покупці залишають систему (магазин) по одному START
100
3. Підготовка до моделювання.
Установка вихідних даних моделі проводиться установкою потрібні варіанти (галочок) в діалоговому вікні SETTINGS (закладка REPORTS), яке викликається з пункту Edit головного меню системи. Наявність галочки говорить про те, що ця інформація буде виведена у вікні результатів моделювання. Вивести інформацію про наступні об'єкти: Blocks (блоки), Queues (черги), Tables (таблиці / гістограми), Facilities (канали обслуговування). 4. Моделювання системи. Створену імітаційну модель необхідно оттранслировать і запустити на виконання. Для трансляції моделі необхідно з пункту Command (рис. 1.3) головного меню вибрати команду Create Simulation (створити виконувану модель). Після трансляції з'явиться вікно JOURNAL (рис. 1.2) з повідомленням дати і часу початку і закінчення проведення трансляції. При наявності в моделі керуючої команди START, імітаційна модель після трансляції, якщо в ній немає помилок, почне виконуватися. Буде виконано число прогонів моделі вказане в полі операнда А команди START і з'явиться вікно REPORT (звіт) з результатами моделювання. При відсутності в моделі керуючої команди START, буде отримана оттранслировать модель - в машинних кодах, готова до виконання моделювання (виконувана модель). Для запуску моделі необхідно скористатися командою Start Command з пункту START. З'явиться діалогове вікно Start Command, в якому потрібно ввести число (в нашому випадку - число покупців, які відвідали магазин). Після натискання кнопки OK з'явиться вікно REPORT з результатами моделювання. У верхньому рядку вікна REPORT вказуються: START TIME (проміжок часу), END TIME (час закінчення), BLOCKS (число блоків), FACILITIES (число каналів обслуговування), STORAGES (число накопичувачів). Далі перераховуються блоки моделі і число входів в них заявок (покупців). Нижче вказуються результати моделювання каналів обслуговування під призначеними ним іменами. Сюди включаються: ENTRIES (число входів), UTIL. (Коефіцієнт використання), AVE. TIME (середній час обслуговування), AVAIL. (Доступність), OWNER (можливе число входів), PEND, INTER, RETRY (повтор), DELAY (відмовлено). Потім вказуються результати моделювання черг: MAX (максимальне вміст), CONT. (Поточний зміст), ENTRY (число входів), ENTRY (0) (число нульових входів), AVE. CONT. (Середнє число входів), AVE. TIME (середній час), AVE. (- 0), RETRY.
/ Рисунок 1.1 – GPSS – код
/ Рисунок 1.2 – Вікно JOURNAL зі списком повідомлень про відсутність помилок трансляції
/ Рисунок 1.3 – Діалогове вікно команди Start / / Рисунок 1.4 – Звіт GPSS- системи
Проаналізувавши результати моделювання на основі: 1. Завантаженості системи (89 %) – завантаженість системи достатня, однозначно не може її характеризувати, але може вказувати на дуже раціональне використання системного часу; 2. Кількості згенерованих та обслужених транзактів – всі 200 транзактів обслуговані. Це говорить про достатню потужність системи; 3. Максимальної довжини черги – в 114 транзакти велика, що може вказувати на нестачу системних ресурсів та нездатність системи обслужити потік такої інтенсивності; 4. Кількості транзактів, що обслуговані без черги – 114 з 200 – система занадто потужна для данного потоку, нераціональне використання системних ресурсів та великий час «простоювання».
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Останні оголошення

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Новини