Колірні моделі. Змішування кольорів.

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
О
Факультет:
КН
Кафедра:
Кафедра САПР

Інформація про роботу

Рік:
2009
Тип роботи:
Звіт
Предмет:
Моделювання

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”

Кафедра САПР
Звіт про виконання практичної роботи 1 на тему: “Колірні моделі. Змішування кольорів.” з дисципліни: “ Геометричне моделювання у конструюванні інженерних об’єктів та систем.”
Львів-2009
1. МЕТА РОБОТИ Мета роботи – ознайомитись з колірними моделями, які використовуються у комп’ютерній техніці, телебаченні, геометричному проектуванні поліграфії. Вивчити методи опису визначених колірних областей спектру, набути практичних навиків переводу кольору з одної колірної моделі в іншу. 2. ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ. 2.1 ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ КОЛЬОРУ ТА КОЛЬОРОСПРИЙНЯТТЯ Людське око складається приблизно з 7 млн. колбочек і 120 млн. паличок. Функція паличок полягає в “нічному зорі” – світлочутливості та пристосуванні до навколишньої яскравості. Функція колбочек – “денний зір” – сприйняття кольору, форми і деталей предмета. У них закладені три типи сприймаючих елементів, кожне з який сприймає світлове випромінювання тільки визначеної довжини хвиль, що відповідають одному з трьох основних кольорів: червоному, зеленому і синьому. Інші кольори і відтінки отримуються змішуванням цих трьох. Колір – властивість світла викликати певне зорове відчуття у відповідності зі спектральним складом випромінювання відбитого чи випроміненого. Відчуття кольору виникає при впливі на зоровий нерв електромагнітних випромінювань з енергією в межах від 2,510-12 до 510-12 ерг (довжини хвиль від 380 до 760 нм). При цьому спільна дія електромагнітних випромінювань у всьому зазначеному інтервалі (називається видимою частиною спектра) викликає відчуття білого світла, а роздільна дія вузьких пучків чи випромінювань сукупності випромінювань, що залишилися після вилучення (поглинання) деяких з них, – пофарбованого (див. табл.). Однак колір складного випромінювання не визначається однозначно його спектральним складом.
2.2. КОЛІРНІ ВИМІРЮВАННЯ Колірні виміри – це методи виміру та кількісного вираження кольору. Разом з різними способами математичного опису кольору колірні виміри складають предмет колориметрії. У результаті кольорних вимірів визначаються три числа, так звані колірні координати (КК), цілком визначальний колір (при деяких строго стандартизованих умовах його розглядання). Основою математичного опису кольору в колориметрії є експериментально встановлений факт, що будь-який колір при дотриманні згаданих умов можна представити увиді суміші (суми) визначених кількостей 3-х лінійнонезалежних кольорів, тобто таких кольорів, кожний з який не може бути представлений у виді суми яких-небудь кількостей 2-х інших кольорів. Груп (систем) лінійно незалежних кольорів існує нескінченно багато, але в колориметрії використовуються лише деякі з них. Три обраних лінійнонезалежних кольори називають основними колорами; вони визначають колірну координатну систему (ККС). Тоді три числа, що описують даний колір, є кількостями основних кольорів у суміші, колір якої зорово невідрізнити від даного кольору; це і є колірні координати даного кольору.
Висновок: На практичній роботі я ознайомився з колірними моделями, які викостовуються у компютерній техніці, телебаченні, геометричному проектуванні поліграфії. Вивчив методи опису визначених колірних областей спектру, набув практичних навиків переводу кольору з однієї колірної моделі в іншу.
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Новини